Tanzanie

700

Tanzanie

Safari, trek i ostrov Mafia

Unikátní trek územím zvěře a Masajů. Pěší safari je zážitek!

Na silvestra Treky a etnika a příroda a safari a moře

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Nejlepší safari v NP Serengeti, Ngorongoro a Tarangire. Unikátní trek územím zvěře a Masajů. Pěší safari je zážitek! Fascinující etnika – karmín Masajů, lovecký kmen Hadzabe i kováři Datoga. Ostrov Mafia je pravá exotika. Nepříliš známý a proto zachovalý ostrov Mafia láká k odpočinku na romantických plážích smaragdového moře. Šnorchlování a potápění. Mořský ráj odmění!

Skutečný masajský svět. Snové safari v obdobě Noemovy archy. Magické vulkány i jezera. Kombinace stanového safari ve skutečně panenských oblastech s ubytováním v komfortních lodžích s plnou penzí. Možná je i delší varianta s prodloužením na ostrově Mafia.

Termíny a rezervace

Termín:  17.7. - 2.8.2024 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  126 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Safari, trek a ostrov Mafia Uzavřeno
Termín:  17.7. - 29.7.2024 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  108 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  16.2. - 4.3.2025 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  126 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Safari, trek a ostrov Mafia Rezervovat
Termín:  16.2. - 28.2.2025 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  108 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Indonésii a SV Indii, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustředí na mapování pří...

Více informací o průvodci

Martina

Martina Grmolenská

Vystudovala dějiny umění a španělštinu, učaroval jí starověk a středověk. Na cestách tedy nevynechá chrámy, hrady, paláce... Vždy o nich sdělí něco zajímavého a nečekaného. V Latinské Americe vás překvapí svými znalostmi ztracených kultur i chutí lézt do kopců. Šťastná je v džungli, na horách či...

Více informací o průvodci

Roman Filipský

Pavol Okenka

David Švejnoha

Martina Grmolenská

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Tanzanie.

2. den

Přílet do hlavního města safari do Arushi. Bujná vegetace subtropů s banánovníky.

3. den

Masajský svět - první setkání s odlišnou kulturou. NP Tarangire má odlišná vegetační pásma a pestrou krajinu. Patří k nejatraktivnějším parkům s velkou koncentrací slonů. Hostí i největší kočky - lva, levharta i geparda. Spousty žiraf, buvolů, zeber, antilop... Mto-Wa-Mbu - tradiční tržnice. Červené banány a lokální pivo budí ohlas.

4. den

Velká příkopová propadlina - působivý přírodní zlom. Cesta do NP Ngorongoro. 20 km široký kráter ohromí! Z výšky 2 300 m sjedeme 600 m na dno kaldery s největší koncentrací zvěře na světě. Obdoba Noemovy archy. Snové safari v kráteru, šance i na nosorožce! Výhledy na „Zahrady ráje“. Mohyla obětem divočiny. Památník M. Grzimka, zakladatele nejslavnější rezervace.

Třídenní trek zemí Masajů.

5. den

Z osady Bulati putujeme za doprovodu rangerů a mul ke kráteru Empakai (12 km/3 h). Sestup do magického vulkánu s jezerem.

6. den

Přes masajskou osadu Nayobi dojdeme do Acacia (17 km/5 h). Dostáváme se hlouběji do vysočiny území Masajů. Tradiční masajské bomy, chýše z větví, bláta a trusu. Šokující masajská obydlí. Před vchodem zapíchnutý oštěp oznámí: „Nevstupuj! Milujeme se!“

7. den

Sestup z Ngorongoro Highlands k úpatí Oldonyo Lengai (18 km/5-6h). Pod horou čekají naši řidiči. Finále pohádkovou krajinou mezi Masaji. Kaňonem s tropickou vegetací a koupáním na závěr ve vodách vodopádu Ngara Sero. Magické jezero Natron, sinice barví do červena. Příroda jiné planety s kulisou sopek.

8. den

Pro zájemce noční výstup na Ol Doinyo Lengai. Vynesou Masajové opět černou ovci jako obětinu bohům? Masajská hora bohů je podstatnější než Kili. Krajinou vulkánů do NP Serengeti. Oblíbené Lobo. Zvýšená koncentrace zvěře, skvělá pozorování.

9. den

Nejlepší a největší NP Serengeti (UNESCO) - vrchol divů přírody, obrovská stáda zeber, pakoňů, antilop. Na 9 000 žiraf, 5 000 slonů, 3 000 lvů... Místa největší migrace. Atraktivní noc v oblasti Seronera. Poházené skály úžasných kopje.

10. den

Mimořádné ranní safari. Východ slunce, na jaký se nezapomíná. hroši se vrací z noční pastvy. Krokodýli a lví rodinky. Naabi Hill - šance na gepardy. Spatříme i levharta? Unikátní nálezy Dr. Leakyho. Karatu, poslední osada před „ryzí divočinou“.

11. den

Jezero Eyasi se zážitky izolovaného kmene Hadzabe. Sběrači a lovci dlouho odolávali vnějším vlivům. Uloví oběd? Uznávaní kováři Datoga, kde korálky a kůže tvoří tradiční oděv. Skarifikace kolem očí ohromí. Cultural Heritage oslní drahokamy a specialitkou tanzanitů. Dřevořezby Makonde z ebene. Kávovníkové plantáže a degustace dobré kávy. 

Pro variantu bez ostrova Mafia 12.-13. den letecký návrat z Arushi domů.
Prodloužení na ostrov Mafia.

12. den

Letecky na atraktivní ostrov MAFIA. Název znamená zdravé místo. Unikátní svět zastaveného času. Jeden z nejbohatších mořských biotopů na světě. Skvostné pláže, korálové útesy fascinují. Putování až do unikátní mořské rezervace Mafia Marine reserve.

13. - 14. den

Magický ostrov MAFIA. Whale shark = velrybí žralok je mimořádný zážitek, ke kterému není třeba potápění. Stačí šnorchlování či obra pozorovat z lodi. Lodní výlety mořskou rezervací na fantastické ostrovy. Cholo – stromy létajících lišek - kaloňů, Chole Mjini, věznice a palác zarostlý džunglí evokují Angkor wat. Škola barevného islámu, sušení chaluh, výroba tradičních plachetnic dhow, rybářské osady. Ostrov JUANI je nejkrásnější? Starobylá Kua zarostlá džunglí. Dvoupatrový palác, 15 domů a 7 mešit…Hlavní město ostrova bylo zničeno kanibalským kmenem Sakalava. Obří baobaby. Modrá laguna, tyrkysový poklad svírá džungle. Romantické plavání i jelly šnorchlování. Ostrovy Jiwekubwa a Jiwedogo jsou největší pecky šnorchlování. Obeplujeme korálové atoly…Možnost skvělého potápění mezi myriádami ryb. Užijeme hrochy, které sem kdysi prý zaneslo moře...?

15. den

Vyvrcholení mořských aktivit – whale shark (v závislosti na vegetačním období). Letecky do Dar es Salaam. Město míru na závěr pohladí. Nocleh v srdci města na Sleep In. Sympaťák Ali nás opět pohostí… Degustace jiné kultury, chrám šia islámu s kořeny v Iráku. Unikátní mešita i madrasa. Indické dobroty, víno Jižní Afriky a chmelové nápoje Tanzanie.

16. - 17. den

Svět malé Indie velkého města, finální nákupy. Letecky návrat domů. 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá doprava - na safari terénní džípy, pronajatá vozidla na ostrově Mafia
 • Servis během treku (plná penze, muly na náklad, služby rangerů, místní průvodce)
 • Ubytování v místních stanech 4x (včetně 1 noci na safari), v NP Serengeti komfortní lodže s plnou penzí 2x. Ve městěch a na ostrově Mafia ubytování se snídání
 • Přelet Arusha - Dar Es Salaam - Mafia a zpět
 • Vstupy do národních parků, na ostrov Mafia
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Víza do Tanzanie 50 USD na hranicích
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Některé fakultativní aktivity je nezbytné rezervovat a uhradit ve velkém časovém předstihu, jelikož kapacita je omezena. Mezi ně patří balónové létání nad Serengeti, které stojí cca 599 USD. Nejlepší je tuto aktivitu objednat již při uzavírání cestovní smlouvy.

Další fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Výstup na sopku Lengai cca 100 USD
 • Aktivity v okolí vodopádů Ngara Sero, jezera Natron, vstup do masajské vesnice 2x20 USD
 • Poplatek ke kmenům Hadzabe, Datoga 2x20 USD
 • Lodní výlět na ostrov Cholo 50 USD
 • Šnorchlování s velrybími žraloky 70 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Máme bohaté zkušenosti z destinace. Skladba programu je zde ideální, kombinuje safari v nejkrásnějších parcích Tanzanie s plnou penzí, pěší třídenní trek a pobyt na ostrově Mafia. Trek není náročný, denně se jde cca 5 hodin, je zde zajištěna plná penze, jde se na lehko s malým batohem, zavazadla jsou upevněna na hřbetech mul. Případný noční výstup na sopku Lengai je pro zkušené trekaře, trvá asi 5 hodin, sestup asi 4 hodiny. Po dobu safari se dopravujeme džípy s úpravou pro safari. Na ostraově Mafia využíváme pronajatá vozidla. V programu není zařazen žádný noční přesun. Letecky se přesuneme z Dar Es Sallam - Ostrov Mafia, kde absolvujeme oddechovější část programu. Poznání bude pro nás na prvním místě.

Tipy na vhodnou výbavu HUDY najdete zde.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v civilizaci a na ostrově Mafia v hotýlcích střední turistické kategorie – dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Při treku v národních parcích Tanzanie nocujeme v místních stanech vybavených matracemi (nutný je pouze vlastní spacák) 4x, v NP Serengeti pak 2x v komfortní lodži.  V ceně zájezdu je zahrnuta během treku a na safari v Tanzanii zajištěná plná penze. 

V Arushi a na ostrově Mafia jsou v ceně ubytování snídaně. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den všem v Livingstone! Chtěla bych vás všechny moc pochválit a poděkovat za zprostředkování výletu do Afriky s Rudou. Byl to neskutečný zážitek, plno emocí, zvířat a nezapomenutelných chvil. Děkuji,že jste mi vyšli vstříc se změnou letenek na Zanzibar a celkově jste byli moc nápomocní. V této době, vám přeji pevné nervy a zdraví a snad se vše už brzy vrátí do normálu. Jste skvělí.   

Radka D.

9.2.2021

Chtěli bychom touto cestou vyzdvihnout přístup našeho průvodce p. Davida Švejnohy, jeho nezměrnou ochotu, trpělivost a vstřícnost, s jakou řešil veškeré situace, a vždy je zdárně vyřešil. Bylo nám ctí ho poznat a i díky němu je pro nás toto africké dobrodružství zážitkem na celý život. Děkujeme!  

Jana N. a Karel V.

18.1.2021

Dobrý den, chtěla bych touto cestou poděkovat panu Davidovi Švejnohovi a poslat mu referenci. Opravdu velmi jsme se na tanzánsko-zanzibarské dobrodružství spojené s trekem těšili a uskutečněná cesta předčila naše očekávání. Vše bylo super a hlavně pod vedením Davida velmi skvěle zorganizováno a každý z nás měl pocit, že je tu David skutečně jen pro nás. Jeho znalosti a velmi lidský přístup po celou dobu našich společných 17 dnů byl na jedničku s hvězdičkou. Určitě se rádi zúčastníme dalších cest na nová místa, které bude David Švejnoha průvodcovat. Díky moc a ať se daří všem v Livingstonu.  

Blanka Š. a Miroslav P.

18.1.2021

Podobné zájezdy

Tanzanie safari - Zanzibar
MK105 Tanzanie safari - Zanzibar

Pětidenní safari s pobytem u moře.

26.10. - 7.11.2024
13 dní
Tanzanie - Zanzibar
109 Tanzanie - Zanzibar

Safari v komfortním balení!

9.11. - 22.11.2024
+ další 3 termíny
14 dní
Keňa - Po stopách Lvice Elsy
116 Keňa - Po stopách Lvice Elsy

Nejlepší národní parky

5.10. - 14.10.2024
+ další 2 termíny
10 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)