Mt. Meru - Kilimandžáro

107

Mt. Meru - Kilimandžáro

Pohodový výstup, nocujeme v horských chatách

O prázdninách Treky a safari

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8-12

Výstup na nejvyšší horu Afriky. Kouzelné Mt. Meru a atraktivní Kilimandžáro. Na obou nás čeká pestrá směsice vegetačních stupňů - od bujného pralesa, přes pásmo starčeků a lobélií až po bílé pláně na vrcholcích. Nespěcháme, denní vzdálenosti jsou rozumné. Každý den je unikátním zážitkem. Díky dlouholetým zkušenostem s organizováním vysokohorských treků na africkém kontinentu máme vysokou úspěšnost dosažení vrcholu. Safari v NP Arusha.
Pro zájemce možnost individuálního prodloužení na exotický ostrov Zanzibar. 

 

Aklimatizační výstup na sopku Mt. Meru zvýší naše šance na zdolání nejvyšší hory Afriky - Kilimandžára. Během výstupů máme k dispozici horského vůdce, místní nosiče i kuchaře. Nocujeme v horských chatách, stan není potřeba. 
Rádi vám připravíme obdobnou cestu na míru. Termín i počet osob je volitelný.   
 

Termíny a rezervace

Termín:  29.6. - 13.7.2023 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  111 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Lukáš

Lukáš Hermann

Procestoval celou Jižní Ameriku od severu na jih, jihovýchodní Asii, Indonésii i kousek Himálaje. Přestože si vyšlápnul na nejvyšší hory Afriky, nejvíce doma se cítí v Jeseníkách. Pravidelně se účastní závodů půl maratonu. Nejšťastnější pocity zažívá, když má batoh na zádech a před sebou pět set...

Více informací o průvodci

Lukáš Hermann

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Tanzanie, Arushi. Výhled na sopečný masiv Mt. Meru. Nocleh v hotelu v Moshi.  

ČTYŘDENNÍ VÝSTUP NA MT. MERU

3. den

Výjezd džípem v NP Arusha až na bránu Momella gate (1 600 m). Tropickým pralesem přes sopečné pláně kaldery na chatu Miriakamba Hut (2 514 m). 
(4-5 hod, 1 000 m stoupání)

4. den

Bujným pralesem na chatu Saddle Hut (3 570 m). Aklimatizační výstup na Little Meru (3 820 m). Skvělý výhled na kalderu a hlavní vrchol. (6 hod, stoupání 1 300 m, klesání 250 m)

5. den

V noci zahájení výstupu. Po hraně kaldery až na vrchol Mt. Meru (4 566 m) - východ slunce a nezapomenutelný pohled na vrchol Kilimandžára. Nejkrásnější vyhlídka Rhino Point. Sestup na Miriakamba Hut (2 514 m). (9-10 hod, stoupání 1 200 m, klesání 2 250 m)

6. den

Sestup dolů k bráně Momela, čarovný vodopád Tululusia (3 hod, klesání 900 m). Safari v NP Arusha, nocleh na uzemí parku.

7. den

Safari v NP Arusha příjemně překvapí i vás. Jezero Momella s bohatou faunou. Kosmopolitní Arusha

ŠESTIDENNÍ VÝSTUP NA KILIMANDŽÁRO

8. den

Výstupová trasa Marangu je jediná, během které se spí v chatkách. Akci rozložíme do šesti dní správné aklimatizace. Nespěcháme, denní vzdálenosti jsou rozumné. Během výstupu máme k dispozici horského vůdce, místní nosiče i kuchaře, nocujeme v horských chatách.

Po snídani odjezd k vstupní bráně do NP Kilimandžáro, Marangu gate, kde vyřídíte vstupní formality. Kilimandžáro - nejvyšší hora Afriky. Pod vedením místního horského vůdce vystupujeme v pozvolném tempu. Postupná aklimatizace. Výstup deštným pralesem k chatám Mandara (2 720 m). (4-5 hod, stoupání 850 m)

9. den

Horským pralesem výstup k chatám Horombo (3 720 m). Přestože je možné označit cestu jako snadnou, je potřeba šetřit síly. První výhledy k masívům Mawenzi i Kibo. (5-6 hod, stoupání 1 000 m)

 

10. den

Důležitý aklimatizační a odpočinkový den. Výstup k pruhované skále Zebra Rock (cca 4 000 m) pod masívem Mawenzi a zpět na chatu Horombo. (2 hod, stoupání 300 m, klesání 300 m)

 

11. den

Kolem stromových starčeků, dále sopečnou plání s malými vulkánky a měsíční krajinou do plochého sedla The Saddle mezi rozeklanou horou Mawenzi a nejvyšším masívem Kibo. Dojde k velké proměně krajiny i počasí. Poslední nocleh před vrcholovým výstupem na horské chatě Kibo (4 700 m). (5-6,5 hod, stoupání 1 000 m)

12. den

Mrazivý výstup zahájíme po půlnoci. Šálek teplého nápoje, snídaně na posilněnou. Pokus o výstup na vrchol. Východ slunce nad divoce rozeklaným masivem Mawenzi z okraje vnějšího kráteru - Gillman´s Point (5 680 m). Závěrečný mírný hřeben. Uhuru (5 895 m) - nejvyšší bod masivu Kilimandžáro.
Před námi okraj vnitřního kráteru Reusch. Pohádkové výhledy. Jedinečná vrcholová scenérie. Sníh, led i neuvěřitelné výtvory ledovce pod rovníkem. Sestup k chatám Horombo (3 720 m). (12 hod, stoupání 1 200 m, klesání 2 200 m)

 

13. den

Dolů vřesovými porosty a tropickým pralesem k bráně Marangu (1860 m) (6 hod, klesání 1 850 m). Dojezd do Moshi, oslova výstupu, nocleh v hotelu v Moshi.  

14. - 15. den

Letecký návrat do ČR.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Doprava, džípy na safari a do hor
 • 1x ubytování v hotelu v Arushi, 2x v hotelu v Moshi, 1x v lodži se snídaní
 • Plná penze během horských výstupů na Mt. Meru, Kilimandžáro
 • Během výstupu na Mt. Meru a Kilimandžáro ubytování v horských chatách 8x
 • Vstup do národního parku Arusha
 • Permit na Mt. Meru a Kilimandžáro
 • Rescue fee – záchranářský poplatek
 • Během treku na Kilimandžáro a Mt.Meru služby místního průvodce, nosičů a kuchaře
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Tanzanie 50 USD po příletu
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné pro místní průvodce, nosiče, kuchaře během treku
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj  4 noclehy (Arusha, NP Arusha a Moshi)  3 800 Kč
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob

Náročnost cesty

Jedná se o sportovně laděný zájezd s důrazem na poznání určený hlavně milovníkům vysokohorské turistiky. Pro hladší průběh výstupu na nejvyššího horu Afriky Kilimandžáro jsme zvolili výstupovou trasu Maranga, během které, jako jediné cesty se nocuje v horských chatách. Počet dnů treků odpovídá správné aklimatizaci. Do programu je zařazeno safari v NP Arusha.  Pro zájemce nabízíme individuální pobyt na ostrově Zanzibar, délka pobytu volitelná. 

VÝSTUP MT. MERU (4 566 M)
Vulkán Mt. Meru, pátá nejvyšší hora Afriky, se nalézá na území národního parku Arusha, budeme se tedy pohybovat volně mezi zvířaty, což ještě zintenzívní zážitek z cesty na vrchol. Aklimatizační trek je plánován na 4 dny. Na Mt. Meru půjdeme odlehčeni, před výstupem je možné zanechat nepotřebné věci v hotelu. Během výstupu je zajištěný servis nosičů a kuchaře, nocujeme v horských chatách, vícelůžkové pokoje.

VÝSTUP NA KILIMANDŽÁRO (5 896 M)
Nejvyšší samostatně stojící hora světa. Pro výstup volíme výstupovou trasu Maranga. Akci rozložíme do šesti dní správné aklimatizace. Nespěcháme, denní vzdálenosti jsou rozumné. Skupinu budou doprovázet i místní horští vůdci. Výstup absolvujeme odlehčeni, využijeme služeb místních nosičů. Ke komfortu během výstupu přispějí i služby místních kuchařů, strava je zajištěna formou plné penze, jídlo je poměrně pestré a v dostatečném množství. K nápojům - pro první den výstupu je možné potřebné tekutiny nakoupit ještě v civilizaci. Během výstupu budeme zásobeni dostatečným množstvím nápojů v podobě čaje, kávy, převařené vody. Jako pojistku si s sebou můžete vzít prášky či kapky na dezinfekci vody.
 

Míra komfortu

Na Mt. Meru i na Kilimandžáru spíme v jednoduchých horských chatách na patrových postelích, ve vícelůžkových místnostech, kde se netopí. Je potřeba vlastní spacák. K dispozici je voda, suché WC. Na Mt. Meru 3 noci ve 4 lůžkových pokojích, na Kilimandžáru ve 4 – 6 ti lůžkových chatách, v nejvyšším bodě na chatě Kibo ve 12-ti lůžkových místnostech.   
Při obou horských výstupech na Mt. Meru i na Kilimandžáro cena zájezdu zahrnuje plnou penzi. 
Oběd bývá řešen studenými balíčky, snídaně a večeře jsou bohaté, vařené s láskou místním kuchařem. 

Podobné zájezdy

Keňa - Tanzanie - Zanzibar - Uganda
27.1. - 19.2.2024
24 dní
Keňa - Tanzanie safari - Zanzibar
21.12. - 7.1.2024
+ další 1 termín
18 dní
Mount Meru - Kilimandžáro - safari
22.7. - 5.8.2023
+ další 1 termín
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)