Tanzanie - Zanzibar

109

Tanzanie - Zanzibar

Safari v komfortním balení!

Oblíbený zájezd do východní Afriky. Kombinace přírody a odpočinku na plážích.

O prázdninách Safari a moře

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 12

Bohaté safari v exkluzivním balení - Ngorongoro, Serengeti a Tarangire. Nocujeme v komfortních hotelech případně luxusních stanových lodžích na atraktivních místech národních parků. Ostrov koření Zanzibar - smaragdová voda i bílý písek. Program byl sestaven v pozvolnějším tempu, aby byl dostatek času na vstřebání zážitků ze safari v nejhezčích parcích Afriky a odpočinek u moře. Cestujeme v komorním počtu již od 6 osob!

Během cesty nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity. Delší úseky cest budeme překonávat letecky. Dlouholeté zkušenosti z této destinace daly vzniknout ideální skladbě programu. Rádi vám vypracujeme podobný zájezd na míru v libovolném termínu jen pro vaši uzavřenou skupinku!

Termíny a rezervace

Termín:  19.5. - 2.6.2024 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  120 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  9.11. - 22.11.2024 14 dní / 11 nocí  (14 dní / 11 nocí) Cena:  126 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  18.2. - 3.3.2025 14 dní / 11 nocí  (14 dní / 11 nocí) Cena:  126 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  18.5. - 31.5.2025 14 dní / 11 nocí  (14 dní / 11 nocí) Cena:  126 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  20.7. - 2.8.2025 14 dní / 11 nocí  (14 dní / 11 nocí) Cena:  128 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavel

Pavel Veselý

Světu pomáhá prostřednictvím organizace Člověk v tísni. Pracoval dlouhodobě v Afghánistánu a na Srí Lance. Slušně jej otřískala Afrika. Na cestách ho můžete nejčastěji potkat na území jižní a východní části afrického kontinentu. Zajímá ho všechno, co ještě nezkusil. K dobití adrenalinu používá v...

Více informací o průvodci

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Indonésii a SV Indii, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustředí na mapování pří...

Více informací o průvodci

Pavel Veselý 9.11. - 22.11.2024
?

Roman Filipský

Pavol Okenka

David Švejnoha

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Tanzanie. Přílet do „hlavního města safari“. Kosmopolitní Arusha s příjemným klimatem. Nocleh v centru Arushi.

3. den

Odjezd na safari. Velká příkopová propadlina - působivý přírodní zlom. NP Tarangire s rozsáhlými baobabovými porosty. Početná stáda slonů. Žirafy, zebry, pakoně, antilopy, gazely, buvol kaferský, prasata bradavičnatá. Zajímavá flóra - deštníkové akácie, sukulentní euforbie - pryšce, lontarové i královské palmy. Přes 550 druhů ptáků. Nocleh v lodži.

4. den

Karatu - poslední vesnice před „africkou divočinou“. Cesta přes chráněnou rezervaci Ngorongoro. Mohyla obětem divočiny. Památník B. Grzimka, zakladatele nejslavnější rezervace. Safari v NP Serengeti pod patronátem UNESCO - vrchol divoké přírody. Nedozírná stáda zeber, pakoňů, antilop (údajně 9 000 žiraf, 5 000 slonů, 3 000 lvů). Naabi Hill - šance na gepardy. Atraktivní ubytování v komfortní stanové lodži.

5. den

Celodenní safari v NP Serengeti. Ranní safari s východem slunce. Podaří se nám zahlédnout levharta? Pro zájemce možnost balónového létaní. Let nad pláněmi Serengeti, safari z ptačí perspektivy. Po přistání se podává šampaňské a stylová snídaně. Na oběd se lze vrátit do lodge a po krátkém odpočinku opět vyjet za zvířaty. Nocleh v komfortní stanové lodži.

6. den

Po ranním safari přejezd směr Naabi Hill, přesun k NP Ngorongoro. Tradiční masajská boma. Šokující poznání masajských obydlí. Před vchodem zapíchnutý oštěp oznamuje: „Nevstupuj! Milujeme se!“ Výjezd k okraji sopečného kráteru. Safari v kráteru Ngorongoro (UNESCO). Z výšky přes 2 300 m sjedeme o 600 m níže na dno kaldery. Obdoba Noemovy archy plné zvířat. Místo s největší koncentrací zvěře na světě. Šance na nosorožce!  Nocleh v lodži.

7. den

Mto-Wa-Mbu - tržnice s tradičními výrobky. Exotické ovoce včetně červených banánů. Návrat do Arushi, nocleh v hotelu.

8. den

Letecky na atraktivní ostrov Zanzibar. Kombinace pláží, koupání, šnorchlování, potápění a historie. Neopakovatelná atmosféra křivolakých uliček. Kamenné město pod patronátem UNESCO. Kobky otroků. Popíjení lahodného koktejlu v Africa House. Pro zájemce lodní výlet na ostrov Changu. Romantická pláž „sněhobílého" písku mizející v moři. Obrovské sloní želvy. Nocleh v Kamenném městě ve stylovém hotelu.

9. den

Cesta na sever - kontrast tropické zeleně k vyprahlé buši. Fakultativně prales Jozani - tři odlišná vegetační pásma. Visuté lávky v porostu mangrove. Červenobílé endemické guerézy. Mohutní svědkové dávnověku - baobaby i bougainvillea, lontarové a senegalské palmy, kapoky. Spice tour - exkurze za kořením i ovocem. V záplavě odlišných vůní si přijdou na své i chuťové pohárky. Nocleh v oblasti Nungwi.

10. - 12. den

Nungwi - nejhezčí místa ostrova. Bohaté možnosti aktivit. Bělostné pláže. Potápění či šnorchlování na nejlepších lokalitách. Pro zájemce fakultativní výlet na atol Mnemba či plavba za západem slunce na tradiční dřevěné plachetnici. Nocleh v oblasti Nungwi.

13. den

Poslední koupání. Rozloučení a večerní odlet ze Zanzibaru.

14. den

Letecký návrat domů.

Tento typ zájezdu rádi zajistíme i individuálně. Kontaktujte nás!

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Vnitrostátní přelet Arusha - Zanzibar
 • Terénní džípy po dobu safari
 • Mikrobus na Zanzibaru
 • Ubytování ve městech v hotelech se snídaní 3x, po dobu safari v komfortních lodžích (mohou být i stanové) s plnou penzí 4x, na pláži na Zanzibaru v pohodlných bungalovech se snídaní 5x.
 • Exkurze za kořením, návštěva masajské bomy
 • Vstupy do národních parků: Tarangire, Ngorongoro, vstup do kráteru Ngorongoro, Serengeti
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Víza do Tanzanie 50 USD na hranicích
 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy do památek a muzeí, cca 40 USD
 • Vstup do pralesa Jozani cca 10 USD
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 19 500 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Některé fakultativní aktivity je nezbytné rezervovat a uhradit nejlépe už při uzavírání cestovní smlouvy, jelikož kapacita je omezena.

 • Balónové létání nad Serengeti cca 599 USD

Další fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Potápění na Zanzibaru
 • Prales Jozani 15 USD
 • Lodní výlet na ostrov Changu cca 40 USD
 • Lodní výlet na ostrov Mnemba 80 - 100 USD 

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Bohatá zkušenost a znalost uvedené destinace dala vzniknout ideální skladbě programu. Kombinace poznávací části - pětidenního safari v nejkrásnějších parcích Tanzanie s polopenzí s odpočinkovou částí programu - pobytem na ostrově Zanzibar spojeným s jednodenními výlety.

Akce je označena slovem komfortněji. Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do těchto oblastí je zajištěno ubytování v kvalitních hotelech nebo v lodžích, na Zanzibaru v bungalovech s klimatizací. Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatými vozidly, na safari jsou to džípy s odklápěcí střechou. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity.

Letecky se přesuneme z Arushi na Zanzibar, kde absolvujeme závěrečnou část programu.

Míra komfortu

Ubytováni budeme ve městech v hotelech se snídaní, na safari v komfortních kamenných nebo stanových lodžích s plnou penzí, na severu Zanzibaru v bungalovech s klimatizací a se snídaní, přímo u pláže, v areálu k dispozici bazén. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. Milovníci ryb a mořským plodů si vychutnají jejich čerstvost na Zanzibaru.

Přestože dbáme po celou dobu zájezdu na zvýšený ubytovací standard, upozorňujeme, že se jedná o africký kontinent a kvalita služeb se od evropského standardu může lišit.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den pane Bártku a celý kolektive CK Livingstone, včera jsme se vrátili plni dojmů ze zájezdu Tanzánie Zanzibar s prodloužením o safari. Afrika nás opět nadchla a rádi jsme poznali turisty méně navštěvovaný jih Tanzánie. Chci zejména vyzdvihnout skvělý přístup průvodce Davida Švejnohy, který nás po celou dobu zájezdu zahrnoval nepřeberným množstvím informací, přestože v první části zájezdu byl pouze jako doprovod, stejně se nám maximálně věnoval. Dále chci poděkovat Davidovi a CK Livingstone za perfektní zvládnutí problému při zrušení hotelu na Zanzibaru. Náhradní ubytování opravdu stálo za to a moc se nám tam líbilo. Při prodlouženém safari jsme měli neskutečné štěstí na opakované množství zvířat, které se nepodaří vidět tak často. Díky nádherné Africe a průvodci Davidu Švejnohovi jsme se vrátili nadšení s předsevzetím se do Afriky opět vrátit.

Magda a Josef K.

1.2.2021

Podobné zájezdy

Keňa - Tanzanie - Zanzibar
111 Keňa - Tanzanie - Zanzibar

Nejhezčí parky Afriky

23.11. - 7.12.2024
+ další 1 termín
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)