Galapágy

332

Galapágy

Ráj zvířat na ostrovech v Pacifiku

Rozmanitá endemická fauna a flora na „Darwinově souostroví“

Oblíbený Příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 15

Metropole Ekvádoru Quito s památkami UNESCO. Galapágy - neopakovatelný svět odlehlých ostrovů v Pacifiku s nesmírně bohatou endemickou faunou. Želvy sloní, tučňáci, lachtani, leguáni, darwinovy pěnkavy, lávová pole, kaktusy i koupání. Čtyřdenní plavba lodí po jednotlivých ostrovech Galapág, z nichž každý je něčím jedinečný! Možnost šnorchlování nebo potápění přímo z lodi.

Léty osvědčený program určený všem milovníkům přírody, kteří upřednostňují nevšední zážitky a poznání. Pobyt na Galapágách vždy nadchne, zvířata jsou tu doslova „na dosah ruky“! Jedinečný zážitek! Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi. Možnost absolvovat i delší akci Galapágy a Ekvádor nebo kratší akci Ekvádor.

Termíny a rezervace

Termín:  17.10. - 25.10.2024 9 dní / 7 nocí  (9 dní / 7 nocí) Cena:  112 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 2 volná místa Rezervovat
Termín:  29.4. - 7.5.2025 9 dní / 7 nocí  (9 dní / 7 nocí) Cena:  112 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 2 volná místa Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jan

Jan Bartoš

V Ekvádoru stál u zrodu česko-ekvádorské obchodní komory. Vynikající organizátor, příjemný společník a vypravěč je velký nadšenec cestování a adrenalinových sportů, prožívá Mexiko, Kolumbii, Peru, Panamu... Potkáte se společně na Galapágách či v Ekvádoru, kde našel druhý domov.

Více informací o průvodci

Jan Bartoš 17.10. - 25.10.2024
29.4. - 7.5.2025
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do hlavního města Ekvádoru, Quita.

2. den

Celodenní prohlídka nejkrásnějších pamětihodností Quita. Koloniální architektura historického centra chráněného UNESCO. Tradiční Calle La Ronda. Kostel Compania, vyhlídka z vršku Panecillo (3 016 m). Odpoledne výlet na rovník. Mitad del Mundo - opravdový i historický střed světa. Podaří se postavit vejce na špičku v muzeu Inti Nan?

3. - 7. den

Letecky na Galapágy, ostrovy zapsané v přírodním dědictví UNESCO. Konkrétní itinerář se mění podle sezóny a dostupnosti lodí. Nicméně jakýkoliv itinerář nemůže zklamat ani jednoho milovníka přírody! Noclehy přímo na lodi.

ITINERÁŘ PLAVBY V JARNÍM TERMÍNU 2023

Šnorchlování v moři plném ryb, želv či lachtanů, procházky po lávových polích s opunciemi, suchozemskými i mořskými leguány, darwinovými pěnkavami, hnízdícími mořskými ptáky a línými lachtany. To zažijete na každém z ostrovů. Ostrov Santa Cruz  a bílý ostrůvek Mosquera. Jeden z nejstarších ostrovů Espaňola a lokalita Gardner Bay či jedinečný Suarez Point s hnízdišti mořských ptáků.. Na endemity bohatý ostrov Santa Fe a krásně barevný ostrůvek South Plazas se suchozemskými leguány a jednou z největších kolonií lachtanů.. Ptačí útesy a jedinečné lokality na šnorchlování na legendami opředeném ostrově Floreana. Ostrov Santa Cruz s největším městem souostroví - Puerto Ayora - pozorování obřích želv sloních v jejich přirozeném prostředí na vysočině ostrova. Ostrov Baltra. Každý den se vydáme jak na pěší pozorování nebojácných zvířat na pevnině, tak na šnorchlování se vším, co lze vidět pod hladinou! Zahlédneme karety, rejnoky i útesové žraloky? Zpáteční let na kontinent do Quita.

Program na Galapágách se může drobně změnit v závislosti na rezervaci lodí.

8. - 9. den

Poslední den využijeme k návštěvě řemeslného trhu s možností nákupu tradičních ekvádorských výrobků a produktů. Letecký návrat z Quita domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet na Galapágy a zpět do Quita, pronájem lodi na Galapágách, v pevninské části pronajatá doprava
 • Na Galapágách 4x ubytování ve dvoulůžkových kajutách na lodi s plnou penzí
 • V Quitu ubytování 3x v hotýlku se snídaní
 • Český průvodce
 • Místní průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupné na Galapágy 200 USD (možná změna)
 • Vstupné do muzeí a památek
 • Lanovka v Quitu
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné místním průvodcům
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj na Galapágách na vyžádání
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vstupy v Quitu – katedrála, muzeum, kostely cca 15 USD
 • Lanovka v Quitu cca 8,5 USD
 • Museum Museo Solar Inti Nan cca 6 USD
 • Památník Mitad del Mundo cca 3 USD
 • Vstup do NP Galapágy a na ostrovy 130 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-15 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce nepatří mezi fyzicky náročné. Každý den se budeme pohybovat po jiném ostrově. Každý ostrov má svou unikátní faunu a flóru. Mezi jednotlivými ostrovy se budeme přesunovat na lodi, na jejíž palubě budeme i po celou dobu nocovat. Do programu zájezdu není zařazen žádný noční přejezd. Vzdálenost mezi některými ostrovy překonává loď během noci, aby se mohl přes den realizovat plánovaný program na ostrovech. 

Míra komfortu

V Quitu budeme ubytováni v turistickém hotýlku ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Během pobytu na Galapágách budeme nocovat na lodi ve dvoulůžkových kajutách s vlastním sociálním zařízením. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Do ceny zájezdu je dále zahrnuta strava formou plné penze v rámci pětidenní plavby na Galapágách. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních jídelnách a restauracích, průvodce je nápomocen s výběrem restaurací. 

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Musím říci, že jsem s kvalitou tohoto zájezdu byla více než nadmíru spokojena, jedním slovem úžasný, prostě TOP. V předchozích letech jsem se zúčastnila již několika cest nejen s Vaší cestovní kanceláří, takže myslím, že nějaké zkušenosti mám s prací průvodců nebo CK. Ale v tomto případě musím říci, že pana Bartoše byste si měli hodně hýčkat, protože tak skvělého průvodce jsem ještě nikdy nikde potkala. Průvodce můžeme rozdělit na špatné, průměrné, dobré, skvělé, ale škatulka na pana Bartoše neexistuje. Byl vždy velice dobře naladěný, nikdy se nestalo, že by někomu nebyl schopen vyhovět nebo odpovědět na jakoukoliv zvídavou / všetečnou otázku. Soukromě jsme mu dali přezdívku "chodící wikipedie celé Latinské Ameriky". Jeho znalosti z historie, současnosti, ekonomické i politické situace, rovněž fauny této země jsou přímo ohromující. Nikdy si nemusel odpověď najít jako jiní průvodci na internetu nebo ve svých manuálech... prostě vždy vše vysypal z rukávu. Pokud plánujete do budoucna nějakou další destinaci v průvodcovské režii pana Bartoše, tak se okamžitě hlásím! Určitě bych měla zájem. Všechny dny celého našeho putování byly perfektně naplánované, vždy bylo dbáno na zastávky na jídlo, výběr restaurací byl perfektní, na výběr bylo ze dvou menu a nikdy se nestalo, že by někomu nechutnalo nebo byl nespokojen. Rovněž ubytování bylo skvělé, loď na Galapágách byla menší / starší, ale o to jsme si byli jako skupina blíže a trávili jsme spolu více času. Posádka této lodi byla skvělá, nikdo nechápal, jak je možné připravit tak chutné jídlo v tak maličké kuchyňce. Taktéž průvodci v Amazonii byli bezchybní, nebo náš řidič "Anjelito" (netuším, jak se to píše :-)) Prostě jen a jen samá superlativa. Z této cesty si odvážím zážitky, na které budu vzpomínat a budu Vás chválit a hlavně tuto cestu/destinaci všude, kde se dá.  Děkuji a přeji Vám, co nejvíce takto nadšených klientů

Gabriela V.

10.5.2024

Dobrý den, ráda bych poděkovala touto cestou Vaší cestovní kanceláři za úžasně zorganizovaný zájezd Ekvádor - Galapágy v říjnu 2023. Zvláštní poděkování patří našemu průvodci Honzovi Bartošovi, který je profesionálem každým coulem. Zemi zná perfektně umí o ní vyprávět s nadšením, drobné  problémy vždy řeší s nadhledem a pohotově. Díky Honzovi Bartošovi se stala dovolená pohádkovou skutečností. Málokdy se sejdou na dovolené 4P: program, parta, počasí a průvodce. Nám se to  povedlo. YK.

Yvetta Kwaczková

20.10.2023

Zájezd byl nádherný nejen díky přírodním krásám země, ale obrovskou zásluhu na tom měl perfektní průvodce Jan Bartoš. Jeho úžasná znalost prostředí, jazyková vybavenost, organizační talent a přirozená laskavá i humorná autorita nám pomohly překonat pocity únavy z dlouhého cestování, nadmořských výšek i divočejšího houpání lodi u Galapág. Jakožto 71letá samostatně cestující žena jsem na zájezd jela s určitými obavami, ale díky průvodci Honzovi a bezvadnému kolektivu dalších účastníků vše proběhlo skvěle. Vzpomínám na všechny ty krásy a zážitky znovu a znovu, zvlášť, když dávám dohromady tu spoustu fotografií ...   

Jitka N

5.12.2022

Dobrý den,Ráda bych chtěla touto cestou pochválit našeho průvodce ,, Ekvádor- Galapágy ,, pana Jana Bartoše. Celý pobyt se nám věnoval a vzorně se o nás staral. Vždy nám byl nápomocen. Je vidět, že je to člověk na svém místě a takhle si průvodce představuji. Ještě jednou díky.

Ludmila Š

27.10.2022

Vážení přátelé, dovolujeme si dodatečně vyjádřit upřímné a vřelé poděkování celému týmu za skvěle zorganizovaný zájezd Ekvádor - Galapágy v termínu 14.2. - 3.3.2022, kdy to nebylo vůbec snadné, díky měnícím se covidovým opatřením. Náš osobní dík náleží průvodci Janu Bartošovi, díky němuž jsme se po celou dobu dovolené cítili opravdu v bezpečí a načerpali bezpočet neopakovatelných zážitků. Úctu skládáme k jeho perfektním širokospektrým znalostem, k logistice všech dnů i jejich báječně sestavené náplni, k možnosti užít si každou chvíli na maximum, k úžasnému lidskému přístupu. Je to člověk na pravém místě... nadšenec, profesionál i přítel. Přejeme Vám všem mnoho energie, pevného zdraví a spoustu spokojených cestovatelů.  

Kamila a Karel H.

27.5.2022

Podobné zájezdy

Kostarika - Panama
341 Kostarika - Panama

Dvě zelené perly Střední Ameriky

24.11. - 8.12.2024
+ další 1 termín
15 dní
Ekvádor a Galapágy
313C Ekvádor a Galapágy

Země sopek a unikátní ráj zvířat

30.10. - 16.11.2024
+ další 1 termín
18 dní
Ekvádor a Galapágy
313 Ekvádor a Galapágy

Země sopek a unikátní ráj zvířat

8.10. - 25.10.2024
+ další 1 termín
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)