Borneo

219A

Borneo

Tropická příroda s odpočinkem u moře

Orangutani a nosaté opice, skalní věže a šnorchlování na korálových ostrovech

O prázdninách Příroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Sarawak a orangutani v Semenggoh i v Sepiloku. Nosaté opice kahau v NP Bako. Výprava do NP Gunung Mulu s plnou penzí. Největší jeskyně světa. Skalní věže Pinnacles. Safari na řece a treky původní džunglí v NP řeky Kinabatangan s plnou penzí. Tropický ráj, skvělé šnorchlování. Čekají vás jedinečné přírodní scenérie a dny plné zážitků!

Tropická příroda bohatá na faunu a flóru a relax u korálových ostrovů Mabul a Kapalai. Každý zážitek a splněný sen vám dodá energii. Zájezd pro cestovatele, kteří rádi kombinují pohodové poznávání se zaslouženým relaxem. Jedna z nejoblíbenějších prázdninových akcí. Dlouholeté zkušenosti z této destinace, ohlasy a přání klientů daly vzniknout ideální skladbě programu zájezdu. Na ostrově Borneo jsme také zajišťovali natáčení pořadu Cestománie. Možnost zkrácení programu, akce 217A.

Termíny a rezervace

Termín:  29.6. - 19.7.2024 21 dní / 18 nocí  (21 dní / 18 nocí) Cena:  101 600 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  16.10. - 5.11.2024 21 dní / 18 nocí  (21 dní / 18 nocí) Cena:  101 600 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  28.6. - 18.7.2025 21 dní / 18 nocí  (21 dní / 18 nocí) Cena:  101 600 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Martina

Martina Veselá

Procestovala snad celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Prostě žena, která si dokáže poradit v jakékoliv situaci a ve...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Michal

Michal Čáslavka

Svojí lásku k Latinské Americe objevil již při svých studiích ve Venezuele. Žil a pracoval na různých místech Jižní a Střední Ameriky (v Brazílii, Panamě, Kostarice a Dominikánské Republice). Poté, co se vrátil zpět do Čech, se mu začalo po dálkách stýskat, a tak se rozhodl propojit svoji vášeň ...

Více informací o průvodci

Martina Veselá 29.6. - 19.7.2024
?

Pavol Okenka 16.10. - 5.11.2024
?

Michal Čáslavka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky přes Kuala Lumpur do Kuchingu, „kočičího města“ s koloniální architekturou. SARAWAK.

3. den

Pozorování orangutanů v Semenggoh Wildlife. Sarawacká kulturní vesnice na úpatí Gunung Santubong. Zasvěcení do tradic etnik Sarawaku, původní dřevěné dlouhé domy. Střelba z legendárních foukaček. 

4. den

NP Bako. Plavba mezi mangrovemi. Sedm druhů pralesa. „Nosaté opice“ kahau. Taje džungle. Masožravé láčkovky, liány. Plavba za skalními výjevy, koupání. Skvělé Sarawacké muzeum. Trofeje lovců lebek, tetování. Margherita, pevnost bílých rádžů.

5. den

Trek pohořím Bengoh k vodopádu Avatar. I Borneo má svůj Jurský svět. Tradiční oběd připravovaný v bambusu. V Kuchingu odpolední procházka tepnou života Jalan Carpenter. Barevné paláce taoismu, hinduismu, chrám sikhů. 

6. den

Letecky do NP Gunung Mulu. Visuté lávky k vápencovým jeskyním Deer a Lang’s. Barevná kouzla stalagmitů, jezírek a říček. Západ slunce s miliony netopýrů v nekonečném proudu. 

7. den

Plavba k jeskyni Wind Cave. Pramen podzemní řeky Clearwater. Možnost koupání. Třídenní trek tropickou džunglí s pohádkovými skalními útvary a hlubokými roklemi. Pěšky (9 km) podél křišťálově čisté řeky Litut do kempu Melinau.

8. den

Výstup k vyhlídkovému bodu na vápencové jehly Pinnacles. Záplava orchidejí. Špičaté skalní útvary a sopka Gunung Api. (Možnost náhradního programu v okolí kempu).

9. den

Pěšky džunglí podél řeky Litut. Na lodi zpět k výchozímu bodu treku. Odpolední relax.

10. den

Ranní canopy v tropické džungli národního parku. Bohatá vegetace. Přelet do Kota Kinabalu. SABAH.

11. den

Přejezd do přístavu v Kota Belud. Lodní výlet na ostrovy Pulau Mantanani s plnou penzí. Pro zájemce pohádkové šnorchlování a potápění.

12. den

Odpočinek na vyhledávaných plážích Pulau Mantanani. Možnost fakulativních aktivit.

13. den

Lodí zpět na pevninu. Lodní výlet mangrovy okolí vesnice Kawa Kawa. Spatříme ještě jednou nosaté opice a zoborožce? Přesun do Kota Kinabalu. Večerní Filipino Market s kuriozitami Indonésie i Filipín, orgie darů moře. „Kulinářská“ akvária langust, humrů. Tance Dajaků. Nocleh v Kota Kinabalu.

Možnost zkrácení. Odlet 14. den - viz akce č. 217.

14. den

Přelet do Sandakanu, města plného exotiky. Prohlídka tradiční vodní vesnice. Čínský chrám s krásným výhledem na záliv. Večerní lahůdky místní tržnice.

15. den

Sepilok - světově vyhlášená rezervace s orangutany. Nezapomenutelné ranní krmení primátů. Záchranná stanice medvědů malajských. Přesun lodí na řeku Kinabatangan. V závislosti na počasí noční safari. Spící sovy, volavky, planoucí oči krokodýlů, netopýři.

16. - 17. den

NP řeky Kinabatangan. Nejexotičtější místa Bornea. Safari na řece. Treky původní džunglí. Ráj ornitologů. Krokodýli, obří varani, vzácné nosaté opice kahau. Přesun do Semporny.

18. - 19. den

Semporna, centrum etnika Bajau. Fakultativní lodní výlety ke korálovým ostrovům v souostroví Semporna. Možnost šnorchlování, pro zájemce potápění. Obří mořské želvy, rejnoci.

20. - 21. den

Přejezd do Tawau. Letecký návrat přes Kuala Lumpur domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Kuching - Miri - Gunung Mulu, Gunung Mulu - Kota Kinabalu, Kota Kinabalu - Sandakan
 • Doprava převážně pronajatými vozidly
 • Lodní doprava
 • 11x/7x ubytování v hotelech střední kategorie, většinou se snídaní. V chatě, vícelůžkové pokoje na treku v NP Gunung Mulu 3x, v NP řeky Kinabatangan v malebném prostředí 2x v jednoduchých chatkách ve dvoulůžkových pokojích, 2x v bungalowech na Pulau Mantanani
 • Plná penze v NP Gunung Mulu a NP Kinabatangan
 • Vstupní permity
 • Vstupy do NP a rezervace Semenggoh Wildlife na orangutany, včetně poplatku v Sepiloku
 • Výprava lodí na Pulau Mantanani s plnou penzí
 • Český průvodce a místní průvodci

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do muzeí a památek, do sarawacké vesnice na kulturní představení cca 70 USD
 • Fakultativní aktivity cca 100 USD
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 17 900 Kč (21 dní) / 11 900 Kč (15 dní)
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například: 

 • Raft cca 60 USD
 • Lodní výlet v souostroví Semporna cca 50 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd pro aktivní cestovatele, kteří rádi kombinují aktivní poznávání se zaslouženým odpočinkem u moře. Sportovnější částí programu jsou dvoudenní výlety a trek džunglí ke skalním útvarům Pinnacles v NP Gunung Mulu. Delší vzdálenosti překonáme letecky Kuching – Miri – Gunung Mulu, Gunung Mulu - Kota Kinabalu, Kota Kinabalu - Sandakan. Pozemní doprava je řešena převážně pronajatými vozidly. Do programu je zařazena plavba lodí v NP Bako, v NP Gunung Mulu k jeskyním Clearwater a Wind Cave. Lodní výlet na ostrovy Pulau Mantanani s plnou penzí a ke korálovým ostrovům v oblasti Semporna. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přesun.

Trek v NP Gunung Mulu (Pinnacles):

V Gunung Mulu podnikneme horský trek ke skalním útvarům Pinnacles. Oblíbený třídenní trek tropickou džunglí s pohádkovými skalními útvary, hlubokými roklemi s čistými řekami. Našim cílem bude vystoupat do míst, kde zažijeme nezapomenutelný pohled na špičaté vápencové skalní útvary Pinnacles. Během treku budeme nocovat 2 x v turistické ubytovně (camp 5). Jedná se o běžnou turistiku. I tento trek v atraktivním prostředí se dá přizpůsobit možnostem účastníků. Ne každý musí vystoupit na vrcholové plato. Po výstupu se vrátíme do kempu 5 a následující den zpět ke správě národního parku. Trek je možné absolvovat jen s malým batůžkem, hlavní zavazadlo je možné nechat na ubytování u správy parku nebo přepravit lodí za symbolický poplatek hrazený na místě.

Míra komfortu

Ubytováni budeme většinou v hotýlcích střední turistické kategorie - dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím s klimatizací či stropním fénem, na některých místech s bazénem. 2x nocujeme v bungalowech na Pulau Mantanani. V přírodě budeme nocovat ve vícelůžkových pokojích, obvykle se společným sociálním zařízením (2x v jednoduché  ubytovně během treku v NP Gunung Mulu). Při prodloužené variantě 2x v kouzelném prostředí řeky NP Kinabatangan v chatkách, ve dvoulůžkových pokojích se společným sociálním zařízením. Po dobu treků v NP Gunung Mulu a během dvoudenního výletu na Pulau Mantanani je zajištěna plná penze. Ve většině hotelů v civilizaci je zajištěna snídaně, případně je možnost ji dokoupit. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku.Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel.

Podobné zájezdy

Indonésie - Malé i Velké Sundy
24.7. - 13.8.2024
+ další 1 termín
21 dní
Kalimantan, Sulawesi a Togiany
270 Kalimantan, Sulawesi a Togiany

Tropické srdce Indonésie

19.9. - 30.9.2024
+ další 1 termín
12 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)