Zážitkové jarní Japonsko

258B

Zážitkové jarní Japonsko

Země kontrastů

Festival Sannó macuri a Kója

Novinka Festivaly a památky

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Podíváme se na Japonsko historické, seznámíme se s množstvím tradičních aspektů jeho kultury a ponoříme se do rituálů, které místní provádějí odnepaměti. Neopomeneme ani Japonsko moderní, zářící poutači a neony, se vším jeho shonem, ruchem a popkulturou. Ochutnáme, vyzkoušíme, zažijeme. Na cestu po pokladech japonské kultury se vydáme v době, když už sice sakury zelenají, ale města rozeznívají první festivaly.

Festival Sannó macuri a další kulturní představení. Uvidíme místa spjatá s japonskou historií i kulturní tradicí, zažijeme rozmanitost přírodních krás ostrovní země protkané četnými aktivními vulkány, i okouzlení z rychlosti šinkanzenů a neutuchajícího tepu velkoměst. V Japonsku se snoubí silně zakořeněná a stále živá tradice s nejmodernější technologií. Celé poznávání bude protkané netradičními zážitky, které nabízí jen Japonsko.

Termíny a rezervace

Termín:  11.4. - 29.4.2024 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  105 600 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kateřina

Kateřina Špirochová

Vystudovala japonštinu v Praze na Karlově univerzitě a do země vycházejícího slunce se opakovaně vrací. Zamilovala si hory na Hokkaidu, kjótské chrámy, pláže na Okinawě. Ve volném čase se vydává do obyčejných čtvrtích Ósaky, pohovořit s místními nad šálkem sake nebo miskou nudlí. Na cestování mi...

Více informací o průvodci

Kateřina Špirochová 11.4. - 29.4.2024
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Japonska. Přílet do Tokia, podle času prohlídka města.

3. den

Pulsující Tokio. Město mrakodrapů a uspěchaných kravaťáků, nablýskaných obchodních domů, ale také stinných uliček, starých svatyní, divadel a muzeí. Prohlídka chrámu Sensódži s Hromovou branou v tradiční čtvrti Asakusa. Odpolední procházka parkem Ueno. Zbude čas navštívit velkolepé národní muzeum či některou z mnoha galerií vystavující asijské i světové mistry?

4. - 5. den

Přejezd do Takajamy na festival Sannó macuri. Obrovské pojízdné svatyně jatai jsou taženy starým městem a na noc se rozsvěcí množstvím lampionů. Procesí doprovází lidé v kostýmech a hudebníci, na yatai tančí marionety. Pro zájemce skanzen vesnických domků a místní saké.

6. - 7. den

Zlaté město Kanazawa plné tradic a umění. Prohlédneme si v něm nejslavnější japonskou scénickou zahradu Kenrokuen a místní hrad. Čeká nás čtvrť gejš s krásnou čajovnou i čtvrť samurajů. Podíváme se na výrobu zlatého papíru a nakoukneme pod masku divadla . Galerie současného umění. Tržiště s čerstvými rybami i tradiční japonské sladkosti. Ochutnáme také zlatou zmrzlinu?

8. den

Od ruchu a lesku měst si odpočineme v tichu japonských hor, kde se vydáme příjemným tempem po Nakasendó, cestě, která kdysi spojovala dnešní Tokio a Kjóto. Čekají nás malebná poštovní městečka Magome a Cumago, výhledy na horské vrcholky i svěží lesy.

9. - 10. den

Císařské Kjóto. Ikonický Zlatý pavilon. Čtvrť Gion, kde se seznámíme s plovoucím světem gejš a herců tradičního divadla. Procházka malebnými uličkami Ninenzaka a Sannenzaka kolem chrámu Kijomizudera. Stříbrný pavilon, odkud se vydáme po Filozofově stezce až k zenovým chrámům východních hor s proslulými suchými zahradami, které jsou vhodné k rozjímání a meditaci. Magická svatyně Fušimi Inari s tisíci bránami torii. Vystoupáme až na vrchol posvátné hory?

11. den

Jednodenní výlet do chrámového města Nara s největší dřevěnou stavbou světa, chrámem Tódaidži a bezpočtem malých, krotkých jelínků toulajících se ulicemi. Projdeme se rozkvetlým parkem, nahlédneme do svatyně luceren Kasuga Taiša a chrámu Kófukudži či některé z pokladnic buddhistického umění.

12. den

Nejkrásnější japonský hrad Himedži, kterému se přezdívá pro jeho oslnivou bělost Bílá volavka. Z Himedži do Hirošimy. Projdeme si Park míru včetně slavného Letzlova Průmyslového paláce dnes známého jako „Atomový dóm“ a muzeum obětí atomového výbuchu, kde se blíže seznámíme s historií konce války v Pacifiku.

13. den

Relaxace na posvátném ostrově Mijadžima se slavnou plovoucí bránou torii a svatyní Icukušima na vodě. Vyjedeme lanovkou na horu Misen a navštívíme legendami opředený chrám na jejím vrcholku, nebo si budeme užívat přímořské atmosféry. Eklektický Daišó-in.

14. den

Přejezd do termálního městečka Kinosaki, kde okusíme báječné účinky japonských horkých pramenů při návštěvě lázeňských domů. V jukatách se přidáme k místním na promenádě při „sozoro aruki“ - poklidné chůzi bez jasného cíle. Přespání v tradičním japonském hostinci rjókan.

15. den

Přejezd do Ósaky, města jídla, zábavy a mladých lidí. Navštívíme Ósacký hrad s rozlehlým parkem a necháme se okouzlit bláznivou Nambou plnou skvělého jídla a obřích poutačů.

16. den

Mýty opředená hora Kója, kde v chrámu Okunoin rozjímá ve věčné meditaci mnich Kóbó Daiši. Na přilehlém hřbitově s neopakovatelnou atmosférou mu společnost dělá přes 200 000 mnichů a mocných knížat starodávného Japonska. Projdeme se po poutních stezkách a zavítáme do okolních chrámů.

17. - 18. den

Přejezd do Tokia. Kontrasty moderní části města. Dechberoucí výstava digitálního umění, Šibuja s nejrušnější křižovatkou světa, třpytivé mrakodrapy ve čtvrti Šindžuku i pokleslá zábava a neony v Kabukičó. Noční odlet do Evropy.

19. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax
 • Doprava vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkanse-ny), autobusy a MHD
 • Lanovky
 • 16x ubytování v tzv. business hotelech (cca 2-3*) ve dvoulůžkových pokojích evropského stylu s příslušenstvím a klimatizací, nebo v typických japonských ryokanech
 • Snídaně na japonský způsob
 • Vystoupení gejší v Gionu
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaně
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 18 100 Kč (v ryokanu nelze zaručit)
 • Fakultativní výlety a aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd určený pro všechny, kteří se chtějí toulat japonskou historií, krajinou i velkoměsty, navštívit místní tradiční představení a vidět kvetoucí sakury. Do programu zájezdu nejsou zahrnuty žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Po trase zájezdu se budeme pohybovat převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny, využijeme také místní autobusy a MHD. Lanovku využijeme na horu Misen. Do ceny zájezdu je zahrnut příslušný railpass platný i pro vysokorychlostní expresy šinkanseny.

Míra komfortu

Ubytováni budeme většinou v turistických business hotelech klasického evropského stylu (2-3*) ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a klimatizací. Pokoje mívají komfortní vybavení, ale na naše zvyklosti jsou malé svými rozměry. Rádi bychom, abyste poznali jednou i tradiční japonský styl ubytování minshuku (resp. ryokan) – pokoje se zásuvnou stěnou a rohožemi tatami na podlaze, někdy s příslušenstvím na pokojích, jindy společným. Vybavení ryokanů a minshuku je různorodé, na některých bývá k dispozici kuchyně s nádobím a sporákem, jinde je mikrovlnná trouba nebo alespoň rychlovarná konvice pro přípravu teplých nápojů nebo polévek. Pokud není příslušenství přímo na pokoji, velkokapacitní a čisté záchody a sprchy bývají obvykle na chodbě, prakticky všude je tekuté mýdlo a šampón volně k dispozici.

Podobné zájezdy

Zážitkové podzimní Japonsko
271 Zážitkové podzimní Japonsko

Země vycházejícího slunce

6.10. - 26.10.2024
21 dní
Letní Japonsko
257 Letní Japonsko

Země festivalů, mýtů a tradic

Jarní zážitkové Japonsko
258 Jarní zážitkové Japonsko

Země historických a moderních kontrastů

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)