Indie - Radžastán

265

Indie - Radžastán

Zemí maharadžů na festival velbloudů

Krásné chrámy i podmanivá příroda, velbloudí festival v Puškaru

Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Neuvěřitelně barevná oblast je protkána stehem velbloudích karavan, směsicí barevných staveb a vláknem nejrozmanitějších vůní. Růžový Jaipur, modrý Jodhpur, éterický Jaisalmer, exotické bazary s vůní koření, velbloudi i tančící kobry. Nádech života pouště i přepych bohatství… Pohádkový kus pestré Indie je plný barev, emocí, nálad, pevností, zvěře a hlavně krásných lidí. Užijeme si festivalové veselí v Puškaru, setkání nejen velbloudářů ze širokého okolí.
 
Zájezd určený pro milovníky historie, exotiky a romantiky. Znalci Indie považují oblast Radžastánu za jednu z nejhezčích. Cesta za poznáním nejvyhlášenějších památek této části Indie. Oblíbená skladba poznávacího programu. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Během cesty bude dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak i kulturní a náboženské bohatství a tradiční život místních obyvatel.

Termíny a rezervace

Termín: 12.11. - 27.11.201816 dní (16 dní)Cena: 59 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Dominika

Dominika Kobzová

Neuvěřitelně společenská partnerka do každé situace. Miluje hory a vše s nimi spojené. Lyže, skály i kolo zvládá stejně bravurně jako orientační běh a kolečkové brusle. Setkat se s ní můžete hlavně v našich asijských destinacích, zejména v horských oblastech Nepálu a Indie, vždy však s úsměvem n...

Více informací o průvodci

Jan

Jan Košťál

Již od roku 2001 se věnuje průvodcování, a to především Asie, která ho učarovala hned při jeho první cestě na kontinent v roce 1997. Cesta vedla po zemi přes Turecko, Írán a Pákistán do Indie a zpět přes Afghánistán. V následujících třech letech si ji zopakoval ještě dvakrát. Jeho nejoblíbenější...

Více informací o průvodci

Dominika Kobzová

Jan Košťál

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do INDIE.

2. den

Přílet do INDIE, hlavního města Díllí. Přejezd do Jaipuru.

3. den

Jaipur - hlavní tepna barevného Radžastánu. „Růžové město“. Filigránská fasáda Paláce větrů. Živoucí sídlo maharadžů. Městský palác i astronomická observatoř Jantar Mantar. Zkusíme jízdu na slonu? Bohatě zdobený Amberský palác. Královské zahrady v malebném pohoří Aravalli. Vyhlášený trh šperků, gobelínů a velbloudích kůží. Romantický západ slunce z Tygří pevnosti. Nocleh v Jaipuru.

4. den

Safari v pestrém NP Ranthambore. Odlišná vegetační pásma a scénické reliéfy krajiny. Stylová pevnost vysoko nad džunglí. Šance spatřit tygry! Budeme mít zase štěstí…? Stáda skvrnitých jelenů, antilop a třeba i levhart či šakal. Výprava džípem do nitra rezervace, pozorování divoké přírody.

5. den

Pohádkové Búndí bylo domovem Rudyarda Kiplinga, který stvořil Mauglího v Knize džunglí. Pevnost Taragarh je nejkouzelnější v Radžastánu. Sestup ke studni Ránídži-ki-baori. Podmanivé město bývá nejoblíbenější, i vy se zamilujete. Večeře s posezením na terase nad tepající ulicí.

6. - 7. den

Puškar - jedno z nejstarších měst Indie, posvátné místo pro hinduisty. Nesčetné chrámy, nejznámější zasvěcen Brahmovi. 52 ghátů pro obřadní koupele. V listopadu se koná velkolepý  velbloudí festival. Největší akce velbloudů na světě. Hravé zvířecí soutěže, legrační závody, divoké emoce a vášně, tisíce dalšího dobytka a koní. Oranžové turbany, obrovské množství barevných poutníků a jejich stylové táboření. Možnost letu balonem nad malebnou krajinou.

8. - 9. den

Romanticky bílý Udaipur je městem jezer. Etnografické muzeum poučí. Přehlídka odlišných kultur. Městský palác u jezera Pichola. Hlavní brána přenese o čtyři století zpět. Dvory jiné architektury, terasy s výhledem na jezerní palác Jag Niwas. Místa populárního filmu Chobotnička agenta 007. Shilpgram s centrem umění. Výstup na Sunset Point s výhledem. Plavba loďkou při západu slunce. Večerní kulturní kreace, bosé nohy tanečnic na střepech.

10. den

Ranakpur. Unikátní chrám Chaumukhla Mandir se 1 444 mramorovými sloupy. Modrý Jodhpur s domy malovanými indigem.

11. den

Prohlídka modrého města. Největší pevnost Radžastánu Meherangharh odráží život královských rodin. Výhled na tisíce modrých domů pod námi. Palác Umaid Bhawan, královský palác ve stylu Art Deco. Malebné chrámy v Mandore. Večerní tržiště Sadar Market. Zkrášlíme se hennou? Noční lehátkový vlak do Jaisalmeru.

12. den

Jaisalmer jako z Pohádek tisíce a jedné noci. Mystické paláce. Pevnost z 11.století, maharádžův palác. Městské haveli, panská sídla ze žlutého pískovce.

13. den

Stylové safari pouští na velbloudech mezi dunami. Je svět nejkrásnější ze sedla? Barevná sárí u studen. Noční lehátkový vlak do Bikanéru.

14. den

Pouštní Bikanér je směsicí barev, vůní a pocitů. Všudypřítomní prodavači a řemeslníci. Pohádková pevnost Džunagarh umožní výlet dávnou historií. Krysí chrám Karní Matá v Dešnóku je nevšední zážitek. Komu přes chodidlo přeběhne chrámová krysa, získá trvalé štěstí. Bílá je nejposvátnější.

15. - 16. den

Přejezd vlakem do Díllí. Poslední exotické nákupy, stylové rozloučení s INDIÍ. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Doprava pronajatými vozidly, minibus, lehátkové vlaky.
 • Ubytování v hotýlcích se snídaní.
 • Safari na velbloudech.
 • Vstup do NP.
 • Český průvodce.
 • Místní průvodci.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Indie 1 950 Kč před odletem + 300 Kč při požadavku vyřízení víz přes CK.
 • Vstupné do památek a muzeí.
 • Stravování nad rámec programu.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 900 Kč.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový, fyzicky nenáročný poznávací zájezd, který je určený pro každého milovníka Indie a její kultury. Akce je určena především těm, kteří již v Indii navštívili nejvyhlášenější a tradiční lokality a chtějí nyní navíc poznat jednu z jejích nejhezčích oblastí. Cestu zpříjemní pronajatá doprava, pojedeme i vlakem, ochutnáme i velbloudí hřbet, jízdu na safari džípem a někteří otestují i slona. Nočním lehátkovým vlakem budeme cestovat z Jodhpuru do Jaisalmeru, z Jaisalmeru do Bikaneru a z Bikaneru do Díllí.  

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích střední turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, vybavené stropním fénem, případně s klimatizací. Během tří nočních přejezdů budou noclehy v nočním lehátkovém vlaku. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Během dalšího pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Jídlo je zde relativně levné, pouliční stánky s jídlem poskytnou každému představu o tom, jaká vlastně indická kuchyně je. 

Vaše ohlasy

Průvodce Honza Košťál byl naprosto skvělý, mimořádně profesionální. Dovolená stoprocentně naplnila moje očekávání!

18.10.2015

Vše se nám líbilo díky našemu průvodci Honzovi Košťálovi. Díky němu bylo vše super a moc jsme si to užili.

21.11.2014

Podobné zájezdy

To nejlepší z Indie
228 To nejlepší z Indie

Letecky ze severu na jih

26.12. - 11.1.2019
+ dalších 6 termínů
17 dní
Indie - Fotoexpedice
235 Indie - Fotoexpedice

Barevný svátek Holi a slavnost Hola Mohala

12.3. - 23.3.2019
+ další 1 termín
12 dní
Silvestr v jižní Indii
245 Silvestr v jižní Indii

S prodloužením na Andamany

22.12. - 11.1.2019
+ další 1 termín
21 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog