Tanzanie

700

Tanzanie

Safari, trek i Zanzibar

Afrika éry Joy Adamson. Nejlepší safari je nyní.

Na silvestra Etnika a safari

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Zažijme původní Afriku! Jako padesátá léta plná zvířat ještě bez turismu. Retro se vrací! Africká savana má nejvíce zvířat na světě. Nekonečné pláně divočiny plné života. Tak vypadala kdysi naše planeta celá. Vzdalme se harašení divné doby do čisté přírody… Kombinace stanového safari v panenských oblastech s ubytováním v komfortních lodžích s plnou penzí. Možná je i delší varianta s prodloužením na ostrově Zanzibar.  

Aktivní program stihne nej! Nejlepší safari v NP Serengeti, Ngorongoro a Tarangire. Unikátní trek územím zvěře a Masajů. Pěší safari je zážitek! Fascinující etnika – karmín Masajů, lovecký kmen Hadzabe i kováři Datoga. Po čtyřech nocích stylově ve stanu (tam, kde to dává smysl) vychutnáme pohodu nejlepších hotelů. Zanzibar provoněný exotikou. Historické Kamenné město. Prales Jozani i cesty za kořením. Romantika pláží smaragdového moře. Šnorchlování a potápění. Mořský ráj odmění! 

Termíny a rezervace

Termín:  16.7. - 1.8.2023 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  108 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Safari, trek a Zanzibar Rezervovat
Termín:  16.7. - 28.7.2023 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  91 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Pouze safari + trek Rezervovat
Termín:  17.2. - 4.3.2024 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  108 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Safari, trek a Zanzibar Rezervovat
Termín:  17.2. - 29.2.2024 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  91 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Blízkém východu, Indonésii, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustřeďuje na mapo...

Více informací o průvodci

Roman Filipský

Pavol Okenka

David Švejnoha

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Tanzanie.

2. den

Přílet do hlavního města safari do Arushi. Bujná vegetace subtropů s banánovníky.

3. den

Masajský svět - první setkání s odlišnou kulturou. NP Tarangire má odlišná vegetační pásma a pestrou krajinu. Patří k nejatraktivnějším parkům s velkou koncentrací slonů. Hostí i největší kočky - lva, levharta i geparda. Spousty žiraf, buvolů, zeber, antilop... Mto-Wa-Mbu - tradiční tržnice. Červené banány a lokální pivo budí ohlas.

4. den

Velká příkopová propadlina - působivý přírodní zlom. Cesta do NP Ngorongoro. 20 km široký kráter ohromí! Z výšky 2 300 m sjedeme 600 m na dno kaldery s největší koncentrací zvěře na světě. Obdoba Noemovy archy. Snové safari v kráteru, šance i na nosorožce! Výhledy na „Zahrady ráje“. Mohyla obětem divočiny. Památník M. Grzimka, zakladatele nejslavnější rezervace.

Třídenní trek zemí Masajů.

5. den

Z osady Bulati putujeme za doprovodu rangerů a mul ke kráteru Empakai (12 km/3 h). Sestup do magického vulkánu s jezerem.

6. den

Přes masajskou osadu Nayobi dojdeme do Acacia (17 km/5 h). Dostáváme se hlouběji do vysočiny území Masajů. Tradiční masajské bomy, chýše z větví, bláta a trusu. Šokující masajská obydlí. Před vchodem zapíchnutý oštěp oznámí: „Nevstupuj! Milujeme se!“

7. den

Sestup z Ngorongoro Highlands k úpatí Oldonyo Lengai (18 km/5-6h). Pod horou čekají naši řidiči. Finále pohádkovou krajinou mezi Masaji. Kaňonem s tropickou vegetací a koupáním na závěr ve vodách vodopádu Ngara Sero. Magické jezero Natron, sinice barví do červena. Příroda jiné planety s kulisou sopek.

8. den

Pro zájemce noční výstup na Ol Doinyo Lengai. Vynesou Masajové opět černou ovci jako obětinu bohům? Masajská hora bohů je podstatnější než Kili. Krajinou vulkánů do NP Serengeti. Oblíbené Lobo. Zvýšená koncentrace zvěře, skvělá pozorování.

9. den

Nejlepší a největší NP Serengeti (UNESCO) - vrchol divů přírody, obrovská stáda zeber, pakoňů, antilop. Na 9 000 žiraf, 5 000 slonů, 3 000 lvů... Místa největší migrace. Atraktivní noc v oblasti Seronera. Poházené skály úžasných kopje.

10. den

Mimořádné ranní safari. Východ slunce, na jaký se nezapomíná. hroši se vrací z noční pastvy. Krokodýli a lví rodinky. Naabi Hill - šance na gepardy. Spatříme i levharta? Unikátní nálezy Dr. Leakyho. Karatu, poslední osada před „ryzí divočinou“.

11. den

Jezero Eyasi se zážitky izolovaného kmene Hadzabe. Sběrači a lovci dlouho odolávali vnějším vlivům. Uloví oběd? Uznávaní kováři Datoga, kde korálky a kůže tvoří tradiční oděv. Skarifikace kolem očí ohromí. Hadí farma Maserani - hadi, želvy, krokodýli, varani... Cimrmanovské foto herpetologa v těle krajty. Cultural Heritage oslní drahokamy a specialitkou tanzanitů. Dřevořezby Makonde z ebene. Kávovníkové plantáže a degustace dobré kávy. 

Pro variantu bez Zanzibaru 12.-13. den letecký návrat z Arushi domů.
Prodloužení na ostrov Zanzibar

12. - 15. den

Letecky na atraktivní ostrov ZANZIBAR. Kamenné město je kouzelný svět. Lodní výlet na ostrov Changu. Obrovské sloní želvy. Prales Jozani a odlišná vegetační pásma. Visuté lávky nad mangrove. Endemické guerézy. Spice tour za kořením. Pláže s bělostným pískem a smaragdovým mořem. Potápění a šnorchlování na nej lokalitách. Ostrov Mnemba či plavba na tradiční dřevěné plachetnici dhow. Mořské speciality a podmanivá noční atmosféra. 

16. den

Poslední báječné koupání a odlet ze Zanzibaru.

17. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá doprava - na safari terénní džípy, pronajatá vozidla na Zanzibaru
 • Servis během treku (plná penze, muly na náklad, služby rangerů, místní průvodce)
 • Ubytování v místních stanech 4x (včetně 1 noci na safari), v NP Serengeti komfortní lodže s plnou penzí 2x. Ve městěch a na Zanzibaru ubytování se snídání
 • Přelet Arusha – Zanzibar
 • Exkurze za kořením
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Víza do Tanzanie 50 USD
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Některé fakultativní aktivity je nezbytné rezervovat a uhradit ve velkém časovém předstihu, jelikož kapacita je omezena. Mezi ně patří balónové létání nad Serengeti, které stojí cca 599 USD. Nejlepší je tuto aktivitu objednat již při uzavírání cestovní smlouvy.

Další fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vstup na hadí farmu Maserani 20 USD
 • Výstup na sopku Lengai cca 100 USD
 • Aktivity v okolí vodopádů Ngara Sero, jezera Natron, vstup do masajské vesnice 2x20 USD
 • Poplatek ke kmenům Hadzabe, Datoga 2x20 USD
 • Šnorchlování nebo potápění na Zanzibaru 100 - 120 USD (dle počtu ponorů)
 • Prales Jozani 10 USD
 • Lodní výlety (na ostrov Mnemba cca 20 USD, ostrov Changu 15 USD)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Máme bohaté zkušenosti z destinace. Skladba programu je zde ideální, kombinuje safari v nejkrásnějších parcích Tanzanie s plnou penzí, pěší třídenní trek a pobyt na ostrově Zanzibar. Trek není náročný, denně se jde cca 5 hodin, je zde zajištěna plná penze, jde se na lehko s malým batohem, zavazadla jsou upevněna na hřbetech mul. Případný noční výstup na sopku Lengai je pro zkušené trekaře, trvá asi 5 hodin, sestup asi 4 hodiny. Po dobu safari se dopravujeme džípy s úpravou pro safari. Na Zanzibaru využíváme pronajatá vozidla. V programu není zařazen žádný noční přesun. Letecky se přesuneme z Arushi na Zanzibar. Poznání bude pro nás na prvním místě.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v civilizaci a na Zanzibaru v hotýlcích střední turistické kategorie – dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Při treku v národních parcích Tanzanie nocujeme v místních stanech vybavených matracemi (nutný je pouze vlastní spacák) 4x, v NP Serengeti pak 2x v komfortní lodži.  V ceně zájezdu je zahrnuta během treku a na safari v Tanzanii zajištěná plná penze. 

V Arushi a na Zanzibaru jsou v ceně ubytování snídaně. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den všem v Livingstone! Chtěla bych vás všechny moc pochválit a poděkovat za zprostředkování výletu do Afriky s Rudou. Byl to neskutečný zážitek, plno emocí, zvířat a nezapomenutelných chvil. Děkuji,že jste mi vyšli vstříc se změnou letenek na Zanzibar a celkově jste byli moc nápomocní. V této době, vám přeji pevné nervy a zdraví a snad se vše už brzy vrátí do normálu. Jste skvělí.   

Radka D.

9.2.2021

Chtěli bychom touto cestou vyzdvihnout přístup našeho průvodce p. Davida Švejnohy, jeho nezměrnou ochotu, trpělivost a vstřícnost, s jakou řešil veškeré situace, a vždy je zdárně vyřešil. Bylo nám ctí ho poznat a i díky němu je pro nás toto africké dobrodružství zážitkem na celý život. Děkujeme!  

Jana N. a Karel V.

18.1.2021

Dobrý den, chtěla bych touto cestou poděkovat panu Davidovi Švejnohovi a poslat mu referenci. Opravdu velmi jsme se na tanzánsko-zanzibarské dobrodružství spojené s trekem těšili a uskutečněná cesta předčila naše očekávání. Vše bylo super a hlavně pod vedením Davida velmi skvěle zorganizováno a každý z nás měl pocit, že je tu David skutečně jen pro nás. Jeho znalosti a velmi lidský přístup po celou dobu našich společných 17 dnů byl na jedničku s hvězdičkou. Určitě se rádi zúčastníme dalších cest na nová místa, které bude David Švejnoha průvodcovat. Díky moc a ať se daří všem v Livingstonu.  

Blanka Š. a Miroslav P.

18.1.2021

Podobné zájezdy

Tanzanie safari - Zanzibar
MK105 Tanzanie safari - Zanzibar

Pětidenní safari s pobytem u moře.

28.10. - 9.11.2023
+ další 1 termín
13 dní
Tanzanie - Zanzibar
MK982 Tanzanie - Zanzibar

Safari v komfortním balení!

19.5. - 2.6.2023
+ další 2 termíny
15 dní
Keňa - Po stopách Lvice Elsy
MK116 Keňa - Po stopách Lvice Elsy

Nejlepší národní parky

10.6. - 19.6.2023
+ další 3 termíny
10 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)