Festival

Cestovatelské středy 2024

Praha

Cestovatelské středy 2024

Ohlédnutí za úspěšným 14. ročníkem pořadu Cestovatelské středy v Národním muzeu, který byl opět jedinečný, a to díky vám. Děkujeme.

Včera poprvé chyběla CS V NÁRODNÍM MUZEU. Letošní 14. sezóna byla mimořádně povedená, v první volnou středu vzpomínám. Přivítali jsme hodně zajímavých osobností, žádný večer nebyl slabý. Už první pořad přinesl silnou sestavu reportér JAKUB SZÁNTÓ, zápasník MMA JIŘÍ PROCHÁZKA a herec DAVID MATÁSEK. Považovali jsme pořad za nej. Druhý večer však boduje oblíbený DAN STACH i malíř MICHAEL RITTSTEIN, co nachází inspirace obrazů i na cestách s Livingstone…Přišly další silné pořady a laťka se stále posouvá. V konci večerů přichází vždy pocit toho nej. Když DAVID KOLLER zahrál na kytaru Kryla, EVA VRBKOVÁ zazpívala Baladu pro banditu, MARKÉTA IRGLOVÁ spustila Modlitbu pro Martu,.. Skvěle překvapili režiséři PETR ZELENKA, JIŘÍ VEJDĚLEK i PETR VACHLER, Nej pozvánkou na Island v září je JIRKA KOLBABA s malebnými snímky. Příště i s vámi! Slovenští horolezci mají návod sportovní dlouhověkosti, super sportovat lze i po výměně kyčlí… Silných motivací tu zaznělo nespočet. I díky vám, co jste přicházeli v tak hojném počtu. Už první měsíc byl celý vyprodán. Největší sál Národního muzea (bývalé FS) i s přidávanými balkony a extra židlemi nestačil zájmu. Muzejní budovu obtáčela dlouhá fronta zájemců. Moc děkuji za silné emoce vystupujících i vaše děkovná slova. Umím si jich vážit. Po krásném večeru silné trojky rezonují pocity nej sezóny. MARKÉTA IRGLOVÁ má světová srovnání, MARTIN HOFMANN se po covidu obával, zda lidé nezůstanou u Netflixů. Prý ne! Návštěvnost divadel je prý slušná. Podobně DIVOKEJ BILL chválí zvýšenou návštěvnost. Neplatí všude, tím více si úspěchů vážím. Každý občas řešíme, zda je právě tenhle formát správný. Zda by nebylo lepší jít do TV, do podcastu… Ne. Žádný jiný pořad by neumožnil Markétě Irglové promítat tolik nádherných snímků Islandu s tak intenzivními emocemi i pokorou a skromností. Jen houšť. Večer přesvědčil. Takhle to chceme.

Dnešní středu vnímám jisté prázdno, ne prázdnotu. Přemýšlím o všem v Bhútánu, zemi štěstí a úsměvů. Ať si zdejší stálý smích a pohodu přenášíme do našich životů i pořadů co nejvíce. Bhútánci se smějí přirozeným smíchem. Případnou větu kritiky umí potlačit, slušnost dominuje. Už i u nás!? Přenesme si bájnou oblast štěstí Šangri-la nejen do muzejních lavic… Utvořme si aspoň malý "Bhútánek". 
P.S. Pošlete prosím tipy na zajímavé osobnosti. Koho si přejete v příští sezóně? Těším se I na Tebe...

 

 

 

Cestovatelské středy 2024

Místo: Muzejní komplex Národního muzea

Adresa: Vinohradská 52/1, Vinohradská 1, 11000 Praha

Web: cestovatelskestredy.cz

Podporují: Livingstone

Související zájezdy

To nejlepší z Mexika
322 To nejlepší z Mexika

Nejkrásnější pyramidy a pláže

5.10. - 20.10.2024
+ další 3 termíny
16 dní
Perly Ugandy
110 Perly Ugandy

Horské gorily a lodní safari

27.10. - 7.11.2024
+ další 3 termíny
12 dní
Vietnam - Kambodža
209 Vietnam - Kambodža

To nejlepší z obou zemí

2.3. - 16.3.2025
+ další 2 termíny
15 dní