Omán

287

Omán

Pouštní krása Arábie

Omán s pohostinnými lidmi a pohádkovou krajinou s Lenkou Hrabalovou

Novinka Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Omán a jeho příjemné horské scenérie, písečné duny se svěžími oázami i netknuté pláže Perského zálivu. Sultánské paláce, pevnosti z nepálených cihel. Orientální bloudění po barevných tržištích. Jednodenní pěší výlety nad rozeklanými údolími. Poznejte bohatou kulturu, pohostinnost místních lidí a rozmanitou přírodu.

Společně poodhalíme roušku tajemství této kouzelné země! Cesta za kouzlem Orientu je určena doslova všem. Na své si přijdou nejen milovníci přírodních krás, ale i památek a náboženství. Každého návštěvníka jistě překvapí přívětivost a pohostinnost místních lidí. 

Termíny a rezervace

Termín:  15.3. - 25.3.2023 11 dní / 9 nocí  (11 dní / 9 nocí) Cena:  76 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  29.11. - 9.12.2023 11 dní / 9 nocí  (11 dní / 9 nocí) Cena:  76 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  29.2. - 10.3.2024 11 dní / 9 nocí  (11 dní / 9 nocí) Cena:  76 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti. Na vybraných akcích s partnerskou cestovní kanceláří vás doprovodí „nové tváře“.

Více informací o průvodci

Lenka

Lenka Hrabalová

Vystudovala arabštinu a perštinu v Praze a už během studia trávila více času v "terénu" než ve školní lavici. Procestovala téměř dvacítku muslimských zemí, což jí dalo skvělý rozhled a vhled do kultur, náboženství, společností a životů lidí, kteří tam žijí. Dnes se ve světě islámu cítí jako doma...

Více informací o průvodci

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Blízkém východu, Indonésii, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustřeďuje na mapo...

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Lenka Hrabalová

David Švejnoha

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do OMÁNU, hlavního města Muscat. Odpolední prohlídka města. Barevné tržiště Matra Súk vás přenese minimálně o století zpět. Krátká procházka po nábřeží se spoustou fotografických příležitostí. Obří „Kadidlovník“ jako dominanta osvětlující noční oblohu. Zastávka u nádherného paláce Al Alam, který je oficiálním sídlem Jeho Veličenstva sultána Qaboose. Portugalské pevnosti Mirani a Jalali. Během společné večeře ochutnáme místní pochoutky.

3. den

Před cestou do Nizwy návštěva Velké mešity. Nizwa je rodištěm islámu v sultanátu Omán. Pevnost Round Tower ze 17. století je proslulá svým pátečním trhem s aukcí dobytka, ručně vyřezávanými „Khanjary“ (dýkami) a ozdobnými stříbrnými šperky. Cestou do Jabrinu zastávka v pevnosti Bahla (UNESCO). Jabrin, jeden z nejkrásnějších ománských hradů, se stal sídlem ománského učení. Atraktivní nástropní malby a nádherně provedené dřevořezby. Nocleh v hotelu v Nizwě.

4. den

Po snídani odjezd do Jabel Akhdar. Pojedeme po cestě klikatící se jako horská dráha do hor. Pěší výlet z vesnice Al Aqur do Sayq s vyhlídkami do údolí skrývajícího opuštěné vesničky a terasy porostlé granátovými jablky a růžemi. Nocleh v hotelu Jabel Akhdar.

5. den

Celodenní trek z The View po úzkých horských stezkách do malebné vesnice Misfat Al Abriyyin a do starého města Al Hamra. Cesta skrz skalní kaňony, které ohromí přírodní majestátností. Malé domečky 400 let staré vesnice Misfat Al Abriyyin se tísní ve skalní stěně v nadmořské výšce téměř 1 000 m nad mořem. Vítr v korunách vysokých stromů poskytuje poutníkům duševní klid a mír. Seznámení s tradičním zavlažovacím systémem Falaj (UNESCO) a procházka datlovými plantážemi v údolí. Po sestupu do města Al Hamra návštěva muzea „živé historie“ Bait Al Safah a nahlédnutí do způsobu života a tradic místních obyvatel. Nocleh v Al Hamra.

6. den

Pěší trek do opuštěné vesnice v Sab bani khamis není možné vynechat! Vysoko na jižních svazích Jebel Shams, nejvyššího vrcholu v ománském pohoří Hajar, živly vytesaly kaňon, kterému se říká Grand Canyon Arábie. Do jeho hlubin můžete nahlédnout ze závratné Balcony Walk, 6 km dlouhé okružní túry, která začíná na konci strmé cesty do Al Khateem. Nocleh v Al Hamra.

7. den

Přejezd do Wahiba Sands. Cestou zastávka ve vesnici Birkat Al Mauz na úpatí pohoří Jebel Akhdar (Zelené hory). Procházka oázou a datlovými plantážemi. Velkolepá Wahiba Sands s dunami vysokými až 200 metrů. Setkání s beduínskou rodinu a ochutnávka Kahwa, místní ománské kávy. Příjemné posezení a seznámení s životem v poušti. Obrovská masa zvlněného rudého a bílého moře písku je domovem početné flóry a fauny. Cestou k dunám se mění barvy a obrazy, radost pro každého fotografa! Nocleh v táboře v poušti.

8. den

Dobrodružná jízda na pouštních dunách do Quahidu na pobřeží Indického oceánu. Piknikový oběd na pláži a přejezd dále do vádí Bani Khalid, které patří k nejkrásnějším oázám Ománu. Obklopeni skalami budeme mít možnost koupání v průzračných smaragdových bazénech. Večer návštěva vědeckého centra Ras Al Jinz a šance vidět samice želvy karety zelené kladoucí vejce (hlavní období hnízdění je červen-srpen). Na ománské pláže přichází klást vejce pět ze sedmi známých druhů mořských želv. Nocleh v Sur.

9. den

Návštěva továrny na výrobu tradičních arabských lodí dhowSur a seznámení se s procesem jejich stavby. Přírodní ráj vádí Shab se smaragdovými jezírky a skalními útvary. Fotogenická pláž Finns Beach. Prohlédneme si mořskou proláklinu Bimmah Sinkhole ve vápencovém podloží. Po cestě do Muscatu se zastavíme v rybářské vesnici Quriyat. Nocleh v Muscatu.

10. den

Celodenní nenáročný pobřežní trek Bandar Al Khayran. Pláže, skály, útesy a oceán na dosah ruky. Nocleh v Muscatu.

11. den

Rozloučení s pouštním královstvím. Návrat do Evropy.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Pronajatá doprava v klimatizovaném vozidlem
 • 9x ubytování v kvalitních hotelech se snídaní
 • 1x nocleh v poušti ve vybavených stanech
 • 6x večeře
 • Vstupy do památek a muzeí dle programu
 • Místní průvodce
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Ománu
 • Stravování nad rámec programu
 • Jednolůžkový pokoj 8 700 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní výlety a aktivity

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

V programu se klade důraz na poznání přírodních krás a kulturních památek, seznámíme se s tradicemi místních obyvatel. Doprava je zajištěna pronajatým vozidlem, který řídí místní řidič. Ubytování budeme v kvalitních hotelích. Do časového harmonogramu akce nejsou zařazeny žádné noční přesuny nebo dlouhé přejezdy. 
 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v kvalitních hotelech blížících se evropskému 3* standardu se snídaní. Jde o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Vnímání standardu „hvězdiček“ může být však v exotických destinacích odlišné. 1x je nocleh zajištěný v poušti ve vybavených stanech. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, 6x večeře dle programu. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Typická místní jídla lze ochutnat na stáncích, které nabízejí zejména tradiční orientální sendviče (šavarna, falafel, kebab). Typické arabské restaurace jsou hlavně v historických centrech měst. 

Podobné zájezdy

To nejlepší ze Srí Lanky
285 To nejlepší ze Srí Lanky

Ostrov slonů a koření

20.10. - 4.11.2023
+ další 2 termíny
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)