Jarní zážitkové Japonsko

258

Jarní zážitkové Japonsko

Země historických a moderních kontrastů

Sakury a Jošino

Novinka Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Podíváme se na Japonsko historické, seznámíme se s množstvím tradičních aspektů jeho kultury a ponoříme se do rituálů, které místní provádějí odnepaměti. Neopomeneme ani Japonsko moderní, zářící poutači a neony, se vším jeho shonem, ruchem a popkulturou. Ochutnáme, vyzkoušíme, zažijeme. Na cestu po pokladech japonské kultury se vydáme na jaře, kdy je šance zachytit zemi v zářivém hávu rozkvetlých sakur.

Rozkvetlé sakury na jaře jsou hlavním motivem tohoto zájezdu do Japonska. Navštívíme tradiční místa země a různá kulturní představení. Uvidíme místa spjatá s japonskou historií i kulturní tradicí, zažijeme rozmanitost přírodních krás ostrovní země protkané četnými aktivními vulkány, i okouzlení z rychlosti šinkanzenů a neutuchajícího tepu velkoměst. V Japonsku se snoubí silně zakořeněná a stále živá tradice s nejmodernější technologií. Celé poznávání bude protkané netradičními zážitky, které nabízí jen Japonsko.

Termíny a rezervace

Termín:  23.3. - 10.4.2025 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  111 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 2 volná místa Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Adéla

Adéla Holubová

První Adéliny výpravy mimo Evropu směřovaly do Maroka, o kterém snila od dětství. Učarovala ji nejen místní kuchyně, skvělý marocký čaj, čerstvé džusy, ale i smlouvavá povaha místních a dechberoucí duny Sahary. Dlouhodobě žila v zahraničí, čtyři roky pobývala ve Skotsku a v Japonsku studovala na...

Více informací o průvodci

Kateřina

Kateřina Špirochová

Vystudovala japonštinu v Praze na Karlově univerzitě a do země vycházejícího slunce se opakovaně vrací. Zamilovala si hory na Hokkaidu, kjótské chrámy, pláže na Okinawě. Ve volném čase se vydává do obyčejných čtvrtích Ósaky, pohovořit s místními nad šálkem sake nebo miskou nudlí. Na cestování mi...

Více informací o průvodci

Adéla Holubová 23.3. - 10.4.2025 ?

Kateřina Špirochová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do JAPONSKA. Přílet do Tokia, podle času prohlídka města.

3. den

Pulsující Tokio. Město mrakodrapů a uspěchaných kravaťáků, nablýskaných obchodních domů, ale také stinných uliček, starých svatyní, divadel a muzeí. Prohlídka chrámu Sensódži s Hromovou branou v tradiční čtvrti Asakusa. Odpolední procházka parkem Ueno. Zbude čas navštívit velkolepé národní muzeum či některou z mnoha galerií vystavující asijské i světové mistry. Šance na první sakury.

4. den

Kontrasty moderní části města. Dechberoucí výstava digitálního umění, Šibuja s nejrušnější křižovatkou světa, třpytivé mrakodrapy ve čtvrti Šindžuku i pokleslá zábava a neony v Kabukičó.

5. - 6. den

Výprava do Ósaky, města jídla, zábavy a mladých lidí. Navštívíme Ósacký hrad s rozlehlým parkem, retro čtvrť Šinsekai i barevnou Nambu. Pohltí nás pestrý svět největšího japonského akvária i tajuplný svět mnoha tematických uliček a ruch velkoměsta.

7. den

Jednodenní výlet do chrámového města Nara s největší dřevěnou stavbou světa chrámem Tódaidži a bezpočtem malých, krotkých jelínků toulajících se ulicemi. Projdeme se rozkvetlým parkem, nahlédneme do svatyně luceren Kasuga Taiša a chrámu Kófukudži či některé z pokladnic buddhistického umění.

8. den

Nejkrásnější japonský hrad Himedži, kterému se přezdívá pro jeho oslnivou bělost Bílá volavka. Ukáže se nám zahalený rozkvetlými sakurami? Z Himedži do Hirošimy. Projdeme si Park míru včetně slavného Letzlova Průmyslového paláce dnes známého jako „Atomový dóm“ a muzeum obětí atomového výbuchu, kde se blíže seznámíme s historií konce války v Pacifiku.

9. den

Relaxace na posvátném ostrově Mijadžima se slavnou plovoucí bránou torii a svatyní na vodě. Vyjedeme lanovkou na horu Misen a navštívíme legendami opředený chrám na jejím vrcholku, nebo si budeme užívat přímořské atmosféry. Eklektický Daišó-in.

10. den

Přejezd do termálního města Kinosaki, kde okusíme báječné účinky japonských horkých pramenů při návštěvě místních lázeňských domů. V jukatách se přidáme k místním na promenádě při „sozoro aruki“ - poklidné chůzi bez jasného cíle. Přespání v tradičním japonském hostinci rjókan.

11. den

Výstavní císařské Kjóto kde využijeme načerpané síly při návštěvě čtvrti Fušimi s magickým chrámem bohyně Inari s tisíci bránami torii. Vystoupáme až na vrchol posvátné hory?

12. den

Neexistuje poetičtější místo, kde pozorovat sakury, než je Jošino. Každý Japonec chová v srdci nostalgii k městu, kam ve 14. století utekl císař Go-Daigo a o němž byly napsány stovky básní. Budeme mít štěstí vychutnat si prchavou krásu tisíců kvetoucích sakur na hoře Jošino?

13. - 14. den

Ikonický Zlatý pavilon. Čtvrť zábavy Gion, kde nás čeká neopakovatelné vystoupení gejš. Procházka malebnými uličkami Ninenzaka a Sannenzaka kolem chrámu Kijomizudera. Stříbrný pavilon, odkud se vydáme po rozkvetlé Filozofově stezce až k zenovým chrámům východních hor s proslulými suchými zahradami vhodnými k rozjímání a meditaci. Přesun do Nagoji.

15. den

Od ruchu a lesku měst si odpočineme v tichu japonských hor, kde se vydáme příjemným tempem po Nakasendó, cestě, která kdysi spojovala dnešní Tokio a Kjóto. Čekají nás malebná poštovní městečka Magome a Cumago, výhledy na horské vrcholky i svěží lesy.

16. den

Japonský venkov budeme dále objevovat ve městečku Takajama. Skanzen vesnických domků i autentické staré město plné života a saké!

17. - 18. den

Zlaté město Kanazawa plné tradic a umění. Prohlédneme si v něm nejslavnější japonskou scénickou zahradu Kenrokuen a místní hrad. Čeká nás čtvrť gejš s krásnou čajovnou i čtvrť samurajů. Podíváme se na výrobu zlatého papíru a nakoukneme pod masku divadla. Galerie současného umění. Tržiště s čerstvými rybami i tradiční japonské sladkosti. Ochutnáme také zlatou zmrzlinu? Poslední den přejezd do Tokia.

19. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax
 • Doprava vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkanse-ny), autobusy a MHD
 • Lanovky
 • 16x ubytování v tzv. business hotelech (cca 2-3*) ve dvoulůžkových poko-jích s příslušenstvím a klimatizací – evropský styl, nebo v typických japonských ryokanech
 • Snídaně na japonský způsob
 • Vystoupení gejší v Gionu
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaně
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 19 100 Kč (v ryokanu nelze zaručit)
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní výlety a aktivity

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd určený pro všechny, kteří se chtějí toulat japonskou historií, krajinou i velkoměsty, navštívit místní tradiční představení a vidět kvetoucí sakury. Do programu zájezdu nejsou zahrnuty žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Po trase zájezdu se budeme pohybovat převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny, využijeme také místní autobusy a MHD. Lanovku využijeme na horu Misen. Do ceny zájezdu je zahrnut příslušný railpass platný i pro vysokorychlostní expresy šinkanseny.

Míra komfortu

Ubytováni budeme většinou v turistických business hotelech klasického evropského stylu (2-3*) ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a klimatizací. Pokoje mívají komfortní vybavení, ale na naše zvyklosti jsou malé svými rozměry. Rádi bychom, abyste poznali jednou i tradiční japonský styl ubytování minshuku (resp. ryokan) – pokoje se zásuvnou stěnou a rohožemi tatami na podlaze, někdy s příslušenstvím na pokojích, jindy společným. Vybavení ryokanů a minshuku je různorodé, na některých bývá k dispozici kuchyně s nádobím a sporákem, jinde je mikrovlnná trouba nebo alespoň rychlovarná konvice pro přípravu teplých nápojů nebo polévek. Pokud není příslušenství přímo na pokoji, velkokapacitní a čisté záchody a sprchy bývají obvykle na chodbě, prakticky všude je tekuté mýdlo a šampón volně k dispozici.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý deň,ďakujeme veľmi pekne za výlet po Japonsku,ktorý bol vďaka Kataríne úžasný. Týmto jej chceme za to poďakovať. Pozdravujeme. 

Peter K.

27.11.2023

Pozdravujem Livingstone a Katku Špirochovú, ktorá nás sprevádzala na zájazde v Japonsku v dňoch 29.10.-16.11.2023. Naša trasa sa začala vo Fukuoka a postupne sa rozvíjala jesennou prírodou po mnohých miestach a mestách až do Tokya. Ich výber nemohol byť naozaj lepší, jednoznačne sa v nich odzrkadlili Katkine skúsenosti a detailné znalosti Japonska. Veľmi k tomu pridala skutočnosť, že Katka je historička, študovala japončinu a históriu Japonska a žije v tejto neuveriteľnej krajine, od ktorej sa v našich zemepisných šírkach môžme mnohému priučiť. Bol to už druhý spoločný zájazd a dúfam, že bude aj tretí. Prečo? S Katkou je radosť cestovať, je veľmi inteligentná, empatická a zvláda diplomaticky situácie, s ktorými sa môže stretnúť každý cestovateľ. Pre nás, svojich "zverencov", bola neustále k dispozícii. 

Peter R.

24.11.2023

Dobrý den,  chtěli bychom s manželem velmi poděkovat Katce Špirochové za 3 týdny provázení krásným Japonskem. Katka měla vše do detailu připravené, úžasně zorganizované. Stejně tak perfektně logisticky vyřešené náročné přesuny, které dokázala ozvláštnit, zajímavě vybranou japonskou literaturou, kterou nám předala na delší úseky cesty. Hodně jsme se dozvěděli o historii, samurajích, gejšách i o současnosti - to co všechno ví, tak před tím smekáme. Myslím, že je to rodilá Japonka, Japonsko má v srdci a umí ho předávat dál. Katko, moc děkujeme, byla jsi úžasná. 

Lydie M.

20.11.2023

Dobrý den, přiznám se, že obecně reference či jiná hodnocení nepíši, ale tentokrát udělám výjímku. Rád bych poděkoval za krásný zájezd, a to především díky zvládnuté organizaci, připravenosti a komplexním znalostem průvodkyně - Kateřiny Špirochové. Na všechny myslela, program upravovala dle místních podmínek, občas přidala nějakou utajenou lokaci, a vždy byla k ruce a pomoci. Jak jsme zjistili, Japonsko je složitá země, kde je spousta věcí jinak než Evropan předpokládá, Anglicky se nedomluvíte ani v hotelu, a najít cestu z nádraží je dost často nadlidský úkol. Myslím, že všichni z našeho zájezdu si Japonska užili plnými doušky, a za to prosím naším jménem poděkujte Kateřině. Ještě jednou s poděkováním  

Pavel, Martina a Dominika K.

13.4.2023

Podobné zájezdy

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)