Pohodová Keňa

118

Pohodová Keňa

Safari a odpočinek u moře

Nejkrásnější národní parky Keni a příjemná pláž

Pro každého Safari a moře

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 12

Zažijte původní Afriku! Africká savana má nejvíce zvířat na světě. Na safari v národních parcích Amboseli, Tsavo West a Tsavo East nocujeme v komfortních hotelech na atraktivních místech národních parků. Ideální kombinace poznání a odpočinku. Tyrkysové moře i bílý písek na pláži Diani. Zájezd doporučujeme všem milovníkům exotiky! Vhodné i pro rodiny s dětmi.

Unikátní příležitost Afriky plné zvířat. Africká divočina s plnou penzí! Rádi vám vypracujeme podobný zájezd na míru v libovolném termínu jen pro vaši uzavřenou skupinku!

Termíny a rezervace

Termín:  12.11. - 21.11.2022 10 dní / 8 nocí  (10 dní / 8 nocí) Cena:  86 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  10.2. - 19.2.2023 10 dní / 8 nocí  (10 dní / 8 nocí) Cena:  86 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  12.11. - 21.11.2023 10 dní / 8 nocí  (10 dní / 8 nocí) Cena:  86 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Roman Filipský

Pavol Okenka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do KENI. První dojmy z hlavního města Nairobi.

2. den

Zajímavé putování z Nairobi africkou savanou do NP Amboseli u hranic s Tanzanií. Malebné krajiny a barevné siluety Masajů pasoucí dobytek. Udivující rozmanitost přírody, palmové háje i skalnaté oblasti a idylická savana. První safari. Sloni, lvi, žirafy, gepardi, pakoně, zebry. Úžasná kulisa sněhem pokrytého Kilimandžára (5 895 m). Nocleh v NP Amboseli.

3. den

NP Amboseli (UNESCO) se nazývá „země obrů“ pro velký výskyt slonů. Kouzla svítání s výhledy na Kilimandžáro. Ranní safari je nejlepší! Velké rodiny šelem. Vesnice Masajů - hrdý národ je legendární. Posvátné rituály. Před vchodem zapíchnutý oštěp oznamuje: „Nevstupuj! Milujeme se!“ Stylový oběd v lodži. Odpolední nezapomenutelné safari. Fakultativní možnost letu balónem s výhledy na Kilimandžáro. Magické vyhlídky Observation Hill. „Suchá jezera“. Šance na černou formu servala. Noc v NP Amboseli.

4. den

Poslední safari Amboseli - antilopy, hroši, hyeny… 400 druhů ptáků. NP Tsavo je největším národním parkem Keni a v jistém pojetí i největší na světě. Pozorování zvěře, oběd. Odpoledne další safari, rezervace nosorožců na úpatí kopců. Noc v NP Tsavo West. Mzima Springs křišťálová voda tryská z lávy. Kouzlí nejhezčí scenérie Afriky? Prameny proslavil film Portrét jara a podvodní záběry hrochů a krokodýlů. Unikátní sledování hrochů pod vodou skrz sklo. Kouzla lávy Shetani, prý dílo ďábla. Pytlákova rozhledna, výhledy na stáda zvěře. Síla „Řvoucí skály“. Ngulia Sanctuary - ohrožení černí nosorožci. Sopečný kráter Kichwa Tembo?  Nocleh v NP Tsavo.

5. den

Ranní safari a další NP Tsavo East. „Červení sloni“, stáda žiraf, zeber, buvolů a antilop. Šance na lvy a gepardy. Oběd v lodži. Safari u vodní plochy Aruba s množstvím zvěře. 500 druhů ptáků. Vyhlídky z Mudanda Rock. Plato Yatta má nejdelší lávový proud světa. Nocleh v NP Tsavo.

6. den

Safari putování k moři na finální pláže Diani s jemným bílým pískem. Ideální místo k relaxaci. Resort obklopuje pěkná tropická zahrada a písčitá pláž. Tři noclehy v komfortním hotelovém resortu Baobab s plnou penzí.

7. - 8. den

Diani Beach je ve dvacítce nejkrásnějších pláží světa. Bílý písek, tyrkysové moře a vůně mořských specialit. Potápění a šnorchlování na korálových útesech. Široká nabídka fakultativních aktivit: rezervace kočkodanů či prales Kaya Kinondo, posvátný pro etnika Digo.

9. den

Poslední koupání. Odlet z Mombasy dle leteckého spojení přes Nairobi do Evropy.

10. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Doprava během safari terénními džípy s odklápěcí střechou, transfery z/na letiště
 • Ubytování 1x v hotelu 3-4* v Nairobi se snídaní, po dobu safari 4x v komfortních 3-4* lodžích (mohou být i stanové) s plnou penzí (první den se začíná obědem í a poslední den končí snídaní)
 • Ubytování u moře 3x v komfortním hotelovém resortu 3-4* Baobab s plnou penzí
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Keni 1 500 Kč
 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupné do masajské vesnice 20 USD
 • Spropitné
 • Cestovní pojištění (rádi připravíme nabídku od ERV Evropské pojišťovny)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 10 800 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Nutný PCR test na covid-19

Fakultativní aktivity

Některé fakultativní aktivity je nezbytné rezervovat a uhradit ve velkém časovém předstihu, jelikož kapacita je omezena. Mezi ně patří balónové létání nad národním parkem Amboseli, které stojí cca 450 USD. Nejlepší je tuto aktivitu objednat již při uzavírání cestovní smlouvy.

Další fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • šnorchlování a potápění u moře

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o cestování a exotiku. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Ideální skladba programu nabízí to nejlepší z destinace. Safari ve vyhlášených parcích Keni v kombinaci s pobytem u moře. Vhodné i pro rodiny s dětmi.

Míra komfortu

Akce je označena slovem komfortněji. Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do těchto oblastí je zajištěno ubytování ve 3-4* lodžích (na safari mohou být i stanové), u moře v hotelovém resortu s plnou penzí 3-4*.  Doprava během safari je zajištěna pronajatými džípy s odklápěcí střechou. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte. 

Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. Pojištění léčebných výloh není zahrnuto v ceně zájezdu. V případě zájmu o sjednání pojištění je nutné kontaktovat pracovníky CK Livingstone.

Podobné zájezdy

Keňa - safari v nejhezčích parcích
5.8. - 17.8.2023
13 dní
Keňa - Po stopách Lvice Elsy
MK116 Keňa - Po stopách Lvice Elsy

Nejlepší národní parky

26.12. - 4.1.2023
+ další 4 termíny
10 dní
Perly Ugandy
MK110 Perly Ugandy

Horské gorily a lodní safari

12.3. - 23.3.2023
+ další 3 termíny
12 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.