Grand Tour Islandem

503

Grand Tour Islandem

S Janem Burianem

Nejoblíbenější akce na ostrov gejzírů pod vedením Jana Buriana.

Oblíbený Příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

20-50

Poznávací zájezd Islandem s písničkářem Janem Burianem v roli průvodce. Cílem akce je komplexní seznámení se s ostrovem i jeho obyvateli.

Jan Burian je spisovatel, hudebník a televizní moderátor, autor knih Sága o cestě na Island a Dvacet let s Islandem a dokumentárního filmu Islandská paměť. Seznámí vás nejen s nezapomenutelnými přírodními krásami této ostrovní země, ale přiblíží vám i historii, starou i novou kulturu Islandu, zvláštní způsob života současných i dávných ostrovanů a pokusí se vám zábavnou formou poodhalit i různé odlišnosti a humorné souvislosti života na Islandu a u nás.

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK FIRO-tour.

Termíny a rezervace

Termín:  12.7. - 20.7.2021 9 dní / 7 nocí  (9 dní / 7 nocí) Cena:  69 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jan

Jan Burian

Písničkář a spisovatel písničkář - od roku 1970 vystoupil na téměř čtyřech tisících koncertů, většinou sólově za doprovodu klavíru, ale také v různých formacích. V současné době vystupuje mimo jiné i v rockové sestavě svého syna Jiřího. Spisovatel - od roku 1990 vydal více než deset knih – od sb...

Více informací o průvodci

Jan Burian

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky na ISLAND. Odlet z Prahy do Keflavíku. Po příletu transfer do hotelu v Reykjavíku a ubytování. Večeře a nocleh.

2. den

Poloostrov Reykjanes s nádhernými výhledy na oceán. Městečko na lávě - Hafnarfjördur. Tajemné jezero Kleifarvatn. Oblast horkých pramenů Seltún. Koupání v proslulých termálních lázních - Modrá laguna. Po návratu do Kouřové zátoky - Reykjavíku - okružní prohlídka městem, individuální volno.

3. den

Přes činnou sopku Hengill povede cesta do NP Tingvellir, kde byl v roce 930 založen první demokratický parlament světa. Slavné biskupství Skálholt, známé z románu Gudmundura Kambana „Panna na Skálholtu“. Necháme se okouzlit půvabnými vodopády Seljalandsfoss pod známou sopkou Eyjafllajökull a mohutným vodopádem Skógafoss, projdeme se po tajuplné černé pláži. Úchvatný pohled na Atlantik z útesů Dyrhólaey na nejjižnějším mysu Islandu.

4. den

Přes městečko Vik zamíří horská cesta za dobrodružstvím kolem gigantického lávového pole, vzniklého za jedné z největších sopečných erupcí v dějinách lidstva (sopka Laki) do geotermální oblasti Landmannalaugar, známé barevnými liparitovými horami a horkými prameny. Po koupeli v horkých přírodních lázních cesta přes „hory a doly" k úpatí legendární sopky Hekly (poslední erupce v r. 2000) a dále na nocleh.

5. den

Oblast Geysir s famózním gejzírem Strokkur. „Zlatý“ vodopád Gullfoss snad nejkrásnější na ostrově. Středem Islandu unikátní krajinou zvanou Kjölur, mezi ledovci Hofsjökull a Langjökull. Odpočinek u Hveravellir s mnoha horkými prameny uprostřed neobydlené vysočiny. Návrat do „civilizace“ do oblasti Skagafjördur, známé chovem koní. Metropole Akureyri. Prohlídka nejsevernější botanické zahrady světa. V případě špatného stavu cest ve vnitrozemí v důsledku počasí náhradní trasa.

6. den

Den v okolí jezera Mývatn s fantastickými vulkanickými formacemi, geotermální aktivitou a přírodní rezervací s největším hnízdištěm ptáků v severní Evropě. Procházka labyrintem „temných hradů" Dimmuborgir a zastávka u sirných pramenů Hverarönd. Návštěva sopečné oblasti Krafla s kráterem Víti (Peklo) a podle počasí i procházka kolem kráteru sopky Leirhnjúkur (naposledy v činnosti před dvaceti lety). Při cestě zpět do Akureyri se projdeme po pseudokráterech ve Skútustadir a zastavíme u „božího" vodopádu Godafoss.

7. den

Údolím kolem malebného horského vrcholu Hraundrangi, do oblasti Skagafjördur. Návštěva skanzenu Glaumbaer. Přes městečko Blönduós k malebnému kráteru Grábrók s velkolepým výhledem na okolní lávová pole. Přejezd na pestrobarevný poloostrov Snaefellsnes.

8. den

Poloostrov Snaefellsnes. Seznámení s tradičním způsobem zpracování islandské speciality - žraločího masa. Posvačíme v kráteru? Cesta kolem slavného ledovce Snaefellsjökull známého z románu J. Vernea „Cesta do středu země". Kouzelná černá pláž. Atraktivní ptačí útesy Arnarstapi a další půvabná místa tohoto svérázného poloostrova. Přejezd do Reykjavíku. Večerní prohlídka města a transfer na letiště kolem půlnoci.

9. den

Letecký návrat domů.

V případě vhodných klimatických podmínek bude do programu zařazen lodní výlet s pozorováním velryb.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Letecky Praha – Keflavík – Praha (s přestupem)
 • Letištní taxy
 • Pronajatá doprava
 • 6x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 6x polopenze
 • 1 zkrácený nocleh v hotelu ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím se snídaní po příletu
 • Služby islandského česky mluvícího průvodce a průvodce pana Jana Buriana

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Strava nad rámec programu
 • Fakultativní aktivity
 • Vstupy dle programu
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 12 990 Kč
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Lodní výlet za pozorováním velryb cca 70 EUR
 • Koupání v lázních Modrá Laguna včetně jednoho nápoje a zapůjčení ručníku: Termální lázně Modrá Laguna je nutné objednat současně s přihlášením na zájezd, při pozdějším objednání negarantujeme, že se podaří zajistit. Cena: dospělá osoby starší 14ti let – 1 700 Kč, děti do 14 let v doprovodu zdarma.

Velikost skupiny

Skupina 20-50 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezd nepatří k fyzicky náročným akcím a zvládne jej opravdu každý. Cestovat budeme po celou dobu pronajatým autobusem.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v příjemných hotelech, dvoulůžkové pokoje s příslušenství, se snídaní a večeří.

Doplňující informace

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog