Islandská mozaika

505

Islandská mozaika

Letecké víkendy s Janem Burianem

Za krásami této ostrovní země pod vedením skvělého průvodce Jana Buriana

Pro každého Příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

20 - 40

Prodloužený víkend na Islandu vám umožní seznámit se s nejkrásnějšími místy na severu a východě ostrova. Sopečné krátery, mohutné vodopády i tryskající gejzíry. Možnost výletů za velrybami či jízdy na koních po zcela unikátní, vulkanickou činností změněné krajině.

Průvodcem je Jan Burian, spisovatel, hudebník a televizní moderátor, autor knihy Sága o cestě na Island a dokumentárního filmu Islandská paměť. Seznámí vás nejen s nezapomenutelnými přírodními krásami této ostrovní země, ale přiblíží vám i historii, starou i novou kulturu Islandu, zvláštní způsob života současných i dávných ostrovanů a pokusí se vám zábavnou formou poodhalit i různé odlišnosti a humorné souvislosti života na Islandu a u nás. Poznávací zájezd Islandem s písničkářem Janem Burianem v roli průvodce. Cílem akce je komplexní seznámení se s ostrovem i jeho obyvateli.

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK FIRO-tour.

Termíny a rezervace

Termín:  13.5. - 18.5.2021 6 dní / 4 noci  (6 dní / 4 noci) Cena:  39 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  23.9. - 28.9.2021 6 dní / 4 noci  (6 dní / 4 noci) Cena:  39 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jan

Jan Burian

Písničkář a spisovatel písničkář - od roku 1970 vystoupil na téměř čtyřech tisících koncertů, většinou sólově za doprovodu klavíru, ale také v různých formacích. V současné době vystupuje mimo jiné i v rockové sestavě svého syna Jiřího. Spisovatel - od roku 1990 vydal více než deset knih – od sb...

Více informací o průvodci

Jan Burian

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Odlet z Prahy do Keflavíku. Na cestě z Keflavíku na poloostrově Reykjanes do oblasti Borgarfjörduru nebude chybět zastávka u největších horkých pramenů na Islandu Deildartunguhver (180 litrů vařící vody za vteřinu), kaskády vodopádů Hraunfossar tryskající z lávového pole a divoký vodopád Barnafoss. Možnost vykoupání v termálních lázních v blízkosti hotelu. Nocleh v Borgarnes.

2. den

Celodenní výlet po poloostrově Snaefellsnes s cestou kolem slavného ledovce Snaefellsjökull. Procházka po kouzelné černé pláži a vyprávění o skřítcích a trollech ukrytých ve zvláštních lávových útvarech a kamenech tohoto podivuhodného místa. Ptačí útesy Arnarstapi. Městečko Stykkishólmur i půvabný dřevěný kostelík Budir

3. den

Kráter Grábrók, z jehož vrcholku je velkolepý výhled na okolní lávová pole, unikátní kostel v Pingeyrar a skanzen Glaumbaer jsou jen některá ze zajímavých míst na cestě do „metropole" severního Islandu Akureyri s nejsevernější botanickou zahradou na světě, moderním kostelem a zajímavou starou částí města.

4. den

Celodenní výlet do oblasti jezera Mývatn, známého fantastickými vulkanickými formacemi a geotermální aktivitou. Pohled na „Boží vodopád" Godafoss, procházka kolem pseudokráterů ve Skútustadir, lávový labyrint ­Dimmuborgir a sopečná oblast Krafla s kráterem Víti (Peklo) patří k místům, na jejichž návštěvu se nezapomíná. Večer přelet do Reykjavíku.

5. den

Okružní jízda nejzajímavějšími místy Reykjavíku. Výlet po trase "Zlatého islandského trojúhelníku" povede do NP Tingvellir, kde byl v r. 930 založen první demokratický parlament světa, do geotermální oblasti gejzírů s úchvatnou podívanou na famózní gejzír Strokkur a k vodopádům Gullfoss, považovaným za nejkrásnější na ostrově. Cestou zpět do Reykjavíku zastávka v kráteru Kerid. Večer volný program v Reykjavíku. Transfer na letiště.

6. den

Po půlnoci přílet zpět do Prahy.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka Praha - Keflavík- Praha
 • Přelet Akureyri – Reykjavík
 • Letištní taxy
 • Pronajatá doprava
 • 4x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a snídaní
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeb

Cena nezahrnuje

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Celodenní výlet do oblasti Borgarfjördur cca 65 EUR
 • Koupání v termálních lázních Modrá Laguna (dospělý cca 74 EUR, dítě v doprovodu zdarma)
 • Lodní výlet s pozorováním velryb cca 60 EUR
 • Jízda na koních cca 90 EUR

Velikost skupiny

Skupina 20-40 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezd nepatří k fyzicky náročným akcím a zvládne jej opravdu každý. Cestovat budeme po celou dobu pronajatým autobusem.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v příjemných hotelech, dvoulůžkové pokoje s příslušenství, se snídaní a večeří.

Doplňující informace

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog