Antarktida

501

Antarktida

Panenská říše ledu - Individuální program

Na ledový kontinent jsme zrealizovali již slušné množství akcí. Neváhejte nás oslovit s poptávkou!

Náš tip Příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

1 - 20

Divoká zvířata a přiblížení se na dosah k obrovským ledovcům, rozeklaným horám a úchvatným scenériím divoké antarktické přírody, to je jen zlomek toho, co vás ve skutečnosti čeká. Ani jednou není tato cesta úplně stejná. Kapitán a vedoucí expedice nepřetržitě vyhodnocují počasí, ledovcové podmínky a polohu kolonií divokých zvířat. Dlouhé dny maximalizují dobu pobytu na pevnině, kam vás dopraví zodiaky několikrát denně. Uvedený program je orientační, vzhledem k expedičnímu charakteru cesty se program může změnit v závislosti na povětrnostních podmínkách.

Předpokládá se alespoň základní znalost angličtiny, klienti cestují bez doprovodu českého průvodce. Konkrétní nabídka bude vypracována na základě individuální poptávky a nevztahují se na ni žádné slevy! Komfortní plavba je nabitá poznávacím programem. Z paluby je možné pozorovat přírodní scenérie, ale také zvířata. Odborné přednášky odhalí nejen budoucí program, ale pomohou proniknout hlouběji do problematiky.

Termíny a rezervace

Každoročně je možné tuto cestu absolvovat od listopadu do února, konkrétní výběr termínu záleží na vás. Základní cena akce začíná od 200 000 Kč. Konečná cena Vám však bude sdělena na základě aktuální poptávky. Místa na akci je třeba rezervovat s velkým předstihem! Nejdříve je potřeba ověřit si, zda je ve vybraném termínu ještě volné místo. Lodě vyplouvají v pravidelných 10-ti denních cyklech.

Poptat zájezd

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Místní

Místní průvodci

Na zájezdech organizovaných bez doprovodu českého průvodce využíváme služeb osvědčených a certifikovaných místních průvodců s výbornou znalostí anglického jazyka (v případě zájmu i jazyka jiného). Místní průvodci vás doprovodí po celou dobu těchto akcí.

Více informací o průvodci

Místní průvodci

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Argentiny. Přes Buenos Aires do Ushuaia. Po příletu do nejjižnějšího města na světě a transferu do hotelu je zbytek dne volný k prozkoumání tohoto krásného města na konci světa. Chcete tričko s tučňákem? Všechno je zde možné. Kolem Antarktidy se točí vše. Nocleh v hotelu.

3. den

Ushuaia. Přesun do kajuty na ledoborci. Ubytování a setkání s expedičním týmem.

4. - 6. den

Cesta přes slavný Drakeův průliv, označovaný jako nejdivočejší moře na světě, kolem mysu Horn. Průliv nese jméno anglického mořeplavce a piráta z 16.století, sira Francise Drakea. Velké množství vodních ptáků, včetně obrovského albatrosa. První pevnina - Jižní Shetlandské ostrovy, na nich už na vás čekají první tučňáci, tuleni a rypouši sloní. Vaše první jižní polární zvířata! V kajutách jsou samozřejmě sprchy, ale můžete dát přednost koupání v horkých termálních vodách ostrova Deception, přímo na pláži!

7. - 10. den

Antarktický poloostrov. První stopy na šestém kontinentu! Antarktický poloostrov je nejrychleji dostupná část antarktické pevniny. Zároveň má jedny z nejlepších možností pro pozorování divokých zvířat a proplouvání úchvatnými ledovými scenériemi. Spousta času zažít magické kouzlo této divočiny. Sníh, led, moře, hory a k tomu tučňáci, albatrosi sněžní a mnoho dalších druhů mořských ptáků. Procházíte se koloniemi Weddellových nebo krabožravých tuleňů a možná se objeví i třímetrový predátor - tuleň leopardí. Chcete si skočit na poštu a poslat pohled domů? Nic není nemožné! V Rajské zátoce se propletete kolonií tučňáků a už klepete na dveře britské stanice Port Lockroy, která je zároveň malým muzeem a poštovním úřadem. Jestliže kry a ledovce dovolí, budete se plavit po nejkrásnějších vodních cestách na světě. Zvláště dva kanály, Neumayerův a Lemaierův, jsou působivé úzké průplavy mezi štíty ledu. Padající ledy rozhoupají loď, až rozlijete horký čaj, který budete popíjet na palubě.

11. - 12. den

Drakeův průliv. Škoda, že už to končí. Ale mnozí z vás tajně řeknou jen: „Nashledanou příště!“ Vlny Drakeova průlivu vás pohoupou při cestě zpět do civilizace. Poslední zamávání obrovskými křídly a velrybí gejzír na rozloučenou. Už o nich všechno víte, a přesto expediční odborníci pokračují v přednáškách a filmech až do Ushuaia.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka do Ushuaia a zpět
 • Letištní taxy. Transfery z/na letiště
 • Ubytování na lodi s plnou penzí
 • Objevné výpravy na rychlých člunech Zodiac
 • Ubytování v Ushuaia noc před naloděním (dle návaznosti leteckého spojení další nocleh před odletem do Evropy)
 • Přednášky, filmy, videoprojekce a odborné semináře po dobu plavby
 • Anglicky mluvící průvodce po dobu plavby
 • Tištěné informační materiály před cestou (anglicky)
 

Cena nezahrnuje

 • Místní odletová taxa 18 USD
 • Nápoje
 • Spropitné pro místní personál
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)

Velikost skupiny

Velikost skupiny záleží pouze na vás. Můžete cestovat jako jednotlivec, nebo větší skupina. Program sestavujeme individuálně na vaše přání.

Náročnost cesty

Typický den na palubě začíná budíčkem a snídaní v lodní jídelně. Předchozí večer se koná stručný nástin dnešního programu, písemný itinerář obdržíte od kapitána před snídaní přímo do Vaší kajuty. Po snídani se obvykle koná odborná přednáška k programu, poté následuje první vylodění toho dne pomocí člunů zodiac. Jedno vylodění trvá obvykle 2 - 4 hodiny. Po návratu na palubu následuje krátká siesta a oběd. Po obědě se koná obvykle druhé vylodění, případně je možno pozorovat scenérii podél plavební trasy, tu a tam tuleně na kře či velryby na otevřeném moři. Po večeři je možno uchýlit se do baru, lodní knihovny, či díky polárnímu dni dále pozorovat antarktickou scenérii. Případně se může konat další vylodění na pevninu.

Míra komfortu

Ubytování na lodi s plnou penzí. Za příplatek možnost komfortnější kabiny. Nejnižší tarify se vztahují na třílůžkové kabiny základního standardu. Cenový rozdíl mezi dvou a třílůžkovou kabinou je cca 2 000 USD.  Ubytování v Ushuaia noc před naloděním a dle návaznosti leteckého spojení další nocleh před odletem do Evropy v hotelu.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den,  na zájezdu č. 501, Antarktida, vše klaplo a bylo v naprostém pořádku. Všichni o nás věděli, v Buenos Aires byl svátek, takže přesun byl rychlý,  nakonec největší fofr byl v Německu - zato jsme byli z konce světa v rekordním čase...!! To co nám předvedli Oceanwide jsme v životě nezažili a byl to opravdu neskutečný zážitek!! Takže ještě jednou děkujeme Luděk a Petra J. 

Luděk a Petra J.

5.4.2024

Podobné zájezdy

Severní pól
502 Severní pól

Na palubě komfortního ledoborce až na pól

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Knihy a DVD

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)