Tanzanie safari - Zanzibar

MK119

Tanzanie safari - Zanzibar

Velká migrace zvířat a Zanzibar

Velká migrace zvířat v Tanzanii a relax na Zanzibaru

O prázdninách Safari a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

5 - 12

Velká migrace stád pakoňů a zeber, za kterými se táhnou i šelmy. Safari s neopakovatelnou šancí vidět velkou pětku na pláních Serengeti. Navštívíme i další národní parky a rezervace Afriky. Džípy se vydáme do nejzajímavějších končin. Z africké návštěvy si odnesete ucelený obrázek. Věříme, že i vaše vzpomínky na Afriku budou stát za to! Plná penze po dobu šestidenního safari v Tanzanii. Na závěr odpočinek na bílých plážích ostrova Zanzibar.

Cestujeme v komorním počtu již od 5 osob!

Poznávací zájezd pro milovníky africké přírody. Dlouholeté zkušenosti z této destinace daly vzniknout ideální skladbě programu. Zažijete jedinečné safari a migrační vlnu zvířat v nejkrásnějších parcích východní Afriky a na závěr si odpočinete na ostrově Zanzibar. 

Termíny a rezervace

Termín:  5.8. - 19.8.2023 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  79 900 Kč letenka asi 25 000 Kč  (letenka asi 25 000 Kč) Rezervovat
Termín:  19.8. - 2.9.2023 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  79 900 Kč letenka asi 25 000 Kč  (letenka asi 25 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Roman Filipský

Pavol Okenka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do TANZANIE. Arusha, hlavní město safari se sopečným vrcholem Mt. Meru.

Šestidenní safari v nejhezčích národních parcích Afriky s plnou penzí

3. den

Návštěva NP Tarangire s rozsáhlými baobabovými porosty. Početná stáda slonů. Žirafy, zebry, pakoně, antilopy, gazely, buvol kaferský, prasata bradavičnatá. Zajímavá flóra - deštníkové akácie, sukulentní euforbie - pryšce, lontarové i královské palmy. Nocleh ve vesničce Mto Wa Mbo.

4. den

Karatu - poslední vesnice před „africkou divočinou“. Cesta přes chráněnou rezervaci Ngorongoro. Památník M. Grzimka, zakladatele nejslavnější rezervace. Naabi Hill - šance na gepardy. Safari v NP Serengeti (UNESCO) - vrchol divoké přírody. Nedozírná stáda zeber, pakoňů, antilop (údajně 9 000 žiraf, 5 000 slonů, 3 000 lvů). Nocleh v kempu v oblasti Seronera.

5. den

Přes pláně Serengeti na sever, hroší bazének Retima Pool. Uvidíme hrochy vracející se z pastvy? Severní oblast Serengeti blízko keňským hranicím - oblast Lobo. Šance na lví rodiny. Východ slunce, na jaký se nezapomíná. Podaří se nalézt levharta? Nocleh v oblasti Lobo.

6. den

Celodenní putování ve stopách Velké migrace, která postupuje směrem do Keni. Velká stáda se pohybují dle výskytu dešťů. Šance na dramatické překonávání řeky Mara v případě, že se stáda shlukují na břehu. Oblast Lobo a Kogatende. Nocleh v kempu v Lobo.

7. den

Ranní safari v NP Serengeti. Přejezd do NP Ngorongoro. Tradiční masajská boma. Šokující poznání masajských obydlí. Před vchodem zapíchnutý oštěp oznamuje: „Nevstupuj! Milujeme se!“ Výjezd k okraji sopečného kráteru. Nocleh v kempu na hraně kaldery.

8. den

Kráter Ngorongoro, zapsaný jako přírodní dědictví UNESCO. Výhled z vrcholového hřebene na „Zahrady ráje“. Z výšky 2 300 m sjedeme o 600 m níže na dno kaldery, kde uvidíme, jak asi vypadala Noemova archa plná zvířat. Dvacet kilometrů široký kráter Ngorongoro - největší koncentrace zvěře na světě. Uvidíme i nosorožce? Zpět do Arushi.

9. - 10. den

Letecky na ZANZIBAR - příjemný pobyt na atraktivním ostrově. Kombinace koupání, potápění a historických pamětihodností. Neopakovatelná atmosféra křivolakých uliček. Kamenné město (UNESCO) je samostatný kouzelný svět. Rušná městská tržnice. Lodní výlet na ostrov Changu. Romantická pláž „sněhobílého" písku mizející v moři. Obrovské sloní želvy. Noclehy Kamenné město.

11. - 13. den

Prales Jozani - tři odlišná vegetační pásma. Visuté lávky v porostu mangrove. Červenobílé endemické guerézy. Cesta na sever - kontrast tropické zeleně k vyprahlé buši. Mohutní svědkové dávnověku - baobaby i bougainvillie, lontarové a senegalské palmy, kapoky. Spice tour - exkurze za odlišnými druhy koření. V záplavě odlišných vůní si přijdou na své i chuťové pohárky. Vesnice Nungwi na severu ostrova je opravdu nejhezčím místem s bělostnými plážemi a smaragdovým mořem. Bohaté možnosti aktivit. Potápění a šnorchlování na nejlepších lokalitách. Pro zájemce výlet na ostrov Mnemba či plavba za západem slunce na tradiční dřevěné plachetnici dhow. Noclehy u moře.

14. den

Poslední koupání. Rozloučení a odlet ze Zanzibaru nebo z Dar Es Salaamu. V případě odletu z Dar Es Salaamu se přesuneme ze Zanzibaru lodním trajektem.

15. den

Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Veškerá doprava - na safari v Tanzanii terénní džípy, pronajatá vozidla na Zanzibaru
 • Přelet Arusha - Zanzibar
 • Lodní výlet na ostrov Changu
 • Návštěva masajské bomy
 • Exkurze za kořením
 • Ubytování v hotýlcích nebo bungalovech se snídaní 8x
 • Na safari 4x v místních stanech
 • Po dobu šestidenního safari v Tanzanii plná penze, servis kuchaře
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka s taxami cca 25 000 Kč
 • Vstupní víza do Tanzanie 50 USD (e-vízum nebo při příletu)
 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy do památek, muzeí cca 40 USD
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 000 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi připravíme nabídku od ERV Evropské pojišťovny)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 5 - 12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o cestování. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Ideální skladba programu. Kombinace poznávací části - šestidenního safari v nejkrásnějších parcích Tanzanie s plnou penzí s odpočinkovou částí programu - pobytem na ostrově Zanzibar spojeným s jednodenními výlety. Vzhledem k charakteru akce budeme po celou dobu zájezdu využívat kombinovanou dopravu. Po dobu safari se dopravujeme džípy s úpravou pro safari. V programu není zařazen žádný noční přesun. Letecky se přesuneme z Arushi na Zanzibar, kde absolvujeme závěrečnou část programu. Poznání bude pro nás na prvním místě.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích střední turistické kategorie – dvoulůžkové pokoje převážně s vlastním sociálním zařízením, většinou vybavené stropním fénem. V národních parcích Tanzanie nocujeme 4x v místních stanech vybavených matracemi (nutný je pouze vlastní spacák). V ceně zájezdu je během safari v Tanzanii zajištěná plná penze.V Arushi a na Zanzibaru jsou v ceně ubytování snídaně. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. Protože se jedná o mimokatalogový zájezd, není pojištění léčebných výloh zahrnuto v ceně zájezdu, v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné kontaktovat pracovníky CK Livingstone.

Podobné zájezdy

Keňa - Tanzanie safari - Zanzibar
26.12. - 7.1.2023
+ další 4 termíny
13 dní
Keňa - Uganda
115 Keňa - Uganda

Velká migrace zvířat a horské gorily

16.7. - 2.8.2023
+ další 1 termín
18 dní
Rwanda - Uganda
173 Rwanda - Uganda

Horské gorily v zeleném srdci Afriky

7.1. - 19.1.2023
+ další 2 termíny
13 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.