Indie - prameny Gangy

226

Indie - prameny Gangy

Výprava s Viliamem Poltikovičem

Zásadní posvátná místa, božské chrámy, životadárná Ganga.

Novinka Treky a festivaly

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

9 - 12

Garwal Himálaj nazývají Indové Zemí bohů. Nachází se tu zásadní posvátná místa, božské chrámy, klíčové poutní lokace i fajnová příroda. Sádhuové, jógini, svatí muži a mystici tu nasávají atmosféru i boží přítomnost. Životadárná Ganga plodí život kolem. K nejdůležitější posvátné řece putují hinduisté, džinisté, bonisté, síkhové... A teď my! Vystoupáme k pramenům Gangy a chrámům v srdci velehor. Vydejme se na pouť, která možná mnohé změní... 

Šance „vyčistit si hlavu“ v sousedství vysokých hor. Doprovázet nás bude kameraman Viliam Poltikovič, který se soustřeďuje na snímky s duchovní tematikou a cestopisy. Velký znalec Indie nám pomůže pochopit nepochopitelné. Průvodcem zájezdu bude Rudolf Švaříček.  

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Rudolf

Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (na...

Více informací o průvodci

Rudolf Švaříček

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do hlavního města Indie Dillí. Putování na oblíbený Haridvár - Brána k bohu. Největší duchovní slavnost světa Kumbhaméla se koná právě zde. Večerní rituál áratí na počest Gangy na ghátech řeky.

3. den

Haridvár - jedno ze 4 nejposvátnějších míst Indie, kde Ganga opouští Himálaj a rozlévá se do severoindické nížiny. Lanovka ke chrámu bohyně Mansa Devi s panoramaty. Rišikéš je město jógínů a ášramů, které proslavil i pobyt slavných Beatles. Břehy Gangy s chrámy, ášramy a poustevnami svatých mužů, zajímaví poutníci. Večerní obřad u Gangy. Požehnání nadcházející pouti.

4. - 5. den

Putování do Gangotrí 3 140 m n.m. Magické výhledy na Himálaj, pestrá údolí i dravou řeku. Cestou Dévaprajág, kde na soutoku začíná Ganga. Zajímavé obřady i vodopád. Dvě noci v Gangrotri pomohou lepší aklimatizaci. Trek k jeskyní Pandu Gufa (2.5 km) cedrovým pralesem. Jeskynní život sádhú, odlišný svět yogi. filosofie jiných náhledů. Možný trek do Nala camp (3 750 m n.m.) na trase k vrcholu Rudergera. 

6. den

Gangotrí. 6 hodin chůze do osady Bhódžbása 3 775 m n.m. v nádherném údolí lůna velehor pod symbolickou horou Šivling, Materhorn Himálaje, 6 543 m n.m.

7. den

Bhódžbása. Za svítání finální úsek pouti k hlavnímu prameni Gangy. Pod jménem Bhágíráthí vytéká z ledovce na místě zvaném Gómukh – Kravská tlama, 4 023 m n.m. Výstup na plošinu Tapovan 4 500 m n.m., posvátné místo klidu a meditace. Žije zde v kamenné chýši i mnich, co uvaří poutníkům chutné jídlo. Nejkrásnější luka Himálaje. Zajímaví asketové i česká jogínka? 8 h. návrat do Bhódžbásy.

8. den

Návrat do Gangotrí,  4 hodiny cesta do Utarakáši. Putování autem do srdce Země bohů - Déva bhúmi. Strategický střed naší poutě – šťavnatá údolí, terasovitá rýžoviště, poustevny svatých mužů, výhledy na zasněžený Himáláj.

9. den

Jízda z Utarakáší do Guptákáší. Netradiční příroda

10. den

Krátký přesun do Gaurikundu a odtud 7 hodin k nejposvátnějšímu kamennému šivaistickému chrámu v Kédarnáth, 3 584 m n.m. V 8. stol. vystavěl indický filozof Šankara. Nedaleko pramení Mandákiní, další z přítoků Gangy.

11. den

Kédarnáth. Pěšky 4 h zpět do Gaurikund, autem do Rudraprajág 3 h na soutoku Mandákiní a Alaknandy, přítoky Gangy. Působivý chrám na skále nad soutokem. Autem až do Badrináth 6 h – nejsnáze dostupné posvátné místo s klíčovým višnuistickým chrámem.

12. den

Pěšky do vesnice Mana, (vodopád Vasudhara?) Jízda do Govind ghat. Pěšky do Ghargeria (14 km, 5 h). Noc v GH.

13. den

Údolí květin, legendární oblast s krátkým trekem (3 km, 2 h) Návrat do Govind ghat. Jízda do Džóšímath a lanovkou na Auli, 3 048 m n.m. Malebný výhled na božskou Nandá Déví 7 816 m n.m. Druhá nejvyšší hora Indie drží fluidum...

14. - 15. den

Džóšímath. Poutní místa i další přítoky Gangy - Nandaprajág a Karnaprajág, případně i Dévaprajág. Noční vlak Haridwar - Delhi.

15. den

Dillí. Podstatné atrakce metropole. Chlouba monumentální architektury. Živá tepna Pahargandž. Nové Díllí z „mughalského červeného pískovce”. Prezidentský palác, třída Rádžpáth se slavnou India Gate. Tepající střed Connaught Place. Provoněné Staré Díllí, vyhlášená Červená pevnost, páteční měšita Jama MasjidChandi Chowk s barvitými bazary. Omamný trh koření. Finální čapátí, nan, kari se sýrem, kuře tandoori.

16. den

Letecký návrat domů. 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Doprava pronajatými vozidly 
 • Ubytování v hotýlcích, na některých místech se snídaní, na treku v místních stanech s postelemi
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Indie 25 USD (při vyřízení přes CK Livingstone 1 200 Kč)
 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupné do památkových objektů
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 600 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Raft na posvátní řece
 • Jízda lanovkou   

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 9 - 12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce pro milovníky treků. Do vyšší nadmořské výšky vystoupáme pozvolna. Součástí zájezdu jsou celodenní túry zvládnutelné pro lidi milující pohyb. Pro absolvování treku k pramenu Gangy není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost. Náročnost může být v delších přesunech, nižší kvalita služeb z hlediska ubytování. Upozorňujeme na časově náročnější přesuny a stav silnic v Himálaji.

TREKOVÁ ČÁST PROGRAMU

Do časového harmonogramu akce jsou zahrnuty nenáročné celodenní pochody, které absolvujeme jen s lehkými zavazadly. I během treku bude možné dokoupit jednoduché jídlo, z vybavení nutný vlastní spacák. Nejvyšší místo v cca 4000 m n.m., zájemci vystoupí do výšky 4 500 m n.m., kde navštíví posvátné místo klidu a meditace. 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v jednodušších hotýlcích. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, vybavené stropním fénem.  Během treku  noclehy v místních stanech s postelemi (doporučujeme vzít si vlastní spacák). V ceně zájezdu jsou zahrnuty na některých místech snídaně. Během dalšího pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Jídlo je zde relativně levné, pouliční stánky s jídlem poskytnou každému představu o tom, jaká vlastně indická kuchyně je.

Podobné zájezdy

To nejlepší z Indie
228 To nejlepší z Indie

Letecky ze severu na jih

17.11. - 28.11.2024
+ dalších 5 termínů
12 dní
Nepál - Indie
231 Nepál - Indie

Posvátná místa pod Himálajem

18.10. - 1.11.2024
+ další 1 termín
15 dní
Indie - Od pouště k Himálaji
266 Indie - Od pouště k Himálaji

Barevný Rádžastán, trek k pramenům Gangy

21.9. - 6.10.2024
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)