Island nejen pro 55+

514

Island nejen pro 55+

Komfortněji pro milovníky přírody

Zájezd do země ohně a ledu. Kombinace přírody a odpočinku v termálních lázních.

Náš tip Příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

26 - 44

Island patří svou rozlohou i počtem obyvatel k nejmenším evropským státům. Na relativně malém území naleznete aktivní sopky, mohutné vodopády, ledovcová jezera a divokou panenskou přírodu. Prožijte příjemný týden a vychutnejte si islandskou pohostinnost.

Během cesty nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity ani noční přejezdy. Program byl sestaven v pozvolnějším tempu, aby byl dostatek času na vstřebání přírodních zážitků této malé, ale atraktivní země. Island nabízí na malém prostoru vše, co je pro cestovatele lákadlem - aktivní sopky, průzračná ledovcová jezera, termální prameny a divoké scenerie. Zájezd doporučujeme všem, kteří chtějí v několika dnech užít pohodu a poznat místa, která dosud na svých cestách opomíjeli. Cestujeme společně pronajatými autobusy. Program zájezdu byl sestaven opravdovými profesionály, kteří procestovateli Island křížem krážem!

Podmínky vstupu na IslandPro vstup do země se vyžaduje buď dokončené očkování nebo potvrzení o prodělání covid-19 během posledních 180 dní.

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK.

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti. Na vybraných akcích s partnerskou cestovní kanceláří vás doprovodí „nové tváře“.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Odlet z Prahy. Přímé lety r. 2021 jsou plánovány na večer; při letech s přestupem odlet během dne. Dovolená na Islandu začne příletem na letiště Keflavík. Transfer na ubytování.

2. den

Dnes je na programu prohlídka hlavního města Islandu Reykjavíku. Uvidíme mj. radnici, parlament, moderní kostel Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. V případě vhodných podmínek je možné z přístavu v Reykjavíku uskutečnit plavbu za velrybami. Návrat na ubytování.

3. den

Cestou po jižním pobřeží můžeme v dáli zahlédnout zasněžený vrcholek sopky Hekla a pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se projdeme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme další vodopád Gljúfrafoss a do třetice uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skógá poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme obdivovat skalní bránu a u městečka Vík vstoupíme na černou sopečnou pláž s čedičovou jeskyní. Na zpáteční cestě se zastavíme u splazu ledovce Sólheimajökull.

4. den

Dnes nás čeká vrchol našeho islandského putování, tzv. zlatý trojúhelník. Nejdříve navštívíme sídlo biskupství v osadě Skálholt a pak již pojedeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem Strokkur, který každých pět minut vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme i impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne se zastavíme v národním parku Þingvellir. V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska a byl zde v 10. století založen nejstarší parlament světa – Alþing. Kolem geotermální elektrárny Nesjavellir se vrátíme na nocleh.

5. den

Dopoledne absolvujeme nenáročnou turistiku na sopečném poloostrově Reykjanes a odpoledne budeme mít možnost vykoupat se v termálních lázních Modrá laguna –  viz příplatek, nutno objednat při přihlášení, pro ostatní určí průvodce náhradní program dle zájmu a počtu lidí. Odlet po půlnoci. 

6. den

Přílet do Prahy: přímým letem v ranních hodinách, při letu s přestupem během dne.

Změna programu první a poslední den nebo pořadí dnů v případě změn časů letů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro autobus vyhrazena.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenku včetně tax ve výši 8 000 Kč
 • Dopravu autobusem nebo mikrobusem
 • 4x ubytování v chatkách nebo komfortním penzionu v pokojích s vlastí koupelnou, se snídaní
 • Služby českého průvodce
 • Cestovní pojištění UNIQA K6S (stornopoplatky, léčebné výlohy včetně Covid-19)

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do památek a přírodních zajímavostí
 • Vstup do Modré laguny 1 900 Kč (nutné objednat předem)
 • Strava nad rámec programu
 • 3x večeře 3 000 Kč
 • Připojištění UNIQA na krytí nákladů při případné karanténě v zahraničí 250 Kč
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 2 000 Kč
 • Povinné testy a potvrzení spojené s Covid-19
   

Velikost skupiny

Cestujeme ve větší skupině se zkušenými průvodci. 

Skupina 26 - 44 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o cestování a poznávání. Ideální skladba programu. Kombinace poznávací části s odpočinkovou částí programu – termální prameny Modrá laguna

Akce je označena slovem komfortněji. Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do této oblasti je zajištěno ubytování v kvalitních penzionech vždy se snídaní. Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatými autobusy nebo mikrobusy, které řídí průvodci zájezdu. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity ani noční přejezdy.

Míra komfortu

Ubytováni budeme ve dvoulůžkových pokojích v chatkách nebo komfortním penzionu se snídaní. Během pobytu se příležitostně zastavuje v obchodech pro potraviny, možné si vařit ve společné kuchyňce na ubytování. Pro zájemce možnost doplacení 3 večeří za částku 3 000 Kč.

Doplňující informace

Pro vstup na Island potřebujete buď potvrzení o ukončeném očkování nebo o prodělání nemoci covid-19 v posledních 180 dnech. Od 27.7.2021 musejí mít před nástupem na palubu letadla všichni PCR nebo antigenní test ne starší 72 hodin (i očkovaní a s potvrzenými protilátkami). Při návratu po návratu domů, pokud jste naočkovaní, nemusíte nastoupit karanténu ani podstoupit testování, ostatní musí do 5 dnů po návratu podstoupit PCR test.

Podobné zájezdy

Madeira - Azory
170 Madeira - Azory

Dvě sopečná království uprostřed Atlantiku

7.4. - 14.4.2022
+ další 4 termíny
8 dní
Slovinsko
510 Slovinsko

Památky, lázně a víno

11.8. - 15.8.2022
5 dní
Řecko - země bohů
MK616 Řecko - země bohů

Skvostná příroda i pestrá historie!

18.6. - 26.6.2022
+ další 1 termín
9 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog