Rwanda - Uganda - Kongo - Tanzanie

143

Rwanda - Uganda - Kongo - Tanzanie

Hory Afriky s Radkem Jarošem

Vystupte na nejvyššího vrcholy Ugandy a Tanzanie! Bohaté safari v Ugandě.

Na silvestra Treky a safari

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 15

Africký start nového roku! Průnik do opravdového srdce Afriky. Nejkrásnější pohoří světa Ruwenzori a Virunga. Výstup na nejvyšší vrchol Kerisimbi. Sopka se žhavou lávou Nyiragongo. Unikátní horské gorily. Sloni, hroši, krokodýli, buvoli, žirafy… šance na levharty a lvy. Kuriózní primáti, šimpanzi v primárním pralese. Výstup na nejvyšší samostatně stojící horu světa Kilimandžáro. Nejkrásnější kombinace cest.

Pro dobrou aklimatizaci absolvujeme na začátku cesty výstup na stratovulkán Kerisimbi (4 507 m). Čeká nás sedmidenní trek nejkrásnějším a nejdivočejším Měsíčním pohořím Ruwenzori s nejvyšším vrcholem Margharita (5 109 m). Pro výstup na Kilimandžáro použijeme výstupovou trasu Rongai, na sestup Marangu. Během výstupu máme k dispozici horského vůdce, možnost využít služeb místních nosičů i kuchaře. Ideální akce pro ty, kteří chtějí spojit fyzickou aktivitu s pozorováním zvířat v atraktivní africké přírodě.

Termíny a rezervace

Termín:  20.12. - 12.1.2020 24 dní / 21 nocí  (24 dní / 21 nocí) Cena:  139 600 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Rudolf

Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (na...

Více informací o průvodci

Rudolf Švaříček

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 4. den

Letecky do RWANDY, přezdívané Švýcarsko Afriky. Kontrasty hlavního města Kigali. Kávička v Hotelu des Mille Collines známého z filmu Hotel Rwanda. Memoriál genocidy je citlivá sonda do duše. Slavné jezero Kivu a Gisenyi na hranici s Kongem. Evokace koloniálních časů a příjemná atmosféra „velkopanských prožitků“. Oceníme na pláži u drinku… svezeme se na kole pod palmami u jezera? Možné vystoupení akrobatů a umělců spolupracujících s cirk La Putyka. Gejzír energie ohromí. Za správné konstelace magické KONGO. Goma - lávou zalité africké Pompeje. Největší atrakce - sopka Nyiragongo s kráterem žhavé lávy. Minule jsme zde potkali i partu šimpanzů. Parádní nocleh v chýši na hraně kaldery umocní „ohnivé divadlo“ horkého inferna. Návrat do RWANDY do podhorské vesničky Ruhengeri.

5. - 6. den

Magický Parc National Des Volcans. Výstup na nejvyšší stratovulkán Kerisimbi (4 507 m) na hranicích Rwandy a Konga. Nejkrásnější džungle, jakou jste spatřili. Působivou krajinou do UGANDY. Vulkány s tajemnými vrcholy v oblacích. Nocleh v Kisoro. Hospůdky s ohnivou muzikou, banánové a čirokové pivko.

7. den

Fantastické hory Virunga. S ozbrojeným doprovodem džunglí za horskými gorilami. Největší primáti světa. Mrazivé setkání vyráží dech, zamává s každým. I vás zalije pocit, že jste nic silnějšího nezažili. Už jen 700 jedinců... Panorama sopečného pohoří. Průjezd bambusovou džunglí. Výhledy z horského sedla Kinaba Gap. Vulkanická krajina s vrcholy v oblacích. Pohoda na březích jezera Bunyonyi.

8. - 9. den

Horami sevřené jezero Bunyonyi. Pohádkovou savanou na sever. Diagonální průjezd NP Queen Elizabeth. Spatříme v NP Ishasha i stromové lvy? NP Queen Elizabeth nadchne. Malebné vodní plochy s myriádou zvířat - Edwardovo i Georgeovo jezero a jejich spojnice Kazinga jsou místa s vysokou koncentrací hrochů. Plavba mezi zvířaty je vrchol safari. Krokodýli, hroši, buvoli, sloni… 500 druhů ptáků. Poloostrov Mweya plný zvířat je nejhezčí místo, co jste viděli. Sopečné krátery s uzavřeným světem bohaté fauny. Safari s šancí na stáda slonů, vodušky, buvoly, hyeny i endemický kob. Kyambura Gorge - kaňon s bujnou vegetací. Trek džunglí s pozorováním šimpanzů. Pestrý prales s liánami a deskovými kořeny. Poznávání tropické vegetace a léčivých stromů a bylin.

10. - 16. den

Rovník vychutnáme na půlté rovnoběžce Zeměkoule. Levou nohou na severu, pravou na jihu? Zelenou krajinou do letoviska Kasese. Vyhlášené čajové plantáže. Na tržnici nakoupíme do hor. Výjezd do Nyakalengija, podhůří Měsíčních hor. Trek nejkrásnějším a nejdivočejším Měsíčním pohořím Ruwenzori, kde se rodí Nil a dle legendy i měsíc. Největší počet ledovců pod rovníkem. Tajemná džungle, chomáče mechů a lišejníků, horské bambusy, obří senécie a lobélie, průzračné řeky i jezera odlišných barev. Výstup na nejvyšší vrchol Margharita (5 109 m), přidáme i Speke? Vodopády i skalní převisy. Posílí nás ozbrojený doprovod, nosiči a kuchaři. Noclehy v jednoduchých horských boudách. Ve finále Nyakalengija a oslava výstupu. Opečeme opět kozičku? Magické bubny s tanečky potěší.

17. den

Velké putování do Kampaly.

18. den

Letecky do TANZANIE na Kilimanjaro Airport. Arusha, hlavní město safari.

Výstup na Kilimandžáro, nejvyšší samostatně stojící horu světa. Nejkrásnější kombinace cest - výstupová Rongai, sestupová Marangu.

19. den

Zajímavá cesta kolem obrovského masívu Kili na sever ke keňské hranici. Výstup od „dřevěné vsi“ Nale Moru (1 950 m) Projdeme odlišná vegetační pásma. Šance na zajímavá zvířata, i opice colobus. Hustá džungle se mění ve vřesoviště. Kemp 2 600 m názvem Simba lvy nepřivolá. Boží výhledy na keňské pláně Tsavo a Amboseli (výstup 3-4 h).

20. den

Po exotické vegetaci vychutnáme výhledy na kráter Kibo a ledová pole. Kemp v údolí senécií u jeskyně Kikelewa v 3 600 m (17 km, 6 h).

21. den

Strmý výstup k nejkrásnějším místům. Poslední lobélie a další skvosty vysokohorské flóry. Kemp Mawenzi Tarn (4 330 m) přímo pod ohromnými „věžemi“ Mawenzi. Aklimatizačně na hřeben Mawenzi s novými výhledy (výstup 4 h). Průchod měsíční pouští Saddle mezi Mawenzi a Kibo. Vysokohorská polopoušť má svá kouzla. Ledovce na dosah, to nej na trase. Noc v chatě (4 800 m, výstup 5 h).

22. den

Nejstrmější část cesty, ale naposledy do kopce… Napojení na trasu z Kibo. Sopečné sutě „nesou“ ke kráteru Gillman (5 685 m). Pohádkový východ slunce. Zážitky, na které se nezapomíná…. Stella Point je skvostné místo nových průhledů. Po hřebeni kráterového rimu na vrchol Uhuru (5 896 m). Zdatnější do sopečné kaldery s bizarními ledovými útvary. Výlet navíc stojí za to! Sestup k chatě Kibo (4 700 m) je překvapivě rychlý. Po obědě klesáme až do kempu Horombo (3 720 m). Obří „palmy“ se předhání gigantickou výškou. Náležitá oslava našlapaného dne (výstup a sestup 11-15 h).

23. den

Fantastické proměny džungle k Mandara Hut (2 700 m), kde dáme poslední horské jídlo. Dále čekají bujaré oslavy nížin... Malebný prales k bráně NP Marangu (1 830 m, sestup 5 h). Mezi kávovníky, banánovníky, mangovníky, papájemi i čajovými plantážemi do kosmopolitního Moshi. Stylové barůvky čekají. Nejkrásnější pohled na Kili je z bezpečné terasy hotelu.

24. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Přelet z Entebbe do Arushi
 • Veškerá doprava pronajatými vozidly
 • Ubytování v hotýlcích, na treku v Ruwenzorech v horských boudách, na Kilimandžáru ve stanech
 • Plavba po kanálu Kazinga
 • Vstupy do NP
 • Trekový permit na Ruwenzori, Kerisimbi, Nyiragongo, Kilimandžáro
 • Místní průvodci dle potřeb
 • Během treků horský vůdce
 • Rescue fee - záchranářský poplatek
 • Certifikát o dosažení vrcholu
 • Český průvodce
 • Cestovní pojištění

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza Rwanda 30 USD po příletu, Kongo 4 000 Kč před odletem, Uganda 50 USD na hranici, Tanzanie 50 USD po příletu
 • Spropitné
 • Stravování nad rámec programu
 • Během treku na Kilimandžáro a Ruwenzori plná penze, servis kuchaře, služby nosičů
 • Permit na šimpanze 50 USD a horské gorily 630 USD (cena se může měnit)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj v hotýlcích 7 900 Kč
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás. 

Skupina 8-15 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o sportovně laděný zájezd s důrazem na poznání určený hlavně milovníkům přírody a vysokohorské turistiky. Sportovní část - aklimatizační výstup na Kirisimbi a především výstupy na nejvyšší horu Ugandy v Měsíčních horách a nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro. Součástí poznávací cesty je i safari v národních parcích Ugandy. Jedním z vrcholů zájezdu je i návštěva horských goril v Ugandě. Vzhledem k charakteru akce budeme po celou dobu zájezdu využívat pronajatou dopravu. Letecky se přesuneme z Ugandy do Tanzanie (Arushi). V programu není zařazen žádný noční přesun.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v civilizaci a na safari v Ugandě v hotýlcích střední turistické kategorie – dvoulůžkové pokoje převážně s vlastním sociálním zařízením, většinou vybavené stropním fénem. Na treku v Ruwenzorech se nocuje v horských boudách, kde jsou patrové postele s matracemi. Během výstupu na Kilimandžáro budeme nocovat v místních stanech v kombinaci s horskými chatami. Pro horské výstupy je nutné mít kvalitní spacák určený pro teploty až do -20°C, doporučujeme mít i vlastní nafukovací karimatku. Stravování během treků není v ceně zájezdu, na Kilimandžáro a Ruwenzori je možné za příplatek objednání plné penze, servisu kuchaře a služeb nosičů. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Podobné zájezdy

Mount Meru - Kilimandžáro - safari
25.7. - 8.8.2020
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog