Severovýchodní Indie a Bangladéš

297

Severovýchodní Indie a Bangladéš

Festival lovců lebek

Zažijte unikátní atmosféru Nagalandu i neprávem opomíjený Bangladéš

Festivaly a etnika

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 11

Výprava do záhadné severovýchodní INDIE vklíněné mezi Tibet, Bhútán, Barmu a Bangladéš. Prozkoumáme oblasti rozličných etnik, zvyků a tradic. Cesta tajuplnými končinami není fyzicky náročná. Poznáme stát Assam s nekonečnými čajovými plantážemi. V Nagalandu podnikneme výpravu na festival Aoling kmene Konyak. Cesta do Arunachal Pradesh bude spojená s návštěvou festivalu Mopin a šancí poznat velké množství místních etnik. Bangladéš nabízí pestrou směsici různých etnik. Země skrz na skrz protkaná vodními toky, na nichž se odehrává značná část života místních obyvatel.

Cesta za poznáním do neturistických destinací, kde zažijeme i festivalové veselí. Unikátní výprava do málo navštěvovaných států Indie a do Bangladéše. Budeme se snažit zažít více, než je uvedeno v programu. Unikátní lokalita Nagalandu byla cizincům léta odepírána, díky dlouhé izolaci si uchovala výjimečné fluidum. Náboženství a kultury se v horách barevně proplétají. Kouzlo Bangladéše spočívá v lidech, které potkáváte a vidíte úplně všude kolem sebe, v jejich přátelskosti a zcela zjevné radosti ze života, kterou dávají najevo navzdory všudypřítomné chudobě.

Termíny a rezervace

Termín: 29.3. - 16.4.201919 dní / 17 nocí (19 dní / 17 nocí)Cena: 89 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jan

Jan Košťál

Již od roku 2001 se věnuje průvodcování, a to především Asie, která ho učarovala hned při jeho první cestě na kontinent v roce 1997. Cesta vedla po zemi přes Turecko, Írán a Pákistán do Indie a zpět přes Afghánistán. V následujících třech letech si ji zopakoval ještě dvakrát. Jeho nejoblíbenější...

Více informací o průvodci

Jan Košťál

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 3. den

Letecky do Díllí, dále přelet na severovýchod do Dibrugarhu v ASSAMU. Přejezd na jih do pro cizince ještě nedávno těžko přístupného NAGALANDU. Mon je centrem vyhlášeného kmene Konyak.

4. - 6. den

Mon a okolní vesnice. Festival Aoling je oslava osetí polí a vítání nového roku, který pro Konyaky začíná právě s jarem. Konyakové jsou snad nejzajímavější částí kmenového celku Naga. Odlišuje je hlavně výrazné tetování obličeje a paží a odvážné zdobení těl. Využívají různá exotické pera, zoborožci dominují. Fotografovat budeme převážně na festivalu a ve vesnicích v okolí Monu.

7. - 10. den

Přejezd do Dibrugarh a dále do státu ARUNACHAL PRADESH do města Along, které je centrem oblasti kmene Galo. Koná se zde velká barevná oslava festivalu Mopin. Uctívají zde velkou bohyni Mopin, aby zahnala zlé duchy a do dalšího roku zajistila dobrou úrodu a následný blahobyt. Velkolepá plejáda kmenových krojů a přehlídka exotických lidových tanců. Všude teče rýžové pivo.

11. - 12. den

Exotické putování do Dibrugarh, nočním vlakem do Guwahati. Chrám krvavé bohyně Kálí, Kamakhya, chrám Devíti planet, loďkou po Brahmaputře na ostrůvek k chrámu Uma Nanda.

13. den

Přelet do hlavního města svazového státu TRIPURA, Agartaly. Působivý Džaganáthův chrám. Božstvo evokuje zvláštního mimozemšťana, přitom zde požívá mimořádnou úctu. Božští sourozenci Baliram a Subhadra vypadají jako z komiksu, přitom zdobí hlavní svatyně. Zvláštní palác Ujjayanta je honosná stavba. Odjezd z Agartaly a netradiční přechod hranic do BANGLADÉŠE. Rozhemžené mraveniště nejlidnatější země má své kouzlo. V každé chvíli se odehrává najednou snad několik příběhů… Kontrastní odlišnou krajinou do Chittagongu, exotické metropole jihu.

14. - 17. den

Domorodé vesničky v okolí Bandarbanu a městečka Ruma Bazar, návštěva místních etnik Marma, Bawm, Tripura. Plavba po řece Sangu, plavení bambusu, malebné jezero Boga. Přímořské letovisko Cox’s Bazar s unikátními plážemi a se spoustou skvělých rybích delikates.

18. - 19. den

Ranní rybí trh. Přístav starých dřevěných rybářských lodí. Odlet do Dháky a letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letištní taxy. 
 • Přelety Díllí – Dibrugarh, Guwahati – Agartala, Cox’s Bazar – Dháka. 
 • Veškerá doprava - pronajatá vozidla, autobus, vlak, 1x noční lehátkový vlak. 
 • Ubytování 14x v hotelech střední turistické kategorie, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím (ve městech), 2 x vícelůžkové pokoje v Ruma Bazaru, Boga Lake.
 • Český průvodce. 
 • Místní průvodci dle potřeb. 
 • Vstupní permity do Arunachal Pradeshe a Bandarbanu. 
 • 4x večeře na festivalu Aoling. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Indie 2 250 Kč před odletem. 
 • Místní odletové taxy cca 20 USD. 
 • Stravování. 
 • Poplatky za použití fotoaparátu a kamery. 
 • Vízum do Bangladéše cca 25 EUR. 
 • Vstupné do památek. 
 • Stravování. 
 • Spropitné. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj cca 5 900 Kč.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-11 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd s důrazem na poznání. Akce určená pro zkušené cestovatele, kteří vyhledávají turisty zapomenuté destinace. Akce nepatří k fyzicky náročným zájezdům. Doprava je řešena auty, které řídí místní řidiči s patřičnou licencí. Pro urychlení cestování absolvujeme i místní přelety na trase Díllí – Dibrugarh, Guwahati – Agartala, Cox’s Bazar – Dháka.

Míra komfortu

Ubytování budeme v turistických hotýlcích, ve městech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. 2x budou zajištěny vícelůžkové pokoje v Ruma Bazaru, Boga Lake. Vzhledem k tomu, že se nejedná o turisticky navštěvovanou oblast, je i místní infrastruktura jednodušší. Pokoje jsou jednoduše zařízené, ale čisté. V ceně zájezdu není zahrnuta strava. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Podobné zájezdy

Severovýchodní Indie - oblast 7 Sester
299 Severovýchodní Indie - oblast 7 Sester

"Zakázané státy" na Silvestra

26.12. - 13.1.2020
19 dní
Indie - Fotoexpedice
235 Indie - Fotoexpedice

Barevný svátek Holi a slavnost Hola Mohala

1.3. - 12.3.2020
12 dní
Bangladéš
272 Bangladéš

Akce (nejen) pro fotografy s Janem Košťálem

15.11. - 29.11.2019
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog