To nejlepší z Tanzanie

MK709

To nejlepší z Tanzanie

Safari, trek i Zanzibar

Afrika éry Joy Adamson. Nejlepší safari je nyní.

Na silvestra Etnika a safari

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 12

Zažijme původní Afriku! Nekonečné pláně divočiny plné života. Tak vypadala kdysi naše planeta celá. Kombinace stanového safari v panenských oblastech s ubytováním v lodžích s plnou penzí. Relax na ostrově Zanzibar provoněný exotikou.

Aktivní program stihne nej! Nejlepší safari v NP Serengeti, Ngorongoro a Tarangire. Třídenní pohodový  trek územím zvěře a Masajů. Pěší safari je zážitek! Fascinující etnika – karmín Masajů, lovecký kmen Hadzabe i kováři Datoga.  Nejlepší parky Jižní Tanzanie NP Mikumi, NP Ruaha a NP Selous - Nyerere. Trek v horském pralese NP Udzungwa Mountains. Obrovské plochy divočiny s největší populací slonů, buvolů, žiraf a vzácných druhů antilop. Velké množství predátorů - lvi, levharti, gepardi, vzácní psi hyenovití... Unikum přírody, krajina baobabů, akácií a palem.

Termíny a rezervace

Termín:  18.12. - 10.1.2022 24 dní / 21 nocí  (24 dní / 21 nocí) Cena:  136 600 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Uzavřeno
Termín:  18.12. - 30.12.2021 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  70 200 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Severní okruh safari s trekem Uzavřeno
Termín:  28.12. - 10.1.2022 14 dní / 11 nocí  (14 dní / 11 nocí) Cena:  84 040 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Jižní okruh safari a Zanzibar Uzavřeno
Termín:  2.7. - 25.7.2022 24 dní / 21 nocí  (24 dní / 21 nocí) Cena:  136 600 Kč letenka asi 25 000 Kč  (letenka asi 25 000 Kč) Rezervovat
Termín:  2.7. - 14.7.2022 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  70 200 Kč letenka asi 25 000 Kč  (letenka asi 25 000 Kč) Severní okruh safari s trekem Rezervovat
Termín:  12.7. - 25.7.2022 14 dní / 11 nocí  (14 dní / 11 nocí) Cena:  84 040 Kč letenka asi 25 000 Kč  (letenka asi 25 000 Kč) Jižní okruh safari a Zanzibar Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Pavol Okenka 18.12. - 10.1.2022 ?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do TANZANIE.

2. den

Přílet do hlavního města safari do Arushi. Bujná vegetace subtropů s banánovníky.

Severní okruh

3. den

Masajský svět - první setkání s odlišnou kulturou. NP Tarangire má odlišná vegetační pásma a pestrou krajinu. Patří k nejatraktivnějším parkům s velkou koncentrací slonů. Hostí i největší kočky - lva, levharta i geparda. Spousty žiraf, buvolů, zeber, antilop... Mto-Wa-Mbu - tradiční tržnice. Červené banány a lokální pivo budí ohlas.

4. den

Velká příkopová propadlina - působivý přírodní zlom. Cesta do NP Ngorongoro. 20 km široký kráter ohromí! Z výšky 2 300 m sjedeme 600 m na dno kaldery s největší koncentrací zvěře na světě. Obdoba Noemovy archy. Snové safari v kráteru, šance i na nosorožce! Výhledy na „Zahrady ráje“. Mohyla obětem divočiny. Památník M. Grzimka, zakladatele nejslavnější rezervace.

5. den

Třídenní trek zemí Masajů. Z osady Bulati putujeme za doprovodu rangerů a mul ke kráteru Empakai (12 km/3 h). Sestup do magického vulkánu s jezerem.

6. den

Přes masajskou osadu Nayobi dojdeme do Acacia (17 km/5 h). Dostáváme se hlouběji do vysočiny území Masajů. Tradiční masajské bomy, chýše z větví, bláta a trusu. Šokující masajská obydlí. Před vchodem zapíchnutý oštěp oznámí: „Nevstupuj! Milujeme se!“

7. den

Sestup z Ngorongoro Highlands k úpatí Oldonyo Lengai (18 km/5-6h). Pod horou čekají naši řidiči. Finále pohádkovou krajinou mezi Masaji. Kaňonem s tropickou vegetací a koupáním na závěr ve vodách vodopádu Ngara Sero. Magické jezero Natron, sinice barví do červena. Příroda jiné planety s kulisou sopek.

8. den

Pro zájemce noční výstup na Ol Doinyo Lengai, jediná činná vápencová sopka světa. Vynesou Masajové opět černou ovci jako obětinu bohům? Masajská hora bohů je podstatnější než Kili. Krajinou vulkánů do NP Serengeti. Oblíbené Lobo. Zvýšená koncentrace zvěře, skvělá pozorování.

9. den

Nejlepší a největší NP Serengeti (UNESCO) - vrchol divů přírody, obrovská stáda zeber, pakoňů, antilop. Na 9 000 žiraf, 5 000 slonů, 3 000 lvů... Místa největší migrace. Atraktivní noc v oblasti Seronera. Poházené skály úžasných kopje.

10. den

Mimořádné ranní safari. Východ slunce, na jaký se nezapomíná. hroši se vrací z noční pastvy. Krokodýli a lví rodinky. Naabi Hill - šance na gepardy. Spatříme i levharta? Karatu, poslední osada před „ryzí divočinou“.

11. den

Jezero Eyasi se zážitky izolovaného kmene Hadzabe. Sběrači a lovci dlouho odolávali vnějším vlivům. Uloví oběd? Uznávaní kováři Datoga, kde korálky a kůže tvoří tradiční oděv. Skarifikace kolem očí ohromí. Hadí farma Maserani - hadi, želvy, krokodýli, varani... Cimrmanovské foto herpetologa v těle krajty. Cultural Heritage oslní drahokamy a specialitkou tanzanitů. Dřevořezby Makonde z ebene. Kávovníkové plantáže a degustace dobré kávy. Návrat do Arushi.

Možný návrat domů 12.den z Arushi, přílet do ČR 13.den (akce na 13 dní)
11.den možný odlet z ČR na akci safari v Jižní Tanzanii a Zanzibar (akce na 14 dní)

12. den

Letecky do exotického Dar es Salaamu. Putování okolo pohoří Uluguru až na úpatí Velké příkopové propadliny. Nejznámější jižní a čtvrtý největší NP Mikumi. Safari na rozlehlých pláních. Stáda slonů, buvolů a žiraf. Spatříme lva, levharta či smečku psů hyenovitých? Šance na antilopy losí a vrané.

13. den

Safari v NP Mikumi. Koupající se hroši. Nádherné Údolí baobabů. Náhorní plošina posetá skalními kopjes. Iringa a její koloniální architektura, barevná tržnice. Druhý největší národní park Tanzanie Ruaha. Je domovem pro 8 000 žiraf a 10 000 slonů, největší koncentrace vůbec.

14. den

NP Ruaha. Zdejší kombinace scenérií krajiny, různorodosti vegetace a pestré zvěře nemá v Africe obdoby. Ranní safari – šance na lvy po nočním lovu. Safari v okolí Mwagusi Sand River s palmovými háji. 570 druhů ptáků a netradiční fauna. Takzvané Little Serengeti plné baobabů a slonů. Široká škála vegetace. Parádní kudu, který na severu není obvyklý. Krokodýli a válející se hroši u řeky Ruaha. Šance na koupající se slony, západ slunce přes baobaby. Pěší safari je unikát.

15. den

Výprava do hor NP Udzungwa Mountains. Tropický deštný prales a horské lesy až do výšky 2 500 m n.m.. Aktivity v nádherném pohoří. Vyšlápneme si až k velkolepému vodopádu Sanje s kaskádami dlouhými 200 metrů? Žije zde na 400 druhů ptáků, 6 primátů a 2500 rostlin, mnohé endemické a léčivé. Jen zde má domov gueréza stříbřitonohá a mangabei chocholatý. Největší raritou je paviánec kipunji. Jeskyně náboženských obřadů.

16. den

Zajímavé vesničky a panoramata pohoří Uluguru. Putování do NP Selous, největší chráněné plochy světa a nejstaršího národního parku Afriky (založen již v roce 1896). Řeka Rufiji představuje hlavní tepnu parku.

17. den

NP Nyerere nabízí savany, lesy miombo i palmové háje, největší baobaby. Neuvěřitelných 65 000 slonů, celkem zde na 800 000 zvířat. Třetina světové populace psů hyenovitých žije zde. Nejlepší safari je lodní, zde na řece Rufiji. Pěší safari ukáže i jiný svět zajímavé přírody. Nahlédneme i do života „místních křováků“?

18. den

Poslední stylové safari a výprava do Dar es Salaamu, Města míru. Nocleh ve městě.

Prodloužení na ostrov Zanzibar (délka pobytu volitelná)

19. - 22. den

Plavba trajektem na atraktivní ostrov ZANZIBAR. Kamenné město je kouzelný svět. Spice tour za kořením. Fakultativní aktivity: Lodní výlet na ostrov Changu. Obrovské sloní želvy. Prales Jozani a odlišná vegetační pásma. Visuté lávky nad mangrove. Endemické guerézy. Ostrov Mnemba či plavba na tradiční dřevěné plachetnici dhow. Pláže s bělostným pískem a smaragdovým mořem. Potápění a šnorchlování na nej lokalitách. Mořské speciality a podmanivá noční atmosféra. Letecký návrat domů.

23. den

Poslední koupání a odlet ze Zanzibaru.

24. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Veškerá doprava - na safari terénní džípy, pronajatá vozidla na Zanzibaru
 • Místní přelet Arusha - Dar Es Salaam
 • Servis během treku (plná penze, muly na náklad, služby rangerů, místní průvodce)
 • Ubytování na safari (severní kruh) v místních stanech s plnou penzí 6x, v národních parcích (jižní okruh) Mikumi, Ruaha a Selous-Nyerere ubytování ve vybavených stanových nebo kamenných jednoduchých lodžích s plnou penzí 6x, ve městech a na Zanzibaru ubytování se snídání
 • Letecky Arusha – Dar es Salaam
 • Lodí Dar es Salaam - Zanzibar
 • Exkurze za kořením
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax
 • Víza do Tanzanie 50 USD
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Některé fakultativní aktivity je nezbytné rezervovat a uhradit ve velkém časovém předstihu, jelikož kapacita je omezena. Mezi ně patří balónové létání nad Serengeti, které stojí cca 550 USD. Nejlepší je tuto aktivitu objednat již při uzavírání cestovní smlouvy.

Další fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vstup na hadí farmu Maserani 20 USD
 • Výstup na sopku Lengai cca 100 USD
 • Aktivity v okolí vodopádů Ngara Sero, jezera Natron, vstup do masajské vesnice 2x20 USD
 • Poplatek ke kmenům Hadzabe, Datoga 2x25 USD
 • Prales Jozani 15 USD
 • Lodní výlety (na ostrov Mnemba cca 20 USD, ostrov Changu 15 USD)
 • Plavba ve člunu po řece Rufiji 70 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Máme bohaté zkušenosti z destinace. Skladba programu je zde ideální, kombinuje safari v nejkrásnějších parcích Tanzanie s plnou penzí, pěší třídenní trek a pobyt na ostrově Zanzibar. Trek není náročný, denně se jde cca 5 hodin, je zde zajištěna plná penze. Trek není náročný, jde se na lehko s malým batohem, zavazadla jsou upevněna na hřbetech mul. Případný noční výstup na sopku Lengai je pro zkušené trekaře, trvá asi 5 hodin, sestup asi 4 hodiny. Po dobu safari se dopravujeme džípy s úpravou pro safari. Na Zanzibaru využíváme pronajatá vozidla. V programu není zařazen žádný noční přesun. Letecky se přesuneme z Arushi do Dar Es Salaam, odkud odstartujeme safari v parcích na jihu země. Na Zanzibar se dostaneme trajektem. Poznání bude pro nás na prvním místě.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v civilizaci a na Zanzibaru v hotýlcích střední turistické kategorie – dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Při treku v národních parcích na severu Tanzanie nocujeme v místních stanech vybavených matracemi (nutný je pouze vlastní spacák) 6x, v parcích na safari na jihu Tanzanie ve vybavených stanových nebo kamenných jednoduchých lodžích 6x. V ceně zájezdu je zahrnuta během treku a na safari v Tanzanii plná penze. V Arushi a na Zanzibaru jsou v ceně ubytování snídaně. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. Protože se jedná o mimokatalogový zájezd, není pojištění léčebných výloh zahrnuto v ceně zájezdu, v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné kontaktovat pracovníky CK Livingstone.

Podobné zájezdy

Centrální Tanzanie - Zanzibar
167 Centrální Tanzanie - Zanzibar

Fotosafari v divočině

26.2. - 8.3.2022
+ další 3 termíny
11 dní
Keňa - Po stopách Lvice Elsy
MK116 Keňa - Po stopách Lvice Elsy

Nejlepší národní parky

28.12. - 6.1.2022
+ dalších 7 termínů
10 dní
Tanzanie
700 Tanzanie

Safari, trek i Zanzibar

26.1. - 11.2.2022
+ dalších 9 termínů
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog