Tanzanie MAX

MK703

Tanzanie MAX

Safari, trek, kola i ostrov Mafia

Afrika éry Joy Adamson. Nejlepší safari je nyní.

Náš tip Etnika a safari

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 13

Zažijme původní Afriku! Africká savana má nejvíce zvířat na světě. Vzdalme se harašení divné doby do čisté přírody. Aktivní program stihne opravdová nej! Nejlepší safari v NP Ngorongoro, Tarangire, navíc NP Mkomazi a Saadani i na kole. Unikátní trek územím Masajů. Pěší safari je zážitek! Možné výstupy na Loolmalasin 3 648 m a Lengai 2 900 m.

Fascinující etnika – karmín Masajů, lovecký kmen Hadzabe i kováři Datoga, syrový svět kmene Mawanda... Historické Pangani, Kaole a hlavně Bagamoyo. Šnorchlování a potápění v nejlepších lokacíh. Mořský ráj ostrova Mafia odmění! Modrá laguna, parádní atoly. Užijeme si i pozorování žraloků velrybích.

Termíny a rezervace

Termín:  3.8. - 13.8.2024 11 dní / 8 nocí  (11 dní / 8 nocí) Cena:  69 800 Kč letenka asi 20 000 Kč  (letenka asi 20 000 Kč) Safari s trekem Uzavřeno
Termín:  3.8. - 20.8.2024 18 dní / 15 nocí  (18 dní / 15 nocí) Cena:  109 900 Kč letenka asi 20 000 Kč  (letenka asi 20 000 Kč) Safari s trekem a kola Uzavřeno
Termín:  3.8. - 24.8.2024 22 dní / 19 nocí  (22 dní / 19 nocí) Cena:  123 900 Kč letenka asi 20 000 Kč  (letenka asi 20 000 Kč) Safari s trekem, kola a pobyt na ostrově Mafia Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Rudolf

Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (na...

Více informací o průvodci

Roman Filipský

Rudolf Švaříček

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Tanzanie. 

2. den

Přílet na Kilimanjaro Airport. Bujná vegetace subtropů s banánovníky, hlavní město safari Arusha.  Slavnostní večeře s dárky.

3. den

Cultural Heritage oslní drahokamy a specialitkou tanzanitů. Dřevořezby Makonde z ebene. Masajský svět, první setkání s jinou kulturou. Hadí farma Maserani - hadi, krokodýli, varani, želvy... Cimrmanovské foto herpetologa v těle krajty. Velká příkopová propadlina - působivý přírodní zlom. Karatu, poslední osada před „divočinou“. Dobrodružná výprava k jezeru Eyasi. Uznávaní kováři Datoga, kde korálky a kůže tvoří tradiční oděv. Skarifikace kolem očí. Zážitky izolovaného kmene Hadzabe. Sběrači a lovci dlouho odolávali vnějším vlivům. Uloví večeři…? Nocleh ve stanu.

4. den

Ranní aktivity u kmene Hadzabe. Cesta do NP Ngorongoro. 20 km široký kráter ohromí! Z výšky 2 300 m sjedeme 600 m na dno kaldery s největší koncentrací zvěře na světě. Obdoba Noemovy archy. Snové safari v kráteru, šance i na nosorožce! Výhledy na „Zahrady ráje“. Mohyla obětem divočiny. Památník M. Grzimka, zakladatele nejslavnější rezervace. Kemp u kráteru Olmoti. Nocleh ve stanu.

Třídenní trek zemí Masajů.

5. den

Z osady Bulati se někteří pokusí o výstup na nejvyšší horu okolí, majestát Loolmalasin 3648 m (je to však jen vyšší kopec...)  Putování za účasti rangera ke kráteru Empakai (14 km/ 4 h). Nocleh v kempu. Nocleh ve stanu.

6. den

Východ slunce, na jaký se nezapomíná. Sestup do magického vulkánu Empakai s jezerem. Idylka masajské osady Nayobi.  Odsud vyrazí karavana mul s masajským doprovodem do kempu Acacia (celkově 17 km/ 5 h). Dostáváme se hlouběji do vysočiny území Masajů. Tradiční masajské bomy, chýše z větví, bláta a trusu. Šokující masajská obydlí. Před vchodem zapíchnutý oštěp oznámí: „Nevstupuj! Milujeme se!“. Nocleh ve stanu.

7. den

Sestup z Ngorongoro Highlands k úpatí Oldonyo Lengai je nejkrásnější trek vůbec (15 km/ 5 h). Pod horou čekají naši řidiči. Nocleh v kempu Lake Natron. Finále pohádkovou krajinou mezi Masaji. Kaňonem s tropickou vegetací a koupáním na závěr k vodopádu Ngara Sero. Vodní hrátky. Nocleh ve stanu.

8. den

Možný noční výstup na Ol Doinyo Lengai. Jediná činná sodná sopka světa, pro zájemce dle konstelace. Hora bohů je pro Masaje podstatnější než Kilimanjaro. Magické jezero Natron, pohádka nejen ornitologů. Žirafy, zebry… Unikátní prehistorické stopy v lávovém tufu. Příroda jiné planety s kulisou sopek. Krajinou vulkánů do Engaruka s archeologickými nálezy. Mto-Wa-Mbu, „Řeka pakoňů či komáří řeka“. Tradiční tržnice, rýžoviště, stromy plameňáků. Červené banány a lokální pivo v netradiční nálevně budí ohlas. Možnost atypické zip line z obřího baobabu. Dřevořezby Makonde i banánová galerie. Bar Škorpion 7.cenové skupiny.

Možné připojení k akci 9.den v Arushi

9. den

NP Tarangire má odlišná vegetační pásma a nejpestřejší krajinu. Patří k nejatraktivnějším parkům s velkou koncentrací slonů, hostí největší kočky - lva, levharta i geparda. Spousty žiraf, buvolů, zeber, antilop...Ráj ornitologů má 550 druhů ptáků. Obří baobaby evokují Malého prince. U řeky Tarangire palmy i eben. Kávovníkové plantáže a degustace dobré kávy. Aruša s pohodou zázemí. Orgie dobrot v Řecké restauraci.

Možný návrat domů 11.den (odlet z Arushi 10.den)
Cyklo od Kili k moři

10. den

Džípem z Aruši k jezeru Jipe u keňské hranice. Parádní výhledy na Kilimandžáro, Mt.Meru, i vodní plochu Nyumba. Hrnčíři a léčitelé. Kámen králů, obrovská skála pro rituály. Lidské oběti byly svrženy z vrcholu. Cyklo Jipe - Mkomazi 60 km. Na kole unikátně i do NP Mkomazi. Obří baobaby, provázanost s parkem Tsavo. 400 druhů ptáků. Safari džípem. Raritou je nosorožec dvourohý, pes hyenovitý a antilopa žirafí. Nocleh ve stanu.

11. den

NP Mkomazi má i nosorožce ze safari Dvůr Králové. Cyklo k jezeru Kihurio, 70 km přes South Pare Mountain. Bohaté pralesy, horské louky i kmen Pare, jehož léčitelé a šamani jsou vyhlášení, nejtradičnější. Čarodějnice ndewa prý nejzajímavější. Posvátný prales střeží duchové předků. Shengena Forest. West Usambara je domov přívětivého kmene Sambaa. Z Masajské savany výjezd do zelených hor, vodopády... Džípem až na Mambo view point, stylový horský nocleh. Hory Usambara tvoří nejmalebnější oblast Tanzanie. Sambaa přirovná hrnčířské umění ke stvoření světa v mateřské děloze. Znalosti rituálů přenáší na dcery…

12. den

Cyklo Mambo View Point – Irente farm via Magamba Forest 67 km. Možný i krátký horský trek. Úchvatné výhledy pocitů, že se vznášíme nad okolní krajinou. Královské Kwembago je sídlo dynastie Kilindi, panoramatické výhledy na Lushoto.

13. den

Cyklo Irente Farm - Old Korogwe 70 km. Džípem do Amani Nature Reserve, klenot v pohoří East Usambara. 4 km široké údolí Lwengera odděluje od West Usambara. Africké Galapágy mají fantastické pralesy, nejstarší na planetě? Ze 2 000 druhů rostlin je 500 endemických. Nejpestřejší prostředí Afriky. Panenský prales, čajové plantáže, vodopády, posvátné jeskyně, osady doby železné…

14. den

Cyklo Amani – Pangani 79 km. V rybářském Pangani dosáhneme Indický oceán. Pláže i příjemná svahilská architektura v bývalé baště otrokářství. Džípem do NP Saadani, jediný národní park s mořem. Šance na slony, zebry, žirafy, buvoly…i mořské živočichy. Pobřežní divočina kombinuje moře, savany i tropický prales. Osada Saadani pro milovníky historie. Možný nocleh ve stanu.

15. den

Cyklo Saadani – Bagamoyo 49 km. Srdce současné kulturní scény bylo nejdůležitější překladiště otroků. Nejstarší misie Afriky. Vesnice svobody, Misie svatého Ducha. Dům otců i zajímavé muzeum. Pevnost Boma a Liku House jako centrum koloniální Východní Afriky. Dům H.M.Stanleye, co našel Livingstona. Arabská pevnost a Strom oběšenců. 

16. den

Šírázské město Kaole znamená „Jdi se podívat, co jsi opustil“. Hlazení historie 13.stol. Nejstarší mešita Východní Afriky. Falické pilířové hrobky. Hrob svaté Shariffy, kterou zde tak uctívají. Džípem Bagamoyo - Dar es Salaam. Poznávací cyklo 25 km metropoli. Village Museum. Kávový obřad, šamani, výroba kanga, zajímavé rodiny…

Možný návrat domů 18.den (odlet z Dar Es Salaam 17.den)

17. den

Rybí tržnice, barevný přístav, svět malé Indie v kosmopolitním městě, chrámy hinduismu, Národní muzeum a Botanická zahrada. Letecky na ostrov MAFIA. Název znamená Zdravé místo. Unikátní svět zastaveného času. Jeden z nejbohatších mořských biotopů na světě. Skvostné pláže, korálové útesy fascinují. Putování až do unikátní mořské rezervace Mafia Marine Reserve, zde ubytování v Big blue s potápěčským centrem.

Magický ostrov Mafia

18. - 19. den

Magický ostrov MAFIA. Whale shark = velrybí žralok je mimořádný zážitek, ke kterému není třeba potápění. Stačí šnorchlování či obra pozorovat z lodi. Lodní výlety mořskou rezervací na fantastické ostrovy. Cholo – stromy létajících lišek - kaloňů, Chole Mjini, věznice a palác zarostlý džunglí evokují Angkor wat. Škola barevného islámu, sušení chaluh, výroba tradičních plachetnic dhow, rybářské osady. Ostrov JUANI je nejkrásnější? Starobylá Kua zarostlá džunglí. Dvoupatrový palác, 15 domů a 7 mešit…Hlavní město ostrova bylo zničeno kanibalským kmenem Sakalava. Obří baobaby. Modrá laguna, tyrkysový poklad svírá džungle. Romantické plavání i jelly šnorchlování. Ostrovy Jiwekubwa a Jiwedogo jsou největší pecky šnorchlování. Obeplujeme korálové atoly…Možnost skvělého potápění mezi myriádami ryb. Užijeme hrochy, které sem kdysi prý zaneslo moře...?

20. den

Vyvrcholení mořských aktivit – whale shark (v závislosti na vegetačním období). Letecky do Dar es Salaam. Město míru na závěr pohladí. Nocleh v srdci města na Sleep In. Sympaťák Ali nás opět pohostí… Degustace jiné kultury, chrám šia islámu s kořeny v Iráku. Unikátní mešita i madrasa. Indické dobroty, víno Jižní Afriky a chmelové nápoje Tanzanie.

21. - 22. den

Svět malé Indie velkého města, finální nákupy. Letecký návrat domů.

Možné prodloužení o oblast Kilwa (cena 12 000 Kč)

21. - 26. den

Kilwa Kisiwani – nejbohatší město středověku svahilského pobřeží. Dnes nejvýznamnější historická památka Afriky. Působivé mešity, palác ze 14.stol, dříve největší budova subsaharské Afriky. Osmánská pevnost, shírázské hroby mezi baobaby. Sultanát Kilwa založen už roku 975. Gereza je nejmarkantnější budova. Velká Mešita byla největší ve Východní Africe. Fotogenická hra světla a stínů v klenbách. Great House, komplex zarostlých budov. Architektonický skvost i Malé Mešity.  Palác Makutani – místo pro shromažďování. Husuni Kubwa, Velký palác na skalnatém ostrohu. Palácové nádvoří…  Kilwa Masoko s překrásnými plážemi. Úžasný trh pod mangrovníky. Kilwa Kivinje. Romantický přístav, jehož vzestup znamenal pád Kisiwani. Fascinující město 29 km od Masoko, bývalé centrum karavan. Romantické budovy u dvou přístavů… Jeskyně v Matumbi Hills

NP Selous je největší rezervace Afriky. Neuvěřitelných 65 000 slonů, celkem na 800 000 zvířat. Třetina světové populace psů hyenovitých žije zde. Lodní safari po řece Rufiji je lahůdka nejen pro ornitology. Obrovské množství zajímavých ptáků z lodi až na dotek. Spousty hrochů, krokodýli, varani, želvy… NP Nyerere nabízí savany, lesy miombo i palmové háje, baobaby, terminálie. Riverline – galeriové lesy. Pěší safari ukáže jiný náhled do divočiny. Unikátní kmen Mawanda - neuvěřitelně syrové zážitky. Šplhání místního šikuly na baobaby i termitiště, stopování zvěře… Velká šance na slony.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Veškerá doprava - na safari terénní džípy
 • Servis během treku (plná penze, muly na náklad, služby rangerů, místní průvodce), ubytování v místních stanech, v civilizaci hotely
 • Dalších 7 dní cykloturistiky s polopenzí (snídaně a oběd a 2x večeře)
 • Kola, doprovodná vozidla, džípy
 • Pronajatá vozidla na ostrově Mafia 
 • Přelety Dar – Mafia - Dar
 • Ve městě a na Mafia ubytování se snídání
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax cca 22 000 Kč
 • Víza do Tanzanie 50 USD při příletu
 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy na atrakce
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Hadí farma Maserani 20 USD
 • Výstup na sopku Lengai cca 100 USD
 • Aktivity v okolí vodopádů Ngara Sero, jezera Natron 2x20 USD
 • Kmeny Hadzabe, Datoga 2x20 USD
 • Lodní výlet na ostrov Cholo 35 USD
 • Šnorchlování s velrybími žraloky 60 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8 - 13 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Z Tanzanie máme bohaté zkušenosti, cyklistické aktivity pořádáme unikátně. Jde o sportovně laděnou akci s důrazem na poznání určenou milovníkům přírody, turistiky a tentokrát výjimečně i cyklistiky. Lze absolvovat vybrané varianty programu. Trek k sopce Lengai je správně rozložen do tří dnů. Nespěcháme, denní vzdálenosti jsou rozumné. Každý den přináší unikátní zážitky. Skupinu doprovází místní znalý Masaj. Trek absolvujeme odlehčeni, pouze s malým baťůžkem, zavazadla nesou muly. Ke komfortu přispějí i služby místních kuchařů, strava je zajištěna formou plné penze, jídlo je pestré a v dostatečném množství. Budeme zásobeni dostatečným množstvím nápojů v podobě čaje, kávy. Pro zájemce výstup na horu Loolmalasin 3 648 m. Případný noční výstup na sopku Lengai trvá asi 5 hodin, sestup asi 3 hodiny. Po dobu safari se dopravujeme džípy s úpravou pro safari.

Netradiční zážitek nám nabídne sedmidenní cyklo výlet, od „Kili k moři“. Kola jsou zapůjčena v Tanzanii, servis obstarají doprovodná vozidla. Pro větší komfort je zajištěna polopenze. V přírodě nocujeme max 2x v pronajatých stanech vybavených matracemi, v civilizaci v hotýlcích.  V programu není žádný noční přesun. Letíme z Dar Es Salaam na ostrov Mafia, kde si vychutnáme vyvrcholení programu. Nejen potápěči ocení mořský ráj. V konci akce lze ještě přidat historickou oblast Kilwa + NP Selous. Poznání je na prvním místě.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v civilizaci a na ostrově Mafia v hotýlcích střední turistické kategorie – dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Při treku v národních parcích Tanzanie nocujeme v místních stanech vybavených matracemi (nutný pouze vlastní spacák) 5x. Během cyklovýletu nocujeme většinou v hotýlcích, případně 1x stan. V ceně zájezdu je zahrnuta během treku v Tanzanii a při cyklovýletu plná penze. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Zdravím. Právě jsem se vrátil z Tanzanie s cestovní kanceláří Livingstone a jsem nadšený. Zájezd byl velmi příjemným koktelem pěšího treku, cyklistiky, pozorováním zvířat v národních parcích a života místních lidí. Dle mého názoru je pevninská Tanzánie co se týče covidu bezpečná (jen v hlavním městě a na cestě zpět jsme si dávali pozor). Chci touto cestou poděkovat CK a hlavně vedoucímu Rudovi Švaříčkovi za krásný zážitek, který mi dodal spoustu energie.

Karel V.

15.3.2021

Podobné zájezdy

Tanzanie - Zanzibar
109 Tanzanie - Zanzibar

Safari v komfortním balení!

9.11. - 22.11.2024
+ další 3 termíny
14 dní
Keňa - Po stopách Lvice Elsy
116 Keňa - Po stopách Lvice Elsy

Nejlepší národní parky

5.10. - 14.10.2024
+ další 2 termíny
10 dní
Tanzanie
700 Tanzanie

Safari, trek i ostrov Mafia

16.2. - 4.3.2025
+ další 3 termíny
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)