Omán

287

Omán

Pouštní krása Arábie

Omán s pohostinnými lidmi a pohádkovou krajinou s Lenkou Hrabalovou

Novinka Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Omán a jeho příjemné horské scenérie, písečné duny se svěžími oázami i netknuté pláže Perského zálivu. Sultánské paláce, pevnosti z nepálených cihel. Orientální bloudění po barevných tržištích. Jednodenní pěší výlety nad rozeklanými údolími. Poznejte bohatou kulturu, pohostinnost místních lidí a rozmanitou přírodu. Cesta za kouzlem Orientu.

Poznejte s námi to nejlepší z pohádkové říše Tisíce a jedné noci. Navštívíme množství zajímavých lokalit, příjemné horské scenérie, písečné duny se svěžími oázami i netknuté pláže Perského zálivu. Uvidíme sultánské paláce, pevnosti z nepálených cihel, barevná tržiště. Program obohatí jednodenní pěší výlety nad rozeklanými údolími. Společně poodhalíme roušku tajemství této kouzelné země!

Cesta za kouzlem Orientu je určena doslova všem. Na své si přijdou nejen milovníci přírodních krás, ale i památek a náboženství. Každého návštěvníka jistě překvapí přívětivost a pohostinnost místních lidí. 

Termíny a rezervace

Termín:  30.11. - 10.12.2022 11 dní / 9 nocí  (11 dní / 9 nocí) Cena:  76 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  15.3. - 25.3.2023 11 dní / 9 nocí  (11 dní / 9 nocí) Cena:  76 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  29.11. - 9.12.2023 11 dní / 9 nocí  (11 dní / 9 nocí) Cena:  76 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Lenka

Lenka Hrabalová

Vystudovala arabštinu a perštinu v Praze a už během studia trávila více času v "terénu" než ve školní lavici. Procestovala téměř dvacítku muslimských zemí, což jí dalo skvělý rozhled a vhled do kultur, náboženství, společností a životů lidí, kteří tam žijí. Dnes se ve světě islámu cítí jako doma...

Více informací o průvodci

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti. Na vybraných akcích s partnerskou cestovní kanceláří vás doprovodí „nové tváře“.

Více informací o průvodci

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Blízkém východu, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustřeďuje na mapování přírod...

Více informací o průvodci

Lenka Hrabalová 30.11. - 10.12.2022
?

Průvodci Livingstone

David Švejnoha

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do OMÁNU, hlavního města Muscat. Odpolední prohlídka města. Barevné tržiště Matra Súk vás přenese minimálně o století zpět. Krátká procházka po nábřeží se spoustou fotografických příležitostí. Obří „Kadidlovník“ jako dominanta osvětlující noční oblohu. Zastávka u nádherného paláce Al Alam, který je oficiálním sídlem Jeho Veličenstva sultána Qaboose. Portugalské pevnosti Mirani a Jalali. Během společné večeře ochutnáme místní pochoutky.

3. den

Před cestou do Nizwy návštěva Velké mešity. Nizwa je rodištěm islámu v sultanátu Omán. Pevnost Round Tower ze 17. století je proslulá svým pátečním trhem s aukcí dobytka, ručně vyřezávanými „Khanjary“ (dýkami) a ozdobnými stříbrnými šperky. Cestou do Jabrinu zastávka v pevnosti Bahla (UNESCO). Jabrin, jeden z nejkrásnějších ománských hradů, se stal sídlem ománského učení. Atraktivní nástropní malby a nádherně provedené dřevořezby. Nocleh v hotelu v Nizwě.

4. den

Po snídani odjezd do Jabel Akhdar. Pojedeme po cestě klikatící se jako horská dráha do hor. Pěší výlet z vesnice Al Aqur do Sayq s vyhlídkami do údolí skrývajícího opuštěné vesničky a terasy porostlé granátovými jablky a růžemi. Nocleh v hotelu Jabel Akhdar.

5. den

Celodenní trek z The View po úzkých horských stezkách do malebné vesnice Misfat Al Abriyyin a do starého města Al Hamra. Cesta skrz skalní kaňony, které ohromí přírodní majestátností. Malé domečky 400 let staré vesnice Misfat Al Abriyyin se tísní ve skalní stěně v nadmořské výšce téměř 1 000 m nad mořem. Vítr v korunách vysokých stromů poskytuje poutníkům duševní klid a mír. Seznámení s tradičním zavlažovacím systémem Falaj (UNESCO) a procházka datlovými plantážemi v údolí. Po sestupu do města Al Hamra návštěva muzea „živé historie“ Bait Al Safah a nahlédnutí do způsobu života a tradic místních obyvatel. Nocleh v Al Hamra.

6. den

Pěší trek do opuštěné vesnice v Sab bani khamis není možné vynechat! Vysoko na jižních svazích Jebel Shams, nejvyššího vrcholu v ománském pohoří Hajar, živly vytesaly kaňon, kterému se říká Grand Canyon Arábie. Do jeho hlubin můžete nahlédnout ze závratné Balcony Walk, 6 km dlouhé okružní túry, která začíná na konci strmé cesty do Al Khateem. Nocleh v Al Hamra.

7. den

Přejezd do Wahiba Sands. Cestou zastávka ve vesnici Birkat Al Mauz na úpatí pohoří Jebel Akhdar (Zelené hory). Procházka oázou a datlovými plantážemi. Velkolepá Wahiba Sands s dunami vysokými až 200 metrů. Setkání s beduínskou rodinu a ochutnávka Kahwa, místní ománské kávy. Příjemné posezení a seznámení s životem v poušti. Obrovská masa zvlněného rudého a bílého moře písku je domovem početné flóry a fauny. Cestou k dunám se mění barvy a obrazy, radost pro každého fotografa! Nocleh v táboře v poušti.

 

8. den

Dobrodružná jízda na pouštních dunách do Quahidu na pobřeží Indického oceánu. Piknikový oběd na pláži a přejezd dále do vádí Bani Khalid, které patří k nejkrásnějším oázám Ománu. Obklopeni skalami budeme mít možnost koupání v průzračných smaragdových bazénech. Večer návštěva vědeckého centra Ras Al Jinz a šance vidět samice želvy karety zelené kladoucí vejce (hlavní období hnízdění je červen-srpen). Na ománské pláže přichází klást vejce pět ze sedmi známých druhů mořských želv. Nocleh v Sur.

9. den

Návštěva továrny na výrobu tradičních arabských lodí dhowSur a seznámení se s procesem jejich stavby. Přírodní ráj vádí Shab se smaragdovými jezírky a skalními útvary. Fotogenická pláž Finns Beach. Prohlédneme si mořskou proláklinu Bimmah Sinkhole ve vápencovém podloží. Po cestě do Muscatu se zastavíme v rybářské vesnici Quriyat. Nocleh v Muscatu.

10. den

Celodenní nenáročný pobřežní trek Bandar Al Khayran. Pláže, skály, útesy a oceán na dosah ruky. Nocleh v Muscatu.

11. den

Rozloučení s pouštním královstvím. Návrat do Evropy.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Pronajatá doprava v klimatizovaném vozidlem
 • 9x ubytování v kvalitních hotelech se snídaní
 • 1x nocleh v poušti ve vybavených stanech
 • 6x večeře
 • Vstupy do památek a muzeí dle programu
 • Místní průvodce
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Ománu
 • Stravování nad rámec programu
 • Cestovní pojištění
 • Fakultativní výlety a aktivity
 • Jednolůžkový pokoj 8 700 Kč

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezd je určen především milovníkům poznání, kteří se nebojí  venkovních aktivit a rádi se projdou v přírodě, užijí si výhledy do skrytých kaňonů. V programu se klade důraz na poznání přírodních krás a kulturních památek, seznámíme se s tradicemi místních obyvatel. Doprava je zajištěna pronajatým vozidlem, který řídí místní řidič. Ubytování budeme v kvalitních hotelích. Do časového harmonogramu akce nejsou zařazeny žádné noční přesuny nebo dlouhé přejezdy. 
 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v kvalitních hotelech blížících se evropskému 3* standardu se snídaní. Jde o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Vnímání standardu „hvězdiček“ může být však v exotických destinacích odlišné. 1x je nocleh zajištěný v poušti ve vybavených stanech. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, 6x večeře dle programu. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Typická místní jídla lze ochutnat na stáncích, které nabízejí zejména tradiční orientální sendviče (šavarna, falafel, kebab). Typické arabské restaurace jsou hlavně v historických centrech měst. 

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. 

Podobné zájezdy

To nejlepší ze Srí Lanky
285 To nejlepší ze Srí Lanky

Ostrov slonů a koření

12.3. - 27.3.2023
+ další 2 termíny
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.