Aljaška - Kanada - Havaj

335

Aljaška - Kanada - Havaj

S J. Kolbabou a R. Švaříčkem. Možné zkrácení.

Jedinečná akce s Rudou Švaříčkem.

O prázdnináchTreky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10

Scenérie národních parků, které nedokáže popsat ani ten nejpoetičtější básník. Letecký výlet do NP Katmai, který je rájem medvědů grizzly. Samotný let je již zážitkem. Pozorování medvědů v Brooks Camp z bezprostřední, ale bezpečné blízkosti při honbě za potravou u vodních kaskád. Žije jich zde na 2 200! Aljaška je svět plný nedotknuté přírody a spousty zvířat. Užijme si lodní výlety za velrybami, mořskými vydrami a hravými kosatkami. Využijme služeb vodního taxi a nechejme se odvézt do panenské přírody bez turistů. Neobvyklý výlet na mořských kajacích. Rybaření spojené s následným grilováním úlovku! Romantické posezení u ohně. Nezapomenutelné treky v horách. Obdivovat budeme i majestátní ledovou královnu Denali. Tři Havajské ostrovy - Oahu, Kauai a Big Island. Ráj trekařů, surfařů a romantiků. Divoké vlny, mořské želvy, dech beroucí zelená údolí, panenská příroda a nádherné vodopády. Treky v oblasti Napali. Waimea Canyon State Park, eukalyptové lesy, zázvorové háje a úžasné výhledy do „Grand Canyonu Pacifiku“. Proslavená pláž Waikiki i historický Pearl Harbor. Tance hula hula na ostrovech blaženosti. A všudypřítomné ALOHA! Prožijte unikátní zážitky! 

Na výpravě vás bude doprovázet Rudolf Švaříček společně s dalšími průvodci, místními znalci. Výpravu přizdobí účastí fotograf Jirka Kolbaba. Naučí nás lépe fotit...? Možnost zkrácení pouze Aljaška nebo pouze Havajské ostrovy.

Termíny a rezervace

Termín: 27.7. - 26.8.201931 dní / 28 nocí (31 dní / 28 nocí)Cena: 178 900 Kčletenka asi 53 000 Kč (letenka asi 53 000 Kč)Mezinárodní letenka a místní přelety nejsou v ceně zájezduUzavřeno
Termín: 2.8. - 26.8.201925 dní / 22 nocí (25 dní / 22 nocí)Cena: 165 900 Kčletenka asi 46 600 Kč (letenka asi 46 600 Kč)Bez Chilkoot trailu | Letenka a místní přelety nejsou v ceně zájezdu.Uzavřeno
Termín: 2.8. - 15.8.201914 dní / 12 nocí (14 dní / 12 nocí)Cena: 106 900 Kčletenka asi 46 000 Kč (letenka asi 46 000 Kč)Jen Aljaška bez Chilkoot trailu | Letenka a místní přelety nejsou v ceně zájezduUzavřeno
Termín: 14.8. - 26.8.201913 dní / 11 nocí (13 dní / 11 nocí)Cena: 74 900 Kčletenka asi 43 000 Kč (letenka asi 43 000 Kč)Část jen Havaj | Letenka a místní přelety nejsou v ceně zájezdu.Rezervovat

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Rudolf

Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (na...

Více informací o průvodci

Rudolf Švaříček 27.7. - 26.8.2019

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do KANADY. Přílet do kanadského Whitehorse. Nocleh v hotelu.

2. den

Přesun autobusem do zlatokopeckého městečka Skagway a poznávání jeho romantiky. Nákup vybavení a jídla na trek. Nocleh v hotelu.

3. den

Putování na začátek treku do Dyea. Chilkoot Trail – legendární historický zlatokopecký trek na pomezí Yukonu a Aljašky! Úžasná a neposkvrněná příroda dýchá historií. V době zlaté horečky pochodovali Chilkootskym průsmykem tisíce mužů, kteří toužili nalézt na Klondiku zlatou budoucnost. Pozůstatky jejich pouti vytvářejí „přírodní museum”, staré konzervy, lopaty, pánve a zbytky obručí... Nocování ve stanu.

4. - 5. den

53 km dlouhá trasa vede různorodými vegetačními pásy – od přímořského přes mokřady a severský prales až po vysokohorská sutě. 2x nocování ve stanech.

6. den

Zakončení treku u Benettova jezera. Vlakem pověstnou White Pass Rail do Skagway, aktivity zde. Přesun v čase o více než sto let zpět. Historky z dob Mejdlíčka Smitha i zasloužený odpočinek v hotelu.

7. den

Plavba lodí nádhernými fjordy Inside Passage do Juneau (cca 3 hod). Prohlídka hlavního města Aljašky. Přelet do Anchorage, večerní atrakce věhlasného města. Nocleh v hotelu.

Možnost příletu do Anchorage 7.den bez treku na Chilkoot Pass | Přílet 2.srpna

8. den

Putování do malebného přístavního městečka Seward. Po cestě návštěva Wildlife Conservation Center - zvířata ve volném výběhu (medvědi, losi…). Zlatokopecký skanzen Crow creek - možnost rýžování zlata. Odpoledne trek kolem ledovce Exit Glacier či náročnější trek k ledovcovému poli Harding Eisfield (6 – 7 hodin). Nocleh v Sewardu v motelu.

9. den

Fakultativně lodní výlet NP Kenai Fjords s pozorováním velryb, tuleňů, mořských vyder… Telení ledovců - obrovské kusy padající ledové masy. Odpoledne možnost návštěvy skvělého mořského akvária.

10. den

Přejezd do Homeru (cca 3,5 hod). Cestou možnost splavení řeky Kenai na nafukovací lodi. Ubytování v českém penzionu MyWay Alaska. Domácí atmosféra, útulné pokoje, vše je nové… k dispozici kuchyň, nádherné výhledy, velká zahrada, gril, ohniště. Homer je největší světové loviště halibutů. Rybářské městečko na břehu Kachemacké zátoky, 7 km dlouhý z moře vyrůstající pruh pevniny s pitoreskními hospůdkami. „Prst“ ukazuje přes zátoku na Kachemak Bay state park – neuvěřitelnou scenérii hor, ledovců, lesů, jezer, ostrůvků a zátok.

11. - 12. den

Mořské kajaky (bezpečné, stabilní) s českým průvodcem v krásných zátokách Kachemaku. Pozorování orlů, tuleňů, medvědů, možná i velryb přímo z kajaků a bezprostřední blízkosti! Pro šikovné rybáře možnost rybolovu. Zapůjčení výbavy a 2x nocování ve stanu na pláži - večer oheň, opékání ryb, romantika, pohoda. Trekking s překrásným výhledem na celý záliv a majestátné sopky na protějším poloostrově! Možnost podniknout trek.

13. den

Dopoledne návrat do Homeru. Trek v okolí? Ubytování v českém penzionu MyWay Alaska.

14. den

Fakultativní výlet na poloostrov Katmai. Hydroplánem 1h letu z Homeru, pozorování medvědů hnědých z bezprostřední blízkosti!

15. den

Putování do Denali State parku. Po cestě Iditarod centrum, věnované psím závodům a životu musherů. Fakultativně možnost projížďky na psím spřežení. Nákup vybavení a potravin na trek. Talkeetna, historické město odkud se dá letět k Mt. McKinley (nejvyšší hora Severní Ameriky 6 194 m). Pro zájemce fakultativně možnost letu kolem Mt. McKinley s přistáním na ledovci. Nocleh v Talkeetně.

16. - 17. den

Ráno přejezd z Talkeetny na začátek treku. Přechod krásného Kesugi Ridge Trail ve státním parku Denali. Po oba dny nádherné výhledy na majestátní Denali ve stejnojmenném národním parku, ovšem v divoké přírodě a bez turistických busů. 2x noclehy ve stanu.

18. den

Dokončení treku, zasloužené osvěžení a přesun do Anchorage, rozlučka s Aljaškou a nocleh v hotelu.

19. den

Letecky na HAVAJ do Honolulu na ostrově Oahu. Nocleh v hotelu poblíž celosvětově proslulé pláže Waikiki. Fakultativně možnost představení tance hula hula, který je symbolem nejen Havajských ostrovů, ale představuje kulturní dědictví celé Polynésie.

Ukončení varianty na 15 dní | odlet 19.den z Anchorage, přílet 20.den | 15.srpna
Začátek varianty na 13 dní | pouze Havaj - odlet 19.den do Honolulu | 14.srpna

20. den

Aktivity dle výběru. Trek na vyhaslý sopečný kužel Diamond Head, odkud se naskytne nádherný výhled na pobřeží Waikiki i celé Honolulu. Pearl Harbor – autentická prohlídka lodi Missouri, ponorky Bowfin, leteckého muzea i Arizona Memorialu. Možnosti atypického zpestření - šnorchlování a pozorování žraloků z bezpečí klece. Tandemový seskok padákem – nezapomenutelný výhled na ostrovní kouzla, Honolulu a pláže...

21. den

Letecky na ostrov Kauai! Přílet do Lihue, vyzvednutí aut. Kauai opomíjený skvělý ráj romantiků, trekařů a surfařů vyzařuje věčnou krásu, kterou na ostatních ostrovech nenajdete! Nedotčené pláže, mystické hory, kávové a čajové plantáže, vodopády, deštný prales a průzračné řeky vybízí k toulkám. Zelené jsou zde i hory! U filmu Jurský park a 6 dní 7 nocí obrazovka neklamala! Vše je zde opravdu jako Jurský park. Hotelový resort v městečku Kappa – písečné pláže a tropická vegetace pod horami, které se až mraků dotýkají…

22. den

Fakultativní výlet katamaránem podél útesu Napali Coast s možností šnorchlování či na mořských kajacích podél Napali Coast. Nocleh v hotelu.

23. den

Putování na sever. Pokud otevřou KalalauTrail, vyrazíme. Jinak nás čeká celodenní fakultativní výlet na QueenBath. Možný let vrtulníkem kolem ostrova. Většina je nedostupná, lze jej vidět jen z helikoptéry. Životní zážitek nenecháme proklouznout. Zip line v oblasti Koloa je lákává výzva. Užijeme kánoe v parku Wailua s koupáním pod vodopádem? Noc v hotelu.

24. den

Výlet do hor na jih – příjemný trek Waimea Canyon evokuje slavný Grand Canyon. Velkolepé vodopády potěší. Výhledy z výšky 1000 m na Napali Coast i daleko přes oceán zůstanou v paměti navždy! Nocleh přímo v parku u zázvorového háje ve stanech.

25. den

Waimea Canyon State Park – eukalyptové lesy, zázvorové háje a úžasné výhledy na Grand Canyon Pacifiku. Výprava na jih ostrova, cestou trek podél útesu jižního pobřeží. Návrat do Kappa – nocleh v hotelu.

26. den

Letecky na Big Island. Netradiční Kona a vyzvednutí aut. Přívětivá Honaunau Bay - City of Refuge - historický park a skanzen. Seznámení s historií a rituály původních obyvatel Havaje. Nejlepší šnorchlování na ostrově. Šnorchlování a potápění s mantami velkými.

27. den

Volcanoe National Park, cestou výhledy na South Point útesy a originální Green Sand Beach. Pláž s pískem zbarveným olivínem. Třímílová procházka. Black Sand Beach, koupání a pozorování karet a velkých želv. Kávové plantáže – ochutnávka místní výborné Arabica Kona kávy.

28. den

Volcanoe NP – v závislosti na lávové aktivitě Kileau kráter - nejaktivnější vulkán na světě. Láva Tube Trail, Sulfur Banks Trail, Crater Road.

29. den

Puna – krásný zelený zapomenutý kout ostrova. Pestrá džungle a vyhlášený ráj hipíků. Lávou zkamenělé stromy, koupání v horkých pramenech. Hawaii Tropical Botanical Garden. Výprava na Mauna Kea (4 205m), nejvyšší hora Havaje a observatoř NASA. Pozorování západu slunce a poté noční oblohy profesionálními teleskopy.

30. - 31. den

Poslední koupání, odlet do vlasti. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • 11x ubytování na Aljašce - hotel, srub, Bed and Breakfast, nebo kabina
 • 10x ubytování na Havaji - hotel, srub, Bed and Breakfast, nebo kabina
 • 7x kempování ve vlastním stanu na Aljašce, 1x v místním stanu na Havaji
 • 1x 12místný VAN a 1x minivan na 13 dní včetně tax a základního pojištění (Aljaška)
 • 1x VAN a 1x minivan na 6 dní včetně tax a základního pojištění (Havaj – Kauai)
 • 1x VAN a 1x minivan na 5 dní včetně tax a základního pojištění (Havaj – Big Island)
 • 2 dny půjčení kajaku a výbavy na kempování, základní rybářské výbavy, převozy lodí, český průvodce
 • Pohonné hmoty během pobytu na Aljašce a Havaji
 • 3x snídaně v Homeru
 • Místní průvodce na Aljašce 
 • Autobus z Whitehorse do Skagway, shuttle na Chilkoot Trail a vlak do Skagway
 • Transfery během pobytu v Honolulu
 • Permit na Chilkoot Trail
 • Poplatek za vstup do Volcanoe National Park a City of Refuge
 • Plavba lodi nádhernými fjordy Inside Passage do Juneau (cca 3 hod).
 • Asistence v českém domě v Homeru
 • Účast fotografa Jirky Kolbaby
 • Pojištění CK proti úpadku
 • Cestovní pojištění

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka do Whitehorse a zpět z Big Island cca 33 000 Kč a přelety Juneau  - Anchorage, Anchorage – Honolulu, Honolulu – Lihue, Lihue – Kona, Kona – Honolulu celkem cca 20 000
 • Zapůjčení stanu, spacáku a karimatky na kempování během nocí ve stanu 
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Spropitné
 • ESTA – bezvízový vstup do USA (14 USD)
 • Stravování mimo uvedené snídaně v Homeru
 • Nápoje
 • Zapůjčení rybářské výbavy mimo placené výlety
 • Povolenku na lov ryb
 • Fakultativní výlety a atrakce, které nejsou vyjmenované a účtované

Fakultativní výlety:

 • Aljaška : Cena za osobu: Let na medvědy na Katmai 745 USD, Půldenní lov halibutů Homer 188 USD, let kolem Denali 415 USD, výlet na lodi v Sewardu – NP Kenai Fjord 149  USD
 • Havaj: výlet na plachetnici z Hanalei kolem Napali coast 275 USD, vyhlídkový let helikoptérou na Havaji 289 USD

Ceny se mohou měnit v okamžiku rezervace.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Maximální velikost skupiny do 10 osob.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd s důrazem na aktivní poznávání aljašské a havajské přírody okořeněný širokou nabídkou zajímavých aktivit. Aljaška nabídne možnost trekkingu (vícedenní, půldenní i celodenní výlety v horách i malebných údolích, od 4 km až po cca 18 km za den), výletu na mořských kajacích, stanování na pláži přímo uprostřed divočiny. Na Havaji se můžeme vydat na dech beroucí trek do Waimea Canyon připomínajícího Grand Canyon v USA. Zájezd vyžaduje dobrou fyzickou kondici a zejména chuť aktivně se zapojit do dění. Se vším vám samozřejmě pomohou zkušení průvodci. Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici pronajatá vozidla. Do programu je zahrnuto několik přeletů. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd. Na trecích poneseme jen to nejnutnější pro pobyt v přírodě, zbytek zavazadel necháme ve výchozím místě. 

Při cestě do USA je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 14 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas.

Míra komfortu

Na Aljašce budeme ubytováni v hotýlcích, v soukromí typu B&B a v pohodlných srubech ve dvoulůžkových pokojích. Vzhledem k charakteru ubytování s domácí atmosférou je nutné počítat s možností sdílení sociálního zařízení s jinými členy skupiny. Během vícedenních treků a výletu do oblasti Kachemak Bay bude sedm noclehů zajištěno ve vlastním stanu. Zajistíme další outdoorové vybavení včetně nádobí, vařiče, apod. nutný je pouze vlastní stan, karimatka a spacák, na trecích si budeme i vařit, je nutné s sebou vzít i vařič a nádobí. Na Havaji budeme ubytováni v motelech a někde i v apartmánech vybavených kuchyňkou (možnost přípravy vlastní snídaně), 1x v místních stanech s karimatkou v zázvorovém háji, nutný je vlastní spacák! V ceně zájezdu není zahrnuta strava. Většinou se budeme stravovat společně v restauracích, průvodce ochotně pomůže vybrat pokrmy a nápoje dle vaší chuti. Při kempování je možnost nakoupit jídlo předem a pak je samostatně připravit. Pro čas strávený mimo civilizaci, na území NP nebo během přejezdů je možné jídlo zakoupit v obchodech ve větších městech.

Jiné požadavky a omezení

Při cestě do USA je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 14 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas.

Podobné zájezdy

Aljaška - Havaj
331 Aljaška - Havaj

Medvědi a tropický ráj

Rwanda - Uganda - Kongo - Tanzanie
143 Rwanda - Uganda - Kongo - Tanzanie

Hory Afriky s Radkem Jarošem

20.12. - 12.1.2020
24 dní
Hedvábná stezka Číny
258 Hedvábná stezka Číny

Za největšími skvosty velké Číny

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog