Peru - Bolívie

306

Peru - Bolívie

To nej z říše Inků

Cesta pro milovníky památek i krásné přírody

O prázdninách Památky a příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 14

Peruánská metropole Lima na pobřeží Pacifiku. Druhé největší město Peru, bělostná Arequipa na úpatí sopky El Misti.  Pozorování kondorů v jednom z nejhlubších kaňonů světa Colca. Plovoucí rákosové ostrovy indiánského kmene Uros. Jezero Titicaca a čarodějnický trh v bolivijském La Paz. Hlavní město bývalé incké říše Cuzco a kdysi ztracená citadela Machu Picchu. Poutavý pohled na přírodní krásy a kulturu obou zemí komfortně a v kombinaci zcela unikátních zážitků.

Komfortní akce na kontinent Jižní Ameriky. Zájezd uspokojí cestovatele se zájmem o památky, kulturu i přírodní krásy. Program se nese v poklidnějším tempu, což umožňuje lépe nasát místní atmosféru, ponořit se hlouběji do každodenní reality, detailněji se seznámit s navštívenými místy i kulturním a historickým odkazem Inků, jakož i dávných předinckých civilizací.

Termíny a rezervace

Termín:  2.8. - 18.8.2022 17 dní / 15 nocí  (17 dní / 15 nocí) Cena:  94 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  4.8. - 20.8.2023 17 dní / 15 nocí  (17 dní / 15 nocí) Cena:  99 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Lubica

Lubica Macedo

Slovenka, která dlouhodobě zakotvila v peruánském Cuzcu. Za ta léta, co žije v Peru, nasbírala spoustu zkušeností a znalostí o místních zvyklostech. Právě tyto zkušenosti a její brilantní španělština vám v Peru, Bolívii, Chile či v Argentině pomohou seznámit se s místní kulturou. Zkušeně Vás pro...

Více informací o průvodci

Ludmila

Ludmila Puldová

Její první cesta vedla přes Turecko, Írán, Pákistán a Indii až do Nepálu, aby si cestování pořádně „vychutnala“. Díky znalostem několika jazyků a zkušenostem z cest se po návratu aktivně zapojila do organizování a průvodcování zájezdů a trekingových expedic do Asie. Za několik let se začala ohlí...

Více informací o průvodci

Lubica Macedo

Ludmila Puldová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do PERU. Lima.

2. den

Dopolední prohlídka Limy. Náměstí Plaza de Armas s katedrálou a prezidentským palácem. Kostel Sv. Františka s katakombami. Odpolední přesun na jih do městečka Paracas.

3. den

Výprava lodí k poloostrovu Paracas se záhadnou kresbou trojzubce. Ostrovy Ballestas s koloniemi lachtanů i kormoránů. Bílé ostrovy od guana, které se zde těží. Tučňáci si důležitě vykračují po skalách. Líně se rozvalující lachtani. Pisco - fakultativně vyhlídkový let k záhadným liniím v okolí Nazca. Kondor, opice, pavouk, ruce, strom. Kdo a jak je dokázal vyrýt? Návrat zpět do Limy.

4. den

Ranní přelet do bělostné Arequipy s rozsáhlým klášterem Santa Catalina a náměstím Plaza de Armas.

5. den

Panoramatická cesta k jednomu z nejhlubších kaňonů světa Colca. Možnost koupele v termálních lázních v Chivay.

6. den

Kaňon Colca – ranní pozorování kondorů, lam, alpak i lam vikuňa. Nahlédnutí do života místních indiánů, zapomenuté vesničky, kamenitá políčka, lidé žijící podle starých tradic. Přesun do Puna.

7. den

Plavba na rákosové ostrovy Islas Flotantes, na kterých žijí indiáni kmene Uros. Možnost projížďky na rákosovém člunu po nejvýše položeném jezeře Titicaca (3 800 m). Jízda podél blankytně modrého jezera Titicaca. Vstup do BOLÍVIE. Poutní místo zázraků Copacabana. Okusíme místní specialitu – pstruha?

8. den

Nejvýznamnější poutní kostel Bolívie. Křížová cesta Calvárie. Přesun do La Paz. Cestou panorama Cordillery Real až k jezeru Titicaca. Přeplavíme se přes úžinu San Pablo y Pedro.

9. den

Hlavní město La Paz. Kostel Sv. Františka. Typické tržiště i čarodějnický trh Mercado de las  Brujas. Amulet od indiánek na dlouhověkost i věčnou lásku. Věštění budoucnosti z kokových lístků? Netradiční muzeum koky. Erozí vytvořené bizarní útvary ve Valle de la Luna. Lanovkou na vyhlídku z El Alto na město pod siluetou sopky Illimani.

10. den

Slavné město Tiwanaku postavené předchůdci incké kultury. Muzeum. Překročení hranice zpět do PERU. Puno.

11. den

Průjezd atraktivním peruánským altiplanem do hlavního města bývalé incké říše – Cuzca (3 300 m).

12. den

Celodenní prohlídka Cuzca. Zlatá zahrada a chrám Coriqancha. Hlavní náměstí Plaza de Armas. Koloniální katedrála s obrazy malovanými indiány. Tržiště, klikaté uličky. Kámen s dvanácti rohy. Kdo si dá k večeři pečené morče, místní specialitu cuy?

13. den

Mohutná ceremoniální pevnost Sacsayhuamán. Skalní bludiště Quenqo. Červená pevnost Puca Pucara. Pramen vody věčného mládí Tambo Machay. Valle Sagrado – svaté údolí poseté inckými památkami. Pisaq - tržiště s tkanými přehozy, ručně malovanou keramikou a exotickým ovocem. Ollantaytambo - pevnost posledního vítězství Inky Manco Capaka nad španělskými conquistadory. Večerním vlakem údolím řeky Urubamba do Aguas Calientes.

14. den

Impozantní komplex Machu Picchu. Sluneční chrám. Chrám Tří oken. Terasy. Inkův most. Možnost výstupu na impozantní vrchol Wayna Picchu či Machu Picchu Montaňa (dle volné kapacity permitů). Koupání v termálních pramenech v Aguas Calientes.

15. den

Návrat ranním vlakem do Ollantaytamba. Slaný kaňon Salinas de Maras se stovkami kaskádovitých jezírek, kde se odpařováním vody těží sůl. Pohledy do nitra kaňonu. Díky rozdílné koncentraci soli je barva každého jezírka jiná. Incká laboratoř na výzkum plodin Moray. Večerní návrat do Cuzca.

16. den

Poslední toulky a nákupy suvenýrů v Cuzcu. Sklenička pisco sour na rozloučenou? Odpolední přelet z Cuzca do Limy. Večerní odlet do Evropy.

17. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Lima - Arequipa a Cuzco - Lima
 • Veškerá pronajatá doprava
 • Vlak z Ollantaytamba do Aguas Calientes a zpět
 • Bus k Machu Picchu a zpět
 • Lodní výlety na Islas Ballestas a Islas Flotantes
 • Lanovka v La Paz
 • 15x ubytování v 3* hotelech se snídaní
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

Fakultativní aktivity

Vstupy na Machu Picchu je nezbytné rezervovat a uhradit ve velkém časovém předstihu, jelikož kapacita denních vstupů do areálu je omezena.

 • Machu Picchu - vstup do komplexu | od 1 170 Kč | 6 hodin

Vstup na Machu Picchu je nutné si vybrat již při objednávání zájezdu. Informativní dokument Vstup na Machu Picchu (PDF) zasíláme e-mailem před objednávkou.

Další fakultativní aktivity se objednávají a hradí až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Let nad Nazcou s odletem z Pisca | cca 360 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd, jehož program je sestaven v pozvolnějším tempu, aby byl dostatek času na vstřebávání zážitků a odpočinek po náročnějších přesunech. Do programu akce nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Je však nutné počítat s potřebnou aklimatizací se vyšších nadmořských výškách, dbejte prosím rad zkušeného průvodce. Pro sportovněji založené se nabízí pouze možnost výstupu na vrchol Huayna Picchu/Machu Picchu Montaňa, odkud je možné si prohlédnout komplex Machu Picchu jako na dlani (nutné objednat předem).

Doprava bude kombinovaná – využijeme pronajaté minibusy i místní dálkové autobusy. Vlakem se přesuneme z Ollaytaytamba do Aguas Calientes a zpět. Podnikneme lodní výlet turistickou lodí k ostrovům Ballestas, privátní loď využijeme při plavbě na plovoucí ostrovy Islas Flotantes. Do programu zájezdu je zařazen přelet na trase Nazca – Arequipa a také trasu z Cuzca do Limy překonáme letecky.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech 3* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.  V ceně zájezdu jsou na většině míst zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních jídelnách a restauracích (orientační cena jídla a pití na jeden den je cca 15-35 USD). Průvodce je nápomocen s výběrem restaurací, případně s překladem jídelního lístku. Kdo bude mít zájem ochutnat opravdu lidová jídla, může nakoupit přímo na ulici či na tržnicích, a to v ceně jen několika málo korun. Cenová hladina je v Peru srovnatelná a v Bolívii nižší než v ČR.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Peru - Bolívie
308 Peru - Bolívie

Po stopách Inků i dávných civilizací

16.9. - 7.10.2022
+ další 2 termíny
22 dní
Peru - Bolívie - Argentina - Brazílie
307 Peru - Bolívie - Argentina - Brazílie

Velká cesta Jižní Amerikou

19.4. - 14.5.2023
+ další 1 termín
26 dní
Peru - Bolívie - Chile
310 Peru - Bolívie - Chile

Z Machu Picchu až do pouště Atacama

1.8. - 23.8.2023
23 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.