Mt. Meru - Kilimandžáro

107

Mt. Meru - Kilimandžáro

Pohodový výstup, nocujeme v horských chatách

Pohled ze střechy afrického kontinentu po správné aklimatizaci na kouzelném Mt. Meru.

O prázdninách Treky a safari

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8-12

Výstup na nejvyšší horu Afriky. Kouzelné Mt. Meru a atraktivní Kilimandžáro. Na obou nás čeká pestrá směsice vegetačních stupňů - od bujného pralesa, přes pásmo starčeků a lobélií až po bílé pláně na vrcholcích. Nespěcháme, denní vzdálenosti jsou rozumné. Každý den je unikátním zážitkem. Díky dlouholetým zkušenostem s organizováním vysokohorských treků na africkém kontinentu máme vysokou úspěšnost dosažení vrcholu. Safari v NP Arusha.
Pro zájemce možnost individuálního prodloužení na exotický ostrov Zanzibar.

Aklimatizační výstup na sopku Mt. Meru zvýší naše šance na zdolání nejvyšší hory Afriky - Kilimandžára. Během výstupů máme k dispozici horského vůdce, místní nosiče i kuchaře. Nocujeme v horských chatách, stan není potřeba. 
Rádi vám připravíme obdobnou cestu na míru. Termín i počet osob je volitelný. 

Termíny a rezervace

Termín:  14.8. - 28.8.2024 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  111 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  30.9. - 14.10.2024 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  111 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  12.1. - 26.1.2025 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  111 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  13.8. - 27.8.2025 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  111 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Lukáš

Lukáš Hermann

Procestoval celou Jižní Ameriku od severu na jih, jihovýchodní Asii, Indonésii i kousek Himálaje. Přestože si vyšlápnul na nejvyšší hory Afriky, nejvíce doma se cítí v Jeseníkách. Pravidelně se účastní závodů půl maratonu. Nejšťastnější pocity zažívá, když má batoh na zádech a před sebou pět set...

Více informací o průvodci

Lukáš Hermann

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Tanzanie, Arushi. Výhled na sopečný masiv Mt. Meru. Nocleh v hotelu v Arushi.  

ČTYŘDENNÍ VÝSTUP NA MT. MERU

3. den

Výjezd džípem v NP Arusha až na bránu Momella gate, 1 600 m. Tropickým pralesem přes sopečné pláně kaldery na chatu Miriakamba Hut, 2 514 m n.m.. 
(4—5 h, ↑1 000 m)

4. den

Bujným pralesem na chatu Saddle Hut, 3 570 m n.m. Aklimatizační výstup na Little Meru, 3 820 m n.m. Skvělý výhled na kalderu a hlavní vrchol. (6 h, ↑1 300 m,  ↓250 m)

5. den

V noci zahájení výstupu. Po hraně kaldery až na vrchol Mt. Meru, 4 566 m n.m. - východ slunce a nezapomenutelný pohled na vrchol Kilimandžára. Nejkrásnější vyhlídka Rhino Point. Sestup na Miriakamba Hut, 2 514 m n.m. (9—10 h, ↑1 200 m, ↓2 250 m)

6. den

Sestup dolů k bráně Momela, čarovný vodopád Tululusia (3 h, ↓900 m). Safari v NP Arusha, nocleh v Moshi.

7. den

Po snídani odjezd k vstupní bráně do NP Kilimandžáro, Marangu gate, kde vyřídíme vstupní formality.

ŠESTIDENNÍ VÝSTUP NA KILIMANDŽÁRO

8. den

Výstupová trasa Marangu je jediná, během které se spí v chatkách. Akci rozložíme do šesti dní správné aklimatizace. Nespěcháme, denní vzdálenosti jsou rozumné. Během výstupu máme k dispozici horského vůdce, místní nosiče i kuchaře.

Kilimandžáro - nejvyšší hora Afriky. Pod vedením místního horského vůdce vystupujeme v pozvolném tempu. Postupná aklimatizace. Výstup deštným pralesem k chatám Mandara, 2 720 m n.m. (4—5 h, ↑850 m).

9. den

Horským pralesem výstup k chatám Horombo, 3 720 m n.m. Přestože je možné označit cestu jako snadnou, je potřeba šetřit síly. První výhledy k masívům Mawenzi i Kibo (5—6 h, ↑1 000 m).

10. den

Důležitý aklimatizační a odpočinkový den. Výstup k pruhované skále Zebra Rock pod masívem Mawenzi a zpět na chatu Horombo (2 h,  ↑300 m, ↓ 300 m).

11. den

Kolem stromových starčeků, dále sopečnou plání s malými vulkánky a měsíční krajinou do plochého sedla The Saddle mezi rozeklanou horou Mawenzi a nejvyšším masívem Kibo. Dojde k velké proměně krajiny i počasí. Poslední nocleh před vrcholovým výstupem na horské chatě Kibo, 4 700 m n.m.. (5—6,5 h, ↑1 000 m)

12. den

Mrazivý výstup zahájíme po půlnoci. Šálek teplého nápoje, snídaně na posilněnou. Pokus o výstup na vrchol. Východ slunce nad divoce rozeklaným masivem Mawenzi z okraje vnějšího kráteru - Gillman´s Point, 5 680 m.n.m. Závěrečný mírný hřeben. Uhuru, 5 895 m.n.m. - nejvyšší bod masivu Kilimandžáro.
Před námi okraj vnitřního kráteru Reusch. Pohádkové výhledy. Jedinečná vrcholová scenérie. Sníh, led i neuvěřitelné výtvory ledovce pod rovníkem. Sestup k chatám Horombo, 3 720 m n.m. (12 h, ↑1 200 m, ↓2 200 m)

13. den

Dolů vřesovými porosty a tropickým pralesem k bráně Marangu, 1860 m n.m. (6 h, ↓1 850 m). Dojezd do Moshi, oslava výstupu, nocleh v hotelu v Moshi.  

14. - 15. den

Letecký návrat do ČR.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Doprava, džípy na safari a do hor
 • 1x ubytování v hotelu v Arushi, 2x v hotelu v Moshi, 1x v lodži se snídaní
 • Plná penze během horských výstupů na Mt. Meru, Kilimandžáro
 • Během výstupu na Mt. Meru a Kilimandžáro ubytování v horských chatách 8x
 • Vstup do národního parku Arusha
 • Permit na Mt. Meru a Kilimandžáro
 • Rescue fee – záchranářský poplatek
 • Během treku na Kilimandžáro a Mt.Meru služby místního průvodce, nosičů a kuchaře
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Tanzanie 50 USD po příletu
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné pro místní průvodce, nosiče, kuchaře během treku
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj  4 noclehy (Arusha, NP Arusha a Moshi)  3 800 Kč
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob

Náročnost cesty

Jedná se o sportovně laděný zájezd s důrazem na poznání určený hlavně milovníkům vysokohorské turistiky. Pro hladší průběh výstupu na nejvyššího horu Afriky Kilimandžáro jsme zvolili výstupovou trasu Maranga, během které se, jako jediné cesty, nocuje v horských chatách. Počet dnů treků odpovídá správné aklimatizaci. Do programu je zařazeno safari v NP Arusha.  Pro zájemce nabízíme individuální pobyt na ostrově Zanzibar, délka pobytu volitelná. 

VÝSTUP MT. MERU (4 566 m n.m.)
Vulkán Mt. Meru, pátá nejvyšší hora Afriky, se nalézá na území národního parku Arusha, budeme se tedy pohybovat volně mezi zvířaty, což ještě zintenzívní zážitek z cesty na vrchol. Aklimatizační trek je plánován na 4 dny. Na Mt. Meru půjdeme odlehčeni, před výstupem je možné zanechat nepotřebné věci v hotelu. Během výstupu je zajištěný servis nosičů a kuchaře, nocujeme v horských chatách, vícelůžkové pokoje.

VÝSTUP NA KILIMANDŽÁRO (5 896 m n.m.)
Nejvyšší samostatně stojící hora světa. Pro výstup volíme výstupovou trasu Maranga. Akci rozložíme do šesti dní správné aklimatizace. Nespěcháme, denní vzdálenosti jsou rozumné. Skupinu budou doprovázet i místní horští vůdci. Výstup absolvujeme odlehčeni, využijeme služeb místních nosičů. Ke komfortu během výstupu přispějí i služby místních kuchařů, strava je zajištěna formou plné penze, jídlo je poměrně pestré a v dostatečném množství. K nápojům - pro první den výstupu je možné potřebné tekutiny nakoupit ještě v civilizaci. Během výstupu budeme zásobeni dostatečným množstvím nápojů v podobě čaje, kávy, převařené vody. Jako pojistku si s sebou můžete vzít prášky či kapky na dezinfekci vody.

Tipy na vhodnou výbavu HUDY najdete zde.

Míra komfortu

Na Mt. Meru i na Kilimandžáru spíme v jednoduchých horských chatách na patrových postelích, ve vícelůžkových místnostech, kde se netopí. Je potřeba vlastní spacák. K dispozici je voda, suché WC. Na Mt. Meru 3 noci ve 4 lůžkových pokojích, na Kilimandžáru ve 4—6 ti lůžkových chatách, v nejvyšším bodě na chatě Kibo ve 12-ti lůžkových místnostech.   
Při obou horských výstupech na Mt. Meru i na Kilimandžáro cena zájezdu zahrnuje plnou penzi. 
Oběd bývá řešen studenými balíčky, snídaně a večeře jsou bohaté, vařené s láskou místním kuchařem. 

Podobné zájezdy

Keňa - Tanzanie - Zanzibar - Uganda
25.1. - 17.2.2025
+ další 1 termín
24 dní
Keňa - Tanzanie safari - Zanzibar
25.1. - 11.2.2025
+ další 1 termín
18 dní
Mount Meru - Kilimandžáro - safari
23.2. - 10.3.2025
+ další 1 termín
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)