Jižní Indie

245

Jižní Indie

Hinduistické klenoty i pohoda pláží

Objevování mystického jihu Indie

Na silvestra Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Jižní Indie tvoří protiklad uspěchanému severu. Chennai, dříve exotický Madras. Barvitě zdobené chrámy v Madurai, květinové trhy. Romantický pobyt na houseboatu v Allepey. Ochutnávky čaje na tradičních plantážích. Starobylý přístav Cochin na ostrovech spojující mnoho kultur, staroindický tanec Kathákali. Hospet a původní královský komplex, památková zóna, chrámová architektura v Hampi. Goa se svými romantickými plážemi, rybí hody. Omamné masáže. Provoněný jih je plný mystiky. Získá si každého!

Oblíbená skladba poznávacího programu v méně známých oblastech v Jižní Indii. Provoněný jih je plný mystiky. Získá si každého… Akce určená pro ty, kteří si chtějí užiít architektonické památky, národní parky, atraktivní přírodu, izolovaná etnika a zasloužený odpočinek u Arabského moře. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Poznejte kouzla Jižní Indie s námi! Možná je i kratší varianta zájezdu.

Termíny a rezervace

Termín:  22.12. - 9.1.2023 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  87 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  26.12. - 9.1.2023 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  86 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  22.12. - 9.1.2024 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  83 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  26.12. - 9.1.2024 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  75 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kamila

Kamila Hrubá

Její cestovatelská vášeň se probudila na Srí Lance a dále rozhořívala v Nepálu a Indii. V Dharamsale čtyři měsíce učila tibetské uprchlíky a doktory němčinu a v odlehlé nepálské vesnici, kde působila v místní školičce s kmenem Tamangů, strávila více než půl roku. Zde se také se svou nepálskou ro...

Více informací o průvodci

Dominika

Dominika Čermáková

Neuvěřitelně společenská partnerka do každé situace. Miluje hory a vše s nimi spojené. Lyže, skály i kolo zvládá stejně bravurně jako orientační běh a kolečkové brusle. Setkat se s ní můžete hlavně v našich asijských destinacích, zejména v horských oblastech Nepálu, Indie, Barmy... Vždy však s ú...

Více informací o průvodci

Kateřina

Kateřina Rojková

Absolventka religionistiky a etnologie se vášnivě zamilovala do indické kultury. Barevná Indie jí učarovala, její vybroušená znalost jazyka hindi zaskočila i kníraté vezíry a fešáky Síkhů, obdivovatele nachází i v Nepálu a Tibetu. Řadu let praktikuje jógu, v níž nachází životní moudrost, vyrovn...

Více informací o průvodci

Kamila Hrubá

Dominika Čermáková

Kateřina Rojková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do INDIE.

2. den

Ranní přílet do Chennai, transfer do města Kanchipuram. Prohlídka města a slavných chrámů Kailasanathar a Ekambareswarar. První setkání s opravdovou Indií a hinduistickými rituály, večerní toulky v křivolakých uličkách.

3. den

Přesun do Mahabalipuram. Návštěva Pobřežního chrámu. Pět Ráth – do kamene vytesané chrámy ze 7.století zasvěcené hinduistickým bohům. Skalní reliéf Addžunovo pokání. Komu z nás se podaří rozhoupat obrovitý přírodní Krishnův viklan? Sakrální mandapy na hlavním pahorku a vyhlídka od majáku. Pro zájemce možnost večer navštívit taneční a hudební vystoupení.

4. den

Cesta do města Tiruvannamalai. Prohlídka chrámů, výstup na horu Arunačála, pro zájemce večer návštěva ašrámu Šrí Rámana.

5. den

Odjezd do Madurai. Večerní příjezd a návštěva hlavního chrámového komplexu Shree Meenakshi Sudareshwara s tajuplnou atmosférou. Kdo si hodí máslovou kuličku na své oblíbené božstvo?

*Možnost zkrácení přílet 6. den do Madurai

6. den

Madurai. Prohlídka chrámu bohyně s rybíma očima Shree Meenakshi Sudareshwara a chrámové okolí, bohatá barevná výzdoba tisícovkami mnohorukých soch vyrazí dech. Palác Thirumalai Nayak se směsí dravidiánské a islámské architektury. Květinový trh a Ghándího muzeum v Paláci Tammukam.

7. den

Přejezd do Kumily v pohoří Západní Ghát. Příjemná večerní atmosféra. Kalaripajattu – představení starověkého jihoindického bojového umění.

8. den

Sjezd z pohoří Západní Ghát do tropické nížiny. Příjezd do Allepey. Nalodění na tradiční houseboat a plavba spletí ostrůvků, lagun a kanálů. Romantické vesničky s pestrobarevnými kostelíky. Večerní romantická atmosféra na palubě.

9. den

Přesun do Munnaru. Uvidíme vodopád Attukat a potěšíme se výhledem z Pothamedu? Čajové museum Tata, obchůdky s čajem a čokoládou přímo v centru města.

10. den

Návštěva nejvýše položené čajové plantáže Kolukkumalai Tea Estate. Dech beroucí výhledy do krajiny a procházka čajovou plantáží. Prohlídka továrny na zpracování čaje. Zde jen ty nejlepší oolongy!

11. den

Cesta do města Cochin, návštěva synagogy Pardesi a paláce Mattancherry. Holandské, portugalské a britské koloniální domy. Večeře na pláži. Kterou rybu na večeři si od rybářů vybereme?

12. den

Pokračování prohlídky Cochinu. Poklidný život rybářského městečka. Kostel sv. Františka. Pro zájemce možnost nákupu suvenýrů a dárků. Přelet z Cochinu do Bangalore a dále nočním lehátkovým vlakem do městečka Hospet.

13. den

Ranní procházka na Hampi bazaru, areál plný chrámů a paláců v krajině plné zeleně s pozadím balvanů a skal. Chrám Virupaksha a královský komplex (bývalé stáje a Lotus Mahal). Chrám Vitthala s výjimečnou architekturou a bezkonkurenční řemeslnou prací. Cesta dále na vyhlídku Anjanadri Hill na západ slunce.

14. den

Přejezd do Badami. Odpolední procházka kolem vodní nádrže Agastjatirtha s velkým množstvím svatyní, toulky uličkami starého Badami s pravou indickou atmosférou.

15. den

Prohlídka Badami a hlavních jeskynních komplexů, výstup k rozvalinám pevnosti North Fort s krásným výhledem do okolí. Odpoledne přesun do městečka Goa.

16. den

Prohlídka Goa - vodopád Dudhsagar, exkurze za kořením, návštěva kostelů ve staré části Goa. Možnost odpočinku na dlouhé písečné pláži.

17. - 18. den

Volný den na pláži, kde prodejci nabízejí ayurvédské masáže, suvenýry, malování henou anebo odpočinek pod žhavým indickým sluncem. Večerní odlet.

19. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Přelet Cochin - Bangalore
 • Ubytování v hotýlcích se snídaní
 • Veškerá pozemní doprava, auta a džípy, noční lehátkový vlak
 • 1x noc na houseboatu s večeří a snídaní
 • Vstupy do NP
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Indie 80 USD před odletem
 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy do památek
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 400 Kč (15 dní) /10 900 Kč (19 dní)
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Plantáž s kořením 700 INR
 • Hampi hlavní chrám 75 INR
 • Palác v Padmapuhamban 350 INR
 • Vstup Mahabalipuram 500 INR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový, fyzicky nenáročný poznávací zájezd. Akce je určena především těm, kteří chtějí poznat nové kouty Indie v celé jejich rozmanitosti. Během cesty navštívíme nejzajímavější místa jižní části indického subkontinentu. Cestu zpříjemní i pronajatá doprava - pohybovat se budeme vlastním minibusem, který bude řídit místní řidič. Pro zpestření zažijeme i jízdu vlakem, půjde o noční přejezd na trase Bangalore - Hospet. Do akce je zařazen jeden přelet z Cochinu do Bangalore. Zážitky budou pro nás na prvním místě!

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech střední turistické kategorie se snídaní. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Jedenkrát noc na houseboatu s večeří a snídaní.  Strava kromě snídaní není zahrnuta v ceně zájezdu. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku. Jídlo je zde relativně levné, pouliční stánky s jídlem poskytnou každému představu o tom, jaká vlastně indická kuchyně je. 

Podobné zájezdy

To nejlepší z Indie
228 To nejlepší z Indie

Letecky ze severu na jih

19.11. - 30.11.2023
+ dalších 5 termínů
12 dní
Indie - Fotoexpedice
235 Indie - Fotoexpedice

Barevný svátek Holi a slavnost Hola Mohala

23.3. - 5.4.2024
14 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)