CK Livingstone

Novinky Livingstone

Novinky pro aktivní cestovatele

Novinky pro aktivní cestovatele

Pro naše aktivní cestovatele jsme v nedávné době připravili několik novinek. Treky si spolu užijeme ke Ztracenému městu v Kolumbii, k El Miradoru v Guatemale, nový je Khopra trek v oblasti Annapuren v Nepálu, v Turecku vystoupáme na biblický Ararat, krásy Islandu poznáme i s Jirkou Kolbabou.

V Kolumbii v NP Cocuy vystoupáme přes různá vegetační pásma až k zasněženým pláním a zažijeme i čtyřdenní cestu džunglí ke Ztracenému městu s plnou penzí. Čeká nás i kouzelná příroda a bělostné pláže NP Tayrona, koloniální město Cartagena de Indias a ruch hlavního města Bogotá. Treková část láká na jednodenní treky v NP Cocuy. Jeden den vystoupáme po staré indiánské poutní cestě až k Pico Montserrate (3 810 m n.m), odměnou nám budou neuveřitelné výhledy. Jiný den údolím klejovek až k Laguna Grande. Třetí den už budeme dostatečně aklimatizovaní, že si vystoupáme až na vyhlídku na Ďáblův stolec (4 650 m n.m.). Nebo se necháte zlákat pochodem nalehko divokou džunglí do Ztraceného města – Ciudad perdida? Čekají nás netknuté původní pozůstatky indiánské kultury Tayrona, kruhovité platformy na terasách, vodní kanály, zemědělská terasovitá políčka, původní staré cesty i opevnění. Památka objevená v džungli teprve v minulém století. Poslední úsek do Ztraceného města nás čeká zdolání cca 1 200 kamenných schodů. V tropické přírodě budeme žasnout nad nádhernými květy i rozmanitými druhy ptáků. Více info zde.

V Expediční Guatemale prozkoumáme tajemství pralesa i ruiny mayských památek. Vystoupáme na sopku Pacaya. Šestidenní dobrodružný trek do srdce tropického pralesa na El Mirador bude plný nezapomenutelných zážitků. Biosfera Maya u hranic s Mexikem s nalezišti mayské kultury. Mayské perly Tintal, Mirador, Nakbe, Wakná i Florida. Zažijeme hlubší spojení s přírodou a mayskou kulturou. Nevynecháme ani současné barevné trhy v Chichicastenangu, proslavený Tikal a koloniální Antigu. Více info zde.

Na zdolání biblického Araratu (5 137 m n.m.) se na zájezdu Trekové Turecko aklimatizujeme v nejmalebnějších tureckých horách, pohoří Kačkar, kde vystoupáme na nejvyšší horu 3 937 m n.m. Atmosféru Noemovy archy na závěr dokreslí magická lokalita Durupinar. Do doby osmanů se přeneseme v paláci Izáka Paši. Více info zde.

V Nepálu jsme pro vás objevili zatím turisticky málo navštěvovaný trek v oblasti Annapuren, Pohodový trek Khopra. Jedinečná a méně vyšlapaná cesta nabízí skryté poklady – pohoří Khopra, ledovcové jezero Khayar. Nádherné výhledy na majestátní osmitisícové vrcholy Dhaulagiri a Annapurny, pohádková atmosféra kvetoucích rododendronových lesů, spirituální zkušenost vrcholící u posvátného jezera tyrkysové barvy. Autentická kultura vesniček Gurungů a Magarů. Duše Nepálu na treku ve výšce 3 500 až 4 500 metrů nad mořem. Trasa dlouhá 60 km je rozdělena do sedmi dnů pohodové chůze. Více info zde.

A z méně vzdálených oblastí jsme připravili Nejkrásnější treky Islandu. Kouzla barevné přírody i vulkanické činnosti poznáme aktivně s Jirkou Kolbabou s Rudou Švaříčkem. Jeden z nejkrásnějších treků světa Laugavegur vede z termální oblasti v srdci vnitrozemí k jižnímu pobřeží Atlantiku. Zajímavá trasa servíruje kouzla barevné přírody i čerstvé lávové pole. Poznáme aktivní vulkanické činnosti, vývěry, bahenní sopky i termální prameny. Staneme na hranici věčného sněhu a ledu, přidáme nádherný NP Skaftafell pod největším evropským ledovcem, termální oblasti Kverkfjöll i jedinečná jezera severu. Více info zde

Související zájezdy

Trekové Turecko
283 Trekové Turecko

Výstup na Aratat i Kačkar

5.7. - 15.7.2024
11 dní
Treková Kolumbie
319 Treková Kolumbie

Ztracené město, hory i tropický ráj

29.11. - 17.12.2024
+ další 1 termín
19 dní
Expediční Guatemala
324 Expediční Guatemala

Tajemství pralesa s přesahem mayské kultury

26.10. - 13.11.2024
+ další 1 termín
19 dní