Keňa - safari v nejhezčích parcích

178

Keňa - safari v nejhezčích parcích

S výstupem na Mt. Keňu

Zažijte aktivně původní Afriku plnou zvířat

Náš tip Treky a safari

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

5-12

Zažijme původní Afriku! Africká savana má nejvíce zvířat na světě. Národní park Masai Mara - nekonečné pláně s nespočetnými stády divokých zvířat. Blízká setkání s nosorožci NP Nakuru. Vystoupíme na nejkrásnější horu Afriky Mt. Keňa. Spatříme nejen místa, která patří mezi „povinnosti“ afrických safari. Ideální kombinace aktivního a poznávacího programu.

Na pětidenní safari s plnou penzí se v džípech vydáme do nejzajímavejších končin. Výstup dramaticky se měnící krajinou na Mt. Keňa s plnou penzí a noclehy v horských chatách. Rádi vám vypracujeme podobný zájezd na míru v libovolném termínu jen pro vaši uzavřenou skupinku! Červenec až září šance na migraci stád pakoňů a zeber!

Termíny a rezervace

Termín:  5.8. - 17.8.2023 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  80 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj ženou ? Minimálně 4 místa volná Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Dominika

Dominika Čermáková

Neuvěřitelně společenská partnerka do každé situace. Miluje hory a vše s nimi spojené. Lyže, skály i kolo zvládá stejně bravurně jako orientační běh a kolečkové brusle. Setkat se s ní můžete hlavně v našich asijských destinacích, zejména v horských oblastech Nepálu, Indie, Barmy... Vždy však s ú...

Více informací o průvodci

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Dominika Čermáková 5.8. - 17.8.2023 ?

Roman Filipský

Pavol Okenka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Keni. Přejezd do oblasti sopečného masivu národního parku Mt. Keňa (UNESCO). Nocleh v Nanyuki, poslední nákupy před výstupem.

Čtyřdenní výstup na Mt. Keňa

3. den

Vydáme se na čtyřdenní výstup na nejkrásnější horu Afriky Mt. Keňa. Trek s plnou penzí a ubytováním v horských chatách. Odlišná výstupová a sestupová cesta. Na kopec jdeme za zvířaty a krásnou přírodou, ne za lezením. Výstup cca 3-4 hodiny na nocleh do Old Moses Camp.  

4. den

Výstup přes mokřady k Mackinders Valley. Oblast s překrásnými jezírky a divy botanické říše, senéciemi a lobéliemi. Výhledy do podhůří majestátní hory. Výstup cca 7 hodin na nocleh do Shipton Camp

5. den

Brzy ráno začátek vrcholového výstupu. Kaňony a skalní útesy na dosah! Vrchol Point Lenana (4 985 m, výstup cca 3-4 hodiny). Postupné ztrácení metrů a vydatná snídaně u Minto’s Hut. Na sestupu výhledy na Lake Michaelson, Mushroom Rocks and Giants billiards table Mountain. Nocleh v Mt. Kenya Meru Bandas.  

6. den

Dopoledne sestup na bránu parku. Návrat do Nanyuki

Pětidenní safari v národních parcích

7. den

Přejezd do NP Lake Nakuru. Nejlepší místo na světě pro pozorování černých i bílých nosorožců, „opancéřovaných kolosů“ savany. Množství plameňáků. Odpolední safari.

8. den

Jezero Naivasha, oblast pobytu slavné dvojice Joy a George Adamson - Příběh lvice Elsy. Po příjezdu projížďka lodí po jezeře. Pozorování ptáků a líně se koupajících hrochů. Odpoledne návštěva Hell’s Gate. Možnost safari pěšky i na kole. Fakultativně návštěva Elsamere – idylka domu Joy Adamson

9. den

Velká příkopová propadlina s úchvatným výhledem do krajiny. Údolí s farmami kmene Kikujů. Přejezd do NP Masai Mara – nejpestřejší pozorování divoké zvěře v Keni. Fantastická fauna Afriky. Vyvrcholení celé výpravy. Magie řeky Mara, jezera s hrochy. Otevřená savana s akáciemi. Vše monitorují šelmy. Tak jste si Afriku vysnili. 

10. den

Nejvyhlášenější safari v NP Masai Mara. Celodenní safari v parku. Rezervace proslavená migrací obrovských stád pakoňů. Spatříme kompletní „velkou pětku“, lva, slona, nosorožce, buvola i levharta? Masajské osady s odlišným životem. Tradice žijí! Ubytování v Masai Mara v pronajatých stanech s plnou penzí.

11. den

Ranní safari v Masai Mara a návrat do Nairobi. Ubytování ve městě. 

12. den

Fakultativně možnost návštěvy sloního sirotčince nebo žirafího centra. Pro zájemce možnost prohlédnout si Muzeum Karen Blixen. Večerní odlet do Evropy. 

13. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka s letištními taxami
 • Pronajatá vozidla po celou dobu programu
 • Vstupy do národních parků
 • Ubytování v hotýlcích 3x, na safari v Masai Mara v pronajatých stanech vybavených postelemi 2x, v oblasti Naivasha v kempu 1x, v hotelu v Nakuru 1x
 • Na treku na Mt. Keňu 3x nocleh v horských chatách
 • Po dobu pětidenního safari a výstupu na Mt. Keňa plná penze, servis kuchaře
 • Trekový permit na Mt. Keňu
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum Keňa 1 500 Kč
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku při výstupu na Mt. Keňu
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání
 • Cestovní pojištění  - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 5-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Za sportovní část je možné označit čtyřdenní výstup na Mt. Keňa, poznávací částí je pětidenní safari v nejkrásnějších parcích Keni. Po dobu safari se dopravujeme vozidly s úpravou pro safari. V programu není zařazen žádný noční přesun. Poznání bude pro nás na prvním místě. Český průvodce doprovází skupinku na Mt. Keňu!

Trek na Mt. Keňu (5 199 m)

Druhá nejvyšší hora Afriky. Vrchol představuje sopečný klín, jádro velmi tvrdé horniny, které se vytvořilo v sopouchu sopky. K obloze tak ční dva hlavní vrcholy Batian (5 199 m) a Nelion (5 188 m) a vedlejší vrchol Point Lenana (4 985 m), který je naším cílem. Trek je plánován na 4 dny. Na treku na Mt. Keňu je 3x nocleh v horských chatách, typu bandas, vícelůžková místnost vybavená postelemi. Společné sociální zařízení. Nutný je pouze vlastní spacák do nízkých teplot. Po dobu výstupu je zajištěna plná penze. Na Mt. Keňu půjdeme odlehčeni. Po příletu je možné zanechat nepotřebné věci v Nanyuki. Pro výstup doporučujeme najmout nosiče, cena na 1 den je cca 20 USD/nosič. K výstupu využijeme oblíbenou cestu Naro Moru nebo Sirimon.

Míra komfortu

Ubytování bude zajištěno v hotýlcích, na safari v Masai Mara v pronajatých stanech vybavených postelemi 3x, 1x v Nakuru. Na treku na Mt. Keňu je 3x nocleh v horských chatách, typu bandas, vícelůžková místnost vybavená postelemi. Společné sociální zařízení. Nutný je pouze vlastní spacák. V ceně zájezdu je během safari v Keni zajištěná plná penze, stejně je zajištěna plná penze při výstupu na Mt.Keňu. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku.

Podobné zájezdy

Keňa - Tanzanie safari - Zanzibar
21.12. - 7.1.2024
+ další 1 termín
18 dní
Keňa - Tanzanie safari
104 Keňa - Tanzanie safari

S výstupem na Mt. Keňu

21.12. - 2.1.2024
+ další 1 termín
13 dní
Tanzanie safari - Zanzibar
MK105 Tanzanie safari - Zanzibar

Pětidenní safari s pobytem u moře.

28.10. - 9.11.2023
+ další 1 termín
13 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)