Keňa - Tanzanie - Zanzibar

111

Keňa - Tanzanie - Zanzibar

Nejhezčí parky Afriky

Bohaté safari ve východní Africe. Kombinace přírody a odpočinku na plážích.

Pro každého Safari a moře

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 12

Výkladní skříň Afriky i moře na exotickém ostrově Zanzibar. Osmidenní safari s plnou penzí. NP Masai Mara, NP Nakuru – nejlepší místo na světě pro pozorování nosorožců. Kráter Ngorongoro – největší koncentrace zvěře na světě. NP Serengeti – nedozírné pláně plné zvířat. Lake Manyara s odlišnými vegetačními pásmy. Na závěr cesty ostrov koření Zanzibar - nejhezčí pláže, smaragdová voda i bílý písek, skvělé šnorchlování i potápění, poznávací výlety po ostrově dle programu. Během cesty nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity. Delší úseky cest budeme překonávat letecky.

Zájezd pro milovníky africké přírody. Dlouholeté zkušenosti z této destinace daly vzniknout ideální skladbě programu. Vydejte se za poznáním s odborníky na východní Afriku, kterými naši průvodci rozhodně jsou. Během cesty nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity. Delší úseky cest budeme překonávat letecky.

Termíny a rezervace

Termín:  24.11. - 9.12.2023 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  142 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  24.3. - 8.4.2024 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  139 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavel

Pavel Veselý

Světu pomáhá prostřednictvím organizace Člověk v tísni. Pracoval dlouhodobě v Afghánistánu a na Srí Lance. Slušně jej otřískala Afrika. Na cestách ho můžete nejčastěji potkat na území jižní a východní části afrického kontinentu. Zajímá ho všechno, co ještě nezkusil. K dobití adrenalinu používá v...

Více informací o průvodci

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Petr

Petr Hejtmánek

Než se dostal do vysněných afrických savan, „marnil" čas v ZOO, pročítal stohy knih, lezl po skalách a podnikal výjimečné akce na kole. Všechny předchozí záliby se ideálně spojily v Africe. Rychle se z něj stal vášnivý fotograf, dnes úspěšně vydává horolezecké průvodce a netradiční fotografické ...

Více informací o průvodci

Pavel Veselý 24.11. - 9.12.2023 ?

Roman Filipský

Petr Hejtmánek

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do KENI, Nairobi.

2. den

Velká příkopová propadlina s úchvatným výhledem do krajiny. Údolí s farmami Kikujů. Safari v NP Masai Mara - nejlepší pozorování divoké zvěře v Keni. První vzorky fantastické fauny Afriky. Rezervace proslavená migrací obrovských stád pakoňů. Nocleh v plně vybaveném kempu či ve stylové lodži s večeří.

3. den

Safari v NP Masai Mara. Spatříme kompletní „velkou pětku“? Lva, slona, nosorožce, buvola i levharta! Stylový africký oběd. Další příjemné odpolední safari. Exotická večeře s noclehem v lodži či v plně vybavených safari stanech.

4. den

Přejezd do NP Lake Nakuru. Nejlepší místo na světě pro pozorování nosorožců, „opancéřovaných kolosů“ savany. Svůj domov zde našli ohrožení bílí i černí nosorožci. Hejna růžových plameňáků, kterých zde žije přes milion. Šance na levharty. Nocleh v lodži u jezera.

5. den

Ranní safari v NP Nakuru. Odjezd do hlavního města Keni. Příjemný oběd v Nairobi. Pokračování přes hraniční přejezd Namanga do TANZANIE. Arusha, hlavní město safari. Nocleh v hotelu s večeří.

6. den

Velká příkopová propadlina - Východoafrický zlom. Výjezd na vrchol sopečného rimu. Měnící se vegetace. Sestup na dno kaldery NP Ngorongoro (UNESCO). Safari v kráteru, obdoba Noemovy archy plné zvířat. Největší koncentrace zvěře na světě. Sodné jezero Magadi s růžovými plameňáky. Nocleh v komfortním hotelu na hraně kráteru Ngorongoro.  

7. den

Královská snídaně na hraně kráteru Ngorongoro. NP Serengeti (UNESCO) - největší a nejslavnější národní park. Nekonečné legendární pláně s množstvím zvěře. Obrovská migrující stáda, výzva nejen pro nás, ale i pro lvy, levharty i gepardy? Ubytováni v lodži. Bohatá večeře s programem.

8. den

Mimořádné ranní safari. Romantický východ slunce nad buší, kdy jsou zvířata nejaktivnější. Nejlepší pozorování šelem. Celý den plnohodnotně prožijeme v NP Serengeti. Za zvířaty i tajemnými zvuky savany. Idylka podvečerního safari. Objevíme na stromech levharta? Večeře a nocleh v lodži.

9. den

Možnost balónového létání. Finální průjezd nádherně nekonečnými pláněmi Serengeti. Romantické pahorky Naabi Hill. Průjezd NP Ngorongoro. Nocleh a večeře v lodži na hraně Velké příkopové propadliny.

10. den

NP Lake Manyara. Vegetačně nejpestřejší národní park. Alkalické jezero s vodním ptactvem. Šance na stromové lvy, hrochy, slony, žirafy. Po „japonské“ cestě do Arushi. Odpolední odlet na exotický ostrov Zanzibar.

11. - 14. den

Pobyt na atraktivním ostrově Zanzibar. Kombinace pláží, koupání a odpočinku. Bohaté možnosti fakultativních výletů. Na třetí den je naplánován celodenní výlet s návštěvou staré části města Zanzibar (Stone Town pod patronátem UNESCO) a také farmy na pěstování koření.

15. - 16. den

Poslední koupání. Letecký návrat ze Zanzibaru domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Arusha - Zanzibar
 • Doprava pronajatými vozidly s úpravou pro safari
 • Ubytování 1x nocleh v hotelu 3* v Nairobi se snídaní, 7x nocleh na safari v lodžích 4* s plnou penzí (v Keni případně v plně vybavených safari kempech), 1x nocleh v Arushi v hotelu 3* s polopenzí, 5x nocleh v bungalovech 3* na Zanzibaru se snídaní
 • Výlet do Kamenného města a exkurze za kořením
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Keni 1 500 Kč, Tanzanie 50 USD (e-vízum nebo na hranicích)
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 20 900 Kč (v dubnu 16 900 Kč)
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Některé fakultativní aktivity je nejlepší objednat a uhradit již při uzavírání cestovní smlouvy, kapacita je omezena. Např.:

 • Balónové létání nad Serengeti cca 599 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce je označena slovem „komfortněji". Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do těchto oblastí je zajištěno ubytování v kvalitních hotelech nebo v lodžích, na Zanzibaru v bungalovech s klimatizací. Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatými vozidly, na safari v Keni s úpravou pro safari, v Tanzanii jsou to džípy s odklápěcí střechou, které řídí místní řidiči. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity. Letecky se přesuneme z Arushi na Zanzibar, kde absolvujeme závěrečnou část programu. Poznání bude pro nás na prvním místě.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v Nairobi v hotelu 3* se snídaní, v Arushi v hotelu 3* s polopenzí, na safari v komfortních kamenných nebo plně vybavených stanových lodžích 4* s plnou penzí, na severu Zanzibaru v bungalovech 3* s klimatizací a se snídaní, přímo u pláže, v areálu k dispozici bazén. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace. Milovníci ryb a mořským plodů si vychutnají jejich čerstvost na Zanzibaru.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den, před cca 10 dny jsme se vrátili ze zájezdu s Martinou Veselou z Afriky (Uganda, Kongo, Rwanda, Tanzanie, Zanzibar). S Martinou jsme jeli už podruhé a musím ji opět vychválit!!! Jako průvodkyně je prostě bezvadná! Opět vše klaplo, kdykoliv jsme něco potřebovali, bylo zajištěno. Zájezd jako takový předčil mé očekávání a myslím, že i s mými známými budeme mít vzpomínky na celý život. Ještě jednou díky a už teď se těším na příště! ….

Jitka Ch.

11.3.2020

Dobrý večer, 16 zážitkami nabitých dní prešlo ako voda, a dnes sme sa s rodinou vrátili z vášho zájazdu "KEŇA - TANZANIE - ZANZIBAR - KOMFORTNĚJI". V prvej rade sa chcem poďakovať nášmu sprievodcovi p. Pavlovi Veselému za vytváranie pohodovej atmosféry, za profesionálny a zároveň priateľský prístup, za ochotu vždy riešiť i tú najnepodstatnejšiu maličkosť, ktorú sme si boli schopní vymyslieť, a za hľadanie kompromisov v každej situácií. V skupine 10 ľudí sa vždy stretnú rôzne osobnosti rozličných vekových kategórií a pováh, no priateľská atmosféra pod réžiou nášho sprievodcu nám zaistila tie najpohodovejšie momenty a skupinu stmelila do maximálnej možnej podoby. Zájazd vrelo odporúčam každému, kto chce aktívnejšiu dovolenku premotať s absolútnym relaxom na božskom Zanzibare. My sme to považovali za dokonalú kombináciu, ktorá je podľa môjho názoru vhodná pre všetky vekové kategórie. Chcela by som sa pozitívne vyjadriť aj o profesionálnych a zodpovedných sprievodcoch a šoféroch, ktorí nás sprevádzali počas prvých dvoch tretín časti zájazdu - na safari. Vedomostí mali viac ako Lonely planet, ktorú sme sosebou pre každý prípad priviezli. Boli vždy absolútne ochotní zastať a dať nám priestor na obzeranie, pýtanie sa, či fotografovanie všemožných zvierat, samozrejme vrátane "veľkej päťky". Zájazd odporúčam každému, kto hľadá zodpovedne zorganizovanú dovolenku, počas ktorej môže úplne vypnuť, a plnými dúškami vychutnávať dychberúce krásy Afriky. Ešte raz ďakujem v mene celej rodiny. 

Daniela D.

24.7.2015

Dobrý den, s Vaší CK jsem cestovala potřetí a opět mě organizace zájezdu ani průvodce nezklamali. Do východní Afriky jsem se vracela počtvrté, ale ještě nikdy jsem během jediného zájezdu neviděla takové množství zvěře. Naprosto mne ohromilo safari v Tanzanii, vidět na vlastní oči migraci pakoňů a zeber je nezapomenutelný zážitek. Relaxace na zanzibarské pláži byla třešničkou na dortu. Obrovský dík patří ochotnému a přátelskému průvodci Petru Hejtmánkovi, který se maximálně snažil vyhovět všem klientům!!! Celá naše skupinka se z afrického kontinentu vracela domů spokojená a nadšená. Původně jsem si myslela, že si dám od Afriky několik let pauzu, ale už teď se mi stýská… Děkuji Vám za skvělý zájezd a přeji Vám spoustu stejně spokojených klientů a úspěšných zájezdů!

Hana Š

6.5.2014

Hezký prvomájový večer, před měsícem jsme se nadšení vrátili ze zájezdu č. 111 Keňa - Tanzánie- Zanzibar a bohužel dříve nenašli čas, abychom vám poděkovali. Děkujeme za bezvadně zorganizovaný zájezd, průvodci, panu Petru Hejtmánkovi moc a moc děkujeme za zprostředkování nevšedních zážitků a hlavně pohodový průběh celé cesty, zajímavé vyprávění o Africe, kterou má opravdu moc rád, zvířatech a obyvatelích - návštěva masajské vesnice byl zážitek! Viděli jsme spoustu zvířat, nic nepříjemného se nikomu nepřihodilo, nemělo to chybu. Takže můžeme doporučit a věřím, že příští cesta bude opět s CK Livingstone, možná tentokrát za gorilami do Ugandy? Přejeme hodně spokojených cestovatelů a hodně zdaru ve Vašem konání. Zdraví

Jarka a Igor J.

19.10.2016

Dobrý den, před měsícem jsme se vrátili ze zájezdu Keňa, Tanzánie a Zanzibar. Moc se nám tam líbilo, byli jsme v Africe potřetí a určitě ne naposledy. Chtěli by jsme poděkovat za dobrou organizaci zájezdu a hlavně za skvělého průvodce Petra Hejtmánka, který byl po všech stránkách dokonalý. Uvítáme, pokud zařadíte do nabídky další zájezdy do Afriky s panem Hejtmánkem..

manželé Drbohlavoci

6.12.2016

Dovoľte nám poďakovať sa za zájazd čo sme teraz absolvovali.Bol to krásny zážitok,dobrá organizácia,skvelí ľudia v skupine,všetko bolo tak ako to bolo slúbené. Sprievodca p.Petr Hejtmánek je veľkým znalcom tejto časti sveta,je nielen dobrým sprievodcom ale aj človekom,ktorým je obzvlášť zážitok prežiť tieto pekné momenty.

Mária a Ladislav P.

24.6.2015

Vrátila jsem se z Tanzánie a musím Vám napsat, že jsem tak nadšená a šťastná jako nikdy. Byla to nejkrásnější organizovaná dovolená, jakou jsem kdy měla. Všechno vyšlo jak jsem si přála a v co jsem doufala. Migraci zvěře z Masai Mary do Serengeti jsem viděla na vlastní oči a je to zážitek na celý život. Musím vyzdvihnout práci průvodce pana Hejtmánka, který je úžasně fundovaný, dokonale znalý prostředí, příjemný člověk, skromný a přitom toho tolik ví o místní fauně, floře i obyvatelích víc, než nějaký encyklopedista. Všechno zařizoval a řešil s přehledem, celý pobyt byl bez problémů a ve velmi přátelském duchu. Jeho historky a zážitky z pobytů v Africe by stály za zveřejnění. Je oddaný tomuto kontinentu a nakazil nás všechny svým nadšením. Ubytování perfektní, jídlo úžasně dobré, řidiči prvotřídní. Doporučuji všem. Vše proběhlo hladce a bez problémů. Z Keňi a Tanzánie a pana Hejtmánka byli nadšeni všichni. S pozdravem  

Marie Š.

27.11.2015

Dobrý den do Brna, s manželkou, švagrem a jeho manželkou jsme absolvovali vámi pořádaný zájezd do Afriky, konkrétně do Keni, Tanzanie a Zanzibaru. Tato destinace byla pro nás úplně novou nevyzkoušenou cestou, a proto jsme z ní měli tak trochu obavy i z pohledu jak budou zajištěny služby jak v oblasti ubytování, stravování, cestování a služeb vašeho průvodce. Jelikož jsme byli všichni velmi spokojeni s celým průběhem naší dovolené, považujeme za vhodné vám tuto skutečnost oznámit a vyzdvihnout naplnění našich představ na jedničku a to i především zásluhou našeho, tedy vašeho průvodce pana Petra Hejtmánka. Ten byl po celou dobu našeho putování opravdu na svém místě všude tam, kde ho bylo zapotřebí a svými praktickými zkušenostmi a radami a to včetně osobního vyprávění umocnil náš celkový dojem a zážitek z této dovolené na maximum. Chtěli bychom vám za váš profesionální přístup k takto zajištěné dovolené poděkovat, a současně blahopřát k takovým lidem jako je pan Petr Hejtmánek, který si z našeho pohledu zaslouží za svoji práci plné absolutorium. Přejeme vám, abyste měli i do budoucna jen samé spokojené klienty a profesionální spolupracovníky. Ještě jednou děkujeme. S pozdravem    

Polákovi a Sochorovi z Nového Strašecí

2.12.2015

Podobné zájezdy

Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
126 Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR

Afrika v komfortním balení

12.11. - 30.11.2023
+ další 4 termíny
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)