Expediční Guatemala

324

Expediční Guatemala

Tajemství pralesa s přesahem mayské kultury

Zájezd se šestidenním trekem do mayské džungle pro opravdové dobrodruhy.

Novinka Treky a památky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 – 12

Guatemalu užijeme opravdu naplno. Vystoupáme k aktivní sopce Pacaya, poplujeme po jezeru Atitlán, okouzlí nás barevné trhy v Chichicastenangu. Z mayské civilizace objevíme to nejpodstatnější - Tikal, Mirador, Tintal, Nakbé i Floridu. Okouzlí nás idylický vápencový ráj Semuc Champey i jeskynní systém v Laguínu. Skvostná Antigua (UNESCO) nabídne neopakovatelnou koloniální atmosféru. 

Cesta pro opravdové dobrodruhy. Při západech slunce na pyramidách zažijeme hlubší spojení s přírodou i mayskou kulturou. Ponoříme se do úchvatných jeskyní i do tyrkysových jezírek. Okoupeme se na bělostných plážích a poznáme i autentický místní život. 

Termíny a rezervace

Termín:  26.10. - 13.11.2024 19 dní / 17 nocí  (19 dní / 17 nocí) Cena:  98 700 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  12.4. - 30.4.2025 19 dní / 17 nocí  (19 dní / 17 nocí) Cena:  98 700 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Barbora

Barbora Pačesová

Bára již řadu let žije mezi Evropou a Latinskou Amerikou. Absolvovala studijní pobyty v Itálii a Mexiku a dobrovolnické stáže v Brazílii a Guatemale. Jako průvodce se specializuje na Střední Ameriku, Brazílii a Portugalsko. V poslední době pracuje převážně v Kostarice. Ve volném čase ráda cestuj...

Více informací o průvodci

Barbora Pačesová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Guatemala City – hlavní město. První dojmy příjemné země a přesun do historické Antigui.

2. den

Skvostná Antigua, báječné město UNESCO plné atrakcí. Katedrála San José, kláštery Santa Catalina a Santo Domingo, impozantní kostel ve stylu baroka La Merced s největší koloniální fontánou Latinské Ameriky. Impozantní vyhlídka Cerro de la Cruz a stylová koloniální prádelna u kláštera Santa Clara. Tradiční rodinná cukrárna z 19. století dá ochutnat slaďoučké tartaritas a canillitas de leche. Casa del Jade potěší muzeem jadeitu. Jezuitská kolej i autobusové nádraží s barevnými chicken busy, živá tržiště. Tepající noční Antigua.

3. den

Výprava na nejaktivnější vulkán Střední Ameriky, Pacaya. Výstup k lávovým polím 3 h, 400 m ↑↓. Tichomořské pobřeží a malebná surfařská ves El Paredón. Relax pláži a koupání.

4. den

Lodi do Parque Nacional Sipacate Naranjo. Exotická fauna mezi mangrovy? Přejezd do městečka Panajachel na vysočině u nejhlubšího jezera Střední Ameriky, Atitlán

5. den

Plavba po jezeře Atitlán s výhledy sopky San Pedro, Tolimán a Atitlán. Taje výroby tradičních látek, oblečení, čokolády. Svatyně Maximóna, synkretického světce, který se každý květen stěhuje do jiného domu někoho z místního bratrstva cofradías. Přineseme mu pálenku a kuřivo a požádáme o radu? 

6. den

Chichicastenango - nejbarevnější trhy Mayů, kostel Santo Tomás, Capilla del Calvario, výstup na Pascual Abaj s krásným výhledem. Šamani tu provádí synkretické rituály. Přejezd do Guatemala City a odlet do Flores

7. den

Tikal – starobylá mayská citadela v pralese. Ikonické chrámy a paláce, ceremoniální pyramida a chrám Velkého jaguára. Magické zvuky džungle, vřešťani a spektrum 330 druhů ptáků. 

Šestidenní trek do srdce mayského pralesa

8. - 13. den

Šestidenní dobrodružný trek do srdce tropického pralesa na El Mirador plný nezapomenutelných zážitků. Biosfera Maya u hranic s Mexikem s nalezišti mayské kultury. Mayské perly Tintal, Mirador, Nakbe, Wakná i Florida. Zažijeme hlubší spojení s přírodou a mayskou kulturou. 
V autentické Carmelitě dáme zavazadla mulám a nalehko vyrazíme do pralesa. Na treku je plná penze, místní kuchařka servíruje specialitky na připravených tábořištích. 
1. den Carmelita – El Tintal (20 km). 2. den El Tintal - El Mirador (25 km). 3. den zkoumáme lokaci El Mirador, jednu z nejvyšších pyramid světa. Výjimečné místo užijeme na maximum. 4. den cesta na naleziště Nakbe (15 km), západ slunce na hlavní pyramidě. 5. den z Nakbé do La Florida (33 km). 6. den zpět do Carmelity (10 km). Na trase užíváme západy a východy slunce z pyramid obklopeni mayskými stavbami v džungli. V ráji bohaté fauny můžeme spatřit tapíra, podle kterého je pyramida La Danta pojmenovaná. Či dokonce jaguára? Finální přejezd do Río Dulce.

14. den

Plavba do mořské delty po Rio Dulce. Termály Agua Caliente, leknínová zátoka, rameno el Tatín, koupání na pláži Playa Blanca, legendární město Livingstone s původními obyvateli Garífuna. Nocleh ve vodním Río Dulce.

15. den

V Lanquínu se zanoříme do jeskynního systému Grutas de Lanquín, kde čeká i netopýří show. Nocleh v Lanquín.

16. den

Semuc Champey je idylický vápencový ráj Řeky pod skálou. Přírodní tyrkysová jezírka na řece Cahabón. Dobrodružná prohlídka jeskyní Grutas Las Marias K’anba. S magickými svíčkami projdeme mýtické krasové dómy.

17. den

V ráji orchidejí Orquigonia jich najdeme až 450 druhů. Putování do Ciudad de Guatemala.

18. den

Ciudad de Guatemala - Národní muzeum má kromě jiných skvostů i národní symbol ptáka „kecala“. Finální nákupy. 

19. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Doprava vlastním minibusem
 • Ubytování v  hotelech, dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením,  se snídaní, na treku k El Mirador spíme ve stanech na molitanových matracích, pokrývky v podobě dek
 • Šestidenní trek k El Mirador s plnou penzí a nosiči
 • Český průvodce
 • Místní průvodci podle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaně a plnou penzi během šestidenního treku
 • Vstupy do památkových objektů a atrakcí
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10–12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Šest dní pralesem v pohodovém tempu a rovinatém terénu s exotickými noclehy v džungli. O zavazadla a náš servis pečuje domorodé společenství, přeprava zavazadel na zádech oslů. 
S sebou jen batůžek s foťákem a drobnostmi. Dobrodružnější povahy ocení jeskyně, místy chůze vodou. Akce nemá noční přesuny. 

Míra komfortu

Na treku k El Mirador spíme ve stanech na molitanových matracích, pokrývky v podobě dek, vybavení nosí muly. Stanoviště mají latríny, Tintal a Mirador i sprchy. Strava na treku v ceně akce je kvalitní. Po zbytek pobytu ubytováni v pokojích s vlastním sociálním zařízením. V ceně jsou snídaně. 
Na obědy a večeře je průvodce nápomocen s výběrem jídel. 

Podobné zájezdy

Zážitková Guatemala - Belize
315 Zážitková Guatemala - Belize

Mayské dobrodružství a karibský relax

16.11. - 2.12.2024
17 dní
Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala
321 Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala

Říše Mayů a pláže Karibiku

16.11. - 30.11.2024
+ další 1 termín
15 dní
Treková Kolumbie
319 Treková Kolumbie

Ztracené město, hory i tropický ráj

29.11. - 17.12.2024
+ další 1 termín
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)