Silvestr v jižní Indii

245

Silvestr v jižní Indii

S prodloužením na Andamany

Oslava příchodu nového roku na mystickém jihu Indie

Na silvestraPamátky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Vánoce pod palmami pláží Goa. Badamí i Hampi. Národní park s šancí na tygry a slony. Tradiční svět izolovaného etnika Todů. Malý Silvestr v Modrých horách, Silvestr v exotickém Cochin. Architektonické skvosty. Romantické plavby po zajímavých říčních cestách. Omamné masáže i mystická širodara. Provoněný jih je plný mystiky. Získá si každého! Možnost prodloužení o tropický ráj Andamanských ostrovů.
 
Oblíbená skladba poznávacího programu v méně známých oblastech v Jižní Indii. Provoněný jih je plný mystiky. Získá si každého… Akce určená pro ty, kdo nechtějí trávit závěr roku tradičními oslavami doma a raději si užijí architektonické památky, národní parky, atraktivní přírodu, izolovaná etnika a zasloužený odpočinek u Arabského moře. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Poznejte kouzla Jižní Indie s námi! Možná je i kratší varianta zájezdu bez pobytu u moře. 

Termíny a rezervace

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Irena

Irena Janoušková

Od dětství se věnovala studiu jazyků, které dnes zúročuje na svých toulkách po světě. Kouzlu cestování propadla již před mnoha lety. Jak říká, stále jí to baví a naplňuje ji předávat tuto vášeň dále. S velkou oblibou zachycuje zajímavá místa a situace objektivem svého fotoaparátu. Miluje extré...

Více informací o průvodci

Dominika

Dominika Kobzová

Neuvěřitelně společenská partnerka do každé situace. Miluje hory a vše s nimi spojené. Lyže, skály i kolo zvládá stejně bravurně jako orientační běh a kolečkové brusle. Setkat se s ní můžete hlavně v našich asijských destinacích, zejména v horských oblastech Nepálu a Indie, vždy však s úsměvem n...

Více informací o průvodci

Irena Janoušková

Dominika Kobzová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 3. den

Letecky do INDIE, do Goa. Tropické moře, místo smrčku kokosové palmy s osvěžujícím mlékem. Jiná vánoční pohoda. Štědrovečerní večeře na pláži se svíčkami. Ajurvédské masáže. Velkolepá bazilika Bom Jesus a unikátní tělo sv. Františka se zázraky. Portugalské památky a místa Vasco de Gamy. Voňavá spice tour.

4. den

Badami – obrovské skály s patrovým jeskynním systémem. Výzdoba evokuje jeskyně Elory. Jezero s reliéfy na skalách. Malebné příbytky domácích mezi skvosty architektury.

5. den

Hampi – impozantní chrámový komplex a bizarní „Vítězné město“ v podivuhodné surrealistické krajině. Opičí království s „velvyslancem“ Hanumanem dle mytologie uctívaným celou Indií. Šance na ohnivé rituály.

6. den

Hampi s řadou zajímavostí. Originální plavba v kruhovém koši po řece. Fantastický komplex chrámů osloví každého. Hudební sloupy. Skvostný Lotus Mahal. Kamenný vůz s obřími koly. Pompézní kamenné sloní stáje. Žehnající barevní sloni. Noční přesun lehátkovým vlakem do Bangalore.

7. den

Bangalore, indické „Silicon Valley“. Rychle rostoucí město a fantastická botanická zahrada. Do Bangalore zasadil Foster slavný román z koloniální doby Cesta do Indie. Provoněné královské Mysore s parádním palácem.

*Možnost zkrácení. Přílet 7.den do Bangalore.

8. den

NP Kabini – oblíbený park s řekou Kabini plný divokých zvířat. Spousty jelenů a gazel, šance i na slony a tygry! Džungle, vodopády, krásná údolí. Oblast si oblíbil majsúrský vládce i indičtí králové a britští kolonialisté – okouzlí i vás?

9. den

Malebné pohoří Nilgiri s háji. Tajemné Modré hory jsou výzvou k netradičním zážitkům. Todové byli léta izolovaný původní kmen. Nejvyšší hora státu Tamilnádu - Dádávéta (2 623 m). Lehký výstup nadělí panoramatické výhledy. Plantáže kávy a terasy čaje. Sběr čaje a jeho zpracování. Ooty s nabídkou skvělých čajů. Kvalitní nápoj konkuruje legendárnímu Dárdžilingu.

10. den

Starobylý přístav Cochin na ostrovech spojuje mnoho kultur. Portugalský kostel Sv. Františka, kde byl pohřben slavný Vasco de Gama. Výstavní koloniální paláce, první indický kostel, působivá synagoga, holandský palác s malbami Rámajány. Mozaika čínských sítí rybářů. Chrámový tanec Kathákali včetně přípravy. Barevné líčení tanečníků, jedinečné kostýmy. Město kešu oříšků – ochutnáme kešu pálenku. Světové centrum obchodu s kořením.

11. den

Rybí tržnice a mužská prádelna. Alleppey. Plavba po keralských kanálech. Romantické klikaté vodní kanály. Backwaters lemují kokosové háje i otevřené laguny. Zelená rýžová políčka se střídají s chýšemi, kostely, mešitami i chrámy.

12. den

Varkala – plážová idylka s chrámy. Bizarní rudé útesy i parádní čisté moře. Vyhlášené ajurvédské masáže. Nádherná pláž Papa Našimi – Ničitel hříchů. Věřící přinášejí popel zemřelých v tradičním rituálu. Na útesu výběr rybích specialit. Vyplujeme opět s rybáři za úlovky?

13. den

Kanyakumari - nejjižnější bod Indie nabídne Indický oceán i Arabské moře. Posvátná lokalita s panenskou bohyní Kanjádéví. Chrám Kumárí Amman. Plavba na zajímavé ostrovy. Památník myslitele a jogína Vivékánandy. Svatyně Mahatma Gandhího.

14. - 15. den

Madurai - „Athény Východu“. Jedno z nejstarších měst jižní Asie. Barvitý chrámový komplex Mínakší-Sundaréšvara s množstvím mytologických postav je nejúžasnější dílo jihu. Největší chrám zasvěcen bohyni s rybíma očima Minakší. Unikátní drávidská architektura. Palác Tirumalai Nayak a koncert v nasvícených královských prostorách. Palác Tamukkam královny Mangammal s odvážnými klenbami a sloupy se zástupy hinduistů. Požehnání posvátného slona. Starobylé obřady. Unikátní ajurvédské praktiky.

16. den

Tiruvannamalai spojené s živlem ohně. Zde zvítězil Šiva nad Brahmou a Višnuem. Kolosální chrám Arujáčaléšvara živého hinduismu s bezpočtem mnichů, sádhuů, asketů. Ášram významného myslitele Ramany Maharišiho je místo celkového zklidnění. Posvátná Arunáčala je Hora svatého ohně. Výhledy z vrcholu energií stojí za to. Za úplňku velké obřady Šivova vítězství – zapaluje se máslo, oheň potírá temnotu a nevědomost.

17. den

Pondicherry - hlavní město bývalé francouzské Indie. Ášram Šrí Aurobinda patří k nejbohatším. Myslitel Aurobindo inicioval vznik Auroville, města budoucnosti. V kosmopolitním objektu žijí alternativně lidé celého světa. Experimentální architektura, nové technologie, soulad různých kultur působí inspirativně. Ášram Svámího Gítanandy na břehu moře.

18. den

Mahabalipuram, odvěké město kameníků. Starověké památky tesané do kamene. Chrámy, vozy, zdobené jeskyně, obrovské slavné basreliéfy, kruhová studna (technologický zázrak), přírodní obrovitý viklan. Nejlepší tanečnice večer tančí nejstarší tanec v dějinách lidstva – bharatanatyam, původně určený jen bohům. Nejnáročnější taneční forma.

19. den

Kanchipuram – jedno ze sedmi nejposvátnějších míst šivaistů a višnuistů. Město hedvábných sárí. Knihovna osudů – každý prý má možnost vyhledat palmový list se „svým osudem“, astrologický výklad. Chrám Kailásanátha – nejstarší stavba a nejkrásnější ukázka pallavské architektury. Dakshina Chitra - tradiční stavby celé jižní Indie s řemesly. Působivé transovní tance plné emocí. Krokodýlí farma úžasných plazů stojí za vidění.

20. den

Chennai, dříve exotický Madras, čtvrté největší město Indie. Poutní místo apoštola Tomáše, jeskyně s otiskem jeho rukou. Ajurvédská léčiva jako věčná vzpomínka. Stylové loučení na nekonečné pláži s policisty na koních.

*Možnost prodloužení o Andamanské ostrovy

21. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Ubytování v turistických hotýlcích.
 • Veškerá pozemní doprava, auta a džípy, noční lehátkový vlak.
 • Vstupy do NP.
 • Český průvodce.
 • Místní průvodce dle potřeby.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Indie 2 250 Kč.
 • Odletové taxy z Chennai cca 20 USD.
 • Stravování.
 • Vstupy do památek.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 8 400 Kč (21 dní) / 6 200 Kč (16 dní).

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový, fyzicky nenáročný poznávací zájezd. Akce je určena především těm, kteří chtějí poznat nové kouty Indie v celé jejich rozmanitosti. Během cesty navštívíme nejzajímavější místa jižní části indického subkontinentu. Cestu zpříjemní i pronajatá doprava - pohybovat se budeme vlastním minibusem, který bude řídit místní řidič. Pro zpestření zažijeme i jízdu vlakem, půjde o noční přejezd na trase Hampi - Bangalore. Zážitky budou pro nás na prvním místě! Garantujeme odborné výklady průvodců výpravy. 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech střední turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Strava není zahrnuta v ceně zájezdu. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku. Jídlo je zde relativně levné, pouliční stánky s jídlem poskytnou každému představu o tom, jaká vlastně indická kuchyně je. 

Vaše ohlasy

Ocenila jsem celkovou přátelskou atmosféru na zájezdu, i díky kamarádskému přístupu průvodkyně Dominiky Kobzové a skvělým místním průvodcům.

30.1.2016

Líbila se mi skladba zájezdu i nízký počet účastníků! Naše průvodkyně Dominika Kobzová byla skvělá! Vždy byla všem nápomocná a díky ní bychom se do Indie opět rádi vrátili!  

3.2.2015

Podobné zájezdy

Indie - Nepál - Indie
227 Indie - Nepál - Indie

Buddhistické i hinduistické tradice, hory i safari

To nejlepší z Indie
228 To nejlepší z Indie

Letecky ze severu na jih

8.2. - 19.2.2019
+ dalších 5 termínů
12 dní
Indie - Fotoexpedice
235 Indie - Fotoexpedice

Barevný svátek Holi a slavnost Hola Mohala

1.3. - 12.3.2020
12 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog