Nejkrásnější treky Islandu

519

Nejkrásnější treky Islandu

Kouzla barevné přírody i vulkanická činnost

Island aktivně s Jirkou Kolbabou a Rudou Švaříčkem

Novinka Treky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10

Jeden z nejkrásnějších treků světa Laugavegur vede z termální oblasti v srdci vnitrozemí k jižnímu pobřeží Atlantiku. Zajímavá trasa servíruje kouzla barevné přírody i čerstvé lávové pole. Poznáme aktivní vulkanické činnosti, vývěry, bahenní sopky i termální prameny. Staneme na hranici věčného sněhu a ledu, přidáme nádherný NP Skaftafell pod největším evropským ledovcem, termální oblasti Kverkfjöll i jedinečná jezera severu. Akce se účastní fotograf JIRKA KOLBABA, milovník a znalec Islandu. RUDA ŠVAŘÍČEK obohatí akci jinak…

Zájezd je určen všem milovníkům přírody, kteří se umí pohybovat v horském terénu.

Termíny a rezervace

Termín:  5.9. - 19.9.2024 15 dní / 14 nocí  (15 dní / 14 nocí) Cena:  94 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Rudolf

Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (na...

Více informací o průvodci

Rudolf Švaříček 5.9. - 19.9.2024
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Ráno odlet z Prahy s přestupem v Helsinkách a přílet na Island odpoledne. Letištním autobusem k ubytování v Reykjavíku.

2. den

Časně ráno autobusem do „srdce“ islandského vnitrozemí - duhových hor Landmannalaugar. Koupel v horké říčce u chaty. Odpoledne první úsek nejpopulárnějšího treku k chatě Hrafntinnusker na úpatí hory z černého sopečného skla. Stoupáme krajinou na náhorní plošinu bez rostlinstva s vývěry horkých par.

3. den

Bizarní kopcovitou krajinou modelovanou vodní erozí ve výškách kolem 1 000 m n. m.. Od jezera Álftavatn sejdeme níže, po rovinaté cestě obklopené kužely vyhaslých sopek k chatě Emstrur na nocleh.

4. den

Hlubokou soutěsku přítoku řeky Markarfljót překonáme po můstku. Nízkým lesíkem do zelené oázy mezi ledovci Þórsmörk na relax. Odpoledne zlatý hřeb treku. Z Þórsmörku stoupáme mírně exponovanou partií zajištěnou lany po cestě s úchvatnými výhledy do nejvyššího průsmyku Fimmvörðuháls (1 116 m n.m.) na nocleh v chatě. Převýšení 1 000 m.

5. den

V nejvyšších partiích čekají zbytky sněhu a čerstvé lávové pole z roku 2010. Sestoupáme k lávce a jdeme podél řeky Skógá s početnými vodopády a pěknými vyhlídkami. Dojdeme na přepadovou hranu monumentálního vodopádu Skógafoss, po jehož levé straně sejdeme po schůdkách do osady Skógar, kde trek končí. Nocleh v blízkosti se snídaní.

6. den

Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme obdivovat skalní bránu, u městečka Vík černou sopečnou pláž. V NP Skaftafell k vodopádu Svartifoss s pozadím čedičových sloupů. 2 noclehy v okolí.

7. den

Túry v NP Skaftafell po značených cestách.

8. den

Perla jihovýchodu, ledovcová laguna Jökulsárlón pod největším ledovcem Vatnajökull. Za nej snímky ker, ledovce a jezera plujeme po jezeře obojživelným člunem. Diamantová pláž s úlomky ker jako drahokamy.

9. den

Od ledovce Vatnajökull jedeme k labutí zátoce Lón a poté do kouzelných východních fjordů. Rybářská osada Djúpivogur. Třetí nejvyšší vodopád Hengifoss nad jezerem Lögurinn, zde ubytováni se snídaní.

10. den

Liduprázdnou krajinou vysočiny Möðrudalsöræfi k nádhernému kaňonu Jökulsárgljúfur, do jehož hlubin se řítí nejmohutnější evropský vodopád Dettifoss. Rybářské město Húsavík a přírodní perla severu jezero Mývatn.

11. den

Explozivní kráter Hverfell, lávové městečko Dimmuborgir a pozoruhodné pseudokrátery u osady Skútustaðir. Odpoledne vstříc dobrodružství do vnitrozemí na okraj ledovce Vatnajökull se zastávkou u sopky Askja. Nocleh na chatě Kverkfjöll.

12. den

Túra v oblasti Kverkfjöll s termálními prameny u ledovce. Přejezd k vnitrozemské stezce Kjölur.

13. den

Při přejezdu vnitrozemí na jih geotermální oblast Hveravellir, poté „zlatý“ vodopád Gullfoss a Geysir s „otcem“ všech gejzírů. Každých 5 minut prýští gejzír Strokkur. NP Þingvellir (UNESCO) s místy styku americké a evropské litosférické desky. Zde byl vyhlášen první parlament.

14. den

Oblast severně od Reykjavíku, po stezce Kaldidalur dva kouzelné vodopády v lávě Hraunfossar a Barnafoss. Nejvydatnější horký pramen Deildartunguhver (180 l/s). Výstup na kráter Grábrók, cesta do Reykjavíku na nocleh.

15. den

Prohlídka Reykjavíku, odpoledne přímým letem do Prahy.

Změna programu v případě změn časů letů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti cest vyhrazena.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Letenku Praha – Keflavík a zpět vč. letištních tax (tam s přestupem, zpět přímo)
 • Transfery místní dopravou na Islandu a mikrobus 6. – 15. den s místním řidičem
 • 14x ubytování v chatách/hostelech/penzionech ve vícelůžkových pokojích se společným sociálním zařízením (7x včetně lůžkovin a 7x ve vlastních spacích pytlech)
 • Plavba po ledovcové laguně Jökulsárlón
 • 2x snídaně
 • Cestovní pojištění Uniqa K15S (mj. léčebné výlohy a storno zájezdu)
 • Pojištění proti úpadku CK
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Další stravu
 • Vstupné (minimální)
 • Další výše neuvedené služby

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Během programu nás čekají několikahodinové túry včetně celodenních. Ty jsou často ve vysokohorském prostředí (se zbytky sněhu, krátké značené úseky po kraji ledovce, brodění mělkých potoků apod.) a v kamenitém terénu. Je nutné být uvyklý pohybu v horách a mít odpovídající výbavu. Celkem 4 dny pochodujeme s plnou výbavou, neseme si batohy.

Míra komfortu

Ubytovaní budeme na turistických chatách ve vlastních spacích pytlích bez stravy. Zde jsou ve společných místnostech „speciální“ čtyřmístné palandy. Příprava jídla je možná na vařičích v chatách. Doprava po Islandu je zajištěna vlastním mikrobusem. Odlet s přestupem z Prahy, zpět přímo.

Podobné zájezdy

Sedm divů Islandu
516 Sedm divů Islandu

Zázraky islandské přírody

4.8. - 10.8.2024
+ další 2 termíny
7 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)