Jarní zážitkové Japonsko

258

Jarní zážitkové Japonsko

Země historických a moderních kontrastů

Jarní Japonsko s květy sakury

Novinka Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Podíváme se na Japonsko historické, seznámíme se s množstvím tradičních aspektů jeho kultury a ponoříme se do rituálů, které místní provádějí odnepaměti. Neopomeneme ani Japonsko moderní, zářící poutači a neony, se vším jeho shonem, ruchem a popkulturou. Ochutnáme, vyzkoušíme, zažijeme. Na cestu po pokladech japonské kultury se vydáme na jaře, kdy je šance zachytit zemi v zářivém hávu rozkvetlých sakur.

Rozkvetlé sakury na jaře jsou hlavním motivem tohoto zájezdu do Japonska. Navštívíme tradiční místa země a různá kulturní představení. Uvidíme místa spjatá s japonskou historií i kulturní tradicí, zažijeme rozmanitost přírodních krás ostrovní země protkané četnými aktivními vulkány, i okouzlení z rychlosti šinkanzenů a neutuchajícího tepu velkoměst. V Japonsku se snoubí silně zakořeněná a stále živá tradice s nejmodernější technologií. Celé poznávání bude protkané netradičními zážitky, které nabízí jen Japonsko.

Termíny a rezervace

Termín:  24.3. - 11.4.2023 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  99 600 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  24.3. - 11.4.2024 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  99 600 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kateřina

Kateřina Špirochová

Vystudovala japonštinu v Praze na Karlově univerzitě a do země vycházejícího slunce se opakovaně vrací. Zamilovala si hory na Hokkaidu, kjótské chrámy, pláže na Okinawě. Ve volném čase se vydává do obyčejných čtvrtích Ósaky, pohovořit s místními nad šálkem sake nebo miskou nudlí. Na cestování mi...

Více informací o průvodci

Kateřina Špirochová 24.3. - 11.4.2024
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do JAPONSKA. Přílet do Tokia, podle času prohlídka města.

3. den

Pulsující Tokio. Město mrakodrapů a uspěchaných kravaťáků, nablýskaných obchodních domů, ale také stinných uliček, starých svatyní, divadel a muzeí. Prohlídka chrámu Sensódži s Hromovou branou v tradiční čtvrti Asakusa. Odpolední siesta v parku Ueno, kde se odehrávala většina velkých událostí v moderních dějinách hlavního města. Zůstane čas navštívit velkolepé národní muzeum či některou z mnoha galerií vystavující asijské i světové mistry. Šance na první sakury.

4. den

Kontrasty moderní části města. Dechberoucí výstava digitálního umění, Šibuja s nejrušnější křižovatkou světa, třpytivé mrakodrapy ve čtvrti Šindžuku i pokleslá zábava a neony v Kabukičó.

5. - 6. den

Výprava do Ósaky, města jídla, zábavy a mladých lidí. Navštívíme Ósacký hrad s rozlehlým parkem, retro čtvrť Šinsekai i barevnou Nambu. Pohltí nás pestrý svět největšího japonského akvária i tajuplný svět mnoha tematických uliček a ruch velkoměsta.

7. den

Jednodenní výlet do chrámového města Nara s největší dřevěnou stavbou světa chrámem Tódaidži a bezpočtem malých, krotkých jelínků toulajících se ulicemi. Projdeme se rozkvetlým parkem, nahlédneme do svatyně luceren Kasuga Taiša a chrámu Kófukudži či některé z pokladnic buddhistického umění.

8. den

Hirošima. Projdeme si Park míru včetně slavného Letzlova Průmyslového paláce dnes známého jako „Atomový dóm“ a muzeum obětí atomového výbuchu, kde se blíže seznámíme s historií konce války v Pacifiku.

9. den

Relaxace na posvátném ostrově Mijadžima se slavnou plovoucí bránou torii a svatyní na vodě. Vyjedeme lanovkou na horu Misen a navštívíme legendami opředený chrám na jejím vrcholku, nebo si budeme užívat přímořské atmosféry. Eklektický Daišó-in.

10. den

Nejkrásnější japonský hrad Himedži, kterému se přezdívá pro jeho oslnivou bělost Bílá volavka. Ukáže se nám zahalený rozkvetlými sakurami? Z Himedži do termálního města Kinosaki, kde okusíme báječné účinky japonských horkých pramenů při návštěvě místních lázeňských domů. V jukatách se přidáme k místním na promenádě při „sozoro aruki“ - poklidné chůzi bez jasného cíle. Přespání v tradičním japonském hostinci rjókan.

11. den

Výstavní císařské Kjóto kde využijeme načerpané síly při návštěvě čtvrti Fušimi. Ochutnáme saké přímo v jedné z místních palíren?  Prohlédneme si magický chrám bohyně Inari s tisíci bránami torii. Vystoupáme až na vrchol posvátné hory?

12. den

Ikonický Zlatý pavilon a zenové chrámy severních hor s proslulými suchými zahradami a tichem vhodným k rozjímání a meditaci. Kontrast rušného centra s trhem plným pochutin i milých suvenýrů, odkud se přesuneme do čtvrti zábavy Gion, kde nás čeká neopakovatelné vystoupení gejš. Pro zájemce atmosférická večerní procházka malebnými uličkami Ninenzaka k chrámu Kijomizudera.

13. den

Neexistuje poetičtější místo, kde pozorovat sakury, než je Jošino. Každý Japonec chová v srdci nostalgii k městu, kam ve 14. století utekl císař Go-Daigo a o němž byly napsány stovky básní. Budeme mít štěstí vychutnat si prchavou krásu tisíců kvetoucích sakur na hoře Jošino?

14. den

Stříbrný pavilon, odkud se vydáme po rozkvetlé Filozofově stezce až k Nanzendži, jednomu z nejpůsobivějších chrámů ve městě. Večerní přesun do Nagoji.

15. den

Od ruchu a lesku měst si odpočineme v tichu japonských hor, kde se vydáme příjemným tempem po Nakasendó, cestě, která kdysi spojovala dnešní Tokio a Kjóto. Čekají nás malebná poštovní městečka Magome a Cumago, výhledy na zasněžené vrcholky i svěží lesy.

16. den

Japonský venkov budeme dále objevovat ve městečku Takajama. Skanzen vesnických domků i autentické staré město plné života.

17. - 18. den

Zlaté město Kanazawa plné tradic a umění. Prohlédneme si v něm nejslavnější japonskou scénickou zahradu Kenrokuen a místní hrad. Čeká nás čtvrť gejš i čtvrť samurajů. Podíváme se na výrobu zlatého papíru, seznámíme se s divadlem nebo třeba s místní tradicí výroby keramiky. Galerie současného umění i meditativní muzeum zenového mistra Suzukiho. Tržiště s čerstvými rybami i tradiční japonské sladkosti. Zahrajeme si také na šamisen? Poslední den přejezd do Tokia.

19. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax
 • Doprava vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkanse-ny), autobusy a MHD
 • Lanovky
 • 16x ubytování v tzv. business hotelech (cca 2-3*) ve dvoulůžkových poko-jích s příslušenstvím a klimatizací – evropský styl, nebo v typických japonských ryokanech
 • Snídaně na japonský způsob
 • Vystoupení gejší v Gionu
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaně
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 16 100 Kč (v ryokanu nelze zaručit)
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní výlety a aktivity

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd určený pro všechny, kteří se chtějí toulat japonskou historií, krajinou i velkoměsty, navštívit místní tradiční představení a vidět kvetoucí sakury. Do programu zájezdu nejsou zahrnuty žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Po trase zájezdu se budeme pohybovat převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny, využijeme také místní autobusy a MHD. Lanovku využijeme na horu Misen. Do ceny zájezdu je zahrnut příslušný railpass platný i pro vysokorychlostní expresy šinkanseny.

Míra komfortu

Ubytováni budeme většinou v turistických business hotelech klasického evropského stylu (2-3*) ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a klimatizací. Pokoje mívají komfortní vybavení, ale na naše zvyklosti jsou malé svými rozměry. Rádi bychom, abyste poznali jednou i tradiční japonský styl ubytování minshuku (resp. ryokan) – pokoje se zásuvnou stěnou a rohožemi tatami na podlaze, někdy s příslušenstvím na pokojích, jindy společným. Vybavení ryokanů a minshuku je různorodé, na některých bývá k dispozici kuchyně s nádobím a sporákem, jinde je mikrovlnná trouba nebo alespoň rychlovarná konvice pro přípravu teplých nápojů nebo polévek. Pokud není příslušenství přímo na pokoji, velkokapacitní a čisté záchody a sprchy bývají obvykle na chodbě, prakticky všude je tekuté mýdlo a šampón volně k dispozici.

Podobné zájezdy

Zážitkové podzimní Japonsko
271 Zážitkové podzimní Japonsko

Země vycházejícího slunce

6.10. - 26.10.2024
21 dní
Letní Japonsko
257 Letní Japonsko

Země festivalů, mýtů a tradic

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)