Nový Zéland

418C

Nový Zéland

Přírodní krásy země Maorů

Výběr největších atrakcí obou ostrovů v komfortním balení!

Oblíbený Příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Zelený ostrov Pána prstenů, zasněžené štíty hor, peřeje řek, vodopády, mořské fjordy, horská jezera, kouřící vulkanické oblasti, neprostupné třetihorní pralesy. Papoušci, lachtani, tučňáci, delfíni, vačice i kivi! Kultura Maorů. Pohoda na cestách opravdu pro každého. Pro odvážné možnost zkusit i bungee jumping, mořský kajak či tryskové čluny. Cesta na druhý konec světa opravdu stojí za to!

To nejlepší z Nového Zélandu! Navštívíme dva ostrovy - divoký Jižní ostrov s nejvyššími horskými vrcholy a ledovci sahajícími skoro až k hladině oceánu a Severní ostrov se sopečnými kužely, geotermálními jevy a subtropickým klimatem. Cestujeme společně pronajatým vozidlem. Program zájezdu byl sestaven opravdovými profesionály, kteří na Novém Zélandu dlouhodobě žijí a každý rok osobně prověřují jednotlivé destinace. Výsledkem je cesta plná poznání a neopakovatelných zážitků v překrásné přírodě Nového Zélandu.

Termíny a rezervace

Termín:  15.3. - 5.4.2020 22 dní / 18 nocí  (22 dní / 18 nocí) Cena:  114 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  24.10. - 14.11.2020 22 dní / 18 nocí  (22 dní / 18 nocí) Cena:  114 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Tereza

Tereza Unzeitigová

Na Nový Zéland dorazila z Velké Británie, kde předtím dokončila své vzdělání a působila jako outdoorový instruktor pro nadnárodní vzdělávací firmu. Pobyt v přírodě a práce s lidmi je nejen její pracovní náplní, ale hlavně jejím koníčkem. Ve volném čase poznává krásy Nového Zélandu, v zimě je je...

Více informací o průvodci

Ondřej

Ondřej Kotáb

Ondra si splnil dětský sen plavit se po světových oceánech. Až se jednoho dne ukryl před nepřízní počasí na Novém Zélandu. A doslova tu zakotvil. Na moře stále vyplouvá a pomáhá méně zkušeným majitelům plachetnic. V letním období pak kormidluje silniční koráb a klientům předává zážitky spojené s...

Více informací o průvodci

Martin

Martin Slíva

Nový Zéland poprvé procestoval v roce 2001. Od roku 2004 žije na Novém Zélandu v oblasti Southern Lakes a na plný úvazek se věnuje průvodcování a péči o česko-slovenské cestovatele. Zajímá se o novozélandskou historii, faunu, flóru, ekonomiku, bádá po pojítkách mezi ČR a Novým Zélandem nebo píše...

Více informací o průvodci

David

David Šanc

Nadšení pro cestování se u něj zrodilo již v dětství. Toto nadšení postupně přerostlo ve vášeň při cestování Evropou autostopem. Tento druh cestování mu přinesl spoustu nezapomenutelných zážitků a poznatků, které se v tištěných průvodcích těžko hledají. V roce 2006 se vydal na Nový Zéland. Jako...

Více informací o průvodci

Tereza Unzeitigová

Ondřej Kotáb

Martin Slíva

David Šanc

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Odlet na Nový Zéland.

3. den

Christchurch. Botanická zahrada, Art Centrum.

4. den

NP Mt. Cook (3 754 m). Tříhodinová túra k úpatí ledovce Hooker. Muzeum Edmunda Hillaryho, novozélandského rodáka. První šance vyhlídkového letu  kolem Mt Cook s přistáním na ledovci. Podél jezera Tekapo, dále přejezd do Christchurch.

5. den

Celodenní přejezd do oblasti národního parku Fiordland. Po cestě možná návštěva vinice v Gibbston Valley s legendárním Pinot Noir spojená s ochutnávkou sýrů. Nocleh u jezera Te Anau.

6. den

Kolem jezera Te Anau na sever po scénické Milford Road ke fjordu Milford Sound, jednomu z přírodních divů světa. Plavba lodí mezi horami kolmo vystupujícími do tisícimetrových výšek přímo z vod fjordu a vodopády padajícími do moře. Po cestě zpět do Te Anau zastávky spojené s vycházkami.

7. den

Podle počasí a zájmu možná kombinace letu vrtulníkem na Mt. Luxmore (1 472 m) a pěší túry zpět k jezeru Te Anau a návštěva jezera Manapouri. Vydáme se do pánve jezera Wakatipu a okolí Queenstown.

8. den

Den volných aktivit v Queenstown. Bungee jumping, všem doporučujeme projížďku tryskovou lodí - jetboat v kaňonu Skippers, kterou lze spojit s prohlídkou a výkladem bohaté zlatokopecké historie. Kaňonem protéká řeka Shotover - druhá nejvíc zlatonosná řeka na světě. Možnost výstupu na vrchol Ben Lomond (1 747 m). Plavba původním parníkem po jezeře Wakatipu.

9. den

Celodenní výlet do oblasti Glenorchy, brány národního parku Mt Aspiring. V jeho blízkosti se točili mnohé scény z Pána Prstenů. Údolí Dart River. Nádherný výhled na horu Mt. Earnslaw (2 816 m).

10. den

Pastelová jezera Hawea a Wanaka s pozadím zasněžených štítů. Výjezd do Haastova průsmyku, vodopády Fantail a Thunder Creek, procházka mokřady deštného pralesa. Příjezd do oblasti národního parku Westland.

11. den

Ledovce na West Coast. Sentinel Rock - vyhlídka na Franz Josefovův ledovec. Túra k patě Foxova ledovce. Možnost letu vrtulníkem nad ledovcem a Mt. Cook - součástí je přistání na ledovci. Pěšky kolem jezera Matheson s nádherným výhledem na Mt. Cook. Přejezd do Greymouth.

12. den

Lívancové skály Punakaiki. Hokitika - město uměleckých dílen a zeleného pounamu, jak Maoři nazývají nefrit (jade). Lachtaní kolonie na Cape Foulwind. Odpolední přejezd do oblasti Tasman Bay.

13. den

Celodenní výlet v NP Abel Tasman. Pobřežní trek bělostnými plážemi Tasmanova NP je kombinován s lodním výletem, koupáním na nejkrásnějších plážích a broděním mořských zátok. Možnost sledovat kolonie lachtanů. Alternativně lze zajistit plavbu na kajaku.

14. den

Cesta přes město Nelson a dále po scénické Queen Charlotte Drive. Pohádkový přelet nad Marlborough Sounds. Vyhlídkovým letadlem přes Cookův průliv z Picton do hlavního města Wellington (Severní ostrov).

15. den

Předchozího večera nebo dopoledne Parlament, dřevěný kostelíček sv. Pavla, botanické zahrady. Nákupní a přístavní zóna Queens Wharf. Ultramoderní Národní muzeum Te Papa. Odpoledne přejezd k NP Tongariro.

16. den

Celodenní pěší túra přes sopky NP Tongariro (tzv. Alpine Tongariro Crossing) s výhledy na sopečné kužely. Kouzelná smaragdová barva jezírek Emerald Lakes. K dispozici alternativní program - krátké vycházky, jízda lanovkou, vyhlídkový let nad vulkány, atd. - vše záleží na počasí.

17. den

Nekonečné jezero Taupo v centru ostrova, pozůstatek gigantické erupce před 2 000 lety. Mohutné vodopády Huka Falls. Zastávka u bahenních sopek u Waiotapu. Odpoledne příjezd do Rotorua. Fakultativně maorské hody - jídlo hangi, shlédnutí bojového tance včetně poodkrytí původních zvyků v rámci maorského kulturního představení.

18. den

Rotorua - oblast aktivních vulkánů, bahenních sopek s oblaky sirných par a geotermálních jevů. Maorský skanzen Te Puia - gejzíry Pohutu a Prince Waleského. Kouřící údolí Waimangu s azurovým jezerem a travertinovými terasami. Dvouhodinová pěší túra či možnost lodního výletu po jezeře Rotomohana. Nocleh Rotorua.

19. den

Dopoledne přejezd na poloostrov Coromandel. Odpoledne hodinová procházka z Hahei k pohádkové Cathedral Cove - nádherná písečná pláž. Podle počasí a odlivu návštěva Hot Water Beach, kde si můžete udělat v písku vlastní horkou lázeň. Po cestě spatříte mohutné stromy kauri.

20. den

Přejezd do Auckland -město mezi padesáti krátery. Vyhlídka ze sopky Mt. Eden. Královské zahrady s úžasnými skleníky, stoletými stromy a kapraďovým hájem. Aucklandské muzeum. Přístav s luxusními jachtami a námořním muzeem s výstavou polynéských lodí. Vyhlídková věž Skytower.

21. den

Auckland. Podle volného času prohlídka města, odlet domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Picton - Wellington
 • Doprava pronajatým minibusem
 • Ubytování v hotelech, u NP Abel Tasman může být nocleh ve velkých otevřených mezonetových apartmánech
 • Český průvodce
 • Cestovní pojištění

Cena nezahrnuje

 • Cestovní povolení na Nový Zéland: elektronická registrace tzv. ETA za 12 NZD. Společně s poplatkem za ETA se bude vybírat "turistická daň" ve výši 35 NZD. Celkem 47 NZD
 • Stravování
 • Vstupy do památek, muzeí a dalších atrakcí
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 25 900 Kč
 • Fakultativní aktivity

 

Fakultativní aktivity

Na tento zájezd nabízíme některé fakultativní aktivity i formou balíčků. Balíčky je třeba objednat nejpozději měsíc před odletem, abychom byli schopni garantovat dostupnost aktivity.

 • Balíček Nový Zéland obsahuje celodenní výlet z Queenstown do Milford Sound včetně plavby lodí po fjordu, plavbu parníkem po jezeře Wakatipu a návštěvu geotermálního pole Whakarewarewa (Te Puia) v Rotoruas. Celková cena aktivit v balíčku je cca 192 NZD.

Doporučujeme vybrat aktivity již při doplatku zájezdu, kdy k nim obdržíte podrobnější informace. Částka se hradí v Kč (dle aktuálního kurzu novozelánského dolaru) spolu s doplatkem za zájezd. Tyto fakultativní aktivity je možné objednat i během zájezdu, ovšem bez garance dostupnosti a zvýhodněné ceny.

Ostatní aktivity se objednávají a hradí přímo na místě:

 • Sky Tower 30 NZD
 • Jet Boat - Skippers Canyon 145 NZD
 • Let vrtulníkem podle lokality 320 - 600 NZD
 • Maorské kulturní představení 117 NZD
 • Waimangu 37 NZD
 • Doprava k túře Tongariro Crossing 40 NZD
 • Vodní taxi v NP Abel Tasman 40 NZD
 • Lanovka na Bobs Peak v Queenstown 32 NZD
 • Plavba na plachetnici v NP Abel Tasman 99 NZD
 • Hobitín (doprava autobusem do Hobitína, prohlídka a zpět) 110 NZD
 • Vycházky a túry s průvodcem v oblastech národních parků. Průvodce s licencí provádět po oblastech Glenorchy (Národní park Mt Aspiring) a Milford Road (Národní park Fiordland) vás zasvětí do zdejší fauny a flóry a představí jejich hlavní druhy, Cena 40 NZD (limit 6 až 12 osob dle stezky).

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Cesta plná zajímavých míst novozélandských ostrovů určená všem, kteří chtějí vidět maximum, ale preferují komfortní cestování. Doprava po ostrovech je zajištěna pronajatým automobilem nebo menším busem (pro 12-16 osob), který řídí průvodce zájezdu. Vozidla půjčujeme u renomovaných půjčoven a osvědčených partnerů, kteří jsou zárukou kvality a servisu po celém Zélandu.

Nový Zéland je přírodně, ale i kulturně velmi pestrý a jedinečný a program zájezdu přináší vše, co ostrovy mohou nabídnout. Navštívíme nejhezčí lokality, průvodce vás seznámí se všemi aspekty života na Novém Zélandu, s místní unikátní přírodou a maorskou kulturou. Zájezd je v relativně pohodovém tempu s důrazem na hlubší zážitky. Přesto budeme nuceni absolvovat několik delších přejezdů. Nejvíce času strávíte poznáváním unikátní exotické přírody s pěšími vycházkami a túrami (obvykle krátké až tříhodinové vycházky, jedna celodenní túra – tu není nutné absolvovat, necítíte-li se na ni), pak poznáváním maorské kultury a pobytem u moře.

Míra komfortu

Během zájezdu se setkáte s několika typy ubytování. Ubytování rezervujeme v kvalitních hotelech kategorie 3*, bez stravy.  Jde o dvoulůžkové pokoje se sprchou a WC. Většinou využíváme známé osvědčené motely a hotely (motely na Novém Zélandu mají často vyšší úroveň než nám známé hotely stejné kategorie). Obvykle je na pokoji malý kuchyňský kout, standardem je rychlovarná konvice a topinkovač, na pokoji bývá i mikrovlnná trouba nebo vařič, někdy obojí.

Příležitostně mohou být dvě dvojice v apartmánu, kde každá dvojice má svůj pokoj, sdílejí kuchyňku, obývací pokoj a koupelnu. U národního parku Abel Tasman se může bydlet v rozlehlých apartmánech, kde se sdílí společné sociální zařízení a prostor pro jednotlivé dvojice může být oddělen pouze přepážkou.  Strava není zahrnuta do ceny zájezdu. Jídlo v rychlém občerstvení pořídíte za cca 10-20 NZD. Hlavní jídlo v běžné restauraci je dražší, je třeba počítat s částkou cca 25 – 40 NZD.

Podobné zájezdy

Australský komplet
401 Australský komplet

Tasmánie, Rudý střed a Velký bariérový útes

8.10. - 29.10.2020
+ další 1 termín
22 dní
Austrálie - Nový Zéland
405 Austrálie - Nový Zéland

Výběr toho NEJ z obou zemí

21.10. - 16.11.2020
+ další 1 termín
27 dní
Ikony Austrálie
406 Ikony Austrálie

Výběr toho NEJ z Austrálie

4.11. - 19.11.2020
+ další 1 termín
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog