Zážitkové jarní Japonsko

258B

Zážitkové jarní Japonsko

Země kontrastů

Festival Sannó macuri a Kója

Novinka Festivaly a památky

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Podíváme se na Japonsko historické, seznámíme se s množstvím tradičních aspektů jeho kultury a ponoříme se do rituálů, které místní provádějí odnepaměti. Neopomeneme ani Japonsko moderní, zářící poutači a neony, se vším jeho shonem, ruchem a popkulturou. Ochutnáme, vyzkoušíme, zažijeme. Na cestu po pokladech japonské kultury se vydáme v době, když už sice sakury zelenají, ale města rozeznívají první festivaly.

Festival Sannó macuri a další kulturní představení. Uvidíme místa spjatá s japonskou historií i kulturní tradicí, zažijeme rozmanitost přírodních krás ostrovní země protkané četnými aktivními vulkány, i okouzlení z rychlosti šinkanzenů a neutuchajícího tepu velkoměst. V Japonsku se snoubí silně zakořeněná a stále živá tradice s nejmodernější technologií. Celé poznávání bude protkané netradičními zážitky, které nabízí jen Japonsko.

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kateřina

Kateřina Špirochová

Vystudovala japonštinu v Praze na Karlově univerzitě a do země vycházejícího slunce se opakovaně vrací. Zamilovala si hory na Hokkaidu, kjótské chrámy, pláže na Okinawě. Ve volném čase se vydává do obyčejných čtvrtích Ósaky, pohovořit s místními nad šálkem sake nebo miskou nudlí. Na cestování mi...

Více informací o průvodci

Kateřina Špirochová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Japonska. Přílet do Tokia, podle času prohlídka města.

3. den

Pulsující Tokio. Město mrakodrapů a uspěchaných kravaťáků, nablýskaných obchodních domů, ale také stinných uliček, starých svatyní, divadel a muzeí. Prohlídka chrámu Sensódži s Hromovou branou v tradiční čtvrti Asakusa. Odpolední procházka parkem Ueno. Zbude čas navštívit velkolepé národní muzeum či některou z mnoha galerií vystavující asijské i světové mistry?

4. - 5. den

Přejezd do Takajamy na festival Sannó macuri. Obrovské pojízdné svatyně jatai jsou taženy starým městem a na noc se rozsvěcí množstvím lampionů. Procesí doprovází lidé v kostýmech a hudebníci, na yatai tančí marionety. Pro zájemce skanzen vesnických domků a místní saké.

6. - 7. den

Zlaté město Kanazawa plné tradic a umění. Prohlédneme si v něm nejslavnější japonskou scénickou zahradu Kenrokuen a místní hrad. Čeká nás čtvrť gejš s krásnou čajovnou i čtvrť samurajů. Podíváme se na výrobu zlatého papíru a nakoukneme pod masku divadla . Galerie současného umění. Tržiště s čerstvými rybami i tradiční japonské sladkosti. Ochutnáme také zlatou zmrzlinu?

8. den

Od ruchu a lesku měst si odpočineme v tichu japonských hor, kde se vydáme příjemným tempem po Nakasendó, cestě, která kdysi spojovala dnešní Tokio a Kjóto. Čekají nás malebná poštovní městečka Magome a Cumago, výhledy na horské vrcholky i svěží lesy.

9. - 10. den

Císařské Kjóto. Ikonický Zlatý pavilon. Čtvrť Gion, kde se seznámíme s plovoucím světem gejš a herců tradičního divadla. Procházka malebnými uličkami Ninenzaka a Sannenzaka kolem chrámu Kijomizudera. Stříbrný pavilon, odkud se vydáme po Filozofově stezce až k zenovým chrámům východních hor s proslulými suchými zahradami, které jsou vhodné k rozjímání a meditaci. Magická svatyně Fušimi Inari s tisíci bránami torii. Vystoupáme až na vrchol posvátné hory?

11. den

Jednodenní výlet do chrámového města Nara s největší dřevěnou stavbou světa, chrámem Tódaidži a bezpočtem malých, krotkých jelínků toulajících se ulicemi. Projdeme se rozkvetlým parkem, nahlédneme do svatyně luceren Kasuga Taiša a chrámu Kófukudži či některé z pokladnic buddhistického umění.

12. den

Nejkrásnější japonský hrad Himedži, kterému se přezdívá pro jeho oslnivou bělost Bílá volavka. Z Himedži do Hirošimy. Projdeme si Park míru včetně slavného Letzlova Průmyslového paláce dnes známého jako „Atomový dóm“ a muzeum obětí atomového výbuchu, kde se blíže seznámíme s historií konce války v Pacifiku.

13. den

Relaxace na posvátném ostrově Mijadžima se slavnou plovoucí bránou torii a svatyní Icukušima na vodě. Vyjedeme lanovkou na horu Misen a navštívíme legendami opředený chrám na jejím vrcholku, nebo si budeme užívat přímořské atmosféry. Eklektický Daišó-in.

14. den

Přejezd do termálního městečka Kinosaki, kde okusíme báječné účinky japonských horkých pramenů při návštěvě lázeňských domů. V jukatách se přidáme k místním na promenádě při „sozoro aruki“ - poklidné chůzi bez jasného cíle. Přespání v tradičním japonském hostinci rjókan.

15. den

Přejezd do Ósaky, města jídla, zábavy a mladých lidí. Navštívíme Ósacký hrad s rozlehlým parkem a necháme se okouzlit bláznivou Nambou plnou skvělého jídla a obřích poutačů.

16. den

Mýty opředená hora Kója, kde v chrámu Okunoin rozjímá ve věčné meditaci mnich Kóbó Daiši. Na přilehlém hřbitově s neopakovatelnou atmosférou mu společnost dělá přes 200 000 mnichů a mocných knížat starodávného Japonska. Projdeme se po poutních stezkách a zavítáme do okolních chrámů.

17. - 18. den

Přejezd do Tokia. Kontrasty moderní části města. Dechberoucí výstava digitálního umění, Šibuja s nejrušnější křižovatkou světa, třpytivé mrakodrapy ve čtvrti Šindžuku i pokleslá zábava a neony v Kabukičó. Noční odlet do Evropy.

19. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax
 • Doprava vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkanse-ny), autobusy a MHD
 • Lanovky
 • 16x ubytování v tzv. business hotelech (cca 2-3*) ve dvoulůžkových pokojích evropského stylu s příslušenstvím a klimatizací, nebo v typických japonských ryokanech
 • Snídaně na japonský způsob
 • Vystoupení gejší v Gionu
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaně
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 18 100 Kč (v ryokanu nelze zaručit)
 • Fakultativní výlety a aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd určený pro všechny, kteří se chtějí toulat japonskou historií, krajinou i velkoměsty, navštívit místní tradiční představení a vidět kvetoucí sakury. Do programu zájezdu nejsou zahrnuty žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Po trase zájezdu se budeme pohybovat převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny, využijeme také místní autobusy a MHD. Lanovku využijeme na horu Misen. Do ceny zájezdu je zahrnut příslušný railpass platný i pro vysokorychlostní expresy šinkanseny.

Míra komfortu

Ubytováni budeme většinou v turistických business hotelech klasického evropského stylu (2-3*) ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a klimatizací. Pokoje mívají komfortní vybavení, ale na naše zvyklosti jsou malé svými rozměry. Rádi bychom, abyste poznali jednou i tradiční japonský styl ubytování minshuku (resp. ryokan) – pokoje se zásuvnou stěnou a rohožemi tatami na podlaze, někdy s příslušenstvím na pokojích, jindy společným. Vybavení ryokanů a minshuku je různorodé, na některých bývá k dispozici kuchyně s nádobím a sporákem, jinde je mikrovlnná trouba nebo alespoň rychlovarná konvice pro přípravu teplých nápojů nebo polévek. Pokud není příslušenství přímo na pokoji, velkokapacitní a čisté záchody a sprchy bývají obvykle na chodbě, prakticky všude je tekuté mýdlo a šampón volně k dispozici.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý deň,ďakujeme veľmi pekne za výlet po Japonsku,ktorý bol vďaka Kataríne úžasný. Týmto jej chceme za to poďakovať. Pozdravujeme. 

Peter K.

27.11.2023

Podobné zájezdy

Jarní zážitkové Japonsko
258 Jarní zážitkové Japonsko

Země historických a moderních kontrastů

23.3. - 10.4.2025
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)