Sedm divů Islandu

516

Sedm divů Islandu

Zázraky islandské přírody

Poznejte s námi krajinu sopek, lávových polí, vývěrů síry a zrelaxujte se v oblastech horkých pramenů a termálních bazénech.

Pro každého Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

32-40

Nespoutané vodopády na divokých řekách, monumentální ledovcové splazy ledovce Mýrdalsjökull, gejzír Strokkur pravidelně vystřikující vroucí vodu až do výše 20 m. Zastavíme se také u krásných vodopádů Seljalandsfoss a Skógafoss, vykoupeme se v teplé říčce obklopeni pastelovými barvami „duhových hor“ Landmannalaugar a projdeme se národním parkem Þingvellir, kde byl založen nejstarší parlament světa. Prohlédneme si též hlavní město Islandu Reykjavík. 

Pořádáme s partnerskou CK.

Poznávací zájezd nabitý sedmi divy Islandu. Dovolená o jaké sníte! 

Termíny a rezervace

Termín:  29.7. - 4.8.2023 7 dní / 5 nocí  (7 dní / 5 nocí) Cena:  40 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  6.8. - 12.8.2023 7 dní / 5 nocí  (7 dní / 5 nocí) Cena:  40 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  27.8. - 2.9.2023 7 dní / 5 nocí  (7 dní / 5 nocí) Cena:  40 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti. Na vybraných akcích s partnerskou cestovní kanceláří vás doprovodí „nové tváře“.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Odlet večer z Prahy a přílet na letiště Keflavík kolem půlnoci. Transfer na nocleh.

2. den

Vrchol našeho islandského putování, tzv. zlatý trojúhelník. Nejdříve navštívíme sídlo biskupství v osadě Skálholt a pak již pojedeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem Strokkur, který každých pět minut vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme i impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne se zastavíme v národním parku Þingvellir (UNESCO). V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska a byl zde v 10. století založen nejstarší parlament světa – Alþing. Kolem geotermální elektrárny Nesjavellir se vrátíme na místo ubytování. 

3. den

Výlet na vulkanické Vestmannské ostrovy, kde můžeme vystoupit na aktivní sopku Eldfell, která naposledy explodovala v roce 1973. Ostrov Heymaey je též známý početnými ptačími koloniemi.

4. den

Islandské vnitrozemí, turisticky atraktivní geotermální oblasti Landmannalaugar. Jedná se o pohádkově barevnou oblast uprostřed divokých hor. Díky svěží barevnosti se Landmannalaugaru přezdívá „duhové hory“. Z turistického střediska, které leží v srdci oblasti na pokraji lávového pole, se návštěvníkům nabízí pestrá paleta pěších výletů různé obtížnosti. Místním unikátem, který každoročně přitahuje nejen zahraniční turisty, ale i samotné Islanďany, je možnost koupele a dobití energie po náročných i lehčích túrách v přírodní laguně s termální vodou, která vzniká soutokem horké a chladnější říčky. V případě nesjízdnosti silnic nebo špatného počasí navštívíme místo Landmannalaugaru podobně barevnou geotermální oblast u městečka Hveragerði včetně možnosti koupání v teplé říčce.

5. den

Cestou po jižním pobřeží můžeme v dáli zahlédnout zasněžený vrcholek sopky Hekla a uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skógá poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme obdivovat skalní bránu a u městečka Vík vstoupíme na černou sopečnou pláž s čedičovou jeskyní. Na zpáteční cestě se zastavíme u splazu ledovce Sólheimajökull a pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se projdeme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme další vodopád Gljúfrafoss. 

6. den

Dopoledne se zájemci mohou zúčastnit plavby za pozorováním velryb, zatímco ostatní mohou navštívit expozice vulkanologie nebo architektonický skvost Reykjavíku – kulturní dům Harpa. Odpoledne je na programu krátká společná prohlídka hlavního města Islandu Reykjavíku. Uvidíme mj. radnici „u rybníka“, parlament, moderní kostel Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Na poloostrově Reykjanes budeme mít možnost návštěvy čerstvého lávového pole z roku 2021. Možnost fakultativní aktivity - večerní koupání v unikátních termálních lázních Modrá laguna. Odlet do Prahy kolem půlnoci.

7. den

Ráno přílet do Prahy.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Letenku z Prahy na Island a zpět vč. let. tax ve výši 9 000 Kč
 • Autobus nebo mikrobus na Islandu dle velikosti skupiny
 • Trajekt na Vestmannské ostrovy a zpět
 • 5x ubytování v chatkách/penzionu KOMFORT (2lůžkové pokoje s WC, sprchou a povlečením) včetně snídaně nebo za příplatek 5x ubytování v hotelu KOMFORT včetně 5 snídaní a 4 večeří
 • Průvodce
 • Cestovní pojištění UNIQA K6S (mj. na stornopoplatky, léčebné výlohy a to vč. onemocnění Covid-19 před i na zájezdu)

Cena nezahrnuje

 • Vstupné
 • Velrybí safari - cca 12 000 ISK (tj. cca 100 EUR) 
 • Případné náklady spojené s testováním, vystavením potvrzení o vakcinaci atp. 
 • 4x večeře (o dvou chodech - min. 10 osob): 3 600 Kč
 • Ubytování v hotelu (včetně 4 večeří): 10 500 Kč
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 2 000 Kč 
 • Připojištění UNIQA na krytí nákladů při karanténě v zahraničí - lze sjednat jen při objednání zájezdu: 460 Kč
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají předem, jako například:

 • Vstup do Modré laguny - včetně ručníku a 1 nápoje - nutné objednat předem: 1 900 Kč.
 • vstup do Modré laguny pro děti do 13 let včetně ručníku zdarma - nutné objednat předem: 0 Kč.

Velikost skupiny

Cestujeme ve větší skupině se zkušenými průvodci. 

Skupina 28-40 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Tento zájezd je vhodný i pro osoby s omezenou schopností pohybu, pokud ovšem omezení není takového rozsahu, aby činilo potíže při nastupování a vystupování z dopravního prostředku, a nezpůsobovalo potíže s běžnou chůzí o intenzitě, která se dá očekávat při prohlídkách měst, zajímavých míst a při procházkách v přírodě.   

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v chatkách nebo penzionech ve dvoulůžkových pokojích komfortních chatek nebo penzionu. Garance lůžka včetně lůžkovin. Každá chatka má vlastní sociální vybavení a kuchyňku, vč. základního nádobí a příborů. U penzionu je k dispozici pouze malá společná kuchyňka. Za příplatek je možnost objednání večeří o 2 chodech. Za příplatek je možné zajiatit ubytování ve  dvoulůžkových hotelových pokojích s WC/sprchou. Na pokojích bývá TV, telefon a rádio. 

Podobné zájezdy

Slovinsko
510 Slovinsko

Památky, lázně a víno

10.8. - 14.8.2023
5 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)