Austrálie - Nový Zéland

405

Austrálie - Nový Zéland

Výběr toho NEJ z obou zemí

Kombinovaná cesta k protinožcům - léty prověřená skladba programu!

Oblíbený Příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Kombinovaná cesta k protinožcům může být životním zážitkem a je výběrem toho nejlepšího z obou zemí. Zahrnuje všechny oblíbené lokality - barevné korálové zahrádky Velkého bariérového útesu, skalnaté pouště centrální Austrálie, atraktivní Uluru s noclehem na tradiční australské farmě a grilováním, hlavní lákadla Melbourne a Sydney. Oba ostrovy Nového Zélandu s gejzíry a termálními koupelemi, zlatavými plážemi, ledovci a sněhobílými vrcholky. Z obou zemí vám chceme ukázat maximum!

Dlouhodobě nejoblíbenější program. Různorodá krajina s endemickou faunou a florou, fascinující přírodní scenérie, atraktivní podmořský svět i pohnutá historie původních aboriginských obyvatel Austrálie. Dva ostrovy Nového Zélandu – divoký Jižní ostrov s nejvyššími horskými vrcholy a ledovci sahajícími skoro až k hladině oceánu, subtropické klima Severního ostrova se sopečnými kužely a geotermálními jevy. Program zájezdu byl sestaven opravdovými profesionály, kteří v Austrálii a na Novém Zélandu dlouhodobě žijí a každý rok osobně prověřují jednotlivé destinace.

Termíny a rezervace

Termín:  19.10. - 14.11.2022 27 dní / 24 nocí  (27 dní / 24 nocí) Cena:  154 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  1.3. - 27.3.2023 27 dní / 24 nocí  (27 dní / 24 nocí) Cena:  179 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  18.11. - 14.12.2023 27 dní / 24 nocí  (27 dní / 24 nocí) Cena:  169 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 3 volná místa Nyní doobsazujeme pokoj ženou ? Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Miloslav

Miloslav Beneš

Austrálii si zamiloval již při svém prvním studijním pobytu, Následně se rozhodl ukončit svou úspěšnou kariéru v bance a natrvalo se usídlit v Sydney. Mezi jeho srdcovky však patří i tropický Cairns s možností ranního běhání po Esplenadě a Melbourne s vynikající kuchyní a nejlepšími sportovními ...

Více informací o průvodci

Jan

Jan Drapela

V Austrálii žije trvale od roku 2008. K práci průvodce ho přivedlo studium cestovního ruchu na univerzitě v Sydney. Jeho entuziasmus, komunikační schopnosti, smysl pro humor a skoro dvoumetrová postava z něj dělají oblíbeného a nepřehlédnutelného průvodce. Je ženatý a volný čas nejčastěji tráví...

Více informací o průvodci

Martin

Martin Slíva

Nový Zéland poprvé procestoval v roce 2001. Od roku 2004 žije na Novém Zélandu v oblasti Southern Lakes a na plný úvazek se věnuje průvodcování a péči o česko-slovenské cestovatele. Zajímá se o novozélandskou historii, faunu, flóru, ekonomiku, bádá po pojítkách mezi ČR a Novým Zélandem nebo píše...

Více informací o průvodci

Marek

Marek Wachtl

Jeden z nejzkušenějších průvodců v Austrálii. Bonviván, bavič a zároveň noblesní člověk, jak o něm prohlásil nespočet spokojených klientů. Vystudoval hotelovou školu, řídil vyhlášené restaurace v Sydney, pracoval pro světově uznávané kuchařské celebrity, setkal se se známými osobnostmi.

Více informací o průvodci

Miloslav Beneš

Jan Drapela

Martin Slíva

Marek Wachtl

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Austrálie, Melbourne. Přílet do Austrálie druhý den večer.

3. den

Pohádková Great Ocean Road: Záliv mučedníků, zřícený London Bridge, spleť pískovcových fjordů Loch Ard Gorge. Skalní homole 12 apoštolů, bělostné pláže a Gibsonovy schody.

4. den

Ráj koal a klokanů v obřím kráteru Tower Hill. NP Grampians – skalní moře, procházka Grand Canyonem, skalní převisy Balconies.

5. den

Fakultativně zlatokopecký skanzen Sovereign Hill – rýžování, dolování a tavba zlata, dostavníky, osada čínských zlatokopů, kopie největších nugetů. Odpoledne prohlídka Melbourne. Královské botanické zahrady, tenisové kurty Australian Open (zvenku) v bývalém olympijském komplexu. Parlament, katedrála, rodný domek Jamese Cooka, čínská čtvrť, Victoria Market. Okruh historickou tramvají, zájemci navštíví vyhlídkovou věž Eureka, ultramoderní Federation Square.

6. den

Rudý střed. Letecky z Melbourne do Alice Springs. Zájemci navštíví historickou telegrafní stanici v Alice Springs. Působivá vyhlídka z Anzac Hill. Koryto Finke, největší řeky centrální Austrálie. (Pořadí navštívených míst v oblasti Rudého středu se může změnit dle aktuální situace.)

7. den

Oázy McDonnellova pohoří. Prolézačky uzoučkého kaňonu Standley Chasm, často se skalními klokany. Neobyčejné skalní tvary i barvy Rainbow Valley (dle počasí a stavu cesty). Velbloudí farma. 

8. den

Pouštní výšlap k okraji majestátního Kings Canyonu. Stolová Connorsova hora. Zastávka na  farmě – Curtin Springs. Ayers Rock – nejpůsobivější skalní monolit jižní polokoule. Rudé duny, vodní zdroj Mutitjulu, skalní malby a pestrobarevný západ slunce nad posvátným Uluru

9. den

Rudý východ slunce nad Uluru. Olgas, pouť Údolím větrů a labyrintem posvátných skalních homolí. Odpoledne přelet do Cairns.

10. den

Domorodý skanzen Tjapukai – hod bumerangem, domorodá medicína, didgeridoo, rozdělání ohně bez použití sirek, taneční kreace z „období snů". Zájemci vyzkouší lanovku korunami deštného pralesa, vodopády Barron Falls, domorodé trhy v Kurandě. Po domluvě se skupinou může průvodce návštěvu Tjapukai zaměnit za totožnou aktivitu „Rainforestation“. Odpoledne náhorní planina Atherton. Cathedral Tree – fíkovník velikosti kostela. Koupel v kráterovém jezeře Eacham (dle počasí a stavu vody). Zemědělské farmy a tropická vegetace. Plantáže cukrové třtiny. 

11. den

Nejstarší prales světa Daintree NP. Tropickým pobřežím na sever. Vyhlídka Rex Lookout. Pralesní stezky, panenské pláže. Fakultativní návštěva přírodního parku se slanovodními krokodýly. Cape Tribulation, kde se deštný prales dotýká moře. Dle časových možností pro zájemce koupání v křišťálových tůních Mossman Gorge. Ochutnáte i exotickou večeři z místních specialit (australské trio - klokan, emu, krokodýl) v centru Cairns? Promenádní Esplanáda. Casino a noční trhy.

12. den

Velký bariérový útes. Fakultativně celodenní výlet lodí na Great Barrier Reef (UNESCO) s vynikajícím šnorchlováním na útese Upolu Reef (i potápěním pro začátečníky) a pozorováním největšího korálového útesu světa, případně lodí na Michaelmas Cay či Green Island - koupání s možností bezpečného šnorchlování v okolí. 

13. den

Přelet do Sydney. Po příletu pěší prohlídka centra metropole.

14. den

Blue Mountains. Echo Point, vyhlídka na pilíře Three Sisters. Zájemci mohou navštívit Scenic World s vodopády, uhelným dolem a nejstrmější kolejovou lanovkou světa. Túra na dno Grand Canyonu.

15. den

Sydney. Uličky Kings Crossu. Stihneme i rybí trh? Čínské zahrady, zájemci navštíví věhlasné australské akvárium. Plavba lodí z Darling Harbour ke slavné Opeře. Nejstarší čtvrt The Rocks, pro zájemce výstup na pilíř Harbour Bridge. Hydepark s katedrálou. Zláká vás vyhlídka z Televizní věže? Slavná Bondi Beach a útesy Watsons Bay. Večerní odlet na Nový Zéland.

Nový Zéland - Jižní ostrov.

16. den

Nový Zéland - Jižní ostrov. Christchurch. Krátká zastávka v Botanické zahradě a Art Centru. Přejezd k ledovcovému jezeru Tekapo, lososí farma, výhledy na Mt. Cook, vycházka k vyhlídce na nejvyšší horu země. První možnost letu k Mt. Cook s přistáním na ledovci (v závislosti na počasí a časových možnostech). 

17. den

Ráno přes průsmyk Lindis Pass, kolem vinic regionu centrální Otago, roklí Kawarau Gorge. Přejezd do Queenstown a prohlídka tohoto horského městečka u jezera Wakatipu. Zbyde-li čas, možnost plavby tryskovým člunem - jetboatem roklí zlatonosné řeky Shotover

18. den

Queenstown. Fakultativní aktivity dle vlastního výběru: jednodenní výlet k fjordu Milford Sound (UNESCO), projížďka na jetboatu, výstup na horu Ben Lomond, výlet lanovkou na vyhlídku Bobs Peak, plavba původním parníkem z roku 1912 po jezeře Wakatipu.

19. den

Pastelová jezera Hawea a Wanaka s pozadím zasněžených štítů. Výjezd do Haastova průsmyku, vycházka k vodopádu. Deštný prales jako z pravěku (UNESCO). Druhá možnost letu vrtulníkem nad ledovce a Mt. Cook (v závislosti na počasí a časových možnostech).

20. den

Vycházka na vyhlídku na ledovec Franz Josef. Hokitika - město uměleckých dílen a zeleného pounamu, jak Maoři nazývají nefrit (jade). Lívancové skály Punakaiki v NP Paparoa. Lachtaní kolonie na Cape Foulwind. Divokým údolím řeky Buller, podél NP Kahurangi.

21. den

Lodní výlet a pobřežní trek po zlatavých plážích NP Abel Tasman. Brodění za odlivu, stromové kapradiny, koupání, lachtani. Možnost plavby na kajaku.

22. den

Podél pobřeží přes Nelson a Marlborough Sound do Picton. Odpoledne trajektem na SEVERNÍ OSTROV. Wellington. Večerní individuální prohlídka centra města.

23. den

NP Tongariro (UNESCO). K vodopádům pod zasněženými vrcholky sopek Ruapehu, Tongariro a Ngauruhoe. V případě příznivého počasí lze fakultativně absolvovat let nad sopkami.

24. den

Nekonečné jezero Taupo v centru ostrova, pozůstatek gigantické erupce. Mohutné vodopády Huka Falls. Paleta bahenních sopek Waiotapu. Rotorua - oblast aktivních vulkánů, bahenních sopek s oblaky sirných par a geotermálních jevů. Maorský skanzen Te Puia, gejzíry Prince Waleského a Pohutu. V podvečer můžou zájemci navštívit maorské vystoupení s tradičním jídlem „hangi“.

25. den

Vycházka k největším novozélandským stromům kauri, damaroň jižní. Podél pláží ve Waihi, zastavíme se u obřího zlatého dolu. Večerní příjezd do Aucklandu – města mezi padesáti krátery. Vyhlídka na centrum z vyhlídkové věže Skytower.

26. den

Auckland. Jachetní přístav s námořním muzeem a výstavou polynéských lodí. Odpolední odlet domů.

27. den

Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Melbourne - Alice Springs, Uluru - Cairns, Cairns - Sydney a mezinárodní přelet Sydney - Christchurch
 • Trajekt mezi ostrovy na Novém Zélandu
 • Pronajatá doprava
 • 23x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením; 1x v oblasti Rudého středu komfortní stylové safari stany s postelemi (společné sociální zařízení); u NP Abel Tasman může být nocleh ve velkých otevřených mezonetových apartmánech
 • Plavba lodí okolo Opera House v Sydney
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Austrálie před odletem zdarma, v případě vyřízení přes cestovní kancelář 300 Kč. Formulář pro vyřízení víz do Austrálie.
 • Cestovní povolení na Nový Zéland NZeTA 47 NZD, v případě vyřízení přes cestovní kancelář 300 Kč. Formulář pro vyřízení NZeTA.
 • Stravování
 • Vstupy do muzeí, na atrakce
 • Lanovky, lodní a další doprava
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 32 300 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Na tento zájezd nabízíme některé fakultativní aktivity i formou balíčků. Balíčky je třeba objednat nejpozději měsíc před odletem, abychom byli schopní garantovat dostupnost aktivity.

Balíček Austrálie obsahuje:

 • Vstup do přírodního parku Hartley´s Crocodile Adventures
 • Celodenní plavbu na Velký bariérový útes se šnorchlováním a obědem
 • Tradiční grilování na velbloudí farmě
 • Vstup do Scenic World Katoomba včetně jízdy po nejstrmější železnici světa
 • Vstup do Zlatokopeckého skanzenu Sovereign Hill a Muzea zlata

Celková cena jednotlivých aktivit v balíčku je 341 AUD. Při objednání v rámci balíčku nabízíme cenu o 17 % nižší, tedy 317 AUD.

Balíček Nový Zéland obsahuje:

 • Celodenní výlet z Queenstown do Milford Sound včetně plavby lodí po fjordu
 • Návštěva geotermálního pole Whakarewarewa (Te Puia) v Rotoruas. 

Celková cena aktivit v balíčku je cca 340 NZD.

Tyto i další fakultativní aktivity je možné objednat i přímo během zájezdu, ovšem bez garance dostupnosti a zvýhodněné ceny. Doporučujeme vybrat aktivity již při doplatku zájezdu, kdy k nim obdržíte podrobnější informace. Částka se hradí v Kč (dle aktuálního kurzu australského nebo novozélandského dolaru) spolu s doplatkem za zájezd. Ceny se mohou změnit.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.
 
Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Cestování zpříjemní letecké přesuny na nejdelších úsecích, ostatní doprava po zemi je zajištěna pronajatým automobilem nebo menším busem (pro 12 osob), který řídí průvodce zájezdu.

Akce je poměrně náročnou poznávací cestou. Čas na odpočinek je omezený na úkor co největšího poznání! Odměnou vám může být všestranný obrázek o této zemi. Nejvíce (cca 40 % času) strávíte poznáváním unikátní exotické flory a fauny (deštné pralesy, rudé písečné pouště, klokani, koaly, ptakopyskové, kasuáři) s pěšími túrami (ne delšími než půl dne), 15 % ve městech, 10 % koupáním a pohybem u moře a výpravami na pobřežní ostrovy, 35 % zaberou dlouhé přejezdy.

Míra komfortu

Během zájezdu se setkáte s několika typy ubytování. Ubytování rezervujeme na již osvědčených atraktivních místech. Noclehy jsou zajištěny ve 2-lůžkových pokojích nebo apartmánech s vlastním sociálním zařízením. Ve velkoměstech často využíváme hotelovou řadu Ibis Budget, kde je zajištěna čistota, soukromí a sociální zařízení na pokoji. Třílůžkové pokoje obsazujeme 2 klienty.

Speciální kapitolou je ubytování v oblasti tzv. Rudého středu. Zde se nocuje v oblasti Kings Canyon v jednoduchých dvoulůžkových safari stanech se společným sociálním zařízením. Nocleh v oblasti Uluru je zajištěn v jednoduchém 3* hotelu v budget pokojích (pokoj obsazujeme dvěma osobami, nicméně postele jsou v konfiguraci 2 x dvoupatrové postele - horní lůžka tedy necháváme neobsazená). Pokoj disponuje vlastní koupelnou a toaletou. Na Novém Zélandu může být u NP Abel Tasman ubytování v prostorných příjemných apartmánech pro 4 osoby, kde je prostor mezi lůžky oddělen jen přepážkou.

Strava není zahrnuta do ceny zájezdu. Za stravování v Austrálii (vlastní zásoby nakoupené v supermarketu + 1 x denně teplý oběd formou bufetu, asijské kuchyně apod.) utratíte asi 30 AUD/osoba/den, ceny stravy na Novém Zélandu jsou srovnatelné s Austrálií. 

Vaše ohlasy

Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala za sebe i svého manžela za  krásnou dovolenou na Novém Zélandu. Dlouho jsme na ni čekali a i přes ty veškeré překážky se čekání vyplatilo. Dovolená nás velice obohatila o nové zkušenosti a přiblížila nám život zdejších lidí.Náš průvodce pan Martin Slíva byl úžasný,byl tady vždy pro nás a snažil se nám vše o Zélandu říct do největších detailů. Příroda byla úžasná a péče o nás výborná. Ještě jednou moc děkujeme a těšíme se a další spolupráci.  

Eva S.

28.11.2022

Milí přátelé, chtěli bychom vám touto cestou poděkovat za velmi příjemnou dovolenou, kterou jsme díky vaší cestovní kanceláři prožili letos v říjnu a listopadu v Austrálii a na Novém Zélandu. Velký dík patří především průvodcům Marcelovi, Markovi a Martinovi, kteří se o nás starali. Program byl velice pestrý,byli jsme vždy ve správnou dobu na správných místech a viděli jak přírodu,tak i města z různých úhlů pohledu,díky jejich znalostem a osobnímu nasazení. Byli velice příjemní a připravili pro nás i večerní grilování. Pokud máte takové průvodce i v jiných destinacích,rádi s vámi opět pojedeme. 

Táňa a Petr V.

1.2.2023

Chtěli bychom touto cestou poděkovat Vašim průvodcům Markovi Wachtlovi, Marcelovi Žitnému a Martinovi Slívovi za velmi dobrou práci a přístup k nám klientům. Nezapomenutelným zážitkem pro nás bude grilování v poušti, o které se postarali Marek s Marcelem. Marek uplatnil své dovednosti z oblasti gastronomie a připravil nám vynikající steaky z různých druhů masa. Byl to nádherný večer pod hvězdnou oblohou, kdy nám u ohně vyprávěli o původních obyvatelích Austrálie. Podobným způsobem pro nás připravili hezký večer na Novém Zélandu také Marcel s Martinem. Jsem přesvědčena, že to bylo nad rámec jejich povinností, a proto bych jim chtěla touto cestou poděkovat za jejich mimořádnou práci a Vám pogratulovat za tak vynikající spolupracovníky. 

Píclovi

14.12.2015

Dobrý den, včera jsem se vrátila z dovolené Austrálie a Nový Zéland. Byla to fantastická dovolená. Chci vám poděkovat za zprostředkování této dovolené a chci moc a moc pochválit průvodce Marcela Žitníka, Marka Wachtla a Martina Slívu. Bez nich by tato dovolená opravdu nebyla tím, čím byla, protože jejich znalosti Austrálie a Nového Zélandu jsou úžasné a jejich organizační schopnosti jsou skvělé. Ještě jednou děkuju.

Monika S.

1.2.2023

Podělím se s vaší CK o několik svých postřehů o zájezd, ze kterého jsme se všichni "živí a zdraví" a velice spokojeni nedávno vrátili. Architekta tohoto zájezdu, p. Svobodu, neznám, ale rozhodně navrhl unikátní program v tom nejlepším slova smyslu. Na jeho stoprocentní realizaci měli neoddiskutovatelnou zásluhu tři "M": Marcel, Marek a Martin - ty si hýčkejte. Vím, o čem mluvím: pracoval jsem dvacet let v diplomatických službách a patnáct let v OSN. Ti \"kluci\" svým přístupem daleko překračovali "smluvní" povinnosti, např. společné grilování různých druhů masa v Austrálii, nebo společná ochutnávka vín. Duší celého zájezdu byl naprosto pohodový průvodce Marcel. Má-li CK Livingstone všude ve světě tak kvalitní průvodce, rád využiju i v budoucnu její služeb.

Marcel Č.

29.11.2014

Podobné zájezdy

Australský komplet
401 Australský komplet

Tasmánie, Rudý střed a Velký bariérový útes

7.10. - 28.10.2023
22 dní
Ikony Austrálie
406 Ikony Austrálie

Výběr toho NEJ z Austrálie

4.11. - 19.11.2023
16 dní
Nový Zéland
418 Nový Zéland

Přírodní krásy země Maorů

27.3. - 17.4.2023
+ další 1 termín
22 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)