Festival

BANFF MOUNTAIN FILM FESTIVAL/ 15.4./ BRNO

BRNO

BANFF MOUNTAIN FILM FESTIVAL/ 15.4./ BRNO

BANFF MOUNTAIN FILM FESTIVAL Největší outdoorová show na světě Mezinárodní filmová soutěž, kde jsou k vidění ty nejlepší snímky světa spojené s horskou tématikou. Filmový festival je vyvrcholením několika událostí včetně knižního festivalu a fotografické soutěže. Všechny tyto události se dějí v Banff Centre pod patronací jedné z hlavních kanadských kulturních a vzdělávacích institucí Mountain Culture.

Program

17:30 // PRVNÍ BLOK FILMŮ 
19:00 // ANTARKTIDA – unikátní doprovodné prednášky
Petr Horký – Jižní pól a vrchol Mount Vinson
Rudolf Švaříček – Koruna planety a nejvyšší hora
Pavel Kapler – Český antarktický výzkumný program
21:00 // DRUHÝ BLOK FILMŮ

Rudolf Švaříček s protagonisty BANFF World Tour Petrem Horkým a Josefem Šimůnkem pro vás vybrali nejlepší outdoorové filmy světa za rok 2023.

O FILMECH:

Každoročně se do soutěže přihlásí asi 300 filmů z více než 35-ti zemí světa. Jsou mezi nimi snímky pořízené vysokoškolskými studenty i profesionálními týmy spolupracujícími se společnostmi jako je BBC a National Geographic. Komise do finále předem vybere zhruba 55 snímků, které se na festivalu promítnou. Mezinárodní filmová porota vybere nejlepší filmy a udělí jim ceny v osmi kategoriích: Velká cena, Lezení, Horské sporty, Horské prostředí, Kultura v horách, Krátký film s horskou tematikou (pod 15 minut) a Hraný film s horskou tématikou. Obecenstvo rozhodne o vítězi Ceny publika.

Jakmile skončí filmový festival v Banffu, vstupují  nejlepší snímky na světové turné - Banff Mountain Film Festival World Tour. Na každé jeho zastávce vybírá pořadatelská organizace ty filmy, které nejlépe odpovídají místním zájmům.

Vstupenky ZDE

BANFF MOUNTAIN FILM FESTIVAL/ 15.4./ BRNO

Web: www.banff.cz

Podporují: CK LIVINGSTONE