Sokotra

MK293

Sokotra

Klenot Arabského moře

Zájezd na unikátní ostrov v Arabském moři. Kombinace přírody, památek a koupání v moři.

Novinka Příroda a moře

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 11

Tajuplný ostrov Sokotra v Arabském moři je domov neuvěřitelných pokladů. Rozeklaná pouštní krajina je zdobena prapodivnými stromy dračí krve a pouštními růžemi. Moře zdobí korálové útesy, vzduchem i zemí se prohánějí zvířata, která nenajdete jinde na světě. Není divu, že je ostrov uznán jako přírodní památka UNESCO. Podobný neexistuje. Magickými místy nás provedou obyvatelé, považovaní za národ básníků.

Během cesty nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity ani noční přejezdy. Program byl sestaven v pozvolnějším tempu, aby byl dostatek času na vstřebání přírodních, kulturních i labužnických zážitků tohoto malého, ale atraktivního ostrova. Sokotra nabízí unikátní faunu a flóru, malebné pouštní scenerie, setkání s přívětivými lidmi a koupání na nádherných plážích. Akce je určená zájemcům nejen o kulturní památky, zvyky a tradice, ale i milovníkům pouštní krajiny, moře. O historických, společenských i náboženských událostech vám během cesty bude vyprávět arabistka Lenka Hrabalová.

Podmínky vstupu na Sokotru. Před vstupem na palubu letadla z Abú Dhabí na Sokotru je vyžadován negativní PCR test ne starší 72 hodin. Před odletem ze Sokotry do Abú Dhabí je třeba podstoupit PCR test. Pomínky vstupu na Sokotru se mohou měnit.

Termíny a rezervace

Termín:  14.2. - 23.2.2022 10 dní / 7 nocí  (10 dní / 7 nocí) Cena:  74 700 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Lenka

Lenka Hrabalová

Vystudovala arabštinu a perštinu v Praze a už během studia trávila více času v "terénu" než ve školní lavici. Procestovala téměř dvacítku muslimských zemí, což jí dalo skvělý rozhled a vhled do kultur, náboženství, společností a životů lidí, kteří tam žijí. Dnes se ve světě islámu cítí jako doma...

Více informací o průvodci

Lenka Hrabalová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky z Prahy do Abú Dhabí a dále na ostrov Sokotra. Doprovodný tým nás odveze do města Hádibů, kde premiérově ochutnáme jemenskou a sokoterskou kuchyni. Po obědě kaňon Ayhaft s endemity. Pouštní růže, tamarind, okurkové stromy a sokoterští špačci představí bohatství země. Pokocháme se vodopády a vykoupeme na pláži Deliša, potěší i písečné duny. Na noc Hádib s hotelem.

3. den

Z pláží do hor na planinu Dixam a Šabahon s krásnými výhledy. Dixam ve středu ostrova, kde rostou dračince, jako stromy dračí krve. Ráj ornitologů. Navštívíme beduínské domy i starostu. Cestou kaňonem užijeme výhledy na Dirhúr. Oblast Fermahín je největší les dračinců. Noc v horách.

4. den

Jih ostrova oblasti Nogud má dlouhé pláže lemované horami. Zajímavé vsi Hajf a Zahek, velké duny a plavání v Indickém oceánu, poté jeskyně Degub. Nádherné výhledy se snoubí s pitoreskními stalagnity a stalaktity. V kempu oblasti Aomaq vyzkoušíme jízdu na velbloudech do západu slunce.

5. den

Podél moře na severní pláže Arhar. Osvěžení ve Wádí Difarhú. Pouštní růže prorůstající stěnami kaňonu. V Arher se mísí slaná a sladká voda, obrovské duny padají z hor do tyrkysového moře. Zdoláme 300 m vysoké duny s neskutečnými výhledy. Atraktivní noc zde. 

6. den

Po Arhar k jeskyním Húq u vsi Terbak. Vyšlápneme kopec, abychom se ponořili do 3 km hluboké jeskyně s jezerem na konci. Provází nás krystalické tvary a podivuhodné stalagmity, stejně jako dávné jeskynní malby a písmo. Chráněná prehistorická oblast Homhíl - Dračí a „lahvové stromy“ zdobí výhledy na Arabské moře. Procházka mezi nimi vyráží dech.

7. den

Laguna Qarija s plameňáky a vodním ptactvem. Poté rezervace Dirhamrí, domov nejkrásnějších korálových útesů, šnorchlování i potápění. Murény, perutýni i rejnoci. Qalansíja je tradiční rybářská osada zapomenutá v čase. Laguna Detwa s nádherný výhledy, kde přespíme.

8. den

Výlet rybářskou lodí na pláž Šu´ab. Hrátky s delfíny a kormorány, obdiv podvodního světa při šnorchlování. Zájemci rybaří či plavou na nádherných plážích. Odpoledne Hádíbú a život Sokotřanů, tržiště s kořením a rybami, rušné uličky, školy a botanická zahrada. Pobyt na ostrově graduje večeře ve městě. 

9. - 10. den

Odlet do Abú Dhabí. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Transport z/na letiště
 • Doprava autem 4x4
 • Ubytování 2x v hotelu, se snídaní
 • 5x nocleh v kempu, kempovací vybavení zajištěno
 • Výlet lodí
 • Stravování po dobu kempování, včetně jídelního vybavení (plná penze)
 • Poplatky za vstupy
 • Český průvodce
 • Místní průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum 100 USD
 • Stravování nad rámec programu
 • Fakultativní aktivity
 • Spropitné
 • Cestovní pojištění
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 200 Kč

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6 - 11 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznání bude tentokrát na prvním místě. Akce není náročná fyzicky. Do programu jsou zařazeny několikahodinové vycházky, na své si přijdou i milovníci moře. Náročnější mohou být pro některé přejezdy minibusem, místní infrastruktura.  

Míra komfortu

Na ostrově není turistická infrastruktura a hotely pouze zřídka, nocovat budeme většinou v kempech. Stany nám umožní cestovat nezávisle na městech a vesnicích. Veškeré vybavení zajištěno, po dobu kempování plná penze. Místní kuchyně nese africké, indické i blízkovýchodní vlivy. Jemenská kuchyně pracuje hodně s jehněčím, které umí neskutečně upravit jako guláš či ho dusit, rýží, zeleninou a chlebem. Oblibě se také těší ryby. Ubytování v hotelu 2x, ve dvoulůžkových pokojích se sociálním zařízením. Přejezdy budou vlastním minibusem s klimatizací.
 

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte. 

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Réunion - Mauritius
139 Réunion - Mauritius

Dvě ostrovní perly Indického oceánu

6.4. - 21.4.2022
+ další 3 termíny
16 dní
Izrael s výletem do Jordánska
263 Izrael s výletem do Jordánska

Koupání ve čtyřech mořích

29.5. - 7.6.2022
+ další 1 termín
10 dní
Egypt - Zemí faraónů
MK145 Egypt - Zemí faraónů

Historické skvosty, pouště i odpočinek na pláži

22.12. - 2.1.2022
+ další 3 termíny
12 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog