Indie - Radžastán

265

Indie - Radžastán

Zemí maharadžů za památkami

Krásné chrámy i podmanivá příroda

Náš tip Památky a příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Pohádkový kus pestré Indie je plný barev, emocí, nálad, pevností, zvěře a hlavně krásných lidí. Růžový Jaipur, modrý Jodhpur, poštní město Jaisalmer, romantický Udaipur. Exotické bazary s vůní koření. Nebude chybět ani zastávka na nejkrásnější stavbu světa - Taj Mahal.

Zájezd určený pro milovníky historie, exotiky a romantiky. Znalci Indie považují oblast Radžastánu za jednu z nejhezčích. Cesta za poznáním nejvyhlášenějších památek této části Indie. Oblíbená skladba poznávacího programu. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Během cesty bude dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak i kulturní a náboženské bohatství a tradiční život místních obyvatel.

Termíny a rezervace

Termín:  17.11. - 1.12.2022 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  69 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Dominika

Dominika Čermáková

Neuvěřitelně společenská partnerka do každé situace. Miluje hory a vše s nimi spojené. Lyže, skály i kolo zvládá stejně bravurně jako orientační běh a kolečkové brusle. Setkat se s ní můžete hlavně v našich asijských destinacích, zejména v horských oblastech Nepálu, Indie, Barmy... Vždy však s ú...

Více informací o průvodci

Kateřina

Kateřina Rojková

Absolventka religionistiky a etnologie se vášnivě zamilovala do indické kultury. Barevná Indie jí učarovala, její vybroušená znalost jazyka hindi zaskočila i kníraté vezíry a fešáky Síkhů, obdivovatele nachází i v Nepálu a Tibetu. Řadu let praktikuje jógu, v níž nachází životní moudrost, vyrovn...

Více informací o průvodci

Dominika Čermáková

Kateřina Rojková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do INDIE.

2. den

Ranní přílet do hlavního města Díllí. Chlouba monumentální architektury. Nové Díllí z „mughalského červeného pískovce”. Prezidentský palác, třída Rádžpáth se slavnou India Gate. Provoněné Staré Díllí, vyhlášená Red Fort, páteční měšita Jama Masjid. Nezapomenutelná jízda cyklorikšou. Chandi Chowk s barvitými bazary. Seznámení s indickou kuchyní. Čapátí, nany, kari se sýrem, kuře tandoori. Noclel v hotelu v Dillí.

3. den

Přejezd do Agry. Centrum mughalské říše na řece Jamuně. Odpolední návštěva červená pevnosti stavitele Akbara Velikého. Nocleh v hotelu v Agře. 

4. den

Agra proslulá indo-muslimskou architekturou. Nejkrásnější stavba světa - Taj Mahal, „památka manželské lásky” z bílého mramoru, vykládaná drahokamy. Velkolepý komplex Fatehpur Sikri (UNESCO) - paláce z červeného pískovce. Zde odpočívá slavný súfí. Prohlídka Páteční mešity. Přejezd do Jaipuru

5. den

Jaipur - hlavní tepna barevného Radžastánu. „Růžové město“. Filigránská fasáda Paláce větrů. Živoucí sídlo maharadžů. Městský palác i astronomická observatoř Jantar Mantar. Zkusíme jízdu na slonu? Bohatě zdobený Amberský palác. Královské zahrady v malebném pohoří Aravalli. Vyhlášený trh šperků, gobelínů a velbloudích kůží. Romantický západ slunce z Tygří pevnosti

6. den

Cesta do městečka Mandawa - starobylé městečko, které bylo hlavním centrem staré obchodní karavanní cesty, která vedla napříč Indií. Město je díky své jedinečné architektuře zařazeno na seznam UNESCO. 

7. den

Pouštní Bikanér je směsicí barev, vůní a pocitů. Všudypřítomní prodavači a řemeslníci. Pohádková pevnost Džunagarh umožní výlet dávnou historií. Krysí chrám Karní Matá v Dešnóku je nevšední zážitek. Komu přes chodidlo přeběhne chrámová krysa, získá trvalé štěstí. Bílá je nejposvátnější. Nocleh v Bikaneru.

8. den

Přesun do Jaisalmeru cca 6 hodin jízdy. Ubytování v Jaisalmeru. Jaisalmer z Pohádek tisíce a jedné noci.

9. den

Prohlídka města Jaisalmer. Mystické paláce. Pevnost z 11.století, maharádžův palác. Městské haveli, pánská sídla ze žlutého pískovce. Stylové safari pouští na velbloudech mezi dunami. Je svět nejkrásnější ze sedla? Barevná sárí u studen.

10. den

Přejezd pouští do města Jodhpur. Modrý Jodhpur s domy malovanými indigem. Odpolední prohlídka modrého města.

11. den

Největší pevnost Radžastánu Meherangharh odráží život královských rodin. Výhled na tisíce modrých domů pod námi. Sadar Market. Zkrášlíme se henou?

12. den

Ranakpur. Unikátní chrám Chaumukhla Mandir se 1 444 mramorovými sloupy. Odpolední přesun do tzv. Benátek Indie do Udaipuru.

13. den

Romanticky bílý Udaipur je městem jezer. Přehlídka odlišných kultur. Městský palác u jezera Pichola. Hlavní brána přenese o čtyři století zpět. Dvory jiné architektury, terasy s výhledem na jezerní palác Jag Niwas. Místa populárního filmu Chobotnička agenta 007. Výstup na Sunset Point s výhledem. Plavba loďkou při západu slunce. Možnost fakultativně navštívit taneční večerní vystoupení.

14. - 15. den

Přelet z Udaipuru do Díllí.  Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Letecky Udaipur- Dillí
 • Doprava pronajatými vozidly, minibus
 • Ubytování 12x v 3* hotelech se snídaní
 • Český průvodce
 • Místní průvodci podle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Indie 2 250 Kč před odletem
 • Vstupné do památek a muzeí
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 900 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vstupy v Jaipuru 1000 INR
 • Vstup City Palace Jaipur 500 INR
 • Červená pevnost v Dillí 550 INR
 • Mešita v Dillí 300 INR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový, fyzicky nenáročný poznávací zájezd, který je určený pro každého milovníka Indie a její kultury. Akce je určena především těm, kteří již v Indii navštívili nejvyhlášenější a tradiční lokality a chtějí nyní navíc poznat jednu z jejích nejhezčích oblastí. Cestu zpříjemní pronajatá doprava, ochutnáme i velbloudí hřbet, jízdu na safari džípem a někteří otestují i slona. Delší vzdálenost na trase Udaipur - Díllí překonáme letecky. 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v kvalitních 3* hotelech se snídaní. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, vybavené stropním fénem, případně s klimatizací. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Během dalšího pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Jídlo je zde relativně levné, pouliční stánky s jídlem poskytnou každému představu o tom, jaká vlastně indická kuchyně je. 

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte. 

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

Průvodce Honza Košťál byl naprosto skvělý, mimořádně profesionální. Dovolená stoprocentně naplnila moje očekávání!

Milan S.

18.10.2015

Vše se nám líbilo díky našemu průvodci Honzovi Košťálovi. Díky němu bylo vše super a moc jsme si to užili.

Žaneta K.

21.11.2014

Dobrý den. Chtěli bychom Vám poděkovat za úžasnou dovolenou Indie-Radžastán - Zemí maharádžů a velbloudů hlavně díky perfektní průvodkyni Dominice Kobzové. Dozvěděli jsme se od ní mnoho zajímavých věcí a informací. Vždy byla ochotná pomoci. Je velmi kamarádská a profesionální. Dominička je prostě zlatíčko a dlouho na ní budeme vzpomínat. S pozdravem

Eva a Honza S.

16.10.2014

Podobné zájezdy

To nejlepší ze Srí Lanky
285 To nejlepší ze Srí Lanky

Ostrov slonů a koření

12.3. - 27.3.2023
+ další 2 termíny
16 dní
To nejlepší z Indie
228 To nejlepší z Indie

Letecky ze severu na jih

3.2. - 14.2.2023
+ další 3 termíny
12 dní
Indie - Fotoexpedice
235 Indie - Fotoexpedice

Barevný svátek Holi a slavnost Hola Mohala

27.2. - 12.3.2023
14 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.