JAR pohodově

160

JAR pohodově

Úchvatná příroda, víno i nezapomenutelné safari.

Z Kapského Města přes NP Addo až do Port Elizabeth. Úchvatná příroda, víno i nezapomenutelné safari.

Novinka

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 – 12

Jižní Afrika je právem označována za místo, kde se promíchal celý svět v jedné zemi. My si z ní užijeme tu nejjižnější část. Kapské město s úchvatnými scenériemi, Mys Dobré Naděje a Střelkový mys, oblast Stellenbosch se světoznámými vinicemi a skvělým vínem, zelenou Garden Route, divoké útesy NP Tsitsikama, tučňáky a lachtany na pobřeží. Vše korunuje nezapomenutelné safari v NP Addo.

Zájezd je určen všem, kdo Jižní Afriku chtějí zažít takzvaně „komfortně a na pohodu“. Nikam nebudeme spěchat. Ať už to budou zvířata na safari, malebná městečka a vesnice nebo skvělé víno, vše řádně vychutnáme. Vydejte se s námi objevovat svět v jedné zemi!

Termíny a rezervace

Termín:  25.1. - 9.2.2025 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  88 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Ludmila

Ludmila Rumlová

Tělem i duší sportovkyně. Aktivně chodí po horách, lyžuje a jezdí na kole. Propadla kouzlu afrického kontinentu, kam se velmi ráda vrací. Miluje zvířata, místní lidi a jejich kulturu. Výborná organizátorka, která splní snad všechny vaše přání. Na společných cestách se budete cítit jako v bavlnce...

Více informací o průvodci

Ludmila Rumlová 25.1. - 9.2.2025
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do JAR. Kapské Město - podle mnohých nejkrásnější město světa. Centrum města s parlamentem, radnicí a barevným Green Marketem. Nábřeží Victoria Waterfront s živou muzikou a vynikajícími mořskými specialitami. Program v okolí Kapského Města se může měnit v závislosti na počasí.

3. den

Kolem monumentálního skalního útvaru Dvanáct apoštolů do přístavu Hout Bay se skalisky plnými lachtanů. Bude otevřena i jedinečná scénická silnice Chapman´s Peak Drive? Cape Point s nejvyššími útesy (530 m) a majákem nad skalisky. Mys Dobré naděje, jihozápadní cíp afrického kontinentu opředený legendou o bludném Holanďanovi. Návrat přes Simons Town (Fals Bay) – základnu jihoafrického námořnictva a Boulders s kolonií tučnáků.

4. den

Fakultativně lanovkou na Stolovou horu, dominantu jihu Afriky. Signal Hill a fantastické panorama Dvanácti apoštolů a Stolové hory. Historické budovy barevného klenotu Bo Kaap, kde se mísí kultury s vůní koření

5. den

Akvárium dvou oceánů – obrovské nádrže plné barevných korálů, tropických ryb a dalších fascinujících mořských organismů. Tučňáci a želvy opravdu zblízka. Botanická zahrada Kirstenbosh, to je zelený ráj pod Stolovou horou s tisíci druhů rostlin. Pomník Cecila Rhodese nám připomene historii této části Afriky. Přejezd do vinařské oblasti Stellenbosch

6. den

Stellenbosch - prohlídka druhého nejstaršího města Jižní Afriky s romantickými domečky v kapsko-holandském stylu. V obchůdku strýčka Sama se vrátíme o více než 100 let zpátky, v „Kozím hrádku“ pak ochutnáme místní sýry. 

7. den

Kouzelná atmosféra malebné vesnice s francouzským šarmem Franschhoek. Navštívíme Huguenot Memorial Museum, které připomíná historii francouzských Hugenotů, kteří se zde usadili v 17. století a přinesli s sebou vinařské tradice. Nejlepší zážitky jak pro milovníky vína, tak  

8. den

Hermanus - jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování velryb ze břehu (červen – září). Projdeme se po malebné pobřežní stezce Cliff Path s úchvatnými výhledy na oceán. Čerstvé mořské plody v některé z vyhlášených restaurací lákají…

9. den

Cesta zpět v čase do vesnice Elim, kterou založili misionáři z Jednoty bratrské v roce 1824 a od té doby se jednoduchý venkovský život změnil jen málo. Zastávka na nejjižnějším mysu Afriky – Cape Agulhas, Střelkovém mysu, kde se setkává Atlantský a Indický oceán.

10. den

Městečko Swellendam, Mossel Bay a muzeum Bartolomea Diase s replikou jeho původní karavely. Pohled domů můžete poslat z nejstarší poštovní schránky v Jižní Africe u stromu, kde nechávali svoji poštu již námořníci během dlouhých plaveb do Indie. Pštrosí farma Oudtshoorn, neopakovatelná příležitost ochutnat k večeři pštrosí steaky.

11. den

Putování po zelené Garden Route nabízí pestrou paletu zážitků – od klidné přírody a dramatických scenérií až po živé městské prostředí a adrenalinové zážitky. Útulné kavárny na Knysna Waterfront vybízí k lenošení, nekonečné pláže pak ke koupání. Vše korunuje nádherná příroda přímořského NP Tsitsikamma

12. den

NP Tsitsikamma známý divokými útesy, hlubokými roklemi, hustými lesy a křišťálově čistými řekami. Čtyřhodinový trek k ikonickému visutému mostu přes ústí řeky Storms (začátek pověstné Otter Trail).

13. den

Putování od NP Tsitsikamma přes Port Elizabeth do NP Addo. Odpolední safari v jednom z největších pokladů Jižní Afriky.

14. den

Národní park Addo Elephant. Ranní a odpolední safari v otevřených vozech s šancí nejen na Big five (lev, leopard, nosorožec, slon africký, buvol kapský), ale i zebry, pakoně, antilopy kudu…

15. - 16. den

Odjezd na letiště v Port Elizabeth a letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Veškerá doprava pronajatým klimatizovaným mikrobusem
 • Ubytování 13x v kvalitních hotelech 3* se snídaní
 • Vstupy do národních parků Tsitsikamma, Addo Elephant 
 • Vstup na Mys Dobré naděje
 • Tučňáci v Boulders beach
 • 3x safari v otevřených vozech
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaně
 • Spropitné
 • Fakultativní aktivity
 • Vstupy do památek a ostatních atrakcí cca 60 USD
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 13 900 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Lanovka na Stolovou horu: 30 USD
 • Cape Town - Akvárium: 6 USD, botanická zahrada 7 USD
 • Námořní muzeum v Mossel Bay: 7 USD

Velikost skupiny

Cestujeme ve skupince již od šesti osob. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6 – 12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Po celou dobu zájezdu využíváme stejné pronajaté vozidlo, které bude řídit průvodce nebo místní řidič. Akce je označena slovem „komfortněji". Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do safari oblastí je zajištěno ubytování v kvalitních hotelech nebo v lodžích.

Do programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v kvalitních hotelech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. V rámci ubytování je zajištěna snídaně, na safari plná penze.

Na některých místech je součástí vybavení hotelu i bazén. S dalším stravováním během dne je nápomocen průvodce, a to výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. 

Jiné požadavky a omezení

JAR vyžaduje pro občany Slovenské republiky vstupní víza. Vízum do JAR je nutné vyřídit před cestou, vyřizuje se ve Vídni.

Podobné zájezdy

JAR - Lesotho - Svazijsko - Zimbabwe - Botswana - Namibie
28.2. - 8.4.2025
40 dní
Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
126 Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR

Afrika v komfortním balení

10.4. - 28.4.2025
+ další 1 termín
19 dní
JAR - Svazijsko
161 JAR - Svazijsko

Pestrost duhového národa a safari

8.8. - 23.8.2024
+ další 2 termíny
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)