Chilská mozaika

328B

Chilská mozaika

Země sopek a tajemný Velikonoční ostrov

Tajemství země kontrastů schované mezi andským pohořím a Tichým oceánem

Treky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Památky pod ochranou UNESCO, vyhlášené vinice, zasněžené sopky zrcadlící se v průzračných jezerech, divoké řeky, pestré domky spolu s rázovitými kostelíky probarvující krajinu – to vše postupně přechází do opuštěné, větry bičované ledovcové Patagonie. Fotogenické žulové věže Torres del Paine a nejjižnější chilské město Punta Arenas s bohatou historií. Ostrov Isla Magdalena, kde si tučňáci důležitě vykračují v dobře padnoucím fraku. Čerstvé mořské plody vylovené z Pacifiku zapíjené věhlasnými chilskými víny ocení nejen gurmáni, ale i běžní cestovatelé. Navíc možnost poznat tajuplný Velikonoční ostrov.
 
Poznávací zájezd určený pro aktivní cestovatele, kteří touží prozkoumat různorodost chilské krajiny a seznámit se s chilskou historií, kulturou a osídlením do větší hloubky. Program akce je částečně sportovně laděný - podnikneme několik jednodenních pěších výletů, jejichž náročnost lze případně individuálně přizpůsobit s ohledem na výkonnost každého z účastníků. Pro zájemce se v rámci prodloužení nabízí šance poodhalit tajemství soch moai na Velikonočním ostrově.  
V jarním termínu je návštěva Velikonočního ostrova kvůli klimatickým podmínkám zařazena za hlavní program (15 dní), v podzimním termínu před hlavní program.
 

Termíny a rezervace

Termín: 5.11. - 24.11.201820 dní / 17 nocí (20 dní / 17 nocí)Cena: 137 600 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 10.11. - 23.11.201814 dní / 11 nocí (14 dní / 11 nocí)Cena: 89 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 3.11. - 23.11.201921 dní / 18 nocí (21 dní / 18 nocí)Cena: 137 600 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 9.11. - 23.11.201915 dní / 13 nocí (15 dní / 13 nocí)Cena: 89 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Ludmila

Ludmila Puldová

Ihned po revoluci se vydala na cestu přes Turecko, Írán, Pákistán a Indii až do Nepálu, aby si cestování pořádně „vychutnala“. Díky znalostem několika jazyků a zkušenostem z cest se po návratu aktivně zapojila do organizování a průvodcování zájezdů a trekingových expedic do Asie. Za několik let ...

Více informací o průvodci

Martina

Martina Veselá

Procestovala snad celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Prostě žena, která si dokáže poradit v jakékoliv situaci a ve...

Více informací o průvodci

Ludmila Puldová

Martina Veselá

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

Možnost prodloužení o Velikonoční ostrov

1. - 2. den

Letecky do CHILE, hlavního města Santiago de Chile. Prohlídka Santiaga de Chile - náměstí Plaza de Armas se starobylou katedrálou. Hlavní avenida s pouličními muzikanty, prezidentský palác La Moneda. Památník národního hrdiny Bernarda O´Higginse. Neptunova fontána, vyhlídka z vrcholu Santa Lucia. V Santiagu to večer „žije“, procházky po rušných uličkách a barech.

3. den

Letecky ze Santiaga de Chile na VELIKONOČNÍ OSTROV (Hanga Roa). Přivítání na ostrově trav klasickým květinovým věncem a zpěvem.

4. den

Velký okruh okolo „Pupku světa”. V kráteru Rano Raraku se nachází téměř 400 soch v různém stadiu opracování, jako by je jejich tvůrci opustili ze dne na den. Proč byly sochy vytvořeny a proč mají na hlavách klobouky? Seznámení s historií ostrova. Koupání pod palmami na pláži Anakena. Kráter Puna Pao, výroba kamenných klobouků pro sochy. Kamenná plošina Ahu Akiwi.

5. den

Malý okruh – hluboký kráter Orongo s vnitřním jezírkem. Kdo byl Ptačí muž a jak se konaly každoroční soutěže? Obřadní vesnice a výhledy na okolní širý oceán nad strmými lávovými útesy. Zatančíme si večer s domorodými tanečnicemi?

6. den

Procházky městem Hanga Roa. Výhledy na vody divokého Pacifiku tříštící se o skály. Možnost zapůjčení terénní motorky či kola a vlastní projížďky po ostrově. Zpáteční let z Velikonočního ostrova do Santiaga de Chile.

Začátek hlavního programu

7. den

Celodenní výlet do přístavního města Valparaiso (UNESCO). Prohlídka největšího chilského přístavu na pobřeží Tichého oceánu, výjezd pitoreskním výtahem na vyhlídku Paseo 21 de Mayo. Náměstí Sotomayor, klikaté úzké uličky, příkrá schodiště, domy doslova „zavěšené“ na skalách. Návrat do Santiaga de Chile.

8. den

Dokončení prohlídky Santiaga de Chile. Noční přejezd pohodlným lůžkovým autobusem k jezeru Villarica do městečka Pucón.

9. den

Příjezd do Pucónu. Výlet do termálních lázní – relaxace v přírodní horké vodě uprostřed zeleného lesa. Kdo vydrží v minerální vodě nejdéle?

10. den

Celodenní pěší výlet do NP Huerquehue, kde rostou endemické přesličkovité araukárie, které zůstaly zachovány ještě z pravěku. Procházky mezi malebnými jezírky po úzkých pěšinách v hloubi národního parku, výhledy na modré jezero a stejnojmennou zasněženou sopku Villarica. Budeme zítra stát na jejím vrcholu?

11. den

Fakultativně pro zájemce výstup na činnou sopku Villarica (2 840 m.) za pomoci místních průvodců a vypůjčeného vybavení. Zpočátku se vyvezeme lanovkou, dále již 4 – 5 hodin chůze po vyšlapané pěšině vedoucí po svahu a pod vrcholem po sněhovém poli. Krásné výhledy do okolní dramatické krajiny i do nitra kaldery, kde z bublajícího magmatu vychází štiplavý sirný kouř. „Vsedě“ pohodlný sjezd po sněhových polích dolů k lanovce, návrat zpět do hotelu. Možnost výběru z jiných fakultativních aktivit (rafting, canyoning, pěší výlety do okolí).

12. den

Odjezd z Pucónu. Cesta přes upravené německé komunitní městečko Frutillar, kde je možno si objednat i klasický jablečný štrůdl. Odrazy působivé sopky Osorno (2 650 m) v modrých vodách jezera Llanquihue, dojezd do města Puerto Montt. Večerní procházka přístavem, návštěva rybího trhu, věnce sušených mušlí, sledování porcování úlovků. Ochutnáme v místních hospůdkách obří mušle Sv. Jakuba nebo pico roco společně s proslulým chilským vínem?

13. den

Výlet k jezeru Lanquihue a lehká procházka v NP Vicente Pérez Rosales po úzkých pěšinkách zachovalým patagonským pralesem. Jezero Todos los Santos s pobřežím lemovaným černým sopečným pískem. Z jezera vytékající řeka vytvořila ve ztuhlé lávě bílé kaskády vodopádů Petrohué. Útulné městečko Puerto Varas na břehu jezera, výhledy na vulkány Osorno, Calbuco a Tronador. Návrat zpět do Puerto Montt.

14. den

Plavba lodí na ostrov Chiloé, projížďka a prohlídka svérázné ostrovní architektury - originální dřevěné kostelíky, v každé vesničce je jiný. Tradiční palafitos - domky na kůlech na pobřeží, rybí trhy a zvlněná ostrovní krajina s pasoucím se dobytkem, obklopená Tichým oceánem. Návrat do Puerto Montt.

15. den

Letecký přesun z Puerto Montt do Punta Arenas. Odpoledne fakultativní plavba lodí vodami průlivu do přírodní rezervace na ostrově Isla Magdalena. Největší kolonie tučňáků magellanských. Každoročně zde hnízdí na 60 000 jedinců. Důležitě si vykračující pánové ve fraku. Spatříme i mořské racky a kormorány. Dopřejeme si kulinářské zážitky v podobě vynikající krabí polévky a jiných mořských specialit, spláchnuté douškem kvalitního chilského vína?

16. den

Punta Arenas - návštěva hřbitova s hrobkami místních “ovčích baronů“ a procházka městem. Náměstí s pomníkem mořeplavce F. Magellana a nezapomeňte, kdo pohladí indiánův palec u nohy, má zaručený návrat! Hlavní katedrála, pohledy na slavný Magellanův průliv dělící kontinent od Ohňové země. Odpoledne přejezd rovinatou pampou se stády ovcí a divoce žijícími lamami guánaco až do klidného městečka Puerto Natales. Kdo jako první uvidí pštrosa nandu?

17. den

Celodenní výlet autobusem do NP Torres del Paine, minerální jezero Laguna Amarga, proslulé černobílé „Cuernos“ (Rohy) nad jezerem Nordenskjöld, mohutný vodní přepad Salto Grande, vyhlídky na modrá jezera, pohledy na proslulé žulové věže „Torres“. Večer návrat do Puerto Natales.

18. den

Přejezd zpět do Punta Arenas. Poslední rozloučení s Patagonií u večeře s čerstvě uloveným lososem? 

19. den

Přelet z Punta Arenas do Santiaga de Chile.

20. - 21. den

Odlet ze Santiaga de Chile do Evropy. Letecký návrat do ČR.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letištní taxy. 
 • Místní přelety Puerto Montt – Punta Arenas, Punta Arenas – Santiago de Chile. 
 • Veškerá pozemní doprava: 1x dálkový noční lehátkový autobus, místní autobusy, pronajaté minibusy, lodní trajekt na ostrov Chiloé. 
 • 11x ubytování v hotýlcích střední turistické kategorie se snídaní
 • Český průvodce. 
 • Místní průvodci dle potřeb. 
 • Vstupy do NP. 
 • Cestovní pojištění. 
 • V prodloužení přelet Santiago de Chile - Velikonoční ostrov a zpět. 6x ubytování v hotýlcích střední turistické kategorie. Vstup do NP.  Český průvodce (na Velikonočním ostrově od 4 osob).

Cena nezahrnuje

 • Stravování kromě snídaně. 
 • Vstupy do památek a muzeí.
 •  Fakultativní výlety. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 600 Kč (15 dní) / 15 600 Kč (20 dní). 
 • V prodloužení místní odletové taxy 20 USD.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o poznávací zájezd určený pro aktivní cestovatele, kteří upřednostňují zážitky a poznání. Do programu akce není zařazen žádný vícedenní trek, absolvujeme pouze několik denních pěších výletů nalehko, jen s příručním batohem, jejichž náročnost lze případně individuálně přizpůsobit s ohledem na výkonnost každého z účastníků. Sportovněji založení jedinci mají možnost vystoupat na činnou sopku Villarica. Vzhledem k rozsáhlosti území, které hodláme procestovat, mohou být náročnější delší pozemní přesuny. Využívat budeme kombinovanou dopravu – místní dálkové autobusy a pronajaté minivany. Na ostrov Chiloé se vydáme lodí. Cestu na trase Puerto Montt - Punta Arenas a Punta Arenas - Santiago de Chile si zkrátíme letecky. Do časového harmonogramu akce je zahrnut jeden noční přejezd pohodlným dálkovým autobusem ze Santiaga de Chile do Pucónu. U prodloužené varianty využijeme místního přeletu na trase Santiago de Chile – Velikonoční ostrov a zpět.  V jarním termínu je návštěva Velikonočního ostrova kvůli klimatickým podmínkám zařazena po hlavním programu (15 dní), v podzimním termínu před hlavním programem.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích střední turistické kategorie ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a se snídaní. Po celou dobu zájezdu se budeme stravovat v místních hospůdkách a restauracích (orientační cena jídla a pití na jeden den je cca 20-30 USD, teplé jídlo vychází na cca 20 USD). Průvodce je nápomocen s výběrem restaurací, případně překladem jídelního lístku.

Podobné zájezdy

Argentina - Severní Chile - Bolívie
5.4. - 22.4.2019
+ další 1 termín
18 dní
Peru - Bolívie - Argentina - Brazílie
23.4. - 18.5.2019
+ další 2 termíny
26 dní
Peru - Bolívie - Chile
310 Peru - Bolívie - Chile

Z Machu Picchu až do pouště Atacama

31.7. - 22.8.2019
23 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Festival

Kolem světa

Festival

Kolem světa

Praha

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog