Trekové Jordánsko

291

Trekové Jordánsko

Perly Blízkého východu aktivně

Kouzelná Petra, Mrtvé a Rudé moře i nejvyšší hora a rozeklaná wádí

Treky a památky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 – 12

Perly Jordánska v aktivním balení. Treky v rezervaci Dana i Wádí Ghuveir, výstup na nejvyšší horu Jordánska Um Al-Dami, která se zvedá z barevných písků Wádí Rum. Do památky UNESCO Petry se vydáme zadními vrátky trekem z Malé Petry. Bible na nás promluví na posvátné hoře Nebo, římská historie pak ve městě Madaba. Odpočinek nás pak čeká v Mrtvém i Rudém moři.

Zájezd určený těm, co známá místa chtějí poznat aktivněji a podrobněji. Jednodenní treky budeme střídat s aktivním poznáváním památek zapsaných na seznamu UNESCO i s relaxem u Mrtvého moře či šnorchlováním u korálů v Rudém moři. 

Termíny a rezervace

Termín:  2.11. - 9.11.2024 8 dní / 7 nocí  (8 dní / 7 nocí) Cena:  44 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kateřina

Kateřina Járová

Od malička ji lákalo cestování a cizí jazyky. Propadla kouzlu jihoamerického kontinentu, kam se velmi ráda vrací. Výborná organizátorka. Zimní měsíce využívá k cestování po exotických destinacích, kde strávila desítky měsíců. K srdci jí přirostlo Jordánsko, Maroko, JV Asie - obzvláště Thajsko...

Více informací o průvodci

Kateřina Járová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do hlavního města Jordánska, Ammánu.

2. den

Návštěva Madaby, města doslova postaveném na římských mozaikách, z nichž nejznámější je v kostele sv. Jiří a znázorňuje první mapu Svaté země. Zastavíme na posvátné hoře Nebo, z níž Mojžíš spatřil zemi zaslíbenou. Nezapomenutelný výhled do údolí Jordánu a na jeruzalémské kopce. Melebnými klikatými cestami přejedeme k nejníže položenému jezeru na Zemi, Mrtvému moři. Necháme se unášet nejslanější vodní plochou a vyzkoušíme její blahodárné účinky. 

3. den

Vychutnáme si snídani u Mrtvého moře, přesuneme se do přírodní rezervace Dana. Dana je největší jordánskou přírodní rezervací, která se rozkládá na ploše přibližně 320 km2 nádherných hor a vede podél stěny Velké příkopové propadliny. Krátký trek po staré vesnici Dana. Přejezd do městečka Al Mansoura, které se nachází nedaleko výchozího bodu naší túry přes Wadi Ghuweir. 
Kempování v oblasti Al Mansoura.

4. den

Ranní probuzení s neuvěřitelným výhledem na okolní hory zářící ve slunečním světle. Před vstupem do údolí se posilníme dobrou snídaní. Absolvujeme pohodový trek údolím Wadi Ghuweir (5-6 hod.), které je rozděleno na tři části. Údolí se liší jak přírodou, tak vzhledem, proto místní dali každému z nich jiné jméno: Wadi Ghuweir, Wadi Al–Nakheel a Wadi Ushayqir
Nocleh v kempu v malé Petře, kam přejedeme džípem.

5. den

Trasu „zadními vrátky“ z takzvané Malé Petry do její slavnější sestry absolvujeme během jediného dne. Cesta začíná v údolí Malé Petry a vede až ke klášteru a dále dolů do samotné Petry. Po cestě se můžeme kochat nádhernými scenériemi a vyhlídkami, obdivuhodným klášterem, projdeme slavnou soutěskou - síkem, kudy se proháněl i Indiana Jones. Podaří se nám promiknout i do života místních Nabatejců? Po prohlídce se vydáme na jih do pouště Wádí Rum. Večeře v nomádském stylu a noc pod hvězdami.

6. den

Další pěší túru zahájíme ihned po přejezdu na základnu Jebel Um Dami. Hora Um Al Dami se zvedá z malebných písků Wádí Rum nedaleko hranic se Saudskou Arábií. S nadmořskou výškou 1 854 m je nejvyšší horou Jordánska a poskytuje dechberoucí výhledy. Výstup na horu není náročný. Vrchol hory je domovem velkého počtu damanů, malých savců, kteří žijí pod skalami, spatříme je i my? 

7. den

Po aktivnějších dnech nás čeká pobyt u moře v Akabě, koupání, šnorchlování u korálů nebo návštěva místního rybího trhu. 
Návrat zpět do Ammánu. 

8. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a vč. tax do výše 9 000 Kč
 • Doprava minibusem
 • 4 x ubytování v hotelech
 • 3 x ubytování v kempu
 • Stravování -  7 x snídaně, 4 x večeře, 4 x oběd 
 • Přejezdy džípem v rezervaci Wadi Rum a Dana
 • Barbecue party nebo večeře v kempu Wadi Rum
 • Český průvodce
 • Místní průvodce a beduínský průvodce ve dnech 3, 4, 5 a 6.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum po příletu
 • Strava nad rámec programu
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 200 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Vstupné do památek
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Trekové Jordánsko je určeno těm, kdo upřednostňují aktivní trávení dovolené. Jednodenní treky úchvatnou přírodou zvládne každý, kdo má zkušenost s pohybem v lehčím horském terénu. Cesty jsou povětšinou písčité, nebo kamenité, občas nutno překonat větší kámen. Dopravovat se budeme minibusem nebo džípy. Do programu zájezdu není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme 4x v komfortních hotelech. Jde o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Jedna noc je zajištěna v poušti Wádí Rum v beduínských stanech s příslušenstvím, součástí je i tradiční večeře v beduínském stylu. Dvě noci v kempu se základní výbavou.

Podobné zájezdy

Jordánsko
264 Jordánsko

Památky Blízkého východu

19.10. - 26.10.2024
+ další 1 termín
8 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)