Indie - Nepál - Indie

227

Indie - Nepál - Indie

Buddhistické i hinduistické tradice, hory i safari

Atraktivní program s pětidenním trekem v regionu Himálaje.

OblíbenýPamátky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Kalkata - hlavní město západního Bengálska. Poslední bašta skutečných rikšů. Horský Darjeeling s nekonečnými čajovými plantážemi. Zapomenutý buddhistický Sikkim. Nepálský horský svět. Údolí dřevěných chrámů, Káthmándú. Pětidenní trek pod Annapurnami otevřený pro turisty teprve v roce 2013! Věhlasný NP Chitwan se slony, nosorožci, šance na tygry. Posvátné hinduistické Varanásí, erotikou našlapané Khajuraho, památník lásky Taj Mahal i hlavní atrakce Díllí. Z obou zemí vám chceme ukázat maximum. 
 
Nejoblíbenější kombinace zemí v dané oblasti. Poznávací zájezd určený především milovníkům kultury, památek, náboženství a aktivní turistiky. Oblíbený program zájezdu do Indie a Nepálu s pětidenním trekem v regionu Himálaje. Během cesty budete mít dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak i kulturní a náboženské bohatství a tradiční život místních obyvatel. Cestujeme v malé skupince. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás. Možná je i kratší varianta zájezdu s příletem do Káthmándú. 

Termíny a rezervace

Termín: 12.10. - 10.11.201830 dní (30 dní)Cena: 64 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 19.10. - 10.11.201823 dní (23 dní)Cena: 57 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Dominika

Dominika Kobzová

Neuvěřitelně společenská partnerka do každé situace. Miluje hory a vše s nimi spojené. Lyže, skály i kolo zvládá stejně bravurně jako orientační běh a kolečkové brusle. Setkat se s ní můžete hlavně v našich asijských destinacích, zejména v horských oblastech Nepálu a Indie, vždy však s úsměvem n...

Více informací o průvodci

Martina

Martina Pekárová

Vystudovala cestovní ruch a již od dětství byla vedena k cestování, sportu a pobytu v přírodě. Umí přežít ve ztížených podmínkách a užívá si to. Velkou školou pro ni bylo nejprve stopování po Evropě následované půl ročním dobrovolnickým pobytem v Nepálu, kde učila angličtinu. Dlouhá léta trávil...

Více informací o průvodci

Zdenka

Zdenka Stryková

Vystudovala grafickou školu a profesně se věnuje marketingu. Díky svému zaměření má blízko k umění, na cestách ale nejraději svým objektivem zachycuje život místních lidí a drobné momentky. Cestováním žije, sbírá mapy, knižní průvodce, čte především cestopisy. Řídí se heslem "Cesta je cíl" a dík...

Více informací o průvodci

Kamila

Kamila Hrubá

Její cestovatelská vášeň se probudila na Srí Lance a dále rozhořívala v Nepálu a Indii. V Dharamsale čtyři měsíce učila tibetské uprchlíky a doktory němčinu a v odlehlé nepálské vesnici, kde působila v místní školičce s kmenem Tamangů, strávila více než půl roku. Zde se také se svou nepálskou ro...

Více informací o průvodci

Dominika Kobzová

Martina Pekárová

Zdenka Stryková

Kamila Hrubá

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 3. den

Letecky do INDIE, západního Bengálska. Kalkata - když indický šok, tak pořádný. Koncentrace dobrého i šíleného v jednom městě. Památník královny Viktorie. Chowringhee, hlavní tepna Kalkaty. Howrah, nejfrekventovanější most světa. Noční přejezd lehátkovým vlakem na sever do Siliguri.

4. - 5. den

Malebný horský státeček Sikkim. Hlavní město Gantok (1 700 m). Výhled na osmitisícového velikána Kančendžengu. Buddhistické chrámy, v mracích zahalený klášter Enchey a klášterní komplex Rumtek. Školy pro budoucí mnichy. Procházka kolem rýžových políček. Institut tibetologie.

6. - 7. den

Přesun do pohodového himálajského města Dárdžiling, čajové plantáže. Východ slunce na Tiger Hill, osmitisícová Kančendženga v pozadí. Muzeum historie dobývání Everestu a výbavy odvážných průkopníků. Hrobka prvního pokořitele Everestu Šerpy Tenzinga. Chrámy tibetského buddhismu.

8. - 9. den

Přesun do NEPÁLU. Přelet z Bhadrapuru do Káthmándú. Ubytování v srdci Thamelu. Svajambúnáth - opičí chrám. Kouzla rozsáhlého údolí plného dřevěných chrámů. Fascinující Durbar Square - chrámy, paláce, pagody. Kumari Devi - jediná žijící bohyně světa. 

*Možnost zkrácení, přílet 9.den do Nepálu.

10. - 11. den

Buddhistický komplex Boudhanath, centrum Tibeťanů. Posvátná kora kolem největší stúpy. Místo pro klidnou meditaci příchozích. Nejdůležitější hinduistický chrám Pashupatinath, působivá kremační místa nad řekou Bagmatí, Gangou Nepálu. Sádhuové, svatí muži s neobyčejným cvičením a kousky. Bhaktapur - královské město s kouzelnou architekturou i životním stylem zastaveného času. Pro zájemce fakultativní vyhlídkový let nad nejvyššími vrcholy Himálaje.

12. den

Podél řeky Trišuli do Pokhary na březích jezera Pheva. V dálce dominují „osmičkové“ Annapurny.

13. - 17. den

Pětidenní trek. Trasa je pro turisty otevřená teprve od roku 2013. Zajímavá příležitost ochutnat to nejpodstatnější, co Himálaj nabízí. Možnost využití služeb nosičů. Denní délka chůze 6-8 hodin. Výchozí místo Nyapul. Rýžová políčka, svět domorodých horalů. Idylická gurunžská vesnice Ghandruk s typickou architekturou. První výhledy na zasněžené velikány. Přes rododendronové lesy do Tadapani a následně sestup a výstup do Bhanthanti (2 650 m). Pohádkovým jedlovým lesem výstup do Dobata (3 420 m). Panoramatické výhledy. Východ slunce si vychutnáme z vyhlídky Mulde viewpoint (3 600 m), považovaného za zdejší nejhezčí vyhlídkové místo. Majestátní osmitisícovky Annapurny, Dhaulagiri i posvátná Machapuchare. Sestup zelenou džunglí přes odlehlé vesnice Isharu, Meshar až do vesničky Chuile (2 245 m). Ráz krajiny se mění, procházíme kolem terasovitých políček do Kot Danda (2 200 m). Po sestupu k řece Modi Khola se napojíme na hlavní trasu z Annapurna BC a po ní dojdeme zpět do Nyapulu

18. - 20. den

Putování do NP Chitwan. Cestou pro zájemce rafting na řece Trišuli. Šance spatřit něco z divočiny, kterou park nabízí - nosorožci, tygři, opice, gaviáli! Nejbezpečnější vyhlídka na nosorožce je ze hřbetu slona.

21. den

Přesun z Chitwanu do Gorakphuru. Cestou zastávka v Lumbini. Podle tradice se zde narodil princ Siddhártha, který se později stal Buddhou Šákjamunim. Návrat do INDIE. Lůžkovým vlakem do Varanásí.

22. den

Nejposvátnější město hinduismu. Centrum poutníků očišťujících svá těla i duše v posvátné Ganze. Sem se přijíždí zažít, prožít a nechat sebou pořádně zamávat. Vishwanath. Zlatý chrám Šivy v Šivově městě. Posvátné spalovací gháty žijící i o půlnoci mystickým životem. Ceremoniály obřadních kremací nahánějící husí kůži.

23. den

Nezapomenutelný východ slunce z loďky na Ganze. Očistné koupele hinduistů. Sárnáth, místo prvního Buddhova kázání. Zříceniny stúpy císaře Ašóky. Místní muzeum s proslulou lví hlavicí. Večerní návštěva slavnosti Ganga Aatri s mystickou rituální obětí řece.

24. - 25. den

Přesun vlakem do Satny a následně do Khajuraha, oblast proslulých „erotických chrámů“ z přelomu 10. a 11. století. Chrámy zasvěcené Šivovi a Višnuovi uprostřed domorodé vesnice.

26. - 27. den

Přes Jhansi vlakem do Agry. Nejhezčí pomník lásky - Taj Mahal, mramorový zázrak, zážitek bez komentáře. Svět Shah Jahana. Masivní Red Fort - červená pevnost.

28. - 29. den

Cesta vlakem do Díllí. Prohlídka města. Červená pevnost. Mešita Jama Masjid. Lotosový chrám Baháí. Qutab Minar. Chrám bohyně Lakšmí, Jantar Mantar - růžové kameny záhadné observatoře. Connaught Place - specifické centrum. Staré město s bazary a mešitami.

30. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. Letištní taxy.
 • Místní přelet Bhadrapur - Káthmándú.
 • Pronajatá i místní doprava - auta, autobusy, lehátkové vlaky, jízda na rikše i na slonu.
 • Ubytování v hotýlcích a na treku v horských rodinných lodžích.
 • Trekové permity pro oblast Annapurny a Sikkimu.
 • Český průvodce.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Indie 2 570 Kč + 300 Kč při požadavku vyřízení víz přes CK, do Nepálu 25 USD na hranicích.
 • Služby nosičů na treku 25 USD / den.
 • Vstupné do památek.
 • Stravování.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 900 Kč (30 dní) / 4 800 Kč (23 dní)

Fakultativní výlety

 • Vyhlídkový let nad Everestem: 207 USD
 • Rafting na řece Trišuli: 45 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Aktivní poznávací zájezd určený milovníkům hor, přírody, památek i kultury. Indický ruch vystřídá klid bezprostřední blízkosti majestátných štítů Himálaje. Fyzicky náročnější částí programu je pětidenní trek v oblasti Annapuren, který je řazen k nejoblíbenějším na světě. Vzhledem k velkému rozsahu území, na kterém se budeme pohybovat, je pro akci příznačné množství přesunů. V ceně zájezdu je přelet Bhadrapur – Káthmándú (dlouhá varianta). Veškerá doprava je řešená kombinací dopravních prostředků. Jsou to např. místní linkové autobusy, pronajatá auta, džípy, minivany. Lehátkový vlak turistické třídy využijeme pro dva noční přesuny Kalkata – Siliguri a Gorakpur – Varanásí, dále pak vlak použijeme i k přesunům Varanásí – Khajuraho, Jhansi – Agra, Agra - Díllí. Tento dopravní prostředek patří k nezapomenutelným zážitkům každého cestovatele po Indii. Mikrobusem budeme cestovat do NP Chitwan, pronajatou dopravou do Gorakphuru, Gantoku, Darjeelingu. Svezeme se také rikšou a po Ganze poplujeme na loďce. V národním parku Chitwan budeme mít šanci se svézt na slonovi.

Trek v oblasti Annapuren

Pětidenní vysokohorský trek zvládne každý, kdo má fyzickou kondici a základní zkušenost s pohybem v horách. Trek vede po vyšlapaných stezkách, denní vzdálenosti urazíme za 6 - 8 hodin. Mezi vesničkami je krajina neuvěřitelně pestrá, díky různým nadmořským výškám se její charakter neustále mění, od subtropické džungle přes rododendronové háje až po jehličnaté lesy podobné alpským. Pohádkové výhledy na osmitisícovky Annapurnu a Dhaulágirí, také na posvátnou Machapuchare. Na trek půjdeme odlehčeni, hlavní zavazadlo odložíme v hotelu v Pokhaře. Po dobu treku budeme ubytováni v horských lodžích. Jedná se o rodinné nepálské hotýlky, kde jsou místnosti vybavené pouze lůžky. Sociální zařízení je společné na chodbě. Stan ani karimatku není potřeba brát s sebou, nutné je mít pouze vlastní kvalitní spacák. Teplá voda je možná za příplatek. Stravovat se budeme v horských vesničkách, kde budeme také nocovat. Po dobu treku je možné si najmout místního nosiče cena je cca 20 USD/den.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích střední turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, vybavené stropním fénem. Během treku bude úroveň ubytování odlišná, budeme nocovat v  jednoduchých rodinných nepálských hotýlcích, ve dvoulůžkových pokojích. Sociální zařízení bývá společné na chodbě. Studená sprcha je dostupná po celou dobu treku. V dnešní době je také možná teplá sprcha za drobný příplatek (cca 3 - 5 USD). Voda je ohřívána pomocí solárních panelů, ve vyšších polohách se voda ohřívá na kamnech. I když bývají na každém pokoji k dispozici přikrývky, je potřeba mít vlastní spacák. Strava není zahrnuta v ceně zájezdu. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Na treku je součástí každého hotýlku restaurace, která funguje přes celý den, večer se kuchyně zavírá asi v 21 hodin.

Vaše ohlasy

Průvodkyně Dominika byla úžasná! Umí jednat s lidmi a má velké znalosti. Všechno klaplo, řekla nám to důležité i zábavné. Ráda bych s ní absolvovala ještě nějaký zájezd.  

9.11.2015

V neděli, 04. listopadu 2012, jsem se vrátil ze zájezdu č. 227 (Indie-Nepál-Indie). Byl to můj několikátý letošní výlet s CK Livingstone. Poprvé byl vedoucí zájezdu ženského rodu - Dominika Kobzová. Pro zájezdy CK Livingstone se rozhoduji na základě atraktivity poznávacích zájezdů a vysoké odborné znalosti průvodců. Přestože průvodkyně Dominika (Domča) byla benjamínkem naší výpravy, od prvního okamžiku si získala plný respekt a důvěru nás všech. Chodící encyklopedie s fotografickou pamětí, schopna okamžitě reagovat na neočekávané změny (např. zavolat své známé na Ministerstvo turistiky Nepálu, aby pozdržela letadlo do Káthmándú, improvizovaně doplnit program při čtyřhodinovém zpoždění vlaku, apod.), s citem pro místní kulturu. Pokud nebyla schopna (zřídka) odpovědět na některé moje "záludné" otázky (převážně statistické údaje), následně si je zjistila (internet, apod.) a já jsem dostal odpověď. A pořád úsměv na tváři. V Nepálu a v Indii jí snad zná úplně každý a via versa. Moje doporučení: hýčkejte si ji. Zájezd byl velice dobře koncipovaný (rozjezdový začátek v Kolkatě, Sikkimu a Darjeelingu, následně pětidenní šplhání po Himalájských kopcích a závěr v Dillí a okolí) našlapaný spoustou zážitků. Nic bych na něm neměnil.  

30.11.2012

Podobné zájezdy

To nejlepší z Indie
228 To nejlepší z Indie

Letecky ze severu na jih

26.12. - 6.1.2019
+ dalších 7 termínů
12 dní
Nepál - Everest Base Camp trek
233 Nepál - Everest Base Camp trek

Trek do základního tábora

17.3. - 5.4.2019
+ další 2 termíny
20 dní
Zážitkový Nepál
234 Zážitkový Nepál

S pohodovým trekem

6.4. - 19.4.2019
+ další 2 termíny
14 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog