Jižní Indie

245

Jižní Indie

Hinduistické klenoty i pohoda pláží

Objevování mystického jihu Indie

Na silvestra Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Jižní Indie tvoří protiklad uspěchanému severu. Chennai, dříve exotický Madras. Barvitě zdobené chrámy v Madurai, květinové trhy. Romantický pobyt na houseboatu v Allepey. Ochutnávky čaje na tradičních plantážích. Starobylý přístav Cochin na ostrovech spojující mnoho kultur, staroindický tanec Kathákali. Původní královský komplex v Hampi. Goa se svými romantickými plážemi, rybí hody. Omamné masáže. Provoněný jih je plný mystiky. Získá si každého!

Oblíbená skladba poznávacího programu v méně známých oblastech jižní Indie. Izolovaná etnika i zasloužený odpočinek u Arabského moře. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Poznejte kouzla Jižní Indie s námi!

Termíny a rezervace

Termín:  16.11. - 2.12.2024 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  86 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  15.11. - 1.12.2025 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  86 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Dominika

Dominika Čermáková

Neuvěřitelně společenská partnerka do každé situace. Miluje hory a vše s nimi spojené. Lyže, skály i kolo zvládá stejně bravurně jako orientační běh a kolečkové brusle. Setkat se s ní můžete hlavně v našich asijských destinacích, zejména v horských oblastech Nepálu, Indie, Barmy... Vždy však s ú...

Více informací o průvodci

Kateřina

Kateřina Rojková

Absolventka religionistiky a etnologie se vášnivě zamilovala do indické, nepálské a bhútánské kultury. Barevná Indie jí učarovala, její vybroušená znalost jazyka hindi zaskočila i kníraté vezíry a fešáky Síkhů, obdivovatele nachází i v Nepálu, Tibetu a Bhútánu. Řadu let praktikuje jógu, v níž na...

Více informací o průvodci

Kamila

Kamila Hrubá

Její cestovatelská vášeň se probudila na Srí Lance a dále rozhořívala v Nepálu a Indii. V Dharamsale čtyři měsíce učila tibetské uprchlíky a doktory němčinu a v odlehlé nepálské vesnici, kde působila v místní školičce s kmenem Tamangů, strávila více než půl roku. Zde se také se svou nepálskou ro...

Více informací o průvodci

Dominika Čermáková

Kateřina Rojková

Kamila Hrubá

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do INDIE. Madurai. Prohlídka chrámu bohyně s rybíma očima Shree Meenakshi Sudareshwara a chrámové okolí, bohatá barevná výzdoba tisícovkami mnohorukých soch vyrazí dech.

3. den

Madurai. Prohlídka paláce Thirumalai Nayak se směsí dravidiánské a islámské architektury. Květinový trh a Ghándího muzeum v Paláci Tammukam.

4. den

Přesun do Thekkady, které mají jednu z nejvíce fascinujících přírodních rezervací na světě. Představení jihoindického bojového umění Kalaripayattu a tradičních tanců Kathakáli.

5. den

Návštěva NP Periyar a projížďka lodí po jezeře poblíž přehrady Mullaperiyar. Možnost výběru fakultativních aktivit – vedená procházka přírodou nebo projížďka přírodní rezervací džípy, podle časových možností jízda na bambusových vorech. Odpolední přejezd do Munnaru.

6. den

Celodenní aktivity v okolí Munnaru. Návštěva nejvýše položené čajové plantáže Kolukkumalai Tea Estate. Dech beroucí výhledy do krajiny a procházka čajovou plantáží. Prohlídka továrny na zpracování čaje. Vodopád Atthukatt. Návrat na nocleh do Munnaru.

7. den

Sjezd z pohoří Západní Ghát do tropické nížiny. Příjezd do Allepey. Nalodění na tradiční houseboat a plavba spletí ostrůvků, lagun a kanálů. Romantické vesničky s pestrobarevnými kostelíky. Večerní romantická atmosféra na palubě.

8. den

Přesun a prohlídka Cochinu. Poklidný život rybářského městečka. Kostel sv. Františka. Pro zájemce možnost nákupu suvenýrů a dárků. Návštěva synagogy Pardesi a paláce Mattancherry. Holandské, portugalské a britské koloniální domy. Možnost procházky po pláži s místní atmosférou.

9. den

Letecky z Cochinu do Bangalore. Krátká prohlídka města a dále nočním lehátkovým vlakem do městečka Hospet.

10. den

Ranní procházka na Hampi Bazaaru, areál plný chrámů a paláců v krajině plné zeleně s pozadím balvanů a skal. Chrám Virupaksha a královský komplex (bývalé stáje a Lotus Mahal). Chrám Vitthala s výjimečnou architekturou a bezkonkurenční řemeslnou prací.

11. den

Přejezd do Badami, procházka kolem vodní nádrže Agastjatirtha s velkým množstvím svatyní, toulky uličkami starého Badami s pravou indickou atmosférou. Prohlídka města a hlavních jeskynních komplexů, výstup k rozvalinám pevnosti North Fort s krásným výhledem do okolí, chrámy Banashankri a Bhuthanatha.

12. den

Přesun do městečka Goa. Vodopád Dudhsagar.

13. den

Stará Góa s bazilikou Františka Xaverského, zahrada s kořením, rybí trhy.

14. - 15. den

Volné dny na pláži, kde prodejci nabízejí ayurvédské masáže, suvenýry, malování henou anebo odpočinek pod žhavým indickým sluncem.

16. - 17. den

Poslední nákupy. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Přelet Cochin - Bangalore
 • Ubytování v hotýlcích se snídaní
 • Veškerá pozemní doprava, auta a džípy, noční lehátkový vlak
 • 1x noc na houseboatu s večeří a snídaní
 • Vstupy do NP
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Indie 25 USD (při vyřízení přes CK Livingstone 1 200 Kč)
 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy do památek
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 10 400 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění  - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Plantáž s kořením 700 INR
 • Hampi hlavní chrám 75 INR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o poznávací, fyzicky nenáročný zájezd. Je třeba však počítat s náročností související s dlouhými přejezdy, které je nutné během cesty absolvovat. Pohybovat se budeme vlastním minibusem, který bude řídit místní řidič. Pro zpestření zažijeme i jízdu vlakem, půjde o noční přejezd na trase Bangalore - Hospet. Do akce je zařazen jeden přelet z Cochinu do Bangalore.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech střední turistické kategorie se snídaní. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Jedenkrát noc na houseboatu s večeří a snídaní. Strava kromě snídaní není zahrnuta v ceně zájezdu. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku. Jídlo je zde relativně levné, pouliční stánky s jídlem poskytnou každému představu o tom, jaká vlastně indická kuchyně je. 

Podobné zájezdy

To nejlepší z Indie
228 To nejlepší z Indie

Letecky ze severu na jih

17.11. - 28.11.2024
+ dalších 5 termínů
12 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)