Keňa - Tanzanie - Zanzibar

111

Keňa - Tanzanie - Zanzibar

Nejhezčí parky Afriky

Bohaté safari ve východní Africe. Kombinace přírody a odpočinku na plážích.

Pro každého Safari a moře

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 12

Výkladní skříň Afriky i moře na exotickém ostrově Zanzibar. Osmidenní safari s plnou penzí. NP Masai Mara, NP Nakuru – nejlepší místo na světě pro pozorování nosorožců. Plavba lodí po jezeře Naivasha. Záplava plameňáků. Kráter Ngorongoro – největší koncentrace zvěře na světě. NP Serengeti – nedozírné pláně plné zvířat. Lake Manyara s odlišnými vegetačními pásmy. Na závěr cesty ostrov koření Zanzibar - nejhezčí pláže, smaragdová voda i bílý písek, skvělé šnorchlování i potápění, poznávací výlety po ostrově dle programu. Během cesty nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity. Delší úseky cest budeme překonávat letecky.

Zájezd pro milovníky africké přírody. Dlouholeté zkušenosti z této destinace daly vzniknout ideální skladbě programu. Vydejte se za poznáním s odborníky na východní Afriku, kterými naši průvodci rozhodně jsou. Během cesty nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity. Delší úseky cest budeme překonávat letecky.

Termíny a rezervace

Termín:  23.11. - 7.12.2024 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  159 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  15.2. - 1.3.2025 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  159 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavel

Pavel Veselý

Světu pomáhá prostřednictvím organizace Člověk v tísni. Pracoval dlouhodobě v Afghánistánu a na Srí Lance. Slušně jej otřískala Afrika. Na cestách ho můžete nejčastěji potkat na území jižní a východní části afrického kontinentu. Zajímá ho všechno, co ještě nezkusil. K dobití adrenalinu používá v...

Více informací o průvodci

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Petr

Petr Hejtmánek

Než se dostal do vysněných afrických savan, „marnil" čas v ZOO, pročítal stohy knih, lezl po skalách a podnikal výjimečné akce na kole. Všechny předchozí záliby se ideálně spojily v Africe. Rychle se z něj stal vášnivý fotograf, dnes úspěšně vydává horolezecké průvodce a netradiční fotografické ...

Více informací o průvodci

Pavel Veselý 23.11. - 7.12.2024 ?

Roman Filipský

Petr Hejtmánek

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do KENI, Nairobi.

2. den

Velká příkopová propadlina s úchvatným výhledem do krajiny. Údolí s farmami Kikujů. Safari v NP Masai Mara - nejlepší pozorování divoké zvěře v Keni. První vzorky fantastické fauny Afriky. Rezervace proslavená migrací obrovských stád pakoňů. Nocleh v plně vybaveném kempu či ve stylové lodži s večeří.

3. den

Safari v NP Masai Mara. Spatříme kompletní „velkou pětku“? Lva, slona, nosorožce, buvola i levharta! Stylový africký oběd. Další příjemné odpolední safari. Exotická večeře s noclehem v lodži či v plně vybavených safari stanech.

4. den

Přejezd do NP Lake Nakuru. Nejlepší místo na světě pro pozorování nosorožců, „opancéřovaných kolosů“ savany. Svůj domov zde našli ohrožení bílí i černí nosorožci. Hejna růžových plameňáků, kterých zde žije přes milion. Šance na levharty. Nocleh v lodži u jezera.

5. den

Ranní safari v NP Nakuru. Jezero Naivasha s hrochy. Oblast pobytu slavné dvojice Joy a George Adamson - Příběh lvice Elsy. Plavba lodí po jezeře Naivasha. Záplava plameňáků. Rodinky zvídavých hrochů. Crescent Island uprostřed jezera je výzva! Odjezd do hlavního města Keni. Nocleh v Nairobi.

6. den

Pokračování přes hraniční přejezd Namanga do TANZANIE. Arusha, hlavní město safari. 

7. den

Velká příkopová propadlina - Východoafrický zlom. Výjezd na vrchol sopečného rimu. Měnící se vegetace. Sestup na dno kaldery NP Ngorongoro (UNESCO). Safari v kráteru, obdoba Noemovy archy plné zvířat. Největší koncentrace zvěře na světě. Sodné jezero Magadi s růžovými plameňáky. Nocleh v komfortním hotelu na hraně kráteru Ngorongoro..

8. den

Královská snídaně na hraně kráteru Ngorongoro. NP Serengeti, UNESCO - největší a nejslavnější národní park. Nekonečné legendární pláně s množstvím zvěře. Obrovská migrující stáda - výzva nejen pro nás, ale i pro lvy, levharty i gepardy? Ubytováni v lodži. Bohatá večeře s programem.

9. den

Mimořádné ranní safari. Romantický východ slunce nad buší, kdy jsou zvířata nejaktivnější. Nejlepší pozorování šelem. Celý den plnohodnotně prožijeme v NP Serengeti. Za zvířaty i tajemnými zvuky savany. Idylka podvečerního safari. Objevíme na stromech levharta? Večeře a nocleh v lodži.

10. den

Možnost balónového létání. Finální průjezd nádherně nekonečnými pláněmi Serengeti. Romantické pahorky Naabi Hill. Průjezd NP Ngorongoro. Nocleh a večeře v lodži na hraně Velké příkopové propadliny.

11. den

NP Lake Manyara. Vegetačně nejpestřejší národní park. Alkalické jezero s vodním ptactvem. Šance na stromové lvy, hrochy, slony, žirafy. Po „japonské“ cestě do Arushi. Odpolední odlet na exotický ostrov Zanzibar.

12. - 13. den

Pobyt na atraktivním ostrově Zanzibar. Kombinace pláží, koupání a odpočinku. Bohaté možnosti fakultativních výletů. Na druhý den je naplánován celodenní výlet s návštěvou staré části města Zanzibar (Stone Town pod patronátem UNESCO) a také farmy na pěstování koření.

14. - 15. den

Poslední koupání. Letecký návrat ze Zanzibaru domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Arusha - Zanzibar
 • Doprava pronajatými vozidly s úpravou pro safari
 • Ubytování 1x nocleh v hotelu 3* v Nairobi se snídaní, 8x nocleh na safari v lodžích 4* s plnou penzí (v Keni případně v plně vybavených safari kempech), 1x nocleh v Arushi v hotelu 3* s polopenzí, 3x nocleh v bungalovech 3* na Zanzibaru se snídaní
 • Plavba lodí po jezeře Naivasha
 • Výlet do Kamenného města a exkurze za kořením
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní online eTA vízum do Keni 32 USD (při vyřízení přes CK 1 300 Kč včetně 32 USD), Tanzanie 50 USD na hranicích
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 20 900 Kč (v dubnu 16 900 Kč)
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Některé fakultativní aktivity je nejlepší objednat a uhradit již při uzavírání cestovní smlouvy, kapacita je omezena. Např.:

 • Balónové létání nad Serengeti cca 599 USD

Na místě možno uhradit

 • Lodní výlet ze Zanzibaru na ostrov Changu cca 40 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce je označena slovem „komfortněji". Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do těchto oblastí je zajištěno ubytování v kvalitních hotelech nebo v lodžích, na Zanzibaru v bungalovech s klimatizací. Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatými vozidly, na safari v Keni s úpravou pro safari, v Tanzanii jsou to džípy s odklápěcí střechou, které řídí místní řidiči. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity. Letecky se přesuneme z Arushi na Zanzibar, kde absolvujeme závěrečnou část programu. Poznání bude pro nás na prvním místě.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v Nairobi v hotelu 3* se snídaní, v Arushi v hotelu 3* s polopenzí, na safari v komfortních kamenných nebo plně vybavených stanových lodžích 4* s plnou penzí, na severu Zanzibaru v bungalovech 3* s klimatizací a se snídaní, přímo u pláže, v areálu k dispozici bazén. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace. Milovníci ryb a mořským plodů si vychutnají jejich čerstvost na Zanzibaru.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den, před cca 10 dny jsme se vrátili ze zájezdu s Martinou Veselou z Afriky (Uganda, Kongo, Rwanda, Tanzanie, Zanzibar). S Martinou jsme jeli už podruhé a musím ji opět vychválit!!! Jako průvodkyně je prostě bezvadná! Opět vše klaplo, kdykoliv jsme něco potřebovali, bylo zajištěno. Zájezd jako takový předčil mé očekávání a myslím, že i s mými známými budeme mít vzpomínky na celý život. Ještě jednou díky a už teď se těším na příště! ….

Jitka Ch.

11.3.2020

Dobrý večer, 16 zážitkami nabitých dní prešlo ako voda, a dnes sme sa s rodinou vrátili z vášho zájazdu "KEŇA - TANZANIE - ZANZIBAR - KOMFORTNĚJI". V prvej rade sa chcem poďakovať nášmu sprievodcovi p. Pavlovi Veselému za vytváranie pohodovej atmosféry, za profesionálny a zároveň priateľský prístup, za ochotu vždy riešiť i tú najnepodstatnejšiu maličkosť, ktorú sme si boli schopní vymyslieť, a za hľadanie kompromisov v každej situácií. V skupine 10 ľudí sa vždy stretnú rôzne osobnosti rozličných vekových kategórií a pováh, no priateľská atmosféra pod réžiou nášho sprievodcu nám zaistila tie najpohodovejšie momenty a skupinu stmelila do maximálnej možnej podoby. Zájazd vrelo odporúčam každému, kto chce aktívnejšiu dovolenku premotať s absolútnym relaxom na božskom Zanzibare. My sme to považovali za dokonalú kombináciu, ktorá je podľa môjho názoru vhodná pre všetky vekové kategórie. Chcela by som sa pozitívne vyjadriť aj o profesionálnych a zodpovedných sprievodcoch a šoféroch, ktorí nás sprevádzali počas prvých dvoch tretín časti zájazdu - na safari. Vedomostí mali viac ako Lonely planet, ktorú sme sosebou pre každý prípad priviezli. Boli vždy absolútne ochotní zastať a dať nám priestor na obzeranie, pýtanie sa, či fotografovanie všemožných zvierat, samozrejme vrátane "veľkej päťky". Zájazd odporúčam každému, kto hľadá zodpovedne zorganizovanú dovolenku, počas ktorej môže úplne vypnuť, a plnými dúškami vychutnávať dychberúce krásy Afriky. Ešte raz ďakujem v mene celej rodiny. 

Daniela D.

24.7.2015

Dobrý den, s Vaší CK jsem cestovala potřetí a opět mě organizace zájezdu ani průvodce nezklamali. Do východní Afriky jsem se vracela počtvrté, ale ještě nikdy jsem během jediného zájezdu neviděla takové množství zvěře. Naprosto mne ohromilo safari v Tanzanii, vidět na vlastní oči migraci pakoňů a zeber je nezapomenutelný zážitek. Relaxace na zanzibarské pláži byla třešničkou na dortu. Obrovský dík patří ochotnému a přátelskému průvodci Petru Hejtmánkovi, který se maximálně snažil vyhovět všem klientům!!! Celá naše skupinka se z afrického kontinentu vracela domů spokojená a nadšená. Původně jsem si myslela, že si dám od Afriky několik let pauzu, ale už teď se mi stýská… Děkuji Vám za skvělý zájezd a přeji Vám spoustu stejně spokojených klientů a úspěšných zájezdů!

Hana Š

6.5.2014

Hezký prvomájový večer, před měsícem jsme se nadšení vrátili ze zájezdu č. 111 Keňa - Tanzánie- Zanzibar a bohužel dříve nenašli čas, abychom vám poděkovali. Děkujeme za bezvadně zorganizovaný zájezd, průvodci, panu Petru Hejtmánkovi moc a moc děkujeme za zprostředkování nevšedních zážitků a hlavně pohodový průběh celé cesty, zajímavé vyprávění o Africe, kterou má opravdu moc rád, zvířatech a obyvatelích - návštěva masajské vesnice byl zážitek! Viděli jsme spoustu zvířat, nic nepříjemného se nikomu nepřihodilo, nemělo to chybu. Takže můžeme doporučit a věřím, že příští cesta bude opět s CK Livingstone, možná tentokrát za gorilami do Ugandy? Přejeme hodně spokojených cestovatelů a hodně zdaru ve Vašem konání. Zdraví

Jarka a Igor J.

19.10.2016

Dobrý den, před měsícem jsme se vrátili ze zájezdu Keňa, Tanzánie a Zanzibar. Moc se nám tam líbilo, byli jsme v Africe potřetí a určitě ne naposledy. Chtěli by jsme poděkovat za dobrou organizaci zájezdu a hlavně za skvělého průvodce Petra Hejtmánka, který byl po všech stránkách dokonalý. Uvítáme, pokud zařadíte do nabídky další zájezdy do Afriky s panem Hejtmánkem..

manželé Drbohlavoci

6.12.2016

Dovoľte nám poďakovať sa za zájazd čo sme teraz absolvovali.Bol to krásny zážitok,dobrá organizácia,skvelí ľudia v skupine,všetko bolo tak ako to bolo slúbené. Sprievodca p.Petr Hejtmánek je veľkým znalcom tejto časti sveta,je nielen dobrým sprievodcom ale aj človekom,ktorým je obzvlášť zážitok prežiť tieto pekné momenty.

Mária a Ladislav P.

24.6.2015

Vrátila jsem se z Tanzánie a musím Vám napsat, že jsem tak nadšená a šťastná jako nikdy. Byla to nejkrásnější organizovaná dovolená, jakou jsem kdy měla. Všechno vyšlo jak jsem si přála a v co jsem doufala. Migraci zvěře z Masai Mary do Serengeti jsem viděla na vlastní oči a je to zážitek na celý život. Musím vyzdvihnout práci průvodce pana Hejtmánka, který je úžasně fundovaný, dokonale znalý prostředí, příjemný člověk, skromný a přitom toho tolik ví o místní fauně, floře i obyvatelích víc, než nějaký encyklopedista. Všechno zařizoval a řešil s přehledem, celý pobyt byl bez problémů a ve velmi přátelském duchu. Jeho historky a zážitky z pobytů v Africe by stály za zveřejnění. Je oddaný tomuto kontinentu a nakazil nás všechny svým nadšením. Ubytování perfektní, jídlo úžasně dobré, řidiči prvotřídní. Doporučuji všem. Vše proběhlo hladce a bez problémů. Z Keňi a Tanzánie a pana Hejtmánka byli nadšeni všichni. S pozdravem  

Marie Š.

27.11.2015

Dobrý den do Brna, s manželkou, švagrem a jeho manželkou jsme absolvovali vámi pořádaný zájezd do Afriky, konkrétně do Keni, Tanzanie a Zanzibaru. Tato destinace byla pro nás úplně novou nevyzkoušenou cestou, a proto jsme z ní měli tak trochu obavy i z pohledu jak budou zajištěny služby jak v oblasti ubytování, stravování, cestování a služeb vašeho průvodce. Jelikož jsme byli všichni velmi spokojeni s celým průběhem naší dovolené, považujeme za vhodné vám tuto skutečnost oznámit a vyzdvihnout naplnění našich představ na jedničku a to i především zásluhou našeho, tedy vašeho průvodce pana Petra Hejtmánka. Ten byl po celou dobu našeho putování opravdu na svém místě všude tam, kde ho bylo zapotřebí a svými praktickými zkušenostmi a radami a to včetně osobního vyprávění umocnil náš celkový dojem a zážitek z této dovolené na maximum. Chtěli bychom vám za váš profesionální přístup k takto zajištěné dovolené poděkovat, a současně blahopřát k takovým lidem jako je pan Petr Hejtmánek, který si z našeho pohledu zaslouží za svoji práci plné absolutorium. Přejeme vám, abyste měli i do budoucna jen samé spokojené klienty a profesionální spolupracovníky. Ještě jednou děkujeme. S pozdravem    

Polákovi a Sochorovi z Nového Strašecí

2.12.2015

Podobné zájezdy

Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
126 Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR

Afrika v komfortním balení

14.11. - 2.12.2024
+ další 3 termíny
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)