Indie - Fotoexpedice

235

Indie - Fotoexpedice

Barevný svátek Holi a slavnost Hola Mohala

Zaostříme nejen na bujarou oslavu jara a barev a sikhskou oslavu nového roku

NovinkaFestivaly a památky

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Staňte se svědky bouřlivých oslav a nejbizarnějších svátků světa. Zažijte nejbarevnější festival Holi v pestré Indii! Oslava příchodu jara, vítězství dobra nad zlem. Lidé se smějí, odpouštějí si a přejí „šťastný svátek Holi“. Zvesela prožijeme i Sikhskou slavnost Hola Mohála. Tradičně odění Sikhové, bohatý program. Jízda na koních, přehlídka bojových umění. Z akce si přivezete nezapomenutelné zážitky i neuvěřitelné fotky.
 
Akce je určená pro cestovatele se zájmem o fotografování a milovníky barevné Indie a festivalového reje. Zažijeme nejvyhlášenější indické svátky. Čekají vás barevná města, vůně nejen indického koření, lidmi přeplněná prostranství a všudypřítomné festivalové veselí. Navštívíte místa, kam turisté běžně nejezdí. Šance spatřit unikátního lva indického! Zájezdem vás provede fotograf a zkušený průvodce Honza Košťál, který vám ochotně poradí s focením. 

Termíny a rezervace

Termín: 12.3. - 23.3.201912 dní (12 dní)Cena: 46 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 12.3. - 1.4.201921 dní (21 dní)Cena: 79 500 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jan

Jan Košťál

Již od roku 2001 se věnuje průvodcování, a to především Asie, která ho učarovala hned při jeho první cestě na kontinent v roce 1997. Cesta vedla po zemi přes Turecko, Írán a Pákistán do Indie a zpět přes Afghánistán. V následujících třech letech si ji zopakoval ještě dvakrát. Jeho nejoblíbenější...

Více informací o průvodci

Jan Košťál 12.3. - 23.3.2019

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do INDIE.

2. den

Přílet do hlavního města Díllí. Odjezd přes rodiště Krišny Mathuru do Vrindavanu.

3. den

Vesnice Barsana, kde pohádkové fotografování začíná. Lathmar Holi v uličkách a hlavním chrámu. Nejbarevnější hinduistický svátek světa – nic podobného jste nezažili. Barvy se střídají, ale dnes nevyvázneme jinak než nejčervenější. Dramatické fotografie barevného „masakru“. Sem chodil Krišna za Rádhou a mazal ji barevným práškem. Posype nás rudým práškem sám „Velký guru“?  

4. den

Další barevné slavnosti ve vsi Nandgaon. Sem chodila Rádha, aby oplatila Krišnovi pomazání barvami. Zpívající muži v chrámu jsou zasypáváni sprškou barevných prášků a zkrápěni posvátným lektvarem. Barevní sádhuové. Místní krasavice v sárí bambusovými holemi tlučou muže přicházející z Barsany, ti se chrání koženými štíty. Taneční kreace a divoké bubnování. Která barva zvítězí dnes?

5. - 7. den

Holi ve Vrindavanu, centrum dění v chrámu Banke Bihari. Velká chrámová slavnost. Květinová sprška, masa lidí touží po posvátném lektvaru a božstvech. Strhující atmosféra květinové spršky. Růžové spřežení s malým Krišnou na trůnu. Rozesmátá ves Gokul na břehu Jamuny s další verzí Holi. Krišna zde prožil dětství. Průvod uličkami, malí Krišnové v oranžovém. Výprask bambusy. Barevný oltář pod otevřeným nebem. Vynikající indická kuchyně.

8. den

Vrindavan a Banke Bihari a město Mathura na Jamuně. Plavba loďkou podél 25 ghátů. Višramův ghát, na kterém po zabití tyranského krále Kansy před 3500 lety odpočíval Krišna. Večerní ohnivý obřad na oslavu bohyně Matky JamunyÁrti. Barevný chrám Dwarkadiš. Brána do starého města „Holi Gate“. Božský jogurtový nápoj lassi. Putování do Díllí. Přejezd nočním lehátkovým vlakem do Pandžábu.

9. - 10. den

Anandpur Sáhib a obří sikhská slavnost Hola Mohála. Tradičně odění Sikhové, jízda na koních, přehlídka bojových umění, svátečně nazdobení sloni i koně. Tisíce barevných poutníků táboří kolem městečka. Fotogenické formace a největší turbany světa. Divocí Sikhové na rozvážných slonech. Bláznivá jízda jezdce i na čtyřech koních současně. Obří jídelny pro příchozí. Šílená jízda motorek i aut ve „studni smrti“. Přejezd nočním lehátkovým vlakem do Díllí.

11. den

Prohlídka hlavního města Díllí. Monumentální mešity, pevnosti, paláce. Labyrint uliček starého Díllí. Páteční mešita je největší v Indii, pojme až 25 000 věřících. Neopakovatelný výhled z minaretu. Rádž Ghát – místo zpopelnění Mahátmy Gándího, Indíry i Rádžíva Gándíových. Humajúnova hrobka – první mughálské mauzoleum.

12. den

Letecký návrat domů.

*Možnost prodloužení o Gudžarát, nejen safari.

12. - 13. den

Přelet do Ahmedábádu, metropole státu Gudžarát. Pevnost Bhadra. Mešita Sidi Sajjída s ornamentálním kamenným mřížovím. Gándího Sabarmati ášram, ze kterého vyrazil na slavný „solný pochod“. Muzeum textilu, jedno z nejlepších na světě. Páteční mešita s 260 sloupy překvapí. Mauzoleum Ahmeda Šáha s příjemnými sloupovými verandami. Dada Haríní Váv – hluboká vodní nádrž a zdobná schodiště. Přejezd do Bhavnagar.

14. - 16. den

Staré město s čilými trhy a chrám Takhtešvar - překrásný výhled na město. Nejposvátnější džinistické poutní místo Šatrundžája. Moře chrámů na 500 m vysoké hoře. 900 svatyň z mramoru. Cesta do Diu – jiná Indie, portugalská kolonie s pevností a katedrálami sv.Františka z Assisi i sv. Pavla. Písečné pláže, výtečné rybí speciality. Portské v baru i na pláži? Přejezd do Sasangir.

17. - 18. den

Sasangir je unikátní a jediné místo, kde žije 400 posledních lvů indických na světě. Šance na levharty, antilopy, gazely i krokodýly. Safari v národním parku. Posvátná hora Girnar Hill posetá svatyněmi. Nejstarší a největší džinistický chrám Nemináth založený „tírthankarou“. Goraknáth na nejvyšším vrcholu Gudžarátu. Svatyně krvelačné Kálí.

19. - 20. den

2 300 let staré město Džunagadh s pevností Uparkhot, která přečkala 12 let obléhání. Perfektní výhled na město i Girnar  Hill. Páteční mešita s neobvyklým zastřešením nádvoří. Dvě obří nádrže na vodu – Adi Kadi Váv a 1 000 let stará Navgan Kuva, hluboká 52 m. Mausoleum Nawaba Mahabata Khana II. Hrobka vezíra Bakauddína Bháry. Cesta na Ahmedábád. Přelet do Díllí.  

21. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Veškerá doprava - pronajatá vozidla.
 • 2x noční lehátkový vlak.
 • Ubytování v hotelech střední turistické kategorie, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.
 • V prodloužení navíc přelet Díllí – Ahmedábád – Díllí, safari v džípu 2x.
 • Český průvodce.
 • Místní průvodci dle potřeb.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Indie 1 950 Kč + 300 Kč při požadavku vyřízení víz přes CK.
 • Vstupné do památek.
 • Stravování.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 900 Kč (12 dní) / 7 400 Kč (21 dní).

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o poznávací, fyzicky nenáročný zájezd pro cestovatele, kteří chtějí poznat a zažít něco výjimečného. Uvedené svátky jsou oslavou příchodu jara, vítězství dobra nad zlem. Představují davové veselí v barevné Indii, během kterého se lidé posypávají barevným práškem, polévají se vodou a přejí si „šťastný svátek Holi“. Protože většinu času strávíme uprostřed dění, doporučujeme přibalit si starší oblečení (trika, kalhoty), před vodní sprchou či barevným práškem se není kde schovat, po pár hodinách budeme stejně barevní jako místní. Doporučujeme i kvalitní obaly na foťáky a kamery.

Pro pozemní přesuny využijeme pronajatá vozidla. Do programu akce jsou zahrnuty dva noční přesuny - do Pandžábu a zpět do Díllí se přesuneme lehátkovým vlakem turistické třídy. Jízda vlakem patří k nezapomenutelným zážitkům každého cestovatele po Indii. Na safari ochutnáme i jízdu džípem. V rámci prodloužení si zpříjemníme cestu místními přelety na trase Díllí – Ahmedabád a zpět.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích střední turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Strava není zahrnuta v ceně zájezdu. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku. Jídlo je zde relativně levné, pouliční stánky s jídlem poskytnou každému cestovateli představu o tom, jakou škálou chutí a vůní indická kuchyně oplývá. 

Vaše ohlasy

Děkujeme za krásný zájezd i za našeho skvělého průvodce Honzíka Košťála!

19.11.2016

Průvodce Honza Košťál byl naprosto skvělý, mimořádně profesionální. Dovolená stoprocentně naplnila moje očekávání!

18.10.2015

Podobné zájezdy

Silvestr v jižní Indii
245 Silvestr v jižní Indii

S prodloužením na Andamany

22.12. - 11.1.2019
+ další 1 termín
21 dní
Bangladéš - Bengálsko - Assam - Nagaland
15.11. - 15.12.2018
31 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog