Ikony Austrálie

404

Ikony Austrálie

Výběr toho NEJ z Austrálie

Cesta plná poznání a neopakovatelných zážitků v překrásné přírodě

Náš tip Příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 – 10

Poznáme zblízka unikátní faunu a místní kulturu. V našlapaném programu stihneme návštěvu kosmopolitního Sydney, západ slunce nad magickým Uluru, soutěsky Kata Tjuta neboli Olgas. Výlety do Pinnacles i do nejstaršího pralesa na Zemi Daintree NP, průzkum Velkého bariérového útesu. Panenská příroda a scenérie, při kterých se tají dech. Z australského kontinentu vám chceme ukázat maximum!

Různorodá krajina s endemickou faunou a florou, fascinující přírodní scenérie, atraktivní podmořský svět i pohnutá historie původních aboriginských obyvatel. Program zájezdu byl sestaven opravdovými profesionály, kteří v Austrálii dlouhodobě žijí a každý rok osobně prověřují jednotlivé destinace. 

Termíny a rezervace

Termín:  2.11. - 17.11.2024 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  119 000 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 4 volná místa Rezervovat
Termín:  14.2. - 1.3.2025 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  119 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Miloslav

Miloslav Beneš

Austrálii si zamiloval již při svém prvním studijním pobytu, Následně se rozhodl ukončit svou úspěšnou kariéru v bance a natrvalo se usídlit v Sydney. Mezi jeho srdcovky však patří i tropický Cairns s možností ranního běhání po Esplenadě a Melbourne s vynikající kuchyní a nejlepšími sportovními ...

Více informací o průvodci

Jan

Jan Drapela

V Austrálii žije trvale od roku 2008. K práci průvodce ho přivedlo studium cestovního ruchu na univerzitě v Sydney. Jeho entuziasmus, komunikační schopnosti, smysl pro humor a skoro dvoumetrová postava z něj dělají oblíbeného a nepřehlédnutelného průvodce. Je ženatý a volný čas nejčastěji tráví...

Více informací o průvodci

Ivo

Ivo Kolínský

Dlouhodobě žije v Sydney, kde zároveň podniká v IT službách. Zkušený průvodce, který se nejčastěji pohybuje po východním a jižním pobřeží Austrálie, nicméně se velmi rád vrací také na tropický sever a Velký bariérový útes. Pohodový společník na australské cesty, vášnivý sportovec a v neposlední ...

Více informací o průvodci

Marek

Marek Wachtl

Jeden z nejzkušenějších průvodců v Austrálii. Bonviván, bavič a zároveň noblesní člověk, jak o něm prohlásil nespočet spokojených klientů. Vystudoval hotelovou školu, řídil vyhlášené restaurace v Sydney, pracoval pro světově uznávané kuchařské celebrity, setkal se se známými osobnostmi.

Více informací o průvodci

Miloslav Beneš

Jan Drapela

Ivo Kolínský

Marek Wachtl

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Austrálie, Sydney.

Přílet druhý den večer nebo třetí den ráno. 

3. den

Celodenní pěší prohlídka centra Sydney. Uličky Kings Crossu, třeba stihneme i rybí trh. Čínské zahrady, zájemci navštíví i věhlasné australské akvárium. Plavba lodí z Darling Harbour ke slavné Opeře (UNESCO). Nejstarší čtvrť The Rocks a Hydepark s katedrálou. Zláká nás vyhlídka z Televizní věže? 

4. den

Celodenní výlet ze Sydney do Blue Mountains. Při dobrém počasí si užijeme cestu vlakem z Blue Mountains do Paramaty, odkud do centra Sydney dojedeme stylově lodí. Stihneme i vyhlídku na pilíře Three Sisters z Echo Point a vodopády Wentworth Falls. Pro zájemce Scenic World s vodopády, uhelným dolem a nejstrmější kolejovou lanovkou světa. 
Pokračujeme do Leura, kde nakoupíme místní stylové suvenýry. Návrat do Sydney.

5. den

Rudý střed. Letecky ze Sydney do Uluru neboli Ayers Rock – nejpůsobivější skalní monolit jižní polokoule. Rudé duny, vodní zdroj Mutitjulu, skalní malby, domorodé kulturní centrum a pestrobarevný západ slunce nad posvátným Uluru. 

6. den

Necháme se uhranout pohledem na rudý východ slunce nad Uluru. Soutěsky Kata Tjuta neboli Olgas, pouť Údolím větrů a labyrintem posvátných skalních homolí. Možnost méně náročné alternativy procházka do rokle Walpa. Odpoledne přelet do Melbourne. Nocleh na okraji metropole, abychom mohli brzy ráno vyrazit směrem na Sovereign Hill a Grampians.

7. den

Ráno odjíždíme do Sovereign Hill. Navštívíme zlatokopecký skanzen Sovereign Hill, rýžování, dolování, tavba zlata a stylové dostavníky dokreslí atmosféru života v osadě čínských zlatokopů. Cestou do skalního moře Národního parku Grampians ochutnáme australská vína v jedné z místních vinic. Výlety po okolí a večerní grilování.

8. den

Možnost výletu kaňonem na Pinnacles nebo jen krátké výlety po okolí s vyhlídkami. Odpoledne pokračujeme na jih do ráje koal a klokanů v obřím kráteru Tower Hill. Pohádková Great Ocean Road, zřícený London Bridge, spleť pískovcových fjordů Loch Ard George. Skalní homole 12 apoštolů, bělostné pláže a Gibsonovy schody. Nocleh v okolí městečka Colac.

9. den

Prohlídka Melbourne. Královské botanické zahrady, tenisové kurty Australian Open v bývalém olympijském komplexu. Parlament, katedrála, rodný domek Jamese Cooka, čínská čtvrť nebo Victoria Market. Okruh historickou tramvají, zájemci navštíví vyhlídkovou věž Eureka a ultramoderní Federation Square. Přespíme v Melbourne.

10. den

Brzký ranní přelet do Cairns. Přes den navštívíme přírodní park Hartley’s Crocodile Adventures, kde poplujeme za krokodýly. Odpolední relax v Cairns. Večerní Nightmarket, procházka po Esplanade. 
Možnost fakultativně absolvovat vyhlídkový let nad Great Barrier Reef (UNESCO).

11. den

Velký bariérový útes. Fakultativní výlet lodí na Great Barrier Reef (UNESCO) s vynikajícím šnorchlováním na útese Upolu Reef (vhodné i pro začátečníky). Pozorování života na největším korálovém útesu světa, případně Green Island, lze kombinovat s letem helikoptérou. Večerní grilování (za příplatek).

12. den

Náhorní plošina Atherton Tablelands. Z Cairns přesun do vesničky Kuranda (za příplatek lanovkou Skyrail). V Kurandě máme možnost si nakoupit na místním tržišti. Odpolední přesun na Atherton Tablelands. Cestou budeme mít několik zastávek, uvidíme klokany na Mareeba Golf Course, termitiště nebo Cathedral Fig Tree. Večerní návrat do Cairns.

13. den

Tropickým pobřežím na sever. Vyhlídka Rex Lookout. Pralesní stezky, panenské pláže. Lodí přes Daintree River. Alexandra Lookout, Cape Tribulation, kde se deštný prales dotýká moře. Dle časových možností pro zájemce koupání v křišťálových tůních Mossman Gorge
Večerní návrat do Cairns. Ochutnáme i exotickou večeři z místních specialit – klokan, emu, krokodýl – v centru Cairns?

14. den

Ranní přelet do Sydney. Během dne prohlídka okrajových oblastí Sydney. Slavná Bondi Beach a útesy Watsons Bay.

15. den

Prohlídka míst, které jsme při první návštěvě Sydney nestihli. Případně kratší výlet na předměstí Sydney – např. pláže Manly, pobřežní procházka k pláži Coogee aj. 

16. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Sydney – Uluru, Uluru - Melbourne, Melbourne - Cairns, Cairns - Sydney
 • Doprava pronajatým mikrobusem
 • Ubytování 13x v komfortních hotelech a apartmánech, kategorie 3*
 • Plavba lodí okolo Opera House v Sydney
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Stravování
 • Vstupy do památek, muzeí a na atrakce
 • Lanovky, lodní doprava
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 18 400 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Na tento zájezd nabízíme některé fakultativní aktivity i formou balíčků. Balíčky je třeba objednat nejpozději měsíc před odletem, abychom byli schopní garantovat dostupnost aktivity.

Balíček Austrálie obsahuje:

 • Vstup do přírodního parku Hartley´s Crocodile Adventures
 • Celodenní plavbu na Velký bariérový útes se šnorchlováním a obědem
 • Tradiční grilování na velbloudí farmě
 • Vstup do Scenic World Katoomba včetně jízdy po nejstrmější železnici světa
 • Vstup do Zlatokopeckého skanzenu Sovereign Hill a Muzea zlata

Celková cena jednotlivých aktivit v balíčku je 314 AUD. Při objednání v rámci balíčku nabízíme cenu o 17 % nižší, tedy 260 AUD.

Tyto aktivity je možné objednat i během zájezdu, ovšem bez garance dostupnosti a zvýhodněné ceny. Doporučujeme vybrat aktivity již při doplatku zájezdu, kdy k nim obdržíte podrobnější informace. Částka se hradí v Kč (dle aktuálního kurzu australského dolaru) spolu s doplatkem za zájezd. Ceny se mohou změnit.

Ostatní aktivity se objednávají a hradí přímo na místě:

 • Lanovka Skyrail Kuranda - oneway: 51 AUD
 • Mossman Gorge Kuku Yalanji: 60 AUD (cca 90 min. s průvodcem) 
 • Celodenní plavba na Utes – Reef Day Tripper: 149 AUD nebo plavba na Utes - Green Island: 90 AUD
 • RFDS – Létající doktoři: 25 AUD
 • BBQ: odhadem 15 AUD
 • Helikoptéry na Great Ocean Road: od 145 AUD (15min.)
 • Eureka Skydeck v Melbourne: 20 AUD
 • Sydney Tower: 27 AUD
 • Sydney Akvárium: 35 AUD
 • Sydney Námořní muzeum: 27 AUD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Cesta je určena všem, kteří chtějí vidět maximum, ale preferují komfortní cestování. Dlouhé přesuny zpříjemní místní přelety, ostatní doprava po zemi je zajištěna pronajatým automobilem nebo menším busem (pro 12 osob), který řídí průvodce zájezdu.

Program přináší vše, co Austrálie dokáže nabídnout. Akce není rekreací, ale zajímavou a náročnou poznávací cestou. Čas na odpočinek je vyměřován. Odměnou vám může být všestranný obrázek o této zemi. V programu není zařazen žádný noční přesun. Nejvíce (cca 50% času) strávíte poznáváním unikátní exotické flory a fauny (deštné pralesy, rudé písečné pouště, klokan, koala, ptakopysk, kasuár) s pěšími túrami (ne delšími než půl dne), 15% ve městech, 10% koupáním a pohybem u moře a výpravami na pobřežní ostrovy, 25% zaberou přejezdy a přelety.

Míra komfortu

Ubytování rezervujeme v kvalitních hotelech nebo apartmánech kategorie 3*-4*, bez stravy. Jde o dvoulůžkové pokoje se sprchou a WC. Obvykle se jedná o hotely řetězce Ibis, Mercure, Comfort Inn, Goldenchain, apod. Snažíme se využívat osvědčené ubytovací lokality, jsou-li na daný termín místa k dispozici. 

Strava není zahrnuta do ceny zájezdu. Nejskromnější za stravování (vlastní zásoby nakoupené v supermarketu + 1 x denně teplý oběd formou bufetu, asijské kuchyně apod.) tedy utratí asi 30 AUD/osoba/den, celkem tedy odhadem 400-500 AUD/osoba/zájezd. 

Podobné zájezdy

Nový Zéland
418 Nový Zéland

Přírodní krásy země Maorů

9.3. - 30.3.2025
+ další 1 termín
22 dní
Austrálie - Nový Zéland
407 Austrálie - Nový Zéland

Výběr toho NEJ z obou zemí

27.2. - 23.3.2025
+ další 1 termín
25 dní
Australský komplet
401 Australský komplet

Tasmánie, Rudý střed a Velký bariérový útes

28.1. - 16.2.2025
20 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)