Indie - Radžastán

265

Indie - Radžastán

Zemí maharadžů na festival velbloudů

Krásné chrámy i podmanivá příroda, velbloudí festival v Puškaru

Památky a příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Pohádkový kus pestré Indie je plný barev, emocí, nálad, pevností, zvěře a hlavně krásných lidí. Růžový Jaipur, modrý Jodhpur, exotické bazary s vůní koření. Nádech života pouště i přepych bohatství… Užijeme si festivalové veselí v Puškaru, setkání velbloudářů ze širokého okolí. Nebude chybět ani zastávka na nejkrásnější stavbu světa - Taj Mahal či opravdové safari NP Ranthambore.
 
Zájezd určený pro milovníky historie, exotiky a romantiky. Znalci Indie považují oblast Radžastánu za jednu z nejhezčích. Cesta za poznáním nejvyhlášenějších památek této části Indie. Oblíbená skladba poznávacího programu. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Během cesty bude dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak i kulturní a náboženské bohatství a tradiční život místních obyvatel.

Termíny a rezervace

Termín:  28.10. - 11.11.2019 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  62 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Dominika

Dominika Kobzová

Neuvěřitelně společenská partnerka do každé situace. Miluje hory a vše s nimi spojené. Lyže, skály i kolo zvládá stejně bravurně jako orientační běh a kolečkové brusle. Setkat se s ní můžete hlavně v našich asijských destinacích, zejména v horských oblastech Nepálu a Indie, vždy však s úsměvem n...

Více informací o průvodci

Jan

Jan Košťál

Již od roku 2001 se věnuje průvodcování, a to především Asie, která ho učarovala hned při jeho první cestě na kontinent v roce 1997. Cesta vedla po zemi přes Turecko, Írán a Pákistán do Indie a zpět přes Afghánistán. V následujících třech letech si ji zopakoval ještě dvakrát. Jeho nejoblíbenější...

Více informací o průvodci

Dominika Kobzová

Jan Košťál

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do INDIE.

2. den

Přílet do INDIE, hlavního města Díllí. Přejezd do Agry. Centrum mughalské říše na řece Jamuně.

3. den

Agra proslulá indo-muslimskou architekturou. Nejkrásnější stavba světa - Taj Mahal, „památka manželské lásky” z bílého mramoru, vykládaná drahokamy. Červená pevnost stavitele Akbara Velikého.

4. den

Velkolepý komplex Fatehpur Sikri (UNESCO) - paláce z červeného pískovce. Zde odpočívá slavný súfí. Prohlídka Páteční mešity. Přejezd do Jaipuru.

5. den

Jaipur - hlavní tepna barevného Radžastánu. „Růžové město“. Filigránská fasáda Paláce větrů. Živoucí sídlo maharadžů. Městský palác i astronomická observatoř Jantar Mantar. Zkusíme jízdu na slonu? Bohatě zdobený Amberský palác. Královské zahrady v malebném pohoří Aravalli. Vyhlášený trh šperků, gobelínů a velbloudích kůží. Romantický západ slunce z Tygří pevnosti. Nocleh v Jaipuru.

6. den

Safari v pestrém NP Ranthambore. Odlišná vegetační pásma a scénické reliéfy krajiny. Stylová pevnost vysoko nad džunglí. Šance spatřit tygry! Budeme mít zase štěstí…? Stáda skvrnitých jelenů, antilop a třeba i levhart či šakal. Výprava džípem do nitra rezervace, pozorování divoké přírody.

7. den

Pohádkové Búndí bylo domovem Rudyarda Kiplinga, který stvořil Mauglího v Knize džunglí. Pevnost Taragarh je nejkouzelnější v Radžastánu. Sestup ke studni Ránídži-ki-baori. Podmanivé město bývá nejoblíbenější, i vy se zamilujete. Večeře s posezením na terase nad tepající ulicí.

8. - 9. den

Puškar - jedno z nejstarších měst Indie, posvátné místo pro hinduisty. Nesčetné chrámy, nejznámější zasvěcen Brahmovi. 52 ghátů pro obřadní koupele. Podzimní velkolepý velbloudí festival. Největší akce velbloudů na světě. Hravé zvířecí soutěže, legrační závody, divoké emoce a vášně, tisíce dalšího dobytka a koní. Oranžové turbany, obrovské množství barevných poutníků a jejich stylové táboření. Možnost letu balonem nad malebnou krajinou.

10. - 11. den

Romanticky bílý Udaipur je městem jezer. Etnografické muzeum poučí. Přehlídka odlišných kultur. Městský palác u jezera Pichola. Hlavní brána přenese o čtyři století zpět. Dvory jiné architektury, terasy s výhledem na jezerní palác Jag Niwas. Místa populárního filmu Chobotnička agenta 007. Shilpgram s centrem umění. Výstup na Sunset Point s výhledem. Plavba loďkou při západu slunce. Večerní kulturní kreace, bosé nohy tanečnic na střepech.

12. den

Ranakpur. Unikátní chrám Chaumukhla Mandir se 1 444 mramorovými sloupy. Modrý Jodhpur s domy malovanými indigem.

13. den

Prohlídka modrého města. Největší pevnost Radžastánu Meherangharh odráží život královských rodin. Výhled na tisíce modrých domů pod námi. Palác Umaid Bhawan, královský palác ve stylu Art Deco. Malebné chrámy v Mandore. Večerní tržiště Sadar Market. Zkrášlíme se henou?

14. - 15. den

Přelet do Díllí. Poslední nákupy. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letištní taxy. 
 • Letecky Jodhpur - Dillí.  
 • Doprava pronajatými vozidly, minibus. 
 • Ubytování 12x v 3* hotelech se snídaní, v Puškaru případně 2x v komfortních plně vybavených stanech s vlastním sociálním zařízením. 
 • Vstup do NP. 
 • Český průvodce. 
 • Místní průvodci. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Indie 2 250 Kč před odletem. 
 • Vstupné do památek a muzeí. 
 • Stravování nad rámec programu. 
 • Spropitné. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 900 Kč.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový, fyzicky nenáročný poznávací zájezd, který je určený pro každého milovníka Indie a její kultury. Akce je určena především těm, kteří již v Indii navštívili nejvyhlášenější a tradiční lokality a chtějí nyní navíc poznat jednu z jejích nejhezčích oblastí. Cestu zpříjemní pronajatá doprava, ochutnáme i velbloudí hřbet, jízdu na safari džípem a někteří otestují i slona. Delší vzdálenost na trase Jodhpur - Díllí překonáme letecky. 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v kvalitních 3* hotelech se snídaní, v Puškaru případně 2x v komfortních plně vybavených stanech s vlastním sociálním zařízením. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, vybavené stropním fénem, případně s klimatizací. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Během dalšího pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Jídlo je zde relativně levné, pouliční stánky s jídlem poskytnou každému představu o tom, jaká vlastně indická kuchyně je. 

Vaše ohlasy

Průvodce Honza Košťál byl naprosto skvělý, mimořádně profesionální. Dovolená stoprocentně naplnila moje očekávání!

Milan S.

18.10.2015

Vše se nám líbilo díky našemu průvodci Honzovi Košťálovi. Díky němu bylo vše super a moc jsme si to užili.

Žaneta K.

21.11.2014

Dobrý den. Chtěli bychom Vám poděkovat za úžasnou dovolenou Indie-Radžastán - Zemí maharádžů a velbloudů hlavně díky perfektní průvodkyni Dominice Kobzové. Dozvěděli jsme se od ní mnoho zajímavých věcí a informací. Vždy byla ochotná pomoci. Je velmi kamarádská a profesionální. Dominička je prostě zlatíčko a dlouho na ní budeme vzpomínat. S pozdravem

Eva a Honza S.

16.10.2014

Podobné zájezdy

To nejlepší z Indie
228 To nejlepší z Indie

Letecky ze severu na jih

7.2. - 18.2.2020
+ další 1 termín
12 dní
Indie - Fotoexpedice
235 Indie - Fotoexpedice

Barevný svátek Holi a slavnost Hola Mohala

1.3. - 12.3.2020
12 dní
Jižní Indie
245 Jižní Indie

Indické putování na Silvestra

21.12. - 10.1.2020
+ další 1 termín
21 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog