Bangladéš

272

Bangladéš

Akce (nejen) pro fotografy s Janem Košťálem

Neprávem opomíjená země s přátelskými lidmi a řadou pozoruhodných míst

Etnika a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Bangladéš nabídne návštěvníkům nádherné mešity, hinduistické chrámy a paláce. Největší mangrovový prales na světě (domov bengálského tygra). Pestrá směsice různých etnik. Země skrz na skrz protkaná vodními toky, na nichž se odehrává značná část života místních obyvatel. To vše za doprovodu průvodce a fotografa Jana Košťála.

Cesta poznáním do neturistické destinace, na kterou se nezapomíná. Kouzlo země spočívá v lidech, které potkáváte a vidíte úplně všude kolem sebe, v jejich přátelskosti a zcela zjevné radosti ze života, kterou dávají najevo navzdory všudypřítomné chudobě. Málo turisty navštěvovaný Bangladéš s atraktivní přírodou i památkami nabízí spoustu milých překvapení pro své návštěvníky. V rámci programu zájezdu navštívíme to nezajímavější z dané destinace.

Termíny a rezervace

Termín:  13.11. - 27.11.2020 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  60 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jan

Jan Košťál

Již od roku 2001 se věnuje průvodcování, a to především Asie, která ho učarovala hned při jeho první cestě na kontinent v roce 1997. Cesta vedla po zemi přes Turecko, Írán a Pákistán do Indie a zpět přes Afghánistán. V následujících třech letech si ji zopakoval ještě dvakrát. Jeho nejoblíbenější...

Více informací o průvodci

Jan Košťál

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do hlavního města BANGLADÉŠE, Dháky. Metropole všech rikšů světa (na 400 000!). Nejvýraznější památky města. Moderní budova parlamentu, arménský kostel, mešita Sitara s nádhernými mozaikami. Nejstarší hinduistický chrám Dhakeswari a starobylé domy s dílničkami (šperky z lastur). Rušný bazar Šankaria.

3. - 4. den

Cesta autobusem k Bengálskému zálivu do přístavu Čitagong a dále do vnitrozemského Rangamati, města na jezeře Kaptai. Výprava za menšinovými etniky Čakma, Mru, Mizo, Mohu a Kuki žijícími v horách kolem jezera. Plavba loďkou po vesničkách na březích jezera, návštěva bambusových buddhistických svatyní.

5. - 6. den

Jižní cíp země u hranic s Barmou s největším a jediným přímořským letoviskem Cox´s Bazar. Několik desítek kilometrů dlouhá pláž, rybářský přístav a dřevěný barmský klášter. Kmenové území osídlené barmskými uprchlíky. Bývalé hlavní město Arakanského království - Ramu (Lama) Bazar se svými památkami. Barmské buddhistické kláštery a chrámy.

7. - 9. den

Podél pobřeží zpět do přístavu Čitagongu, druhého největšího města země. Pohřebiště lodí, rybářský přístav. Barevná tržnice. Návrat do Dháky a dále autobusem a trajekty přes nejširší ramena Bengálské delty veletoků Gangy a Brahmaputry do měst Khulna a Mongla. Výlet do města Bagerhat s atraktivní mešitou Šait Gumbád.

10. - 12. den

Třídenní výlet lodí s plnou penzí do nitra delty největším mangrovovým pralesem na světě až k pobřeží Bengálského zálivu do NP Sundarbans. Největší světová populace bengálských tygrů, krokodýli, říční delfíni, opice, jeleni axisové. Výstup na pozorovací věž nad džunglí, stopování tygrů, návštěva vesnice prostitutek na břehu řeky. 2 noclehy na lodi.

13. den

Plavba koloniálním kolesovým parníkem (v kajutách 1. třídy) z Mongla spletí úzkých kanálů řek Madhumati, Tetulia a Meghna přes Barisal a Čandpur zpět do Dháky. Zkusíme fotografickou reportáž z celodenní plavby unikátní lodí?

14. - 15. den

Prohlídka Dháky. Říční přístav Sadarghat a loděnice na toku Burigangy s nepředstavitelným množstvím lodí, loděk a lodiček. Fotografování ruchu na řece, v docích a dílnách u řeky. Mughalská pevnost Lalbagh. Letecký návrat domů nebo přejezd na severovýchod země do Šrímangalu.

Možnost spojení s akcí č. 273 Meghalaya - Nagaland - Assam - Bengálsko.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Doprava - veřejná (komfortnější dálkové a místní busy, 1x noční přejezd busem, lodě, popř. vlaky) a nájemní (minivany s místním řidičem, taxi, rikši)
 • Třídenní výlet na lodi s permitem do NP Sundarbans s plnou penzí
 • Celodenní plavba unikátním kolesovým parníkem
 • 9x ubytování v hotelech a penzionech se snídaní (dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, 1x kajuta 1.třídy na parníku, 2 noci na lodi v NP Sundarbans)
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb
 • Cestovní připojištění

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza do Bangladéše 51 USD po příletu
 • Vstupné do památek
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 3 700 Kč

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd s důrazem na poznání. Akce určená pro zkušené cestovatele, kteří vyhledávají turisty zapomenuté destinace. Zájezd nepatří k fyzicky náročným akcím. Doprava je řešená kombinovaně. Využijeme veřejnou dopravu v podobě dálkových místních autobusů, lodí a vlaků. Autobusem zvládneme i 1x noční přejezd. Částečně se budeme pohybovat pronajatou dopravou (minivany s místním řidičem, taxi, rikši). Součástí programu je třídenní výlet na lodi a celodenní plavba kolesovým parníkem.

Míra komfortu

Ubytováni budeme po většinu cesty v hotelech a penzionech místního turistického standardu, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, se snídaní. Pokoje jsou jednoduché, čisté, teplá voda a sprcha není vždy k dispozici, s tím je třeba počítat. 1x bude zajištěný nocleh v kajutě 1.třídy na tradičním kolesovém parníku a 2x na lodi v NP Sundarbans. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně v hotelech a penzionech a plná penze po dobu třídenní plavby na lodi v NP Sundarbans. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Vaše ohlasy

Děkujeme za krásný zájezd i za našeho skvělého průvodce Honzíka Košťála!

Dana H.

19.11.2016

Průvodce Honza Košťál byl naprosto skvělý, mimořádně profesionální. Dovolená stoprocentně naplnila moje očekávání!

Milan S.

18.10.2015

Vše se nám líbilo díky našemu průvodci Honzovi Košťálovi. Díky němu bylo vše super a moc jsme si to užili.

Žaneta K.

21.11.2014

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Promítání

Online cestování s LIVINGSTONE

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog