Island na Velikonoce

518

Island na Velikonoce

Termály, vodopády, vulkány i sníh

Kouzlo islandské přírody v nevšední atmosféře probouzejícího se jara

Novinka Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

11

Nadchnou nás nejkrásnější vodopády jižního Islandu, ohromí mohutné vulkány se zasněženými vrcholy i černá sopečná pláž. Nevynecháme aktivní gejzír s horkými prameny v jeho okolí ani nejstarší parlament světa Alþing. Největší šance na polární zář.

Na Islandu v období velikonočních svátků a zažijeme nevšední atmosféru probouzejícího se jara těsně pod polárním kruhem. Projevy geotermální činnosti prudce kontrastují se stále ještě zasněženou krajinou, ve které vyniknou kontury sopečných hor. 

Pořádáme s partnerskou CK.

Termíny a rezervace

Termín:  16.4. - 21.4.2025 6 dní / 4 noci  (6 dní / 4 noci) Cena:  44 000 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti. Na vybraných akcích s partnerskou cestovní kanceláří vás doprovodí „nové tváře“.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Odlet z Prahy na Island. Transfer na nocleh.

2. den

Navštívíme geotermální oblast na poloostrově Reykjanes, kde uvidíme divoká skaliska nad mořem, geotermální pole Seltún a Gunnuhver, projdeme se k majáku Reykjanesvíti a k čerstvému lávovému poli z roku 2021.

3. den

Cestou po jižním pobřeží šance zahlédnout zasněžený vrcholek sopky Hekla. Pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se projdeme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme další vodopád Gljúfrafoss a do třetice uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skógá poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme obdivovat skalní bránu a u městečka Vík vstoupíme na černou sopečnou pláž s čedičovou jeskyní.

4. den

Islandský zlatý trojúhelník. Začneme návštěvou sídla biskupství v osadě Skálholt a pak se přesuneme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem Strkkur, který každých pět minut vyvrhuje vřelou vodu do výše 20m. Uvidíme impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32m. Odpoledne strávíme v národním parku Pingvellir (UNESCO). V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska a byl zde 10. století založen nejstarší parlament světa – Alþing.

5. den

Dopoledne se zastavíme v městečku skleníků Hveragerði a projdeme se mezi místními horkými prameny. Pokračujeme prohlídkou hlavního města Islandu Reykjavíku - radnice, parlament a klenot moderní architektury, kostel Hallgrímskirkja. Závěr dne strávíme koupáním v unikátních termálních lázních Modrá laguna (fakultativně, nutné objednat při přihlášení). Odlet do Prahy kolem půlnoci.

6. den

Návrat do ČR v ranních hodinách.

Změna programu nebo pořadí dnů v případě změn časů letů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro auto vyhrazena.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • letenku Praha – Keflavík a zpět vč. let. tax s přestupem ve výši 14 000 Kč
 • dopravu mikrobusem (řídí průvodce)
 • 3x ubytování v chatkách KOMFORT a 1x v hotelu KOMFORT (2lůžkové pokoje s WC a sprchou)
 • 4x snídaně
 • průvodce
 • cestovní pojištění Uniqa K10S (mj. na stornopoplatky i léčebné výlohy)

Cena nezahrnuje

 • vstupné cca 7 000 ISK (60 EUR)
 • další výše neuvedené služby
 • 1lůžkový pokoj: 5 000 Kč

Fakultativní aktivity

 • vstup do Modré laguny - včetně ručníku a 1 nápoje - nutné objednat předem (vč. ručníku a 1 nápoje): 1 900 Kč
 • vstup do Modré laguny pro děti do 13 let včetně ručníku zdarma - nutné objednat předem: 0 Kč
 • 4x večeře (o dvou chodech): 3 600 Kč

Velikost skupiny

Cestujeme v malé skupině se zkušenými průvodci. 

Skupina 11 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Tento zájezd je vhodný i pro osoby s omezenou schopností pohybu, pokud ovšem omezení není takového rozsahu, aby činilo potíže při nastupování a vystupování z dopravního prostředku, a nezpůsobovalo potíže s běžnou chůzí o intenzitě, která se dá očekávat při prohlídkách měst, zajímavých míst a při procházkách v přírodě. Na některých místech může být ještě sníh, teplota se v tomto období pohybuje lehce nad nulou.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v chatkách nebo penzionech ve dvoulůžkových pokojích komfortních chatek nebo penzionu. Garance lůžka včetně lůžkovin. Každá chatka má vlastní sociální vybavení a kuchyňku, vč. základního nádobí a příborů. U penzionu je k dispozici pouze malá společná kuchyňka. Za příplatek je možnost objednání večeří o 2 chodech.

Podobné zájezdy

Na Island z Brna a Vídně
515 Na Island z Brna a Vídně

Svěží jarní barvy Islandu

4.5. - 10.5.2025
7 dní
Sedm divů Islandu
516 Sedm divů Islandu

Zázraky islandské přírody

18.8. - 24.8.2024
7 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)