Bali

IDN

Bali

Informace o zemi

Bali je součástí státu Indonésie. Nachází se východně od ostrova Jáva a západně od ostrova Lombok. Pro mnoho turistů je tento ostrov synonymem tropického ráje. Jeho malebnost téměř vyvolává dojem malované divadelní kulisy - rýžová políčka na úbočích připomínající obří schody, vulkány tyčící se do mraků, tropické lesy překypující bujnou vegetací, písčité pláže omývané teplými vodami Indického oceánu, bohatý podmořský svět. Návštěvníci mohou obdivovat jeden z nejkrásnějších ostrovů na světě a zároveň být svědky nejrůznějších náboženských obřadů a folklorních kulturních slavností.

Informovat o zájezdech na Bali?

Mapa

Základní údaje

Rozloha: 5 633 km²
Obyvatelstvo: 4,2 milionů  obyvatel
Hlavní město: Denpasar
Jazyk: indonéština, balijština
Měna: 1 indonéská rupie
Náboženství:  balijský hinduismus (90 %), islám, křesťanství
Národnostní složení: Balijci (89 %), Jávanci (7 %) a další
Časové pásmo: časový posun proti České republice je: + 8 hodin
Mezinárodní předvolba: 0062, mobilní 00628
Důležitá telefonní čísla: policie 110, hasiči 113, lékařská záchranná služba 118, 119

Objevte s námi Bali

Vybíráme z nabídky zájezdů
Indonésie - Jáva a Bali
220 Indonésie - Jáva a Bali

Indonéská pohádka

28.6. - 17.7.2025
20 dní
Indonésie - Malé i Velké Sundy
23.7. - 12.8.2025
21 dní
Bali pro každého
223 Bali pro každého

Ostrov bohů a démonů

12.10. - 23.10.2024
+ další 1 termín
12 dní

Praktické informace

Cestovní doklady a víza

Doklady: Platný cestovní pas s vyznačeným vízem.
Víza a režim vstupu:  Občané ČR mohou vstoupit na území Indonéské republiky bez víza, když je účelem pobytu turistika nebo návštěva rodiny/ příbuzných a vstup na území Indonéské republiky se uskuteční na pěti mezinárodních letišťích (Soekarno Hatta – Jakarta, Ngurah Rai – Bali, Kualanamu – Medan, Juanda – Surabaya, Hang Nadim – Batam) či čtyřech mezinárodních přístavech (Sri Bintan Pura – Tanjung Pinang, Batam Center – Batam, Sekupang – Batam, Tanjung Uban – Tanjung Uban).
Podmínkou je platnost pasu 6 měsíců po návratu a dostatek volných stran. Povolení k pobytu v rámci bezvízového styku není možné prodloužit.
Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.  

Praktické informace na cestu

Elektřina: Napětí je zde obojí, 110 V, 50Hz střídavých, nebo 220 - 240 V. Napětí se většinou pohybuje v rozmezí 220-240 V. Zásuvky jsou podobné jako v ČR.
Telefon: Volání do zahraničí doporučujeme přes internet, protože tento způsob je nejlevnější a dostupný v četných internetových kavárnách. Mobilní roaming funguje bez problémů, jsou zde sítě několika mobilních operátorů (Telkomsel, Satelindo, Excelcomindo, Indosat atd.).
Internet: Internet je dostupný v četných internetových kavárnách, někde je však pomalejší připojení.
Pošta: Poštovní úřady bývají otevřené po-pá 9-18 hod. V turistických oblastech není problém zakoupit pohlednice i se známkami. Doručení do ČR trvá cca 14 dnů.
Očkování: Není žádné povinné očkování. Doporučené očkování: pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum. Pro všeobecné informace navštivte sekci zdravotní doporučení. 

Stravování

Indonéská kuchyně se mezi regiony odlišuje, ale je obecně založená na čínských, evropských, středovýchodních a indických postupech. Hlavní složkou potravy je rýže, která je servírovaná společně s masem a zeleninou. Podstatnými přísadami jsou koření (hlavně chilli), kokosové mléko, ryby a drůbež. 

Podnebí

Díky poloze na rovníku se v Indonésii projevuje tropické klima s obdobími sucha a monzunů. Průměrné roční srážky dosahují v nížinách 1780 - 3200 mm a až 6100 mm v horských oblastech. Nejvíce srážek je zaznamenáváno v horských oblastech na západním pobřeží Sumatry, na západě Jávy, na Kalimantanu, Sulawesi a Nové Guiney. Průměrná vlhkost vzduchu se pohybuje okolo 80 %. V průběhu roku se teploty mění jen mírně, například v Jakartě se pohybují mezi 26 až 30 °C . 

Bali - Fotogalerie

Zažijte Bali na vlastní kůži!

Pojeďte s námi na Bali

Kam se vydat

Ubud

Zde můžete spatřit řemeslníky při práci nebo představení tradičních tance jako je Kecak, Legong či Barong.

Hinduistické chrámy

Velmi navštěvované jsou hinduistické chrámy. Mezi nejznámější patří Ulu Watu, Pura Kehen, Pura Dalem, Kintamani či Tanah Lot na jižním cípu ostrova. Pro místní má největší význam chrámový komplex Besakih na úbočí hory Agung.

Vodní palác Taman Ujung Sukasada

Rozlehlý palác, jehož jednotlivé stavby jakoby plují na vodě a romanticky se odráží na její hladině. 

Turistika

Pro opravdové horaly je tu úchvatný, ale náročný výstup na aktivní sopku Gunung Agung.

Relax u moře

Relaxovat u moře nebo poznávat mořské hlubiny můžete pak třeba v Amedu na východě ostrova nebo v Tulambenu. 

Související článek

Tip na zajímavý dárek k Vánocům

Tip na zajímavý dárek k Vánocům

Ukázka z naší knihy TAMTAMY ČASU od Rudolfa Švaříčka. SEX Ženy z nás sají mužství! Přítomnost žen oslabuje! Celé nás vysají! Ženám se musíme vyhýbat! To jsou časté reakce mužů na ženy. Sex je jedna z největších záhad Guineje, Dani o něj nemají moc zájem. Striktně platilo, že pět let po narození dítěte žádný sex. Pokud žena otěhotní dříve, je to velká hanba. Zde to není nucený celibát, jako jinde vdovy či náboženští asketové, ve Velkém údolí abstinenci dodržovali všichni! Málo žen má víc než dvě děti, není zde antikoncepce, potraty ani vraždy novorozeňat. Už Freud tvrdil, že máme vysoké sexuální libido, které se vybíjí sexem nebo mé...

Číst více

Další cestovatelské články

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)