Chilská mozaika

328

Chilská mozaika

Země sopek a tajemný Velikonoční ostrov

Tajemství země kontrastů schované mezi andským pohořím a Tichým oceánem

Náš tip Treky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 14

Památky pod ochranou UNESCO, vyhlášené vinice, zasněžené sopky zrcadlící se v průzračných jezerech, divoké řeky, pestré domky spolu s rázovitými kostelíky probarvující krajinu – to vše postupně přechází do opuštěné, větry bičované ledovcové Patagonie. Fotogenické žulové věže Torres del Paine a nejjižnější chilské město Punta Arenas s bohatou historií. Isla Magdalena – ostrov, kde si tučňáci důležitě vykračují v dobře padnoucím fraku. Čerstvé mořské plody vylovené z Pacifiku, zapíjené věhlasnými chilskými víny, ocení nejen gurmáni. Navíc možnost poznat tajuplný Velikonoční ostrov.

Program akce je částečně sportovně laděný - podnikneme několik jednodenních pěších výletů, jejichž náročnost lze případně individuálně přizpůsobit s ohledem na výkonnost každého z účastníků. Pro zájemce se v rámci prodloužení nabízí šance poodhalit tajemství soch moai na Velikonočním ostrově.

Termíny a rezervace

Termín:  13.11. - 27.11.2024 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  109 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  13.11. - 3.12.2024 21 dní / 18 nocí  (21 dní / 18 nocí) Cena:  159 600 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  29.11. - 13.12.2024 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  109 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  29.11. - 19.12.2024 21 dní / 18 nocí  (21 dní / 18 nocí) Cena:  159 600 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  5.3. - 19.3.2025 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  109 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  5.3. - 25.3.2025 21 dní / 18 nocí  (21 dní / 18 nocí) Cena:  159 600 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Ludmila

Ludmila Puldová

Její první cesta vedla přes Turecko, Írán, Pákistán a Indii až do Nepálu, aby si cestování pořádně „vychutnala“. Díky znalostem několika jazyků a zkušenostem z cest se po návratu aktivně zapojila do organizování a průvodcování zájezdů a trekových expedic do Asie i Afriky. Za několik let se začal...

Více informací o průvodci

Martin

Martin Tauber

Nejlépe se cítí s batohem na zádech v neznámém prostředí nebo někde na horách ve stanu v přírodě. Nevydrží dlouho na jednom místě, a proto většinu svého dospělého života trávil v zahraničí. Střídal hobby, školy a zaměstnání tak dlouho, než se našel v práci průvodce. Odjakživa ho fascinuje divoká...

Více informací o průvodci

Ludmila Puldová 13.11. - 27.11.2024
13.11. - 3.12.2024
?

Martin Tauber

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Chile, hlavního města Santiago de Chile. Prohlídka Santiaga de Chile - náměstí Plaza de Armas se starobylou katedrálou. Hlavní avenida s pouličními muzikanty, prezidentský palác La Moneda. Památník národního hrdiny Bernarda O´Higginse. Neptunova fontána, vyhlídka z vrcholu Santa Lucia. V Santiagu to večer „žije“, procházky po rušných uličkách a barech.

3. den

Celodenní výlet do přístavního města Valparaiso (UNESCO). Pohled na největší chilský přístav na pobřeží Tichého oceánu, výjezd pitoreskním výtahem na vyhlídku Paseo 21 de Mayo. Náměstí Sotomayor, klikaté úzké uličky, příkrá schodiště, domy doslova „zavěšené“ na skalách. Návrat do Santiaga de Chile, noční přejezd pohodlným lůžkovým autobusem k jezeru Villarica do městečka Pucón.

4. den

Příjezd do Pucónu. Výlet do blízkých termálních lázní – relaxace v přírodní horké vodě uprostřed zeleného lesa. Kdo vydrží v minerální vodě nejdéle?

5. den

Celodenní pěší výlet do NP Huerquehue, kde rostou endemické přesličkovité araukárie, které zůstaly zachovány ještě z pravěku. Procházky mezi malebnými jezírky Chico, Torro a Verde po úzkých pěšinách v hloubi národního parku, výhledy na modré jezero a zasněženou sopku Villarica. Budeme zítra stát na jejím vrcholu?

6. den

Fakultativně pro zájemce výstup na činnou sopku Villarica (2 840 m) za pomoci místních průvodců a vypůjčeného vybavení. Zpočátku možná lanovka, dále již 5 hodin chůze po vyšlapané pěšině vedoucí po svahu a pod vrcholem po sněhovém poli. Krásné výhledy do okolní dramatické krajiny i do nitra kaldery, kde z magmatu vychází štiplavý sirný kouř. „Vsedě“ pohodlný sjezd po sněhových polích dolů k lanovce, návrat zpět do hotelu. Možnost výběru z jiných fakultativních aktivit (rafting, canyoning, pěší výlety do okolí).

7. den

Odjezd z Pucónu. Cesta přes upravené německé komunitní městečko Frutillar, kde je možno si objednat i klasický jablečný štrůdl. Odrazy působivé sopky Osorno (2 650 m) v modrých vodách jezera Llanquihue, dojezd do města Puerto Montt. Večerní procházka přístavem, návštěva rybího trhu, věnce sušených mušlí, sledování porcování úlovků. Ochutnáme v místních hospůdkách obří mušle Sv. Jakuba nebo pico roco společně s proslulým chilským vínem?

8. den

Výlet k jezeru Lanquihue a lehká procházka v NP Vicente Pérez Rosales po úzkých pěšinkách zachovalým patagonským pralesem. Jezero Todos los Santos s pobřežím lemovaným černým sopečným pískem. Z jezera vytékající řeka vytvořila ve ztuhlé lávě bílé kaskády vodopádů Petrohué. Útulné městečko Puerto Varas na břehu jezera, výhledy na vulkány Osorno, Calbuco a Tronador. Návrat zpět do Puerto Montt.

9. den

Plavba trajektem na ostrov Chiloé, projížďka a prohlídka svérázné ostrovní architektury - originální dřevěné kostelíky (UNESCO), v každé vesničce je jiný. Tradiční palafitos - domky na kůlech na pobřeží, rybí trhy a zvlněná ostrovní krajina s pasoucím se dobytkem, obklopená Tichým oceánem. Návrat do Puerto Montt.

10. den

Letecký přesun z Puerto Montt do Punta Arenas. Fakultativní plavba lodí vodami průlivu do přírodní rezervace na ostrově Isla Magdalena. Největší kolonie tučňáků magellanských. Každoročně zde hnízdí na 60 000 jedinců. Důležitě si vykračující pánové ve fraku. Spatříme i mořské racky a kormorány. Dopřejeme si kulinářské zážitky v podobě vynikající krabí polévky a jiných mořských specialit, spláchnuté douškem kvalitního chilského vína?

11. den

Punta Arenas - návštěva hřbitova s hrobkami místních "ovčích baronů“ a procházka městem. Náměstí s pomníkem mořeplavce F. Magalhaese a nezapomeňte, kdo pohladí indiánovu patu, má zaručený návrat! Hlavní katedrála, pohledy na slavný Magalhaesův průliv dělící kontinent od Ohňové země. Přejezd rovinatou pampou se stády ovcí a divoce žijícími lamami guánaco až do klidného městečka Puerto Natales. Kdo jako první uvidí pštrosa nandu?

12. den

Celodenní výlet autobusem do NP Torres del Paine, minerální jezero Laguna Amarga, proslulé černobílé „Cuernos“ (Rohy) nad jezerem Nordenskjöld, mohutný vodní přepad Salto Grande, vyhlídky na modrá jezera, pohledy na proslulé žulové věže „Torres“. Večer návrat do Puerto Natales.

13. den

Fakultativní výlet lodí zátokou Seno de la Ultima Esperanza k ledovcům Balmaceda a Serrano. Procházka pralesem, návštěva ledovce. Přejezd zpět do Punta Arenas.

14. den

Přelet do Santiaga de Chile a odlet do Evropy, případně nocleh.

15. den

Letecký návrat domů.

Možnost prodloužení o Velikonoční ostrov

15. den

Letecky ze Santiaga de Chile na VELIKONOČNÍ OSTROV (Hanga Roa). Přivítání na ostrově trav klasickým květinovým věncem a zpěvem. Procházka městem, barevný polynéský hřbitov, západ slunce u scénických soch Tahai na okraji Hanga Roa.

16. den

Velký okruh okolo „Pupku světa”. V kráteru Rano Raraku se nachází téměř 400 soch v různém stadiu opracování, jako by je jejich tvůrci opustili ze dne na den. Proč byly sochy vytvořeny a proč mají na hlavách klobouky, jak se pohybovaly? Seznámení s historií ostrova. Nejdelší plošina Ahu Tongariki s 15 sochami. Koupání pod palmami na scénické pláži Anakena. Kamenná plošina Ahu Akiwi.

17. den

Malý okruh – hluboký kráter Orongo s vnitřním jezírkem. Kdo byl Ptačí muž a jak se konaly každoroční soutěže? Obřadní vesnice a výhledy na okolní širý oceán nad strmými lávovými útesy. Kráter Puna Pao, výroba kamenných klobouků pro sochy. Zatančíme si večer s domorodými tanečnicemi?

18. den

Procházky městem Hanga Roa. Výhledy na vody divokého Pacifiku tříštící se o skály. Možnost zapůjčení auta či kola a vlastní projížďky po ostrově.

19. den

Zpáteční let z Velikonočního ostrova do Santiaga de Chile.

20. - 21. den

Odlet ze Santiaga de Chile do Evropy. Letecký návrat do ČR.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Puerto Montt – Punta Arenas, Punta Arenas – Santiago de Chile
 • Veškerá pozemní doprava: 1x dálkový noční lehátkový autobus, místní autobusy, pronajaté minibusy, lodní trajekt na ostrov Chiloé
 • 11x ubytování v hotýlcích střední turistické kategorie se snídaní
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb
 • Vstupy do NP
 • V prodloužení přelet Santiago de Chile - Velikonoční ostrov a zpět. 5x ubytování v hotýlcích střední turistické kategorie. Vstup do NP. Český průvodce (na Velikonočním ostrově od 4 osob).

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaně
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 11 900 Kč (15 dní) / 18 900 Kč (21 dní)
 • V prodloužení místní odletové taxy 20 USD
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Velikonoční ostrov, turistický kumulovaný lístek: cca 80 USD
 • Vstup do termálních lázní v oblasti Villarica: cca 30 - 50 USD
 • Výlet na sopku Villarica: cca 150 USD
 • Jízda lanovkou na svahu Villarica: cca 25 USD
 • Rafting v oblasti Villarica (člun 6 osob): cca 40 - 50 USD
 • Canyoning: cca 50 - 55 USD
 • Punta Arenas, tučňáci na Isla Magdalena: cca 125 USD s dopravou
 • Punta Arenas, Salesiánské museum: cca 5 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Do programu není zařazen žádný vícedenní trek, absolvujeme pouze několik denních pěších výletů nalehko, jen s příručním batohem, jejichž náročnost lze případně individuálně přizpůsobit s ohledem na výkonnost každého z účastníků. Sportovněji založení jedinci mají možnost vystoupat na činnou sopku Villarica.

Vzhledem k rozsáhlosti území, které hodláme procestovat, mohou být náročnější delší pozemní přesuny. Využívat budeme kombinovanou dopravu – místní dálkové autobusy a pronajaté minivany. Na ostrov Chiloé se vydáme lodí. Cestu na trase Puerto Montt - Punta Arenas a Punta Arenas - Santiago de Chile si zkrátíme letecky. Do časového harmonogramu akce je zahrnut jeden noční přejezd pohodlným dálkovým autobusem ze Santiaga de Chile do Pucónu. U prodloužené varianty využijeme místního přeletu na trase Santiago de Chile – Velikonoční ostrov a zpět.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích střední turistické kategorie ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a se snídaní. Po celou dobu zájezdu se budeme stravovat v místních hospůdkách a restauracích (orientační cena jídla a pití na jeden den je cca 20-30 USD, teplé jídlo vychází na cca 20 USD). Průvodce je nápomocen s výběrem restaurací, případně překladem jídelního lístku.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den,  právě jsme se vrátili ze zájezdu Chilská mozaika s Lídou Puldovou. Velmi oceňujeme zajímavý pestrý program a malou skupinu cestujících. 12 je naprosto ideální počet.  K tomu se nám sešla prima parta a skvělé počasí, takže se vše velmi vyvedlo. Chválím naši průvodkyni Lídu Puldovou, která je velmi zajímavá a inspirativní osobnost. Měla připravené knihy o destinaci, posílala nám zajímavé odkazy o rostlinách, živočiších i historii na společnou whup skupinu, starala se o cestující, kteří nebyli jazykově vybaveni, vždy čekala na celou skupinu. Velmi děkujeme, zájezd byl skvělý a zcela naplnil naše očekávání. Rádi se s Vámi vydáme na další Lenka

Lenka F.

22.11.2023

Podobné zájezdy

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Brazílie
27.3. - 22.4.2025
+ další 1 termín
27 dní
Peru - Bolívie - Chile
310 Peru - Bolívie - Chile

Z Machu Picchu až do pouště Atacama

3.8. - 24.8.2025
+ další 1 termín
22 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Promítání

Online cestování s LIVINGSTONE

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)