Letní Japonsko

279

Letní Japonsko

Země festivalů, mýtů a tradic

Japonsko o prázdninách

Festivaly a památky

Typ zájezdu:

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Slavné tradice i nejmodernější současnost Země vycházejícího slunce. Nejslavnější japonský festival Gion v císařském Kjótu, barevné festivaly Nebuta a Tanabata s nasvětlenými lampiony a stuhovými dekoracemi. Tokio se skleněnými mrakodrapy třpytícími se ve slunci, rušné ulice v kontrastu s nádhernou přírodou a ztichlými chrámy. Dekadentní zábava v ulicích plných neonů. Skvělé jídlo i kalíšek vynikajícího sake. Chrámová Nara s jelínky a ohňostroji rozzářená Nagaoka. Město válečné historie Hirošima. Relaxace na posvátném ostrově Mijadžima. 

Letní Japonsko žije festivaly. Navštívíme místa spjatá s historií, zažijeme rozmanitost přírodních krás země protkané četnými aktivními vulkány, i okouzlení z rychlosti šinkanzenů a neutuchajícího tepu velkoměst. Celé poznávání bude protkané netradičními zážitky, které nabízí jen Japonsko.

Termíny a rezervace

Termín:  21.7. - 8.8.2024 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  129 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kateřina

Kateřina Špirochová

Vystudovala japonštinu v Praze na Karlově univerzitě a do země vycházejícího slunce se opakovaně vrací. Zamilovala si hory na Hokkaidu, kjótské chrámy, pláže na Okinawě. Ve volném čase se vydává do obyčejných čtvrtích Ósaky, pohovořit s místními nad šálkem sake nebo miskou nudlí. Na cestování mi...

Více informací o průvodci

Kateřina Špirochová 21.7. - 8.8.2024
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do JAPONSKA.

2. den

Přílet do Kansai, první seznámení s japonskou kulturou.

3. den

V Kjótu se vypravíme prozkoumat okolí chrámu Kijomizudera. Projdeme si barevné uličky Ninenzaka a Sannenzaka a zavítáme do slavného chrámu Jasaka spjatého s festivalem Gion. Nahlédneme do plovoucího světa gejš a večer bude možnost vrhnout se do víru prvního festivalu Joijama.

4. den

Nejslavnější japonský festival Gion v Kjótu dosahuje svého druhého vrcholu v podobě parády několikatunových pojízdných muzeí hoko tažených městem za doprovodu hudebníků. Odpolední návštěva chrámu tisíci bran torii Fušimi Inari. Vystoupáme až na vrchol posvátné hory?

5. den

Předměstí Kjóta Arašijama. Čeká nás slavný bambusový háj, chrám Tenrjúdži se scénickou zahradou a ukázka vytříbené tradiční architektury v podobě vily herce Okoči Dendžiróa. Cestou zastávka v ikonickém Zlatém pavilonu.

6. den

Jednodenní výlet do chrámového města Nara s největší dřevěnou stavbou světa chrámem Tódaidži a bezpočtem malých, krotkých jelínků toulajících se ulicemi. Projdeme se rozkvetlým parkem, nahlédneme do svatyně luceren Kasuga Taiša a chrámu Kófukudži.

7. den

Nejkrásnější japonský hrad Himedži, kterému se přezdívá pro jeho oslnivou bělost Bílá volavka a japonské zahrady Kóko-en. Přejezd do Hirošimy.

8. den

Relaxace na posvátném ostrově Mijadžima se slavnou plovoucí bránou torii a svatyní na vodě. Vyjedeme lanovkou na horu Misen a navštívíme legendami opředený chrám na jejím vrcholku, nebo si budeme užívat přímořské atmosféry. Eklektický Daišó-in.

9. den

Město s pohnutou historií Hirošima. Projdeme si Park míru včetně slavného Letzlova Průmyslového paláce dnes známého jako „Atomový dóm“ a muzeum obětí atomového výbuchu, kde se blíže seznámíme s historií konce války v Pacifiku. Odpolední přejezd do Japonských Alp.

10. den

Od ruchu a lesku měst si odpočineme v tichu hor, kde se vydáme příjemným tempem po Nakasendó, cestě, která kdysi spojovala dnešní Tokio a Kjóto. Čekají nás malebná poštovní městečka Magome a Cumago, výhledy i svěží lesy.

11. den

Ráno vyjedeme lanovkou na úbočí druhé nejvyšší sopky Japonska Ontake, kde se nám otevřou panoramatické výhledy na Centrální a Severní Alpy. Procházka k horské chatě. Potkáme cestou i horské mnichy jamabuši? Večerní přejezd do Nagana.

12. den

Staré Nagano. Prohlédneme si buddhistický chrám Zenkódži a vyrazíme s ostatními poutníky po stopách japonských bohů na horu Togakuši. Podaří-li se nám vystoupat až k vnitřní svatyni, odměnou nám bude nejen požehnání místních bohů, ale i staleté cedrové háje. Večer přesun to Tokia.

13. den

Japonci pořádají přes léto desítky ohňostrojových přehlídek a soutěží, v nichž zapojují nejen svoji kreativitu, ale i smysl pro detail a schopnost dotáhnout věci do dokonalosti. Podíváme se do Nagaoky na jednu z top ohňostrojových show v zemi tzv. hanabi taikai.

14. den

Pulsující Tokio. Město mrakodrapů a uspěchaných kravaťáků, nablýskaných obchodních domů, ale také stinných uliček, starých svatyní, divadel a muzeí. Prohlídka chrámu Sensódži s Hromovou branou v tradiční čtvrti Asakusa. Odpolední procházka parkem Ueno. Zbude čas navštívit velkolepé národní muzeum či některou z mnoha galerií vystavující asijské i světové mistry

15. den

Kontrasty moderní části města. Dechberoucí výstava digitálního umění, Šibuja s nejrušnější křižovatkou světa, třpytivé mrakodrapy ve čtvrti Šindžuku i pokleslá zábava a neony v Kabukičó.

16. den

Přejezd do Aomori, kde nás čeká jeden ze tří velkých festivalů oblasti Tóhoku – Nebuta. Prohlédneme si tzv. plovoucí lampiony, obrovské duté sochy, které se na noc rozzáří a budou za doprovodu tanečníků a muzikantů a povzbuzování davu taženy městem.

17. den

Po cestě z Aomori zastávka v Sendai. Návštěva festivalu hvězd Tanabata. Město vyzdobené velkolepými stuhovými dekoracemi měnící arkády v barevný les. Užijeme si slavnostní atmosféru za doprovodu muziky a pouličního jídla. Návrat do Tokia.

18. den

Dle času prohlídka Tokia a odlet.

19. den

Návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax
 • Doprava vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny), autobusy a MHD
 • Lanovky a plavby trajekty
 • 16x ubytování v tzv. business hotelech (cca 2-3*) ve dvoulůžkových pokojích evropského stylu s příslušenstvím a klimatizací, nebo v typických japonských ryokanech
 • Snídaně na japonský způsob
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaně
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 18 100 Kč (v ryokanu nelze zaručit)
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní výlety a aktivity

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8 - 10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o poznávací zájezd určený pro všechny, kteří se chtějí toulat japonskou historií, krajinou i velkoměsty, navštívit místní tradiční festivaly. Do programu zájezdu je zahrnut pěší výlet po úbočí sopky Ontake k horské chatě a procházka po cestě Nakasendó Japonskými Alpami. Po trase zájezdu se budeme pohybovat převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny, využijeme také místní autobusy a MHD. Kvůli festivalům je třeba občas počítat s pozdními příjezdy na hotely a s brzkým ranním vstáváním.

Lanovku využijeme na horu Misen a na úbočí sopky Ontake. Do ceny zájezdu je zahrnut příslušný railpass platný i pro vysokorychlostní expresy šinkanseny.

Míra komfortu

Ubytováni budeme většinou v turistických business hotelech klasického evropského stylu (2-3*) ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a klimatizací. Pokoje mívají komfortní vybavení, ale na naše zvyklosti jsou malé svými rozměry. Rádi bychom, abyste poznali jednou i tradiční japonský styl ubytování minshuku (resp. ryokan) – pokoje se zásuvnou stěnou a rohožemi tatami na podlaze, někdy s příslušenstvím na pokojích, jindy společným. Vybavení ryokanů a minshuku je různorodé, na některých bývá k dispozici kuchyně s nádobím a sporákem, jinde je mikrovlnná trouba nebo alespoň rychlovarná konvice pro přípravu teplých nápojů nebo polévek. Pokud není příslušenství přímo na pokoji, velkokapacitní a čisté záchody a sprchy bývají obvykle na chodbě, prakticky všude je tekuté mýdlo a šampón volně k dispozici.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý deň,ďakujeme veľmi pekne za výlet po Japonsku,ktorý bol vďaka Kataríne úžasný. Týmto jej chceme za to poďakovať. Pozdravujeme. 

Peter K.

27.11.2023

Pozdravujem Livingstone a Katku Špirochovú, ktorá nás sprevádzala na zájazde v Japonsku v dňoch 29.10.-16.11.2023. Naša trasa sa začala vo Fukuoka a postupne sa rozvíjala jesennou prírodou po mnohých miestach a mestách až do Tokya. Ich výber nemohol byť naozaj lepší, jednoznačne sa v nich odzrkadlili Katkine skúsenosti a detailné znalosti Japonska. Veľmi k tomu pridala skutočnosť, že Katka je historička, študovala japončinu a históriu Japonska a žije v tejto neuveriteľnej krajine, od ktorej sa v našich zemepisných šírkach môžme mnohému priučiť. Bol to už druhý spoločný zájazd a dúfam, že bude aj tretí. Prečo? S Katkou je radosť cestovať, je veľmi inteligentná, empatická a zvláda diplomaticky situácie, s ktorými sa môže stretnúť každý cestovateľ. Pre nás, svojich "zverencov", bola neustále k dispozícii. 

Peter R.

24.11.2023

Dobrý den,  chtěli bychom s manželem velmi poděkovat Katce Špirochové za 3 týdny provázení krásným Japonskem. Katka měla vše do detailu připravené, úžasně zorganizované. Stejně tak perfektně logisticky vyřešené náročné přesuny, které dokázala ozvláštnit, zajímavě vybranou japonskou literaturou, kterou nám předala na delší úseky cesty. Hodně jsme se dozvěděli o historii, samurajích, gejšách i o současnosti - to co všechno ví, tak před tím smekáme. Myslím, že je to rodilá Japonka, Japonsko má v srdci a umí ho předávat dál. Katko, moc děkujeme, byla jsi úžasná. 

Lydie M.

20.11.2023

Podobné zájezdy

Jarní zážitkové Japonsko
258 Jarní zážitkové Japonsko

Země historických a moderních kontrastů

23.3. - 10.4.2025
19 dní
Zážitkové jarní Japonsko
11.4. - 29.4.2024
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)