Severní pól

502

Severní pól

Na palubě komfortního ledoborce až na pól

Dokážeme i Severní pól. Neváhejte nás oslovit s poptávkou!

Příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

1-20

Životní dobrodružství – cesta na vrchol světa, kde se kolem vás rozprostírá už jen jih. Výprava na sever na palubě ledoborce, nejmasivnější lodi, jakou kdy člověk postavil. Setkání s divočinou – hnízdiště arktických ptáků, mroži, tuleni. Polární medvědi dost zvědaví na to, aby se přiblížili na dosah ledoborce a zblízka ho prozkoumali. Opravdová cestovatelská lahůdka, na palubě ledoborce až na Severní pól. Nejvýkonnější a nejmodernější světový ledoborec byl uveden do provozu v roce 2007. Tato loď drží světový rekord v rychlosti plavby na Severní pól - 4 dny, ačkoli naše expedice takto spěchat nebude.

Místa na akci je třeba rezervovat dlouhodobě předem! Nejdříve je potřeba ověřit si, zda je ve vybraném termínu ještě volné místo. Uvedený program je orientační, vzhledem k expedičnímu charakteru cesty se program může změnit v závislosti na povětrnostních podmínkách. Po potvrzení místa je nutné do 48 hodin uhradit nevratnou zálohu ve výši 40 000 Kč/osoba. Za příplatek možnost komfortnější kabiny. Cena tohoto zájezdu záleží na zvolené kvalitě ubytování. Nejnižší tarify se vztahují na dvoulůžkové kabiny základního standardu. Předpokládá se alespoň základní znalost angličtiny, klienti cestují bez doprovodu českého průvodce.

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Místní

Místní průvodci

Na zájezdech organizovaných bez doprovodu českého průvodce využíváme služeb osvědčených a certifikovaných místních průvodců s výbornou znalostí anglického jazyka (v případě zájmu i jazyka jiného). Místní průvodci vás doprovodí po celou dobu těchto akcí.

Více informací o průvodci

Místní průvodci

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do RUSKA, Murmansk. Transfer z letiště do hotelu.

2. den

Nalodění na ledoborec „50 Years of Victory", jednu z nejmohutnějších lodí své kategorie na světě. Odjezd z Murmansku na sever směr Kola Bay.

3. den

Cesta Barentsovým mořem. Instruktáž o bezpečnosti na ledoborci a o bezpečnosti během expedice v oblasti arktického klimatu. Seznámení s lodí a jejími výjimečnými možnostmi. Návštěva lodní strojovny. Přednášky o arktické přírodě a o pozorování místní fauny.

4. - 6. den

Cesta na Severní pól. Sledování cesty z paluby ledoborce přes ledová pole. Neskutečné výhledy na arktickou krajinu. V závislosti na počasí a ledových podmínkách výlety vrtulníkem nad ledoborcem a okolím. Možnost procházky po ledovcových krách. Uvidíte ledního medvěda či tuleně?

7. den

Severní pól. Plánované dosažení hlavního cíle naší cesty. Ledoborec „Victory" zakotví na 90° severní šířky, na geografickém Severním pólu. Vylodění na vrcholu světa. Na oslavu vítězství se zatancuje speciální mezinárodní kruhový tanec. Slavnostní párty přímo na Severním pólu. Zanoří se odvážní do Severního ledového oceánu?

8. - 10. den

Ostrovy a poloostrovy ruské Arktidy. Pod odborným vedením objevíte kouzlo Arktidy v celé její nádheře. Nejznámější souostroví Země Františka Josefa se skládá z asi 190 ostrovů, které jsou pozůstatkem měsíčních kráterů. Odtud pochází častá přezdívka „Měsíční souostroví". Domov polárních medvědů, mrožů, polárních lišek a arktického ptactva. Jedinečná možnost obdivovat nekonečnou krajinu tohoto ledového království. Návštěva mysu Norway.

11. - 12. den

Návrat zpět přes Barentsovo moře. Plavba lodí zpět do Murmansku. Možnost aktivního vyžití na lodi - volejbal, stolní tenis, tělocvična, bazén, sauna. Možnost relaxace v lodní hale, v knihovně, na baru.

14. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • 1x nocleh v hotelu v Murmansku se snídaní (noc před plavbou).
 • Transfery v Murmansku z letiště a na letiště, z hotelu na loď a zpět
 • Plavba na ledoborci ve dvoulůžkové kajutě
 • Výlety na pobřeží a aktivity během cesty s využitím vrtulníku nebo člunu Zodiac (dle plánu skupiny)
 • Odborná výuka a přednášky zkušených expedičních týmů a hostujících odborníků
 • Plná penze, čaj/káva k dispozici během celého dne, automat na pitnou vodu
 • Speciální expediční bunda. Pevná voděodolná obuv po dobu plavby
 • Informační materiály a expediční deník s fotkami na DVD (anglicky)
 • Veškeré povinné taxy a poplatky v přístavech během celého pobytu
 • Pojištění při záchranné akci s krytím výloh do 100 000 EUR
 • Zvací dopis pro vízovou proceduru

Cena nezahrnuje

 • Letecká doprava do/z Murmansku
 • Letištní taxy
 • Poplatek za víza 2 700 Kč do Ruska
 • Státní příletové a odletové taxy
 • Stravování nad rámec programu na pevnině
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Připojištění zavazadel a storna
 • Nadstandardní služby
 • Spropitné pro posádku a ostatní personál
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj na lodi (dle aktuální ceny kajuty)
 • Český průvodce

Velikost skupiny

Velikost skupiny záleží pouze na vás. Můžete cestovat jako jednotlivec, nebo větší skupina. Program sestavujeme individuálně na vaše přání.

Náročnost cesty

Typický den na palubě začíná budíčkem a snídaní v lodní jídelně. Během předchozí večera se koná stručný nástin dnešního programu, písemný itinerář je vyvěšen na nástěnkách a promítán na inforačních obrazovkách. Po snídani se obvykle koná odborná přednáška k programu, poté následuje první vylodění toho dne pomocí člunů zodiac. Jedno vylodění trvá obvykle 2 - 4 hodiny. Po návratu na palubu následuje krátká siesta a oběd. Po obědě se koná obvykle druhé vylodění, případně je možno pozorovat scenérii podél plavební trasy, tu a tam tuleně na kře, lední medvědy či velryby na otevřeném moři. Po večeři je možno uchýlit se do baru, lodní knihovny, či díky polárnímu dni dále pozorovat antarktickou scenérii. Případně se může konat další vylodění na pevninu. Itinerář dne se může měnit dle aktuálních klimatických podmínek.

Míra komfortu

Ubytování na lodi s plnou penzí. Za příplatek možnost komfortnější kabiny. Nejnižší tarify se vztahují na dvouůžkové kabiny základního standardu.  Loď pojme celkem 128 pasažérů, má k dispozici All-inclusive bar, jídelnu, salón na přednášky, Victory Bar s výhledem na moře otevřený odpoledne a dlouho do noci, knihovnu, posilovnu, dvě sauny s ochlazovacím bazénkem, heliport.  Ubytování v hotelu na pevnině noc před naloděním a dle návaznosti leteckého spojení další nocleh před odletem do Evropy v hotelu.

Podobné zájezdy

Antarktida
501 Antarktida

Panenská říše ledu - Individuální program

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)