Indie - Fotoexpedice

235

Indie - Fotoexpedice

Barevný svátek Holi a slavnost Hola Mohala

Zaostříme nejen na bujarou oslavu jara a barev a sikhskou oslavu nového roku

Pro každého Festivaly a památky

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Staneme se svědky bouřlivých oslav a nejbizarnějších svátků světa. Zažijeme nejbarevnější festival Holi v pestré Indii! Oslava příchodu jara, vítězství dobra nad zlem. Lidé se smějí, odpouštějí si a přejí „šťastný svátek Holi“. Zvesela prožijeme i Sikhskou slavnost Hola Mohála. Tradičně odění Sikhové, bohatý program, jízda na koních, přehlídka bojových umění. Nezapomenutelné zážitky a Tádž Mahal k tomu!

Akce je určená pro cestovatele se zájmem o fotografování a milovníky barevné Indie a festivalového reje. Zažijeme nejvyhlášenější indické svátky. Čekají nás barevná města, vůně nejen indického koření, lidmi přeplněná prostranství a všudypřítomné festivalové veselí. Navštívíme místa, kam turisté běžně nejezdí.

Termíny a rezervace

Termín:  23.3. - 5.4.2024 14 dní / 11 nocí  (14 dní / 11 nocí) Cena:  51 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  8.3. - 21.3.2025 14 dní / 11 nocí  (14 dní / 11 nocí) Cena:  68 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Dominika

Dominika Čermáková

Neuvěřitelně společenská partnerka do každé situace. Miluje hory a vše s nimi spojené. Lyže, skály i kolo zvládá stejně bravurně jako orientační běh a kolečkové brusle. Setkat se s ní můžete hlavně v našich asijských destinacích, zejména v horských oblastech Nepálu, Indie, Barmy... Vždy však s ú...

Více informací o průvodci

Dominika Čermáková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Indie.

2. den

Přílet do hlavního města Díllí. Odjezd přes rodiště Krišny Mathuru do Vrindavanu.

3. den

Vesnice Barsana, kde pohádkové fotografování začíná. Lathmar Holi v uličkách a hlavním chrámu. Nejbarevnější hinduistický svátek světa – nic podobného jste nezažili. Barvy se střídají, ale dnes nevyvázneme jinak než nejčervenější. Dramatické fotografie barevného „masakru“. Sem chodil Krišna za Rádhou a mazal ji barevným práškem. Posype nás rudým práškem sám „Velký guru“?  

4. den

Další barevné slavnosti ve vsi Nandgaon. Sem chodila Rádha, aby oplatila Krišnovi pomazání barvami. Zpívající muži v chrámu jsou zasypáváni sprškou barevných prášků a zkrápěni posvátným lektvarem. Barevní sádhuové. Místní krasavice v sárí bambusovými holemi tlučou muže přicházející z Barsany, ti se chrání koženými štíty. Taneční kreace a divoké bubnování. Která barva zvítězí dnes?

5. - 7. den

Holi ve Vrindavanu, centrum dění v chrámu Banke Bihari. Velká chrámová slavnost. Květinová sprška, masa lidí touží po posvátném lektvaru a božstvech. Strhující atmosféra. Růžové spřežení s malým Krišnou na trůnu. Rozesmátá ves Gokul na břehu Jamuny s další verzí Holi. Krišna zde prožil dětství. Průvod uličkami, malí Krišnové v oranžovém. Výprask bambusy. Barevný oltář pod otevřeným nebem. Vynikající indická kuchyně.

8. den

Nejznámější pomník lásky na světě Tádž Mahál, stará Agra, vyhlídka na TM z protějšího břehu řeky, hrobka Itamaud i Daullah.

9. den

Město Mathura na Jamuně. Plavba loďkou podél 25 ghátů. Višramův ghát, na kterém po zabití tyranského krále Kansy před 3500 lety odpočíval Krišna. Večerní ohnivý obřad na oslavu bohyně Matky JamunyÁrti. Barevný chrám Dwarkadiš. Brána do starého města „Holi Gate“. Božský jogurtový nápoj lassi. Putování do Díllí. Přejezd nočním lehátkovým vlakem do Pandžábu.

10. - 12. den

Anandpur Sáhib a obří sikhská slavnost Hola Mohála. Tradičně odění Sikhové, jízda na koních, přehlídka bojových umění, svátečně nazdobení sloni i koně. Tisíce barevných poutníků táboří kolem městečka. Fotogenické formace a největší turbany světa. Divocí Sikhové na rozvážných slonech. Bláznivá jízda jezdce i na čtyřech koních současně. Obří jídelny pro příchozí. Šílená jízda motorek i aut ve „studni smrti“. Přejezd nočním lehátkovým vlakem do Díllí.

13. den

Prohlídka hlavního města Díllí. Monumentální mešity, pevnosti, paláce. Labyrint uliček starého Díllí. Páteční mešita je největší v Indii, pojme až 25 000 věřících. Neopakovatelný výhled z minaretu. Rádž Ghát místo zpopelnění Mahátmy Gándího, Indíry i Rádžíva Gándíových. Humajúnova hrobka první mughálské mauzoleum zapsané v UNESCO.

14. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá doprava - pronajatá vozidla
 • 2x noční lehátkový vlak
 • 9x ubytování v hotelech střední turistické kategorie, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Indie 25 USD (při vyřízení přes CK Livingstone 1 200 Kč)
 • Vstupné do památek
 • Stravování
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 900 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Humajúnova hrobka v Díllí 500 INR
 • Páteční mešita v Díllí 300 INR
 • Kutub Minar v Dillí 500 INR
 • Loďka na Jamuně v Mathuře 200 INR
 • Vstupné do Tádž Mahálu 1100 INR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o poznávací, fyzicky nenáročný zájezd pro cestovatele, kteří chtějí poznat a zažít něco výjimečného. Zúčastníme se davového veselí, během kterého se lidé posypávají barevným práškem, polévají se vodou, doporučujeme tedy přibalit si starší oblečení (trika, kalhoty), před vodní sprchou či barevným práškem se není kde schovat, budeme stejně barevní jako místní. Doporučujeme i kvalitní obaly na foťáky a kamery.

Pro pozemní přesuny využijeme pronajatá vozidla. Do programu akce jsou zahrnuty dva noční přesuny - do Pandžábu a zpět do Díllí se přesuneme lehátkovým vlakem turistické třídy. Jízda vlakem patří k nezapomenutelným zážitkům každého cestovatele po Indii.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích střední turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Strava není zahrnuta v ceně zájezdu. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku. Jídlo je zde relativně levné, pouliční stánky s jídlem poskytnou každému cestovateli představu o tom, jakou škálou chutí a vůní indická kuchyně oplývá. 

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Děkujeme za krásný zájezd i za našeho skvělého průvodce Honzíka Košťála!

Dana H.

19.11.2016

Průvodce Honza Košťál byl naprosto skvělý, mimořádně profesionální. Dovolená stoprocentně naplnila moje očekávání!

Milan S.

18.10.2015

Podobné zájezdy

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)