Island v kostce

517

Island v kostce

To nej z Islandu

Cesta kolem ostrova „zavěšeného“ pod polárním kruhem

Památky a příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

30-40

Během plných sedmi dnů navštívíme nejen nejznámější místa Islandu: historicky i geologicky zajímavý národní park Þingvellir (UNESCO), rozsáhlá lávová pole, jedinečné jezero Mývatn i sopku Krafla, mohutný vodopád Dettifoss, největší evropský ledovec Vatnajökull s ledovcovou lagunou Jökulsárlón, „zlatý“ vodopád Gullfoss a aktivní gejzír Strokkur. Uvidíme hlavní město Reykjavík, skanzen lidové architektury Glaumbær. Vykoupeme se v termálních lázních Modrá laguna? Čeká na nás i všudypřítomný vítr, voda ve všech skupenstvích a barvách a nejkouzelnější dar severu – světlé noci.

Island patří svou rozlohou i počtem obyvatel k nejmenším evropským státům. Na relativně malém území naleznete aktivní sopky, mohutné vodopády, ledovcová jezera a divokou panenskou přírodu. Prožijte příjemný týden a vychutnejte si islandskou pohostinnost.

Pořádáme s partnerskou CK.

Termíny a rezervace

Termín:  30.6. - 8.7.2024 9 dní / 7 nocí  (9 dní / 7 nocí) Cena:  68 000 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti. Na vybraných akcích s partnerskou cestovní kanceláří vás doprovodí „nové tváře“.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Večer odlet na Island přímým letem z Prahy (dle dostupnosti letů může být i s přestupem). Po příletu transfer na ubytování.

2. den

Dopoledne navštívíme hlavní město Reykjavík (mj. spatříme vodojem Perlan, Hallgrímův kostel, radnici). Poté pojedeme do národního parku Þingvellir na místo, kde byl vyhlášen první parlament na světě – Alþing. Okruh kolem Islandu započneme jízdou podmořským tunelem pod Hvalfjordem a pak nahlédneme lehce do vnitrozemí (nejvydatnější horký pramen Deildartunguhver, Reykholt – působiště spisovatele Snorriho Sturlussona a vodopády v lávě Barnafoss a Hraunfossar). Nocleh na severozápadě.

3. den

Dopoledne si uděláme vycházku na kráter Grábrók, který majestátně ční nad okolní krajinou. Poté zavítáme na poloostrov Vatnsnes a u farmy Ósar se nám otevře krásný výhled na útes Hvítserkur, v jehož okolí možná spatříme i tuleně. V Blönduósu uvidíme hypermoderní kostel ve tvaru kráteru. Prohlédneme si také skanzen lidové architektury Glaumbær. Večer ubytování v okolí města Akureyri.

4. den

Dopoledne cestou uvidíme vodopád Goðafoss („božský vodopád“). Potom již celý zbytek dne strávíme u unikátního jezera Mývatn. Navštívíme místa podřimujících (Krafla) i dávno vyhaslých sopek, vystoupíme na některý z kráterů (Víti, Hverfjall) a projdeme se lávovým městem Dimmuborgir. Spatříme též unikátní lávové formace a pole, pseudokrátery, solfatary a bahenní sopky (Námafjall). Nocleh v okolí. Po večeři budeme mít možnost se zúčastnit velrybího safari.

5. den

Tento den nás čeká nejmohutnější vodopád Islandu – Dettifoss v národním parku Jökulsárgljúfur, jehož přívaly vod padají s hukotem do ohromujícího kaňonu na řece Jökulsáá fjöllum. Trasa pokračuje liduprázdnou krajinou vysočiny Möðrudalsöræfi s výhledem na královnu islandských hor Herðubreið do městečka Egilsstaðir. Ubytování v okolí.

6. den

Dopoledne podnikneme vycházku ke třetímu nejvyššímu vodopádu Islandu – Hengifoss nad jezerem Lögurinn a kolem poledne dojedeme až k pobřeží Atlantského oceánu, k fascinujícím fjordům včetně největšího Berufjörðu. Zde zastavíme v rybářské osadě Djúpivogur. Dále pokračujeme k labutí zátoce Lón a pod největším evropským ledovcem Vatnajökull spatříme rhyolitové pohoří Stafafell. Odtud se přesuneme na nocleh v okolí města Höfn.

7. den

Po okružní silnici přijedeme k malebné a zároveň tajemné ledovcové laguně Jökulsárlón. Aby fotografie ledových ker, ledovce a jezera byly co nejatraktivnější, doporučujeme projížďku po jezeře obojživelným člunem. V národním parku Skaftafell se projdeme k jednomu ze splazů ledovce Vatnajökull. Přes písečné naplaveniny řeky Skeidará a lávovou plošinu Eldhraun dorazíme na nejjižnější bod Islandu u osady Vík. Uvidíme zajímavé černé pláže, čedičovou jeskyni, skalní bránu a útesy Dyrhólaey s četnými ptačími koloniemi papuchalků, racků a alkounů. Poté nás čeká vodopád Skógafoss a vodopád Seljalandsfoss, jehož vodní stěnu lze podejít. Nocleh v okolí.

8. den

Krásné zážitky máme na programu i poslední den na Islandu. Nejprve zastavíme u biskupství ve Skálholtu a poté již budeme obdivovat „zlatý“ vodopád Gullfoss. Islandština dala světu slovo „gejzír“, proto nemineme ani „otce“ – Geysir (ten je činný pouze sporadicky), ani „syna“ o pár metrů opodál – gejzír Strokkur. Odpoledne budeme mít možnost zastávky na nákupy v Reykjavíku a navečer se můžeme vykoupat v termálních lázních Modrá laguna (viz příplatek, nutno objednat při přihlášení), pro ostatní určí průvodce náhradní program dle zájmu a počtu lidí. Odlet v nočních hodinách (letecké spojení může být i s přestupem).

9. den

V ranních hodinách přílet do Prahy.

 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

•    letenku Praha - Keflavík a zpět vč. let. tax ve výši 9 000 Kč (let může být i s přestupem)
•    dopravu autobusem
•    7x ubytování v turistických hotelech kategorie KOMFORT (2lůžkové pokoje s WC a sprchou)
•    7x snídaně
•    7x večeře o třech chodech (mimo 1. den)
•    průvodce
•    cestovní pojištění Uniqa K10S

Cena nezahrnuje

•    Vstupné (vč. velrybího safari) cca 12 000 ISK (tj. cca 100 EUR)
•    Další výše neuvedené služby
•    1lůžkový pokoj: 12 000 Kč
•    Vstup do Modré laguny - včetně ručníku a 1 nápoje - nutné objednat předem (včetně ručníku a 1 nápoje): 1 900 Kč
•    Plavba (po ledovcové laguně Jökulsárlón): 1 300 Kč
•    Vstup do Modré laguny pro děti do 13 let včetně ručníku zdarma - nutné objednat předem: 0 Kč
 

Velikost skupiny

Cestujeme ve větší skupině se zkušenými průvodci. 

Skupina 30 - 40 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o cestování a poznávání. Ideální skladba programu. Kombinace poznávací části s odpočinkovou částí programu – termální prameny Modrá laguna

Akce je označena slovem komfortněji. Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do této oblasti je zajištěno ubytování v kvalitních penzionech vždy se snídaní. Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatými autobusy nebo mikrobusy, které řídí průvodci zájezdu. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity ani noční přejezdy.

Míra komfortu

Ubytováni budeme ve dvoulůžkových pokojích v chatkách nebo komfortním penzionu se snídaní. Během pobytu se příležitostně zastavuje v obchodech pro potraviny, možné si vařit ve společné kuchyňce na ubytování. 

Podobné zájezdy

Island nejen pro 55+
514 Island nejen pro 55+

Komfortněji pro milovníky přírody

Sedm divů Islandu
516 Sedm divů Islandu

Zázraky islandské přírody

4.8. - 10.8.2024
+ další 2 termíny
7 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)