Cestovatelské články

Odchod náčelníka PhDr. Miloslava Stingla

Odchod náčelníka PhDr. Miloslava Stingla

18.5.2020Rudolf Švaříček

Zpráva o smrti velkého náčelníka šlehla jak rána bičem. Největší guru cestování ohromoval sebeironií, uměl si dělat legraci i ze sebe, což je vlastnost velikánů. Všichni jsme ho milovali, skvělý chlap nemá nepřátele.

Více
Káva a kávový obřad v Africe

Káva a kávový obřad v Africe

12.5.2020Roman Filipský

Ukázka z knihy Východní Afrika vydané v edici LIVINGSTONE.

Více
Nejen exotika nabíjí...

Nejen exotika nabíjí...

16.4.2020Lukáš Hermann

Putovní cesta našeho kolegy Lukáše Hermanna do Španělska.

Více
Vanuatu - země navždy naše

Vanuatu - země navždy naše

15.11.2019Rudolf Švaříček

Čtvrtstoletí sním o cestě na vzdálené Vanuatu, konečně se mu blížím. Pronajaté letadélko plní sny jako na Guineji? Co stihli misionáři zde? Kanibalismus a lovci lebek? Po uvítacím tanci jízda na korbě džípu, kdy se nemohu nabažit okolními zázraky. Při brodění řeky ještě netuším, kolik podobných brodů mě zde v nahuštěných dnech čeká.

Více
Jaká ve skutečnosti Etiopie je?

Jaká ve skutečnosti Etiopie je?

31.10.2019Roman Filipský

Přesvědčte se sami! Vydejte se za poznáním s Romanem Filipským na zájezd č. 128 do Etiopie. Volná jsou již poslední místa na zájezdu na Silvestra. Etiopie je stále plná překvapení, původních zvyků a množstvím rozdílných kmenů, které během cesty budete mít možnost navštívit.

Více
Poznejte jiný svět!

Poznejte jiný svět!

24.6.2019Rudolf Švaříček

Nuda ničím nepřekvapí! Stále upřednostňuji zážitky před vzpomínkami! Padá na mne hlad po Nové Guineji a dobrodružství na ní... I vy ji můžete zažít, na živo nebo prostřednictvím výstavy Tajemná Indonésie.

Více
Na skok do Jižní Ameriky

Na skok do Jižní Ameriky

13.6.2019Markéta Krafková

Následující řádky k vám pošlou svěží vánek pozdravů z Jižní Ameriky. Přečtěte si doporučení a tipy na ochutnávku všemi smysly pro všechny, kteří Jižní Ameriku ještě nikdy nenavštívili anebo s nostalgií vzpomínají na její krásy a láká je představa se tam vrátit.

Více
Tibet - Posvátná hora Kailás

Tibet - Posvátná hora Kailás

18.3.2019Rudolf Švaříček

Na tibetskou horu Kailás doposud nevystoupal žádný z horolezců, podle legend se na její vrchol dostal pouze tibetský mystik a básník Milaräpa. Čím je hora Kailás tak jedinečná?

Více
Galapágy včera a dnes

Galapágy včera a dnes

4.2.2019Ludmila Puldová

Galapágy se rozkládají na šesti hlavních a mnoha menších ostrovech, s hlavním administrativním centrem umístěným na San Cristóbalu. Dnes je už snadné nasednout do letadla a po 90 minutách letu vystoupit v jiném světě, dříve však lidé museli spoléhat pouze na vítr opírající se do plachet...

Více
Chile - Patagonie

Chile - Patagonie

12.12.2018Ludmila Puldová

CHILE – země kontrastů se zasněženými sopkami, vinicemi, průzračnými jezery i přesličkovitými lesy. Pestré domky na kůlech ostrova Chiloé a rozervané pobřeží Pacifiku postupně přechází do opuštěné, větry bičované Patagonie na břehu Magalhaesova průlivu. Nejjižnější chilské město Punta Arenas i tučnáci vystrojení do černého fráčku. Velikonoční o...

Více