Tanzanie safari - Zanzibar

MK119

Tanzanie safari - Zanzibar

Velká migrace zvířat a Zanzibar

Velká migrace zvířat v Tanzanii a relax na Zanzibaru

O prázdninách Safari a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

5 - 12

Velká migrace stád pakoňů a zeber, za kterými se táhnou i šelmy. Safari s neopakovatelnou šancí vidět velkou pětku na pláních Serengeti. Navštívíme i další národní parky a rezervace Afriky. Džípy se vydáme do nejzajímavějších končin. Z africké návštěvy si odnesete ucelený obrázek. Věříme, že i vaše vzpomínky na Afriku budou stát za to! Plná penze po dobu šestidenního safari v Tanzanii. Na závěr odpočinek na bílých plážích ostrova Zanzibar.

Cestujeme v komorním počtu již od 5 osob!

Poznávací zájezd pro milovníky africké přírody. Dlouholeté zkušenosti z této destinace daly vzniknout ideální skladbě programu. Zažijete jedinečné safari a migrační vlnu zvířat v nejkrásnějších parcích východní Afriky a na závěr si odpočinete na ostrově Zanzibar. 

Termíny a rezervace

Termín:  18.8. - 1.9.2024 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  79 900 Kč letenka asi 25 000 Kč  (letenka asi 25 000 Kč) Poslední 1 volné místo Rezervovat
Termín:  17.8. - 31.8.2025 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  81 900 Kč letenka asi 25 000 Kč  (letenka asi 25 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Martin

Martin Tauber

Nejlépe se cítí s batohem na zádech v neznámém prostředí nebo někde na horách ve stanu v přírodě. Nevydrží dlouho na jednom místě, a proto většinu svého dospělého života trávil v zahraničí. Střídal hobby, školy a zaměstnání tak dlouho, než se našel v práci průvodce. Odjakživa ho fascinuje divoká...

Více informací o průvodci

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Martin Tauber 18.8. - 1.9.2024
?

Roman Filipský

Pavol Okenka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Tanzanie. Arusha, hlavní město safari se sopečným vrcholem Mt. Meru.

Šestidenní safari v nejhezčích národních parcích Afriky s plnou penzí

3. den

Návštěva NP Tarangire s rozsáhlými baobabovými porosty. Početná stáda slonů. Žirafy, zebry, pakoně, antilopy, gazely, buvol kaferský, prasata bradavičnatá. Zajímavá flóra - deštníkové akácie, sukulentní euforbie - pryšce, lontarové i královské palmy. Nocleh ve vesničce Mto Wa Mbo.

4. den

Karatu - poslední vesnice před „africkou divočinou“. Cesta přes chráněnou rezervaci Ngorongoro. Památník M. Grzimka, zakladatele nejslavnější rezervace. Naabi Hill - šance na gepardy. Safari v NP Serengeti (UNESCO) - vrchol divoké přírody. Nedozírná stáda zeber, pakoňů, antilop (údajně 9 000 žiraf, 5 000 slonů, 3 000 lvů). Nocleh v kempu v oblasti Seronera.

5. den

Přes pláně Serengeti na sever, hroší bazének Retima Pool. Severní oblast Serengeti blízko keňským hranicím - oblast Lobo. Šance na lví rodiny. Východ slunce, na jaký se nezapomíná. Podaří se nalézt levharta? Nocleh v oblasti Lobo.

6. den

Celodenní putování ve stopách Velké migrace, která postupuje směrem do Keni. Velká stáda se pohybují dle výskytu dešťů. Šance na dramatické překonávání řeky Mara v případě, že se stáda shlukují na břehu. Oblast Lobo a Kogatende. Nocleh v kempu v Lobo.

7. den

Ranní safari v NP Serengeti. Přejezd do NP Ngorongoro. Tradiční masajská boma. Šokující poznání masajských obydlí. Před vchodem zapíchnutý oštěp oznamuje: „Nevstupuj! Milujeme se!“ Výjezd k okraji sopečného kráteru. Nocleh v kempu na hraně kaldery.

8. den

Kráter Ngorongoro, zapsaný jako přírodní dědictví UNESCO. Výhled z vrcholového hřebene na „Zahrady ráje“. Z výšky 2 300 m sjedeme o 600 m níže na dno kaldery, kde uvidíme, jak asi vypadala Noemova archa plná zvířat. Dvacet kilometrů široký kráter Ngorongoro - největší koncentrace zvěře na světě. Uvidíme i nosorožce? Zpět do Arushi.

9. - 10. den

Letecky na Zanzibar - příjemný pobyt na atraktivním ostrově. Kombinace koupání, potápění a historických pamětihodností. Neopakovatelná atmosféra křivolakých uliček. Kamenné město (UNESCO) je samostatný kouzelný svět. Rušná městská tržnice. Pro zájemce lodní výlet na ostrov Changu - romantická pláž „sněhobílého" písku mizející v moři a obrovské sloní želvy. Noclehy Kamenné město.

11. - 13. den

Prales Jozani - tři odlišná vegetační pásma. Visuté lávky v porostu mangrove. Červenobílé endemické guerézy. Cesta na sever - kontrast tropické zeleně k vyprahlé buši. Mohutní svědkové dávnověku - baobaby i bougainvillie, lontarové a senegalské palmy, kapoky. Spice tour - exkurze za odlišnými druhy koření. V záplavě odlišných vůní si přijdou na své i chuťové pohárky. Vesnice Nungwi na severu ostrova je opravdu nejhezčím místem s bělostnými plážemi a smaragdovým mořem. Bohaté možnosti aktivit. Potápění a šnorchlování na nejlepších lokalitách. Pro zájemce výlet na ostrov Mnemba či plavba za západem slunce na tradiční dřevěné plachetnici dhow. Noclehy u moře.

14. den

Poslední koupání. Rozloučení a odlet ze Zanzibaru nebo z Dar Es Salaamu. V případě odletu z Dar Es Salaamu se přesuneme ze Zanzibaru lodním trajektem.

15. den

Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Veškerá doprava - na safari v Tanzanii terénní džípy, pronajatá vozidla na Zanzibaru
 • Přelet Arusha - Zanzibar
 • Návštěva masajské bomy
 • Exkurze za kořením
 • Ubytování v hotýlcích nebo bungalovech se snídaní 8x
 • Na safari 4x v místních stanech
 • Po dobu šestidenního safari v Tanzanii plná penze, servis kuchaře
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka s taxami cca 25 000 Kč
 • Víza do Tanzanie 50 USD při příletu
 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy do památek, muzeí cca 30 USD
 • Vstup do Changu cca 15 USD
 • Vstup do pralesa Jozani cca 12 USD
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 600 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

 • Lodní výlet na ostrov Changu cca 40 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 5 - 12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o cestování. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Kombinace poznávací části - šestidenního safari v nejkrásnějších parcích Tanzanie s plnou penzí s odpočinkovou částí programu - pobytem na ostrově Zanzibar spojeným s jednodenními výlety. Vzhledem k charakteru akce budeme po celou dobu zájezdu využívat kombinovanou dopravu. Po dobu safari se dopravujeme džípy s úpravou pro safari. V programu není zařazen žádný noční přesun. Letecky se přesuneme z Arushi na Zanzibar, kde absolvujeme závěrečnou část programu. Poznání bude pro nás na prvním místě.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích střední turistické kategorie – dvoulůžkové pokoje převážně s vlastním sociálním zařízením, většinou vybavené stropním fénem. V národních parcích Tanzanie nocujeme 4x v místních stanech vybavených matracemi (nutný je pouze vlastní spacák). V ceně zájezdu je během safari v Tanzanii zajištěná plná penze.V Arushi a na Zanzibaru jsou v ceně ubytování snídaně. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Podobné zájezdy

Keňa - Tanzanie safari - Zanzibar
30.1. - 11.2.2025
+ další 1 termín
13 dní
Keňa - Uganda
115 Keňa - Uganda

Velká migrace zvířat a horské gorily

13.7. - 30.7.2025
18 dní
Rwanda - Uganda
173 Rwanda - Uganda

Horské gorily v zeleném srdci Afriky

26.12. - 7.1.2025
+ další 1 termín
13 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)