Islandská pohlednice

504

Islandská pohlednice

Letecké víkendy na Island

Oblíbená akce na ostrov gejzírů za poznáním přírodních divů ostrova.

Pro každého Příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

20-40

Prodloužený víkend na Islandu vám umožní seznámit se s nejkrásnějšími místy tohoto ostrova. Koupání v termálních pramenech, sopečné krátery, mohutné vodopády i tryskající gejzíry. Možnost výletů za velrybami či jízdy na koních po zcela unikátní vulkanickou činností změněné krajině.

Poznávací zájezd Islandem s průvodcem, který je odborníkem na danou destinaci. Cílem akce je během prodlouženého víkendu využít čas k maximálnímu možnému poznání ostrova a jeho přírodních krás.

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK FIRO-tour.

Termíny a rezervace

Termín:  13.5. - 18.5.2021 6 dní / 4 noci  (6 dní / 4 noci) Cena:  32 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  23.9. - 28.9.2021 6 dní / 4 noci  (6 dní / 4 noci) Cena:  32 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Hana

Hana Tomsová

Vystudovala biologii, a možná právě proto, ji tolik táhlo poznávání přírody a s tím spjatá turistika. Její vášní se stalo cestování, horské túry a všemožné expedice. Odtud byl jen krůček k tomu, aby své zkušenosti začala předávat dále, jako horská průvodkyně a průvodkyně poznávacích zájezdů. Uča...

Více informací o průvodci

Hana Tomsová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky na ISLAND. Z Keflavíku výlet na poloostrov Reykjanes –návštěva muzea v Njardvíku s funkční replikou vikingské lodi Gokstad (originál z 9. století), která podnikla v roce 2000 plavbu z Islandu do Ameriky a expozicí věnovanou vikingům a severské mytologii. Skalní útesy Rejkjanestá s vyhlídkou na Atlantik a „Ohňový ostrov" Edey, horké prameny Gunnuhver, rybářské městečko Grindavík a oblast horkých pramenů Seltún. Odpoledne proslulé termální lázně Modrá laguna. Vykoupání a relaxace zde patří k nezapomenutelným zážitkům, bez kterých by návštěva Islandu nebyla úplná. Odjezd na ubytování do oblasti Selfossu.

2. den

Jižní pobřeží Islandu s příjemnými vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss. Procházka po tajuplné černé pláži Reynisfjara s kamennými útesy a úchvatný pohled na Atlantik a ledovce u nejjižnějšího mysu Islandu – útesů Dyrhólaey. Po zastávce v městečku Vík návrat do Selfossu.

3. den

Trasa „Zlatého islandského trojúhelníku" povede ke kráteru Kerid, do geotermální oblasti gejzírů s úchvatnou podívanou na famózní gejzír Strokkur a k vodopádům Gullfoss, považovaným za nejkrásnější na ostrově. Procházka romantickou krajinou v NP Tingvellir, kde byl v r. 930 založen první demokratický parlament světa. Ubytování v Reykjavíku.

4. den

Volný den v Reykjavíku s možností návštěvy termálních lázní, botanické zahrady, muzeí a dalších zajímavých míst hlavního města Islandu. Fakultativně celodenní výlet do oblasti Borgarfjördur, kraje považovaného za domov islandských ság, v jehož programu bude dominantní návštěva Reykholtu, největších horkých pramenů Islandu Deildartunguhver (180 litrů vařící vody za vteřinu), kaskád vodopádů Hraunfossar tryskajících zpod lávového pole, divokého vodopádu Barnafoss a výstup na krater Grábrók s vyhlídkami na okolní krajinu.

U kratšího programu na 4.dny odlet večer zpět domů.

5. den

Prohlídka nejzajímavějších míst Reykjavíku. Odpoledne a večer volný program. Pro zájemce v závislosti na dobrém počasí možnost fakultativního lodního výletu za velrybami. Večerní odlet.

6. den

Přílet po půlnoci domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

  • Mezinárodní letenka Praha - Keflavík - Praha
  • Letištní taxy. Pronajatá doprava
  • 4x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a snídaní (6 dní)
  • Český průvodce
  • Místní průvodce dle potřeb

Cena nezahrnuje

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

  • Celodenní výlet do oblasti Borgarfjördur cca 70 EUR
  • Koupání v lázních Modrá Laguna včetně jednoho nápoje a zapůjčení ručníku: Termální lázně Modrá Laguna je nutné objednat současně s přihlášením na zájezd, při pozdějším objednání negarantujeme, že se podaří zajistit. Cena: dospělá osoby starší 16ti let – 1 700 Kč, děti do 14 let v doprovodu zdarma.
  • Lodní výlet s pozorováním velryb cca 60 EUR
  • Jízda na koních cca 90 EUR

Velikost skupiny

Skupina 20-40 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezd nepatří k fyzicky náročným akcím a zvládne jej opravdu každý. Cestovat budeme po celou dobu pronajatým autobusem.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v příjemných hotelech, dvoulůžkové pokoje s příslušenství, se snídaní a večeří.

Doplňující informace

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog