Jarní zážitkové Japonsko

258

Jarní zážitkové Japonsko

Země historických a moderních kontrastů

Jarní Japonsko s květy sakury

Novinka Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Podíváme se na Japonsko historické, seznámíme se s množstvím tradičních aspektů jeho kultury a ponoříme se do rituálů, které místní provádějí odnepaměti. Neopomeneme ani Japonsko moderní, zářící poutači a neony, se vším jeho shonem, ruchem a popkulturou. Ochutnáme, vyzkoušíme, zažijeme. Na cestu po pokladech japonské kultury se vydáme na jaře, kdy je šance zachytit zemi v zářivém hávu rozkvetlých sakur.

Rozkvetlé sakury na jaře jsou hlavním motivem tohoto zájezdu do Japonska. Navštívíme tradiční místa země a různá kulturní představení. Uvidíme místa spjatá s japonskou historií i kulturní tradicí, zažijeme rozmanitost přírodních krás ostrovní země protkané četnými aktivními vulkány, i okouzlení z rychlosti šinkanzenů a neutuchajícího tepu velkoměst. V Japonsku se snoubí silně zakořeněná a stále živá tradice s nejmodernější technologií. Celé poznávání bude protkané netradičními zážitky, které nabízí jen Japonsko.

Termíny a rezervace

Termín:  24.3. - 11.4.2023 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  99 600 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kateřina

Kateřina Špirochová

Vystudovala japonštinu v Praze na Karlově univerzitě a do země vycházejícího slunce se opakovaně vrací. Zamilovala si hory na Hokkaidu, kjótské chrámy, pláže na Okinawě. Ve volném čase se vydává do obyčejných čtvrtích Ósaky, pohovořit s místními nad šálkem sake nebo miskou nudlí. Na cestování mi...

Více informací o průvodci

Kateřina Špirochová 24.3. - 11.4.2023
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do JAPONSKA. Přílet do Tokia, podle času prohlídka města.

3. den

Pulsující Tokio. Město mrakodrapů a uspěchaných kravaťáků, nablýskaných obchodních domů, ale také stinných uliček, starých svatyní, divadel a muzeí. Prohlídka chrámu Sensódži s Hromovou branou v tradiční čtvrti Asakusa. Odpolední siesta v parku Ueno, kde se odehrávala většina velkých událostí v moderních dějinách hlavního města. Zůstane čas navštívit velkolepé národní muzeum či některou z mnoha galerií vystavující asijské i světové mistry. Šance na první sakury.

4. den

Kontrasty moderní části města. Dechberoucí výstava digitálního umění, Šibuja s nejrušnější křižovatkou světa, třpytivé mrakodrapy ve čtvrti Šindžuku i pokleslá zábava a neony v Kabukičó.

5. - 6. den

Výprava do Ósaky, města jídla, zábavy a mladých lidí. Navštívíme Ósacký hrad s rozlehlým parkem, retro čtvrť Šinsekai i barevnou Nambu. Pohltí nás pestrý svět největšího japonského akvária i tajuplný svět mnoha tematických uliček a ruch velkoměsta.

7. den

Jednodenní výlet do chrámového města Nara s největší dřevěnou stavbou světa chrámem Tódaidži a bezpočtem malých, krotkých jelínků toulajících se ulicemi. Projdeme se rozkvetlým parkem, nahlédneme do svatyně luceren Kasuga Taiša a chrámu Kófukudži či některé z pokladnic buddhistického umění.

8. den

Hirošima. Projdeme si Park míru včetně slavného Letzlova Průmyslového paláce dnes známého jako „Atomový dóm“ a muzeum obětí atomového výbuchu, kde se blíže seznámíme s historií konce války v Pacifiku.

9. den

Relaxace na posvátném ostrově Mijadžima se slavnou plovoucí bránou torii a svatyní na vodě. Vyjedeme lanovkou na horu Misen a navštívíme legendami opředený chrám na jejím vrcholku, nebo si budeme užívat přímořské atmosféry. Eklektický Daišó-in.

10. den

Nejkrásnější japonský hrad Himedži, kterému se přezdívá pro jeho oslnivou bělost Bílá volavka. Ukáže se nám zahalený rozkvetlými sakurami? Z Himedži do termálního města Kinosaki, kde okusíme báječné účinky japonských horkých pramenů při návštěvě místních lázeňských domů. V jukatách se přidáme k místním na promenádě při „sozoro aruki“ - poklidné chůzi bez jasného cíle. Přespání v tradičním japonském hostinci rjókan.

11. den

Výstavní císařské Kjóto kde využijeme načerpané síly při návštěvě čtvrti Fušimi. Ochutnáme saké přímo v jedné z místních palíren?  Prohlédneme si magický chrám bohyně Inari s tisíci bránami torii. Vystoupáme až na vrchol posvátné hory?

12. den

Ikonický Zlatý pavilon a zenové chrámy severních hor s proslulými suchými zahradami a tichem vhodným k rozjímání a meditaci. Kontrast rušného centra s trhem plným pochutin i milých suvenýrů, odkud se přesuneme do čtvrti zábavy Gion, kde nás čeká neopakovatelné vystoupení gejš. Pro zájemce atmosférická večerní procházka malebnými uličkami Ninenzaka k chrámu Kijomizudera.

13. den

Neexistuje poetičtější místo, kde pozorovat sakury, než je Jošino. Každý Japonec chová v srdci nostalgii k městu, kam ve 14. století utekl císař Go-Daigo a o němž byly napsány stovky básní. Budeme mít štěstí vychutnat si prchavou krásu tisíců kvetoucích sakur na hoře Jošino?

14. den

Stříbrný pavilon, odkud se vydáme po rozkvetlé Filozofově stezce až k Nanzendži, jednomu z nejpůsobivějších chrámů ve městě. Večerní přesun do Nagoji.

15. den

Od ruchu a lesku měst si odpočineme v tichu japonských hor, kde se vydáme příjemným tempem po Nakasendó, cestě, která kdysi spojovala dnešní Tokio a Kjóto. Čekají nás malebná poštovní městečka Magome a Cumago, výhledy na zasněžené vrcholky i svěží lesy.

16. den

Japonský venkov budeme dále objevovat ve městečku Takajama. Skanzen vesnických domků i autentické staré město plné života.

17. - 18. den

Zlaté město Kanazawa plné tradic a umění. Prohlédneme si v něm nejslavnější japonskou scénickou zahradu Kenrokuen a místní hrad. Čeká nás čtvrť gejš i čtvrť samurajů. Podíváme se na výrobu zlatého papíru, seznámíme se s divadlem nebo třeba s místní tradicí výroby keramiky. Galerie současného umění i meditativní muzeum zenového mistra Suzukiho. Tržiště s čerstvými rybami i tradiční japonské sladkosti. Zahrajeme si také na šamisen? Poslední den přejezd do Tokia.

19. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax
 • Doprava vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkanse-ny), autobusy a MHD
 • Lanovky
 • 16x ubytování v tzv. business hotelech (cca 2-3*) ve dvoulůžkových poko-jích s příslušenstvím a klimatizací – evropský styl, nebo v typických japonských ryokanech
 • Snídaně na japonský způsob
 • Vystoupení gejší v Gionu
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaně
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 16 100 Kč (v ryokanu nelze zaručit)
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní výlety a aktivity

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd určený pro všechny, kteří se chtějí toulat japonskou historií, krajinou i velkoměsty, navštívit místní tradiční představení a vidět kvetoucí sakury. Do programu zájezdu nejsou zahrnuty žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Po trase zájezdu se budeme pohybovat převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny, využijeme také místní autobusy a MHD. Lanovku využijeme na horu Misen. Do ceny zájezdu je zahrnut příslušný railpass platný i pro vysokorychlostní expresy šinkanseny.

Míra komfortu

Ubytováni budeme většinou v turistických business hotelech klasického evropského stylu (2-3*) ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a klimatizací. Pokoje mívají komfortní vybavení, ale na naše zvyklosti jsou malé svými rozměry. Rádi bychom, abyste poznali jednou i tradiční japonský styl ubytování minshuku (resp. ryokan) – pokoje se zásuvnou stěnou a rohožemi tatami na podlaze, někdy s příslušenstvím na pokojích, jindy společným. Vybavení ryokanů a minshuku je různorodé, na některých bývá k dispozici kuchyně s nádobím a sporákem, jinde je mikrovlnná trouba nebo alespoň rychlovarná konvice pro přípravu teplých nápojů nebo polévek. Pokud není příslušenství přímo na pokoji, velkokapacitní a čisté záchody a sprchy bývají obvykle na chodbě, prakticky všude je tekuté mýdlo a šampón volně k dispozici.

Podobné zájezdy

Zážitkové podzimní Japonsko
271 Zážitkové podzimní Japonsko

Země vycházejícího slunce

8.10. - 28.10.2023
21 dní
Zážitkové Japonsko
262 Zážitkové Japonsko

Zemí tradic, velkoměst a přírodních krás

Letní Japonsko
257 Letní Japonsko

Země festivalů, mýtů a tradic

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny.