Pohodová Keňa

118

Pohodová Keňa

Safari a odpočinek u moře

Nejkrásnější národní parky Keni a příjemná pláž

Pro každého Safari a moře

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 12

Zažijte původní Afriku! Africká savana má nejvíce zvířat na světě. Na safari v národních parcích Amboseli, Tsavo West a Tsavo East nocujeme v komfortních hotelech na atraktivních místech národních parků. Ideální kombinace poznání a odpočinku. Tyrkysové moře i bílý písek na pláži Diani. Zájezd doporučujeme všem milovníkům exotiky! Vhodné i pro rodiny s dětmi.

Unikátní příležitost Afriky plné zvířat. Africká divočina s plnou penzí! Rádi vám vypracujeme podobný zájezd na míru v libovolném termínu jen pro vaši uzavřenou skupinku!

Termíny a rezervace

Termín:  9.11. - 18.11.2024 10 dní / 8 nocí  (10 dní / 8 nocí) Cena:  95 000 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 2 volná místa Rezervovat
Termín:  7.2. - 16.2.2025 10 dní / 8 nocí  (10 dní / 8 nocí) Cena:  95 000 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Martina

Martina Veselá

Procestovala snad celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Prostě žena, která si dokáže poradit v jakékoliv situaci a ve...

Více informací o průvodci

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Martina Veselá 9.11. - 18.11.2024
?

Roman Filipský

Pavol Okenka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Keni. První dojmy z hlavního města Nairobi.

2. den

Zajímavé putování z Nairobi africkou savanou do NP Amboseli u hranic s Tanzanií. Malebné krajiny a barevné siluety Masajů pasoucí dobytek. Udivující rozmanitost přírody, palmové háje i skalnaté oblasti a idylická savana. První safari. Sloni, lvi, žirafy, gepardi, pakoně, zebry. Úžasná kulisa sněhem pokrytého Kilimandžára (5 895 m). Nocleh v NP Amboseli.

3. den

NP Amboseli (UNESCO) se nazývá „země obrů“ pro velký výskyt slonů. Kouzla svítání s výhledy na Kilimandžáro. Ranní safari je nejlepší! Velké rodiny šelem. Vesnice Masajů - hrdý národ je legendární. Posvátné rituály. Před vchodem zapíchnutý oštěp oznamuje: „Nevstupuj! Milujeme se!“ Stylový oběd v lodži. Odpolední nezapomenutelné safari. Fakultativní možnost letu balónem s výhledy na Kilimandžáro. Magické vyhlídky Observation Hill. „Suchá jezera“. Šance na černou formu servala. Noc v NP Amboseli.

4. den

Poslední safari Amboseli - antilopy, hroši, hyeny… 400 druhů ptáků. NP Tsavo je největším národním parkem Keni a v jistém pojetí i největší na světě. Pozorování zvěře, oběd. Odpoledne další safari, rezervace nosorožců na úpatí kopců. Noc v NP Tsavo West. Mzima Springs křišťálová voda tryská z lávy. Kouzlí nejhezčí scenérie Afriky? Prameny proslavil film Portrét pramene a podvodní záběry hrochů a krokodýlů. Unikátní sledování hrochů pod vodou skrz sklo. Kouzla lávy Shetani, prý dílo ďábla. Pytlákova rozhledna, výhledy na stáda zvěře. Síla „Řvoucí skály“. Ngulia Sanctuary - ohrožení černí nosorožci. Sopečný kráter Kichwa Tembo?  Nocleh v NP Tsavo.

5. den

Ranní safari a další NP Tsavo East. „Červení sloni“, stáda žiraf, zeber, buvolů a antilop. Šance na lvy a gepardy. Oběd v lodži. Safari u vodní plochy Aruba s množstvím zvěře. 500 druhů ptáků. Vyhlídky z Mudanda Rock. Plato Yatta má nejdelší lávový proud světa. Nocleh v NP Tsavo.

6. den

Safari putování k moři na finální pláže Diani s jemným bílým pískem. Ideální místo k relaxaci. Resort obklopuje pěkná tropická zahrada a písčitá pláž. Tři noclehy v komfortním hotelovém resortu Baobab s plnou penzí.

7. - 8. den

Diani Beach je ve dvacítce nejkrásnějších pláží světa. Bílý písek, tyrkysové moře a vůně mořských specialit. Potápění a šnorchlování na korálových útesech. Široká nabídka fakultativních aktivit: rezervace kočkodanů či prales Kaya Kinondo, posvátný pro etnika Digo.

9. den

Poslední koupání. Odlet z Mombasy dle leteckého spojení přes Nairobi do Evropy.

10. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Doprava během safari terénními džípy s odklápěcí střechou, transfery z/na letiště
 • Ubytování 1x v hotelu 3-4* v Nairobi se snídaní (v závislosti na leteckém spojení a příletu do Nairobi), po dobu safari 4x v komfortních 3-4* lodžích (mohou být i stanové) s plnou penzí (první den se začíná obědem í a poslední den končí snídaní)
 • Ubytování u moře 3x v komfortním hotelovém resortu 3-4* Baobab s plnou penzí
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupní online eTA vízum do Keni 32 USD (při vyřízení přes CK 1 300 Kč včetně 32 USD)
 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupné do masajské vesnice 20 USD
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 10 800 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

 • Balónové létáni nad NP Amboseli - 450 USD (je nutno objednat již při uzavírání cestovní smlouvy, kapacita omezena)
 • Šnorchlování a potápění u moře

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o cestování a exotiku. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Vhodné i pro rodiny s dětmi.

Míra komfortu

Akce je označena slovem komfortněji. Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do těchto oblastí je zajištěno ubytování ve 3-4* lodžích (na safari mohou být i stanové), u moře v hotelovém resortu s plnou penzí 3-4*.  Doprava během safari je zajištěna pronajatými džípy s odklápěcí střechou. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Zájezd Pohodová Keňa v únoru t.r. vskutku dostál svému názvu :-), za což patří mé upřímné díky jednak vždy znovu podmanivé rovníkové Africe, jednak veskrze pohodové, skvěle připravené, vstřícné a kreativní průvodkyni Martině Veselé. Její zásluhou měl program zájezdu po zážitkových návštěvách safari také jedinečné poznávací „bonusy“ v Mombase i v Nairobi. Díky a zase na shledanou!

Vlasta S.

5.3.2024

Touto cestou bych ráda vyjádřila své nadšení z průvodcovských služeb Martiny Veselé. Byla jsem s ní na zájezdu cca před 8 lety a její láska k průvodcování je stále úžasná a hlavně se snaží pro klienty udělat i nemožné a jde jí o to, aby si lidé odnesli ve vzpomínkách co nejvíce a zemi si zamilovali, zájezd byl krásný! I díky Martině mám v úmyslu se do Afriky ještě někdy vrátit.

Alena Č.

22.2.2024

Podobné zájezdy

Keňa - safari v nejhezčích parcích
8.3. - 20.3.2025
+ další 2 termíny
13 dní
Keňa - Po stopách Lvice Elsy
116 Keňa - Po stopách Lvice Elsy

Nejlepší národní parky

5.10. - 14.10.2024
+ další 2 termíny
10 dní
Perly Ugandy
110 Perly Ugandy

Horské gorily a lodní safari

27.10. - 7.11.2024
+ další 3 termíny
12 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)