Indie - Od pouště k Himálaji

266

Indie - Od pouště k Himálaji

Barevný Rádžastán, trek k pramenům Gangy

Krásné chrámy i podmanivá příroda

Novinka Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Památky UNESCO, bájné chrámy a slavné stavby muslimů i hinduistů. Barvitý a romantický Rádžastán, paláce bájných maharádžů s opiovými komnatami. Jaipur, Růžové město. Kontrasty Himálají, jógínské ášrámy, zasněžené vrcholy hor i svérázné vesničky, matka Ganga, buddhistické i hinduistické chrámy, himálajský trek k pramenům Gangy. Haridvár, hinduistické svaté město. Rišikéš – město jógínů a ášramů.

Zájezd určený pro milovníky historie, exotiky a romantiky. Znalci Indie považují oblast Radžastánu za jednu z nejhezčích. Cesta za poznáním nejvyhlášenějších památek této části Indie. Oblíbená skladba poznávacího programu. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Během cesty bude dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak i kulturní a náboženské bohatství a tradiční život místních obyvatel.

Termíny a rezervace

Termín:  21.9. - 6.10.2024 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  63 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Dominika

Dominika Čermáková

Neuvěřitelně společenská partnerka do každé situace. Miluje hory a vše s nimi spojené. Lyže, skály i kolo zvládá stejně bravurně jako orientační běh a kolečkové brusle. Setkat se s ní můžete hlavně v našich asijských destinacích, zejména v horských oblastech Nepálu, Indie, Barmy... Vždy však s ú...

Více informací o průvodci

Dominika Čermáková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Indie.

2. - 3. den

Přílet do Díllí. Přesun do Jaipuru, hlavní tepny barevného Rádžastánu. „Růžové město“. Filigránská fasáda Paláce větrů. Živoucí sídlo maharadžů s obřími stříbrnými nádobami na vodu. Městský palác i astronomická observatoř Jantar Mantar s vykladači numerologie. Zkusíme jízdu na slonu? Bohatě zdobený Amberský palác. Královské zahrady v malebném pohoří Aravalli. Vyhlášený trh šperků, gobelínů a velbloudích kůží. Romantický západ slunce z Tygří pevnosti. Nocleh v Jaipuru.

4. - 5. den

Přejezd do Jodhpuru – modré město se starověkou spletitou tržnicí, vůně koření, nejlepší šafránové lassí na světě! Džípy po okolních vesnicích, jejichž obyvatelé Bišnojové se věnují mnoha různým tradičním řemeslům.

6. - 7. den

Návrat do Díllí. Pokračování vlakem do Haridvaru, hinduistického svatého města a poutního místa v podhůří Himálaje na břehu řeky Gangy přezdívané „Brána Boží“. Večerní obřady na počest Gangy, odehrávající se na schodech (ghátech) vedoucích do řeky.

8. den

Přejezd do Rišikéše – města jógínů a ášramů. Pro zájemce možnost raftingu a procházka po březích Gangy s mnoha chrámy, poustevnami svatých mužů a zástupy poutníků. Vydáme se po stopách Beatles? Svatí muži, ášrámy, svaté očistné koupele, horoskopy, duchovní rozpravy. Jsou historky mortifikace těla pravdivé? Výborný odpočinek v krásné přírodě.

9. den

Celodenní přejezd z Rišikéše do poutního místa Gangotrí (3 140 m), centrum indických poutníků. Pohádkové výhledy na horské masívy.

10. den

Nalehko trek k pramenům Gangy (3 800 m) do osady Bhódžbása, která se nachází pod majestátním vrcholem Šivlingy (6 543 m). Vykonáme obřad - puju za zdar cesty?

11. den

Za svítání poslední úsek pouti k hlavnímu pramenu Gangy, vytékající z ledovce na místě Gómukh – Kravská tlama (4 023 m), poté návrat do Gangotrí.

12. den

Přejezd z hor zpět do města Rišikéše. Cestou úchvatné výhledy na himálajské masivy, hluboká údolí i dravou klikatou řeku.

13. den

Možnost ranní jógy na březích Gangy, ajurvedické masáže. Návrat vlakem do Díllí.

14. - 15. den

Prohlídka města. Staré Dillí, hlavní třída Chandi Chawk, svatební, stříbrný či chilli tržnice. Starobylá mešita Džama Masjid s výhledem na spleť starého Dillí. První divoká jízda cyklorikšou. Červená pevnost, zlatý chrám sikhů. Rušný střed města kolem Connaught place. Barvité tržnice. Koloniální Indie, prezidentský palác, India Gate – oblíbené místo piknikářů. Poslední nákupy.

16. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá doprava pronajatými vozidly (džípy, mikrobus)
 • Vlakem z Díllí do Haridvaru a zpět
 • Ubytování 12 x v hotelech střední turistické kategorie, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím, 1 x noc během treku v kempu v místních stanech vybavených postelemi
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Indie 25 USD (při vyřízení přes CK Livingstone 1 200 Kč)
 • Vstupné do památek
 • Stravování
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 900 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vstupy v Jaipuru 1000 INR
 • Vstup City Palace Jaipur 500 INR
 • Červená pevnost v Dillí 550 INR
 • Mešita v Dillí 300 INR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Cestu zpříjemní pronajatá doprava, ochutnáme i velbloudí hřbet, jízdu džípem nebo rafting na řece Ganze. Upozorňujeme na časově náročnější přesuny a stav silnic v Himálaji.

Treky během cesty

Do časového harmonogramu akce jsou zahrnuty dva nenáročné celodenní pochody, které absolvujeme jen s lehkými zavazadly. I během treku bude možné dokoupit jednoduché jídlo, z vybavení doporučujeme vlastní spacák. Pro akci není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost. Nejvyšší místo na trati v cca 4000 m. 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech střední turistcké kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, vybavené stropním fénem, případně s klimatizací. Během treku 1x nocleh v místních stanech s postelemi (doporučujeme vzít si vlastní spacák). V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Během dalšího pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Jídlo je zde relativně levné, pouliční stánky s jídlem poskytnou každému představu o tom, jaká vlastně indická kuchyně je.

Podobné zájezdy

To nejlepší z Indie
228 To nejlepší z Indie

Letecky ze severu na jih

17.11. - 28.11.2024
+ dalších 5 termínů
12 dní
Jižní Indie
245 Jižní Indie

Hinduistické klenoty i pohoda pláží

16.11. - 2.12.2024
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)