Jižní Indie

245

Jižní Indie

Indické putování na Silvestra

Oslava příchodu nového roku na mystickém jihu Indie

Na silvestra Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Jižní Indie tvoří protiklad uspěchanému severu. Chennai, dříve exotický Madras. Barvitě zdobené chrámy v Madurai, květinové trhy. Romantický pobyt na houseboatu v Allepey. Ochutnávky čaje na tradičních plantážích. Starobylý přístav Cochin na ostrovech spojující mnoho kultur, staroindický tanec Kathákali. Hospet a původní královský komplex, památková zóna, chrámová architektura v Hampi. Goa se svými romantickými plážemi, rybí hody. Omamné masáže. Provoněný jih je plný mystiky. Získá si každého! 
 
Oblíbená skladba poznávacího programu v méně známých oblastech v Jižní Indii. Provoněný jih je plný mystiky. Získá si každého… Akce určená pro ty, kdo nechtějí trávit závěr roku tradičními oslavami doma a raději si užijí architektonické památky, národní parky, atraktivní přírodu, izolovaná etnika a zasloužený odpočinek u Arabského moře. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Poznejte kouzla Jižní Indie s námi! Možná je i kratší varianta zájezdu bez pobytu u moře. 

Termíny a rezervace

Termín:  21.12. - 10.1.2020 21 dní  (21 dní) Cena:  77 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  26.12. - 10.1.2020 16 dní  (16 dní) Cena:  72 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Irena

Irena Janoušková

Od dětství se věnovala studiu jazyků, které dnes zúročuje na svých toulkách po světě. Kouzlu cestování propadla již před mnoha lety. Jak říká, stále jí to baví a naplňuje ji předávat tuto vášeň dále. S velkou oblibou zachycuje zajímavá místa a situace objektivem svého fotoaparátu. Miluje extré...

Více informací o průvodci

Dominika

Dominika Kobzová

Neuvěřitelně společenská partnerka do každé situace. Miluje hory a vše s nimi spojené. Lyže, skály i kolo zvládá stejně bravurně jako orientační běh a kolečkové brusle. Setkat se s ní můžete hlavně v našich asijských destinacích, zejména v horských oblastech Nepálu a Indie, vždy však s úsměvem n...

Více informací o průvodci

Irena Janoušková

Dominika Kobzová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do INDIE.

2. den

Ranní přílet do Chennai, transfer do města Kanchipuram. Prohlídka města a slavných chrámů Kailasanathar a Ekambareswarar. První setkání s opravdovou Indií, večerní toulky v křivolakých uličkách.

3. den

Přesun do Mahabalipuram. Návštěva Pobřežního chrámu. Pět Ráth – do kamene vytesané chrámy ze 7.století zasvěcené hinduistickým bohům. Skalní reliéf Addžunovo pokání. Komu z nás se podaří rozhoupat obrovitý přírodní Krishnův viklan? Sakrální mandapy na hlavním pahorku a vyhlídka od majáku. Pro zájemce možnost večer navštívit taneční a hudební vystoupení v rámci tanečního festivalu. 

4. den

Přesun do experimentálního města Auroville, prohlídka přístupných částí města. Transfer do Pondicherry, návštěva staré francouzské čtvrti. Procházka po plážové promenádě, možnost navštívit Šrí Arabindův Ašrám a barvitý Hanumanův chrám. Večerní atmosféra starého města.

5. den

Cesta do města Tiruvannamalai. Prohlídka chrámů, výstup na horu Arunačála, pro zájemce večer návštěva ašrámu Šrí Rámana.

6. den

Odjezd do Madurai. Večerní návštěva hlavního chrámového komplexu Shree Meenakshi Sudareshwara s tajuplnou atmosférou. Kdo si hodí máslovou kuličku na své oblíbené božstvo?

*Možnost zkrácení přílet do Madurai 7. den

7. den

Madurai. Prohlídka chrámu bohyně s rybíma očima Shree Meenakshi Sudareshwara a chrámové okolí. Palác Thirumalai Nayak se směsí dravidiánské a islámské architektury. Květinový trh a Ghándího muzeum v Paláci Tammukam.

8. den

Přesun do Kanyakumari. Lodí na Vivekananda Rock.  Majestátní Thiruvalluvarova socha indického básníka a filozofa. Návštěva chrámu Kumárí. Uvidíme rudý západ slunce na plážích za chrámem?

9. den

Přejezd do města Verkala, po cestě zastávka v chrámu Thanumalayan v Suchindramu a návštěva dřevěného paláce v Padmanabhapuramu. Odpoledne odpočinek na pláži, výhledy z útesů.

10. den

Jízda do Allepey, nalodění na houseboat. Večerní atmosféra na palubě.

11. den

Přesun do Munnaru. Uvidíme vodopád Attukat a potěšíme se výhledem z Pothamedu? Čajové museum Tata, obchůdky s čajem a čokoládou přímo v centru města.

12. den

Návštěva nejvýše položené čajové plantáže Kolukkumalai Tea Estate. Dech beroucí výhledy do krajiny a procházka čajovou plantáží. Prohlídka továrny na zpracování čaje.  Zde jen ty nejlepší oolongy!

13. den

Cesta do města Cochin, návštěva synagogy Pardesi a paláce Mattancherry. Shlédnutí přípravy a tance Kathákali. Večeře na pláži. Kterou rybu na večeři si od rybářů vybereme?

14. den

Pokračování prohlídky Cochinu. Poklidný život rybářského městečka. Kostel sv. Františka. Pro zájemce možnost nákupu suvenýrů a dárků. Místní prádelny na okraji Ford Cochin. Večer letecky z Cochinu do Mysore.

15. den

Dopolední prohlídka paláce Mysore. Bude čas užít si ruch místní tržnice? Přejezd vlakem do Bangalore a dále nočním lehátkovým vlakem do městečka Hospet.

16. den

Ranní procházka na Hampi bazaru. Chrám Virupaksha a královský komplex (bývalé stáje a Lotus Mahal). Chrám Vitthala s výjimečnou architekturou a bezkonkurenční řemeslnou prací. Cesta dále na vyhlídku Anjanadri Hill na západ slunce.

17. den

Přejezd do Badami. Odpolední procházka kolem vodní nádrže Agastjatirtha s velkým množstvím svatyní, toulky uličkami starého Badami.

18. den

Prohlídka Badami a hlavních jeskynních komplexů, výstup k rozvalinám pevnosti North Fort s krásným výhledem do okolí. Odpoledne přesun do městečka Goa.

19. den

Prohlídka Goa - vodopád Dudhsagar, exkurze za kořením, návštěva kostelů ve staré části Goa. Pro ty cestou unavené možnost odpočinku na pláži.

20. den

Volný den na pláži. Večerní odlet.

21. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Ubytování v turistických hotýlcích.
 • Veškerá pozemní doprava, noční lehátkový vlak.
 • Vstupy do NP.
 • Český průvodce.
 • Místní průvodce dle potřeby.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Indie 2 250 Kč.
 • Odletové taxy z Chennai cca 20 USD.
 • Stravování.
 • Vstupy do památek.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 8 400 Kč (21 dní) / 6 200 Kč (16 dní).

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový, fyzicky nenáročný poznávací zájezd. Akce je určena především těm, kteří chtějí poznat nové kouty Indie v celé jejich rozmanitosti. Během cesty navštívíme nejzajímavější místa jižní části indického subkontinentu. Cestu zpříjemní i pronajatá doprava - pohybovat se budeme vlastním minibusem, který bude řídit místní řidič. Pro zpestření zažijeme i jízdu vlakem, půjde o noční přejezd na trase Bangalore - Hospet. Zážitky budou pro nás na prvním místě! Garantujeme odborné výklady průvodců výpravy.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech střední turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Strava není zahrnuta v ceně zájezdu. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku. Jídlo je zde relativně levné, pouliční stánky s jídlem poskytnou každému představu o tom, jaká vlastně indická kuchyně je. 

Vaše ohlasy

Ocenila jsem celkovou přátelskou atmosféru na zájezdu, i díky kamarádskému přístupu průvodkyně Dominiky Kobzové a skvělým místním průvodcům.

Gábina Ch.

30.1.2016

Líbila se mi skladba zájezdu i nízký počet účastníků! Naše průvodkyně Dominika Kobzová byla skvělá! Vždy byla všem nápomocná a díky ní bychom se do Indie opět rádi vrátili!  

Blanka H.

3.2.2015

Podobné zájezdy

To nejlepší z Indie
228 To nejlepší z Indie

Letecky ze severu na jih

7.2. - 18.2.2020
+ další 1 termín
12 dní
Indie - Fotoexpedice
235 Indie - Fotoexpedice

Barevný svátek Holi a slavnost Hola Mohala

1.3. - 12.3.2020
12 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog