332

Galapágy

Ráj zvířat na ostrovech v Pacifiku

Rozmanitá endemická fauna a flora na „Darwinově souostroví“

OblíbenýPříroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 15

Metropole Ekvádoru Quito s památkami UNESCO. Galapágy - neopakovatelný svět odlehlých ostrovů v Pacifiku s nesmírně bohatou endemickou faunou. Želvy sloní, tučňáci, lachtani, leguáni, darwinovy pěnkavy, lávová pole, kaktusy i koupání. Čtyřdenní plavba lodí po jednotlivých ostrovech Galapág, z nichž každý je něčím jedinečný! Možnost šnorchlování nebo potápění přímo z lodi.
 
Léty osvědčený program určený všem milovníkům přírody. Zájezd je určen pro aktivní cestovatele, kteří upřednostňují nevšední zážitky, poznání a pobyt v přírodě. Přírodní krásy odlehlých ostrovů patřících pod správu Ekvádoru. Pobyt na Galapágách vždy nadchne, zvířata jsou tu doslova „na dosah ruky“! Jedinečný zážitek! Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi. Možnost absolvovat i delší akci č. 313 Galapágy a Ekvádor nebo kratší akci č. 333 Ekvádor.
 

Termíny a rezervace

Termín: 2.3. - 10.3.20189 dní (9 dní)Cena: 102 800 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 12.10. - 20.10.20189 dní (9 dní)Cena: 102 800 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jan

Jan Bartoš

V Ekvádoru stál u zrodu česko-ekvádorské obchodní komory. Vynikající organizátor, příjemný společník a vypravěč je velký nadšenec cestování a adrenalinových sportů, prožívá Mexiko, Kolumbii, Peru, Panamu... Potkáte se společně na Galapágách či v Ekvádoru, kde našel druhý domov.

Více informací o průvodci

Jan Bartoš

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do hlavního města EKVÁDORU, Quito.

2. den

Celodenní prohlídka nejkrásnějších pamětihodností Quita. Koloniální architektura historického centra chráněného jako světové dědictví UNESCO. Tradiční Calle La Ronda. Kostel Compania, vyhlídka z vršku Panecillo (3 016 m).

 

3. - 7. den

Letecky na Galapágy. Konkrétní itinerář se mění podle sezóny a dostupnosti lodí. Nicméně jakýkoliv itinerář nemůže zklamat ani jednoho milovníka přírody! Přesný itinerář uveden na www.livingstone.cz. Noclehy přímo na lodi. Šnorchlování v moři plném ryb, želv či lachtanů, procházky po lávových polích s opunciemi, suchozemskými i mořskými leguány, darwinovými pěnkavami, hnízdícími mořskými ptáky a línými lachtany. To zažijete na každém z ostrovů! Ostrov North Seymour, známý také jako ptačí ostrov s hejny hnízdících terejů, racků a fregatek. Ostrov SanCristobal s impozantním sopečným útvarem „KickerRock“, stezkou a pláží CerroBrujo či lachtaním ostrovem. Jeden z nejstarších ostrovů Espaňola a lokalita GardnerBay či jedinečný SuarezPoint s albatrosy. Na endemity bohatý ostrov SantaFe a krásně barevný ostrůvek SouthPlazas se suchozemskými leguány. Ostrov Santa Cruz s největším městem souostroví - Puerto Ayora - pozorování obřích želv sloních v jejich přirozeném prostředí na vysočině ostrova. Ostrov Baltra. Každý den se vydáme jak na pěší pozorování nebojácných zvířat na pevnině, tak na šnorchlování se vším, co lze vidět pod hladinou! Zahlédneme karety, rejnoky i útesové žraloky? Zpáteční let na kontinent do Quita. Poslední den využijeme k návštěvě řemeslného trhu s možností nákupu tradičních ekvádorských výrobků a produktů.

8. - 9. den

Letecký návrat z Quita domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letištní taxy. 
 • Místní přelet na Galapágy a zpět do Quita, pronájem lodi na Galapágách, v pevninské části pronajatá doprava. 
 • Na Galapágách ubytování ve dvoulůžkových kajutách na lodi s plnou penzí. 
 • V Quitu ubytování v hotýlku se snídaní. 
 • Český průvodce. 
 • Místní průvodce. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupné na Galapágy 120 USD (možná změna). 
 • Vstupné do muzeí a památek. 
 • Stravování nad rámec programu. 
 • Spropitné místním průvodcům. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj na Galapágách na vyžádání.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-15 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o poznávací zájezd určený pro milovníky přírody. Akce nepatří mezi fyzicky náročné. Každý den se budeme pohybovat po jiném ostrově. Každý ostrov má svou unikátní faunu a flóru. Nejedná se o návštěvu „zoologické zahrady\", ale o unikátní setkání se zvířaty v divoké přírodě. Mezi jednotlivými ostrovy se budeme přesunovat na lodi, na jejíž palubě budeme i po celou dobu nocovat. Do programu zájezdu není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

V Quitu budeme ubytováni v turistickém hotýlku ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Během pobytu na Galapágách budeme nocovat na lodi ve dvoulůžkových kajutách s vlastním sociálním zařízením. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Do ceny zájezdu je dále zahrnuta strava formou plné penze v rámci pětidenní plavby na Galapágách. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních jídelnách a restauracích, průvodce je nápomocen s výběrem restaurací. 

Vaše ohlasy

Ještě plni dojmů z právě realizovaného putování po Galapágách a Ekvádoru cítíme potřebu se vyjádřit k nejen k náplni ale celé organizaci zájezdu. Stručně lze hodnocení vyjádřit slovy: originální, zajímavé – zážitky trvalé hodnoty. Svou nezastupitelnou roli v celé akci sehrála vedoucí – Martina Veselá. Její přístup, založený na znalostech místních podmínek a kontaktech se spolupracujícími lidmi spolu s nevšedním zájmem a schopnostmi uspokojit zájmy a potřeby náhodně sestaveného a různorodého kolektivu byl zárukou bezchybného průběhu. Máme za sebou několik treků po Himalájích, Karibiku, Sri Lance, takže víme o čem je řeč zejména v prostředích, kde jedinou jistotou je nejistota. Zejména je potřeba vyzdvihnout její schopnosti pro předání nadšení a snahu po „uspokojení zájmů účastníků zájezdu“ u místních spolupracujících organizací - průvodců, což nebývá obvyklé a v tomto případě to lze hodnotit jako nadstandardní službu. Ještě jednou děkujeme za drtivou většinu účastníků zájezdu a přejeme Vám více takových spolupracovníků.

18.11.2014

Dobře byla propracovaná programová skladba zájezdu, roznorodosť programu, obětavost sprievodkyne Martiny a krajina jako taká! 

21.11.2014

Vážení přátelé, vrátila jsem se ze zájezdu do Ekvádoru a Galapág. Pravděpodobně vám nenapíši nic nového, nicméně vám chci sdělit svůj názor. Průvodkyní zkrácené verze byla Martina Veselá a myslím, že je to mimořádně výborná průvodkyně. Je velmi fundovaná nejen jazykově ale i pokud se týká znalostí historie, fauny, flóry, je starostlivá, svědomitá a přátelská. Člověk ví, že svou práci dělá nejen mozkem ale také srdcem. Neznám vaše ostatní průvodce ale jsem přesvědčena, že Martina patří mezi vaše průvodcovské klenoty. Jestliže pojedu na další výlet do exotiky, jistě zvolím vaši kancelář a věřím, že pocit dokonalé dovolené se bude opakovat. Děkuji a přeji vám hodně úspěchů a spokojených klientů.

14.4.2017

Vše bylo super. Průvodkyně Martina Veselá byla vynikající, starostlivá a hlavně průbojná. Na veškeré dotazy dokázala odpovědět, a co náhodou nevěděla, zjistila. Dokázala i zajímavě vyprávět.

18.12.2017

Podobné zájezdy

Peru - Bolívie
308 Peru - Bolívie

Po stopách Inků i dávných civilizací

13.4. - 4.5.2018
+ další 2 termíny
22 dní
Aljaška
329 Aljaška

Dobrodružství na dosah

27.7. - 11.8.2018
16 dní
Kostarika - Panama
341 Kostarika - Panama

Dvě zelené perly Střední Ameriky

27.12. - 10.1.2018
+ další 3 termíny
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Festival

Festival

Kolem světa

Praha

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog