Island nejen pro 55+

514

Island nejen pro 55+

Komfortněji pro milovníky přírody

Zájezd do země ohně a ledu. Kombinace přírody a odpočinku v termálních lázních.

Náš tip Příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

30 - 44

Island patří svou rozlohou i počtem obyvatel k nejmenším evropským státům. Na relativně malém území naleznete aktivní sopky, mohutné vodopády, průzračná ledovcová jezera, termální prameny a divokou panenskou přírodu. Prožijte příjemný týden a vychutnejte si islandskou pohostinnost.

Během cesty nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity ani noční přejezdy. Program byl sestaven v pozvolnějším tempu, aby byl dostatek času na vstřebání přírodních zážitků této malé, ale atraktivní země. Zájezd doporučujeme všem, kteří chtějí v několika dnech užít pohodu a poznat místa, která dosud na svých cestách opomíjeli. Cestujeme společně pronajatými autobusy. Program zájezdu byl sestaven opravdovými profesionály, kteří procestovateli Island křížem krážem!

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK.

Termíny a rezervace

Termín:  1.5. - 6.5.2024 6 dní / 5 nocí  (6 dní / 5 nocí) Cena:  36 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Sleva pro klienty nad 55 let 2000 Kč Uzavřeno
Termín:  25.8. - 29.8.2024 5 dní / 4 noci  (5 dní / 4 noci) Cena:  34 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Sleva pro klienty nad 55 let 2000 Kč Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti. Na vybraných akcích s partnerskou cestovní kanceláří vás doprovodí „nové tváře“.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Odlet z Prahy. Přímé lety r. 2023 jsou plánovány na večer; při letech s přestupem odlet během dne. Dovolená na Islandu začne příletem na letiště Keflavík. Transfer na ubytování.

2. den

Dopoledne si na sopečném poloostrově Reykjanes prohlédneme čerstvé lávové pole vzniklé při sopečné erupci v roce 2021. Poté je na programu prohlídka hlavního města Islandu Reykjavíku. Uvidíme mj. radnici, parlament, moderní kostel Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. V případě vhodných podmínek je možné z přístavu v Reykjavíku uskutečnit plavbu za velrybami. Návrat na ubytování.

3. den

Cestou po jižním pobřeží můžeme v dáli zahlédnout zasněžený vrcholek sopky Hekla a pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se projdeme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme další vodopád Gljúfrafoss a do třetice uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skógá poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme obdivovat skalní bránu a u městečka Vík vstoupíme na černou sopečnou pláž s čedičovou jeskyní. Na zpáteční cestě se zastavíme u splazu ledovce Sólheimajökull.

4. den

Dnes nás čeká vrchol našeho islandského putování, tzv. zlatý trojúhelník. Nejdříve navštívíme sídlo biskupství v osadě Skálholt a pak již pojedeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem Strokkur, který každých pět minut vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme i impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne se zastavíme v národním parku Þingvellir. V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska a byl zde v 10. století založen nejstarší parlament světa – Alþing. Kolem geotermální elektrárny Nesjavellir se vrátíme na nocleh.

5. den

Dopoledne navštívíme na poloostrově Reykjanes geotermální pole v Krísuvíku a následně budeme mít možnost vykoupat se v termálních lázních Modrá laguna – viz příplatek, nutno objednat při přihlášení, pro ostatní určí průvodce náhradní program dle zájmu a počtu lidí. Odlet do Prahy odpoledne. Přílet ve večerních hodinách.

Změna programu první a poslední den nebo pořadí dnů v případě změn časů letů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro autobus vyhrazena.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

  • Mezinárodní letenku včetně tax ve výši 9 000 Kč
  • Dopravu autobusem nebo mikrobusem
  • 4x ubytování v chatkách KOMFORT (2lůžkové pokoje s WC a sprchou) se snídaní
  • Služby českého průvodce
  • Cestovní pojištění Uniqa K10S

Cena nezahrnuje

  • Vstupné přibližně 17 000 ISK (tj. cca 130 EUR) a další výše neuvedené služby
  • Vstup do Modré laguny - včetně ručníku a 1 nápoje - nutné objednat předem: 1 900 Kč
  • 1lůžkový pokoj: 7 000 Kč
  • 3x večeře: 3 200 Kč
  • vstup do Modré laguny pro děti do 13 let včetně ručníku zdarma - nutné objednat předem: 0 Kč

Velikost skupiny

Cestujeme ve větší skupině se zkušenými průvodci. 

Skupina 30 - 44 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o cestování a poznávání. Ideální skladba programu. Kombinace poznávací části s odpočinkovou částí programu – termální prameny Modrá laguna

Akce je označena slovem komfortněji. Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do této oblasti je zajištěno ubytování v kvalitních penzionech vždy se snídaní. Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatými autobusy nebo mikrobusy, které řídí průvodci zájezdu. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity ani noční přejezdy.

Míra komfortu

Ubytováni budeme ve dvoulůžkových pokojích v chatkách nebo komfortním penzionu se snídaní. Během pobytu se příležitostně zastavuje v obchodech pro potraviny, možné si vařit ve společné kuchyňce na ubytování. Pro zájemce možnost doplacení 3 večeří za částku 3 200 Kč.

Podobné zájezdy

Madeira - Azory
170 Madeira - Azory

Dvě sopečná království uprostřed Atlantiku

3.9. - 15.9.2024
+ dalších 7 termínů
13 dní
Slovinsko
510 Slovinsko

Památky, lázně a víno

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)